Post na vodi

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

26 May 2020, 23:34

Nego, Adise, da te priupitam nešto makar nije tematski ovdje: što tebe tako ne vole na onom debel-forumu? :kokice:
Vidim da su neke optužili da su tvoji klonovi tamo.


Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 May 2020, 23:36

Ima raznih Adisa, nije Šabo jedini. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

26 May 2020, 23:37

Ne, ne, baš izrijekom piše Adis Šabović. Ima li još koji takav osim tebe?
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 May 2020, 23:39

E vidiš, ja sam Šabović Adis, ne Adis Šabović. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 May 2020, 00:12

Marsovac7 wrote:
26 May 2020, 23:04
Što se tiče posta, mislim da može duhovno koristiti, ali sam ja uglavnom što fizički što psihički preslaba za tako nešto, bar za ove radikalnije verzije.
Iznenadila bi se što čovjek može izdržati. Moja je majka 42 dana gladovala liječeći karcinom. I još 42 dana jela samo tanke juhe dok joj se želudac nije vratio u normalan režim. Sve to vrijeme radila je, kopala i sadila u vrtu, pješačila na posao i natrag... Terminator je bila, nije si dopustila ni trunke odmora, a kamoli očaja i beznađa. Bogu hvala, živa je i danas.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

27 May 2020, 03:32

Šabović Adis wrote:
26 May 2020, 05:06
Pomoć sirotu na svoju sramotu? Udijelit prosjaku?
Prosjacima puna usta altruizma. I nesebičnosti. Ne bi oni tuđeg poželjeli, ma ni u ludilu, ni pomislit na tuđe. Zato i prose...a kad samo prođeš pored prosjaka još te i prokune. :rofl:
Zašto bi radio išta što ti ne paše?
To su društvene norme.
Ohol si ako smatraš da si bolji od prosjaka, ne ako mu ne pomažeš. Otkud znaš što mu je bilo da je pao na prosjački štap.

Sebičan si ako želiš više nego ti pripada.

Poanta dobrog djela je da se radi u tišini, a ne na sva zvona.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

27 May 2020, 03:35

Marisol wrote:
26 May 2020, 08:44
jasno mi je da je cijeli svijet ustrojen tako da se cijene drukčije osobine kao što su probitačnost, ne davanje da te netko radi budalom itd. I sama sam tako odgajana da su svi drugi budale, a ja najpametnija i tako.
(A i na poslu da ne govorim koliko je to bilo izraženo. Mi smo bili plaćeni da pomažemo tim jadnim ljudima, a sve što sam čula od šefice bilo je: oni su manipulatori, paraziti na državnoj sisi, pojest će te za doručak itd. itd. Naravno, to nije bila istina, ti ljudi su bili toliko skromni, zahvalni, puni poštovanja i strahopoštovanja, ali to se nije željelo vidjeti nego se skrivalo vlastite strahove i nesigurnosti iza svog autoriteta.)

Meni se takav ohol život, u kojem sam mogla dobiti sve što sam htjela, pokazao ispraznim i zato tražim neki drugi put. Sve sebično što sam mogla sam savladala i sad tražim nove izazove. I ne mislim da sam sad tu nešto posebno jer ljudi npr. imaju djecu, dakle velika većina ljudi, prolazi kroz žrtvovanja za drugog koja ja ne mogu ni zamisliti.

Ali dobro, kako piše u Bibliji, treba postiti u skrovitosti, sad kužim i zašto, tako da neću više pisati o svojim razmišljanjima vezanim uz gladovanje and all that jazz. Ovo je ispalo stvarno kao neko hvaljenje i razmetanje.
Po čemu bi ti bila ohola? :)
Šefica ti je bila kriva osoba za to radno mjesto i to je to, ništa više.

Dobro djelo obično ne uključuje marketing, a često je i pomoć nekomu samo ako porazgovaraš, doživiš tu osobu kao ljudsko biće, daš emocionalnu potporu....
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

27 May 2020, 03:37

Stitch wrote:
27 May 2020, 00:12
Iznenadila bi se što čovjek može izdržati. Moja je majka 42 dana gladovala liječeći karcinom. I još 42 dana jela samo tanke juhe dok joj se želudac nije vratio u normalan režim. Sve to vrijeme radila je, kopala i sadila u vrtu, pješačila na posao i natrag... Terminator je bila, nije si dopustila ni trunke odmora, a kamoli očaja i beznađa. Bogu hvala, živa je i danas.
Ljudsko tijelo je jako efikasan stroj, proizvod stotina milijuna godina evolucije...
Bez obzira na sve nesavršenosti, za neke stvari je nebo granica.
Malo posta je ok stvar, a mama ti je :S
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 May 2020, 04:42

Wikiceha wrote:
27 May 2020, 03:32
Zašto bi radio išta što ti ne paše?
Fakat! Zašto? :zubo:
To su društvene norme.
Pa s tim nemam problema, ne branim ja društvu da se pridržava svojih normi. :rofl:
Ohol si ako smatraš da si bolji od prosjaka, ne ako mu ne pomažeš.
Buraz, prosjak je dno društvene ljestvice, by definition. Because prosjak. Ako ne smatraš da si bolji nego prosjak i sam si prosjak. Tad ne možeš ni biti ohol, jer si mu jednak. Zato što nisi bolji.
Znaš šta je moralna vertikala? E prosjak je postolje te vertikale. Temelj. A vrh vertikale je...? :D
Otkud znaš što mu je bilo da je pao na prosjački štap.
Da nije zbog nedostatka oholosti i sebičnosti?
Zašto prosjak nije na vrhu moralne vertikale? Zašto dopušta da mu se neko popne navrh glave? :zubo:
Sebičan si ako želiš više nego ti pripada.
Hm, ja bih za to rekao gramziv. Pohlepan. :misli:
A pod sebičnost smatram činiti dobro samo sebi, ko npr. kad umjesto da ga zabijem ženi odem u WC...i ponesem Erotiku. :rofl:
Poanta dobrog djela je da se radi u tišini, a ne na sva zvona.
I ja tako mislim. Mene neš vidit da uradim bilo šta dobro. :rofl:
:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

27 May 2020, 07:49

Stitch wrote:
27 May 2020, 00:12
Iznenadila bi se što čovjek može izdržati. Moja je majka 42 dana gladovala liječeći karcinom. I još 42 dana jela samo tanke juhe dok joj se želudac nije vratio u normalan režim. Sve to vrijeme radila je, kopala i sadila u vrtu, pješačila na posao i natrag... Terminator je bila, nije si dopustila ni trunke odmora, a kamoli očaja i beznađa. Bogu hvala, živa je i danas.
Hvala ti da si to napisao. Takva iskustva su me zanimala. Je li se ona pripremala nekako za taj dugački post ili je samo odjednom odlučila da je vrag odnio šalu i krenula u to?

Navodno nakon par dana prođe osjećaj gladi (jer navodno to što mi zovemo glad je zapravo neka navika) i onda imaš stvarno jako puno snage i energije i možeš tako ići dosta dugo, dok ne osjetiš pravu glad. Ta prava glad se navodno osjeća u grlu, a ne u stomaku. Tako sam pročitala od ljudi koji su dugotrajno postili.

I ovo da je poslije jela sam juhice, to je jako važno jer ponovni početak jedenja je najopasniji dio gladovanja i neki su i umrli što su prenaglo ponovo počeli jesti (iako to nisu bile neke količine, jedan je pojeo par datulja, a jedna žena krastavce).

Nadam se da ću i ja jednom to uspjeti, jer ako uspije čovjeka izliječiti od tumora, onda sigurno ima puno beneficija i za zdravog čovjeka. Vjerujem da je to prevencija protiv jako puno bolesti.

I da te još pitam (oprosti ako zabadam nos previše): je li išla na kemoterapiju? Navodno gladovanje isto umiruje nuspojave kemoterapije.
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

27 May 2020, 08:05

Šabović Adis wrote:
27 May 2020, 04:42
Buraz, prosjak je dno društvene ljestvice, by definition. Because prosjak. Ako ne smatraš da si bolji nego prosjak i sam si prosjak. Tad ne možeš ni biti ohol, jer si mu jednak. Zato što nisi bolji.
Znaš šta je moralna vertikala? E prosjak je postolje te vertikale. Temelj. A vrh vertikale je...? :D
Sad treba razlučiti je li govorimo o društvenoj ljestvici ili moralnoj vertikali? Jer to nikako nije isto.

Možda je prosjak na dnu društvene ljestvice zato jer ga nije briga za nekakve ljestvice koje je društvo postavilo i to bi ga u mojim očima podiglo na ovoj drugoj vertikali.

Ali ima i prosjaka koji imaju jako negativnu energiju, ogorčeni su nepravdom, negativni i, ne znam dal su baš zli ili nisu (ne poznam ih toliko), ali nije ugodno biti u njihovoj blizini. Naprosto me počne nešto gušiti.

Ali ima i onih drugih. Jedan beskućnik koji prodaje Ulične svjetiljke na Ilici kod Trga, taj čovjek je prosvijetljen, majke mi. Tamo sjedi uvijek nasmijan, kao neki Buda, svima uljepša dan.

Kad sam volontirala u prihvatilištu za beskućnike, meni je tamo bilo jako lijepo. Inače sam uvijek ozbiljna i nisam sklona šaljenju i smijanju, a tamo sam se puno smijala i baš je bila pozitivna i opuštena atmosfera.
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

27 May 2020, 08:12

Wikiceha wrote:
27 May 2020, 03:35
Po čemu bi ti bila ohola? :)
Šefica ti je bila kriva osoba za to radno mjesto i to je to, ništa više.

Dobro djelo obično ne uključuje marketing, a često je i pomoć nekomu samo ako porazgovaraš, doživiš tu osobu kao ljudsko biće, daš emocionalnu potporu....
Pa zato jer često mislim da su ljudi većinom budale, a to nije lijepo i ne želim tako razmišljati.

Ovo je istina što si napisao, zapravo je to i najvažnija podrška drugoj osobi, ja mislim. Ali često je ljudima najlakše dat materijalnu pomoć i nastaviti dalje ne doživljavati osobu kojoj pomažu kao ljudsko biće.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 May 2020, 09:40

Marisol wrote:
27 May 2020, 07:49
Hvala ti da si to napisao. Takva iskustva su me zanimala. Je li se ona pripremala nekako za taj dugački post ili je samo odjednom odlučila da je vrag odnio šalu i krenula u to?

Navodno nakon par dana prođe osjećaj gladi (jer navodno to što mi zovemo glad je zapravo neka navika) i onda imaš stvarno jako puno snage i energije i možeš tako ići dosta dugo, dok ne osjetiš pravu glad. Ta prava glad se navodno osjeća u grlu, a ne u stomaku. Tako sam pročitala od ljudi koji su dugotrajno postili.
Nekoliko dana muče te jake glavobolje i snažan osjećaj gladi, da. Ali kad to pregrmiš, možeš živjeti samo na sokovima od cikle i sličnoga povrća. Stizali su nam iz Švicarske, mati ih je redovito pila. Također, moraš održavati sustav - klistiranje je obavezno da ne dođe do komplikacija u crijevima. S fizičkim aktivnostima ne smiješ pretjerivati. Bolestan i gladan čovjek ne može mnogo, tijelo ima svoje granice. Ne treba se iscrpljivati teškim radom.
Marisol wrote:
27 May 2020, 07:49
Nadam se da ću i ja jednom to uspjeti, jer ako uspije čovjeka izliječiti od tumora, onda sigurno ima puno beneficija i za zdravog čovjeka. Vjerujem da je to prevencija protiv jako puno bolesti.

I da te još pitam (oprosti ako zabadam nos previše): je li išla na kemoterapiju? Navodno gladovanje isto umiruje nuspojave kemoterapije.
Gladovanje nije izliječilo rak. Izliječili su ga kirurzi, dvjema operacijama. Breussova metoda kod nje nije upalila, no omogućila je liječnicima manje i preciznije zahvate. Imala je učinak poput kemoterapije i radioterapije, smanjila je broj novotvorevina, ali rezultati koje je očekivala izostali su. Svejedno, nije bila razočarana. Breuss je možda izliječio sebe i nekoliko drugih pacijenata, no univerzalni recept za karcinome ne postoji, nažalost. Nekome pomogne visoka koncentracija THC-a, netko se liječi biljnim preparatima, ali gledajući statistiku, kirurški zahvati, radioterapija i kemoterapija - dakle konvencionalno, službeno medicinsko liječenje - imaju daleko veći postotak uspješnosti. Iznimno je bitno da ljudi shvate tu činjenicu. Alternativa može pridonijeti, može djelovati i kao placebo na psihu, što također nije nevažno, no pouzdati se u alternativu kao jedini lijek zapravo je recept za smrt. Umrijet ćeš jer ćeš izgubiti dragocjeno vrijeme. Rak će metastazirati, doći u četvrtu fazu, a igra je onda gotova.

Ako si već u terminalnoj fazi, možeš što god hoćeš, sve je dopušteno. Ne smiješ samo jedno - predati se. Bilo je takvih slučajeva, da ljudi od kojih je medicina digla ruke ozdrave. Ali rijetki su i spadaju u čuda.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 May 2020, 18:24

Marisol wrote:
27 May 2020, 08:05
Sad treba razlučiti je li govorimo o društvenoj ljestvici ili moralnoj vertikali? Jer to nikako nije isto.
A to i jeste srž problema: ako društvo može da nema veze s moralom, tada ni moral nema veze s društvom. Društvo je tada nemoralno, a moral ispada asocijalan....i tako.
Valja li prosjak? Ako da, onda ako nisi prosjak - ne valjaš. :zubo: Može li prosjak biti dobar? Paaaaa...može, :D dobar prosjak dobro prosi. Isto ko što i dobar lopov dobro krade. :rofl:
Prosjak je tek lopov koji od tebe očekuje da se sama orobiš za određenu količinu nečega. Prosjak krade ne tvoju odgovornost, ne na svoju, uvijek daje nemoralne ponude (koje zapravo i nisu ponude zato što prosjak ne nudi nego ište, ili pruži ruku ili pruži jezik... zato su nemoralne!) - prosjak je perfidni lopov. Lopov zna da ono što radi nije ok, zato se i krije. I dok se krije to znači da osjeća grižu savjesti a dokle god je osjeća nije okorio. Prosjak niti se krije, niti kakvu grižu savjesti osjeća, javno prosi i misli da je kul, totalno je okorio i spasa mu nema. Do malja... :rofl:
Lopovu bih i oprostio (zato što se trudi, zato što je u neku ruku mangup, a to mi imponuje, simpatišem...valjda sam i ja neka vrsta lopova, štali :rofl: ), prosjak mi se gadi. Prosjak je dno dna - patos.
Prezirem ga... :D
Možda je prosjak na dnu društvene ljestvice zato jer ga nije briga za nekakve ljestvice koje je društvo postavilo i to bi ga u mojim očima podiglo na ovoj drugoj vertikali.
Vidi gore! :zubo:
Ali ima i prosjaka koji imaju jako negativnu energiju, ogorčeni su nepravdom, negativni i, ne znam dal su baš zli ili nisu (ne poznam ih toliko), ali nije ugodno biti u njihovoj blizini. Naprosto me počne nešto gušiti.

Ali ima i onih drugih. Jedan beskućnik koji prodaje Ulične svjetiljke na Ilici kod Trga, taj čovjek je prosvijetljen, majke mi. Tamo sjedi uvijek nasmijan, kao neki Buda, svima uljepša dan.

Kad sam volontirala u prihvatilištu za beskućnike, meni je tamo bilo jako lijepo. Inače sam uvijek ozbiljna i nisam sklona šaljenju i smijanju, a tamo sam se puno smijala i baš je bila pozitivna i opuštena atmosfera.
Veliš, ajmo svi bit ko on? :rofl:
:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

27 May 2020, 20:46

Sumnjam da lopov osjeća grižnju savjesti, prije bih rekla da se skriva zato da ga netko ne bi nalupao ako ga uhvati ili da ne snosi druge posljedice (zatvor i sl.) - dakle strah.
Kod prosjaka imaš izbor hoćeš li mu nešto dati ili ne, dok kod lopova nemaš. Tako da mi je to ipak veći stupanj nepoštovanja.
OK, ti više držiš do lopova nego do prosjaka, poštujem!

Prosjaci imaju i dobru funkciju u društvu, da ih nema, ne bismo im mogli ostavljati novce i osjećati se kako smo dobri ljudi, a to je lijep osjećaj. :D
Last edited by Marisol on 27 May 2020, 20:55, edited 2 times in total.
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

27 May 2020, 20:52

Stitch wrote:
27 May 2020, 09:40
Nekoliko dana muče te jake glavobolje i snažan osjećaj gladi, da. Ali kad to pregrmiš, možeš živjeti samo na sokovima od cikle i sličnoga povrća. Stizali su nam iz Švicarske, mati ih je redovito pila. Također, moraš održavati sustav - klistiranje je obavezno da ne dođe do komplikacija u crijevima. S fizičkim aktivnostima ne smiješ pretjerivati. Bolestan i gladan čovjek ne može mnogo, tijelo ima svoje granice. Ne treba se iscrpljivati teškim radom.

Gladovanje nije izliječilo rak. Izliječili su ga kirurzi, dvjema operacijama. Breussova metoda kod nje nije upalila, no omogućila je liječnicima manje i preciznije zahvate. Imala je učinak poput kemoterapije i radioterapije, smanjila je broj novotvorevina, ali rezultati koje je očekivala izostali su. Svejedno, nije bila razočarana. Breuss je možda izliječio sebe i nekoliko drugih pacijenata, no univerzalni recept za karcinome ne postoji, nažalost. Nekome pomogne visoka koncentracija THC-a, netko se liječi biljnim preparatima, ali gledajući statistiku, kirurški zahvati, radioterapija i kemoterapija - dakle konvencionalno, službeno medicinsko liječenje - imaju daleko veći postotak uspješnosti. Iznimno je bitno da ljudi shvate tu činjenicu. Alternativa može pridonijeti, može djelovati i kao placebo na psihu, što također nije nevažno, no pouzdati se u alternativu kao jedini lijek zapravo je recept za smrt. Umrijet ćeš jer ćeš izgubiti dragocjeno vrijeme. Rak će metastazirati, doći u četvrtu fazu, a igra je onda gotova.

Ako si već u terminalnoj fazi, možeš što god hoćeš, sve je dopušteno. Ne smiješ samo jedno - predati se. Bilo je takvih slučajeva, da ljudi od kojih je medicina digla ruke ozdrave. Ali rijetki su i spadaju u čuda.
Drago mi je da je pomoglo i da se sve na kraju dobro završilo.
Hvala da si napisao. Znam neke ljude koji su umrli od raka i nekad razmišljam da li su možda mogli probati još ovo ili ono. Tim više što čujem često od nekih usput ljudi da su jeli neke tibetanske gljive ili to ulje konoplje ili nešto pa se izliječili.
Ali ipak mislim da su napravili što su mogli (išli su na kemoterapiju i zračenje) i da je to jednostavno bio takav slučaj kod njih, a u jednom slučaju se i dosta kasno otkrilo. S nekim alternativnim metodama se lako i pogubiti jer ima jako puno dezinformacija "out there", a čovjek kad je u teškoj situaciji je spreman na sve... tako da nekad nije ni dobro previše istraživati.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 May 2020, 20:56

Marisol wrote:
27 May 2020, 20:46
Sumnjam da lopov osjeća grižnju savjesti, prije bih rekla da se skriva zato da ga netko ne bi nalupao ako ga uhvati ili da ne snosi druge posljedice (zatvor i sl.).
Kod prosjaka imaš izbor hoćeš li mu nešto dati ili ne, dok kod lopova nemaš. Tako da mi je to ipak veći stupanj nepoštovanja.
OK, ti više držiš do lopova nego do prosjaka, poštujem!

Prosjaci imaju i dobru funkciju u društvu, da ih nema, ne bismo im mogli ostavljati novce i osjećati se kako smo dobri ljudi, a to je lijep osjećaj.
Apsolutno!
Nakon što ih dovedemo do prosjačkog štapa, onda im udijelimo neku milostinju. I tako nam savijest postaje ponovo čista. Savršen krug. :D
Kažem ja, lopovska posla... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

27 May 2020, 21:15

i htjela sam napisati disclamer.

Mislila sam da pričamo o ovima koji namjerno ne žele raditi, nemoralni perfidni lopovi koji radije pruže ruku, umjesto da se potrude kao sav normalan svijet i nađu posao i trude se zadržati ga. To dno dna koje igra na pathos.

Naravno da na razini sustava trebaju postojati učinkovite zaštitne mreže i mehanizmi koji će svakom tko ne želi biti prosjak to omogućiti.

Slažem se da je opravdana tvoja kritika takvog pristupa gdje se kao glavna politika prakticira davanje milostinje, a da se istovremeno ništa ne učini u društvu da se ljudi ne nalaze u takvoj sitauciji u kojoj nemaju drugog izbora osim prositi.

Mada, osobno mi nekako stvari postaju sve više relativne u smislu da mislim da je svejedno jesi li kralj ili prosjak, sa stajališta sreće, smislenosti života, slobode itd., ali naravno, ne bi bilo nimalo fer da ja koja nisam prosjek idem o tome govoriti nekome tko je u takvoj situaciji i tko nema izbora.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 May 2020, 22:11

Marisol wrote:
27 May 2020, 20:52
S nekim alternativnim metodama se lako i pogubiti jer ima jako puno dezinformacija "out there", a čovjek kad je u teškoj situaciji je spreman na sve... tako da nekad nije ni dobro previše istraživati.
Hah, mene je istraživanje smirivalo. Ali čitao sam službene medicinske rasprave, doktorske disertacije, članke objavljene u uglednim svjetskim časopisima... Mislim da nema laika koji o oralnim karcinomima zna više od mene. Čak se i moji kirurzi zaprepaste, služim se metajezikom, navodim tablice i statistike... S konzilijem Klinike za tumore, trustom onkoloških mozgova u Hrvatskoj, posvađao sam se na pasja kola, odbio sam i radioterapiju i kemoterapiju. Rekao sam da me nije briga za njihove protokole, pod linearni akcelerator neću - i gotovo. Dovoljno je što su mi odrezali pola jezika, raskopali vrat i lijevu ruku. Ponovo sam učio gutati, govoriti i jesti, izrezali su me kao komad adidas-slanine.

Kontrole pokazuju da sam bio u pravu, zasad nema novotvorevina. Ali siguran ću biti tek krajem 2023., i to ne potpuno. Oralni karcinomi vraćaju se u iznimno velikom postotku, matematika je protiv mene. I ubiju više ljudi od raka grlića maternice i melanoma zajedno. A za njih se ne zna, o njima se malo govori. Opasni su, mutilirajući i nevjerojatno smanjuju kvalitetu života. Pokušaj funkcionirati bez grkljana, uostalom. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 May 2020, 22:37

Aj, Stiče, ne zajebaji, probavni trakt je precijenjen. :o
Imaš braunile, pipete, limete i lingete...nemoj da si staromodan i balkanjero, proberi šta ti treba i piči! A imaš i umjetna pluća. I bubrege umjetne, šta? :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 May 2020, 03:38

Šabović Adis wrote:
27 May 2020, 04:42
Fakat! Zašto? :zubo:

Pa s tim nemam problema, ne branim ja društvu da se pridržava svojih normi. :rofl:

Buraz, prosjak je dno društvene ljestvice, by definition. Because prosjak. Ako ne smatraš da si bolji nego prosjak i sam si prosjak. Tad ne možeš ni biti ohol, jer si mu jednak. Zato što nisi bolji.
Znaš šta je moralna vertikala? E prosjak je postolje te vertikale. Temelj. A vrh vertikale je...? :D

Da nije zbog nedostatka oholosti i sebičnosti?
Zašto prosjak nije na vrhu moralne vertikale? Zašto dopušta da mu se neko popne navrh glave? :zubo:

Hm, ja bih za to rekao gramziv. Pohlepan. :misli:
A pod sebičnost smatram činiti dobro samo sebi, ko npr. kad umjesto da ga zabijem ženi odem u WC...i ponesem Erotiku. :rofl:

I ja tako mislim. Mene neš vidit da uradim bilo šta dobro. :rofl:
:five:
:D

Sebičan je onaj koji misli samo na sebe. Tipa nažicaš nekog da ti nešto pomogne, ali kada trebaš vratiti uslugu, nula bodova.
Nepouzdan.
Gramizivi ljudi su i sebični :misli:

Za prosjaka, ne.
Pun kufer indije su sveti prosjaci.
Pogle beskućnike u sad-u.

Klošar i prosjak nisu jedno te isto. Prosjak je onaj koji žica lovu, a klošar onaj koji nikad nije ni imao, nesposoban.

Na dnu društvene ljestvice su oni koji ne mogu ništa, impotentni :D
Možeš biti ponosan na svoja dostignuća, ali ako misliš da si radi toga bolji čovjek od nekog drugog...

Kolegu s posla je neki njegov stari frend žicao da mu bude kum.
Ovaj je direktor nekog odjela, a taj frend mu je zaštitar. Žena ga je davila, što će on kao fakultetski obrazovani čovjek biti kum nekom...
A lik vjerojatno ima ispunjeniji život od ovog kolege koga žena prca u mozak.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 May 2020, 03:44

Marisol wrote:
27 May 2020, 08:12
Pa zato jer često mislim da su ljudi većinom budale, a to nije lijepo i ne želim tako razmišljati.

Ovo je istina što si napisao, zapravo je to i najvažnija podrška drugoj osobi, ja mislim. Ali često je ljudima najlakše dat materijalnu pomoć i nastaviti dalje ne doživljavati osobu kojoj pomažu kao ljudsko biće.
Ljudi često znaju biti glupi, ali ima jedan dobar Einstanov citat, svatko je glup na svoj način.
Poslušaš, pomogneš ako ide, ak ne makneš se.
Ak te nekaj smeta, pustiš osobi da sama sebi dokaže da je budala.
Zanimljivo je kad se netko krene svađati sam sa sobom...

Sjećam se psihologije iz srednje.
Slika na kojoj je slijepi prosjak s natpisom 7 gladnih usta za nahraniti.
I čovjek koji mu nešto udjeljuje s natpisom 7 gladnih ega
Ili nešto u tom điru :D

Često je teško pomoći
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 May 2020, 04:11

Wikiceha wrote:
28 May 2020, 03:38
:D

Sebičan je onaj koji misli samo na sebe. Tipa nažicaš nekog da ti nešto pomogne, ali kada trebaš vratiti uslugu, nula bodova.
Nepouzdan.
Gramizivi ljudi su i sebični :misli:

Za prosjaka, ne.
Pun kufer indije su sveti prosjaci.
Pogle beskućnike u sad-u.

Klošar i prosjak nisu jedno te isto. Prosjak je onaj koji žica lovu, a klošar onaj koji nikad nije ni imao, nesposoban.

Na dnu društvene ljestvice su oni koji ne mogu ništa, impotentni :D
Možeš biti ponosan na svoja dostignuća, ali ako misliš da si radi toga bolji čovjek od nekog drugog...

Kolegu s posla je neki njegov stari frend žicao da mu bude kum.
Ovaj je direktor nekog odjela, a taj frend mu je zaštitar. Žena ga je davila, što će on kao fakultetski obrazovani čovjek biti kum nekom...
A lik vjerojatno ima ispunjeniji život od ovog kolege koga žena prca u mozak.
A jesi primijetio da ti sebičnost uvijek neko drugi nabija na nos, i to kad nešto traži od tebe...ono, daj, ne budi sebičan? :zubo:
Kad meni rekne ne budi sebičan, tu ti ja odbrusim ne, no ću bit tebičan, i mirna Bosna. :rofl:

Klošar, prosjak?! Meh, potato, potejto. :zubo:

Ovo ko je bolji...biti bolji podrazumijeva neku komparaciju (bolji i jeste komparativ!) u smislu da postoji još jedan kao što sam ja pa nakon usporedbe ja ispadnem bolji. Nekako šabovićkiji. Adiskiji. A nema. Soo... :hekla:

Edit:
Zapravo, ja ne mogu nikako biti bolji nego što već jesam. Sad sam se izvadio. :rofl:
:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

28 May 2020, 08:14

Stitch wrote:
27 May 2020, 22:11
Hah, mene je istraživanje smirivalo. Ali čitao sam službene medicinske rasprave, doktorske disertacije, članke objavljene u uglednim svjetskim časopisima... Mislim da nema laika koji o oralnim karcinomima zna više od mene. Čak se i moji kirurzi zaprepaste, služim se metajezikom, navodim tablice i statistike... S konzilijem Klinike za tumore, trustom onkoloških mozgova u Hrvatskoj, posvađao sam se na pasja kola, odbio sam i radioterapiju i kemoterapiju. Rekao sam da me nije briga za njihove protokole, pod linearni akcelerator neću - i gotovo. Dovoljno je što su mi odrezali pola jezika, raskopali vrat i lijevu ruku. Ponovo sam učio gutati, govoriti i jesti, izrezali su me kao komad adidas-slanine.

Kontrole pokazuju da sam bio u pravu, zasad nema novotvorevina. Ali siguran ću biti tek krajem 2023., i to ne potpuno. Oralni karcinomi vraćaju se u iznimno velikom postotku, matematika je protiv mene. I ubiju više ljudi od raka grlića maternice i melanoma zajedno. A za njih se ne zna, o njima se malo govori. Opasni su, mutilirajući i nevjerojatno smanjuju kvalitetu života. Pokušaj funkcionirati bez grkljana, uostalom. :D
Ajoj, nisam znala da ti je to sve bilo... nadam se da si sad ok i da možeš normalno funkcionirati. Vjerujem da je iritantno imati bilo kakvu smetnju oko grla i usta :(

Koliko sam shvatila te tumore, uzrok problema nije na razini stanica, nego razni okidači iz okoliša, a ima tu i genetske sklonosti da na njih reagiramo tumorom. Tako da je važno maknuti uzrok, samo treba pronaći koji je :D

Ti si u tvojoj situaciji dobro učinio i to je dobro ispalo. Ali glupo je da sam čovjek mora proučiti sve kao da je doktorirao iz tog područja. Ali to je možda najsigurnije.

Ja svima preporučujem da slušaju doktore, ali da se meni osobno to dogodi, nemam pojma što bih učinila jer ja toliko nemam sreće s bolnicama i doktorima, ono odem jer sam prehlađena ili tako neka glupost, a oni mi nešto zeznu i naprave puno veće probleme koje se skoro da i ne može popraviti. Tako da je moj pristup da izbjegavam biti bolesna ili ozljeđena. :D
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

28 May 2020, 12:54

Evo, primjer od ovog tjedna. Otišla kod dermatologice zbog kontaktnog dermatitisa. Ona mi usput dijagnosticirala i Rozaceu. Za dermatitis mi propisala neki losion za koji piše da je kontraindiciran u bolesnika koji imaju rosaceu. Nazovem ju da ju pitam jel to ok, ona mi kaže da zašto ja čitam upute o lijeku, da ono što specijalist napiše da je to važnije od upute o lijeku i da "što će mi biti ako par dana koristim taj losion".

Ma nek se nose kvragu, čekat ću da mi prođe samo od sebe.
Ionako se ta rozacea smatra kroničnim neizliječivim progresivnim stanjem i sad bih po njima trebala koristiti brdo preparata kako bih usporila napredovanje i ne ići na sunce i ne znam što.
Radije ću postiti i nadat se da će mi s time proći jer ovi veze nemaju.
Daju ti neki "lijek" da ti pogoršaju nešto drugo - ko automehaničari, jbt. Samo auto možeš baciti na otpad i kupit novi, tijelo baš i ne.
Stvarno, ne daj bože da mi je nešto ozbiljnije.
Post Reply