Post na vodi

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 May 2020, 14:09

Šabović Adis wrote:
28 May 2020, 04:11
A jesi primijetio da ti sebičnost uvijek neko drugi nabija na nos, i to kad nešto traži od tebe...ono, daj, ne budi sebičan? :zubo:
Kad meni rekne ne budi sebičan, tu ti ja odbrusim ne, no ću bit tebičan, i mirna Bosna. :rofl:

Klošar, prosjak?! Meh, potato, potejto. :zubo:

Ovo ko je bolji...biti bolji podrazumijeva neku komparaciju (bolji i jeste komparativ!) u smislu da postoji još jedan kao što sam ja pa nakon usporedbe ja ispadnem bolji. Nekako šabovićkiji. Adiskiji. A nema. Soo... :hekla:

Edit:
Zapravo, ja ne mogu nikako biti bolji nego što već jesam. Sad sam se izvadio. :rofl:
:five:
Rijetko kad mi netko proba sebičnost na biti na nos, u vagi mi su stelij i podznak, diplomatičan sam :D


User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 May 2020, 14:19

Marisol wrote:
28 May 2020, 12:54
Evo, primjer od ovog tjedna. Otišla kod dermatologice zbog kontaktnog dermatitisa. Ona mi usput dijagnosticirala i Rozaceu. Za dermatitis mi propisala neki losion za koji piše da je kontraindiciran u bolesnika koji imaju rosaceu. Nazovem ju da ju pitam jel to ok, ona mi kaže da zašto ja čitam upute o lijeku, da ono što specijalist napiše da je to važnije od upute o lijeku i da "što će mi biti ako par dana koristim taj losion".

Ma nek se nose kvragu, čekat ću da mi prođe samo od sebe.
Ionako se ta rozacea smatra kroničnim neizliječivim progresivnim stanjem i sad bih po njima trebala koristiti brdo preparata kako bih usporila napredovanje i ne ići na sunce i ne znam što.
Radije ću postiti i nadat se da će mi s time proći jer ovi veze nemaju.
Daju ti neki "lijek" da ti pogoršaju nešto drugo - ko automehaničari, jbt. Samo auto možeš baciti na otpad i kupit novi, tijelo baš i ne.
Stvarno, ne daj bože da mi je nešto ozbiljnije.
Meni se čini da su doktori postali malo teži fušeri.
Em gro stvari pokušavaju riješiti po nekom primitivnom algoritmu, gnjave s uvijek istim pretragama, em ih je previše izgubilo i neku dozu humanosti.

A ljekove preporučuju u dogovoru s farmaceutskom mafijom, onak...
Na kraju ispadne da sam sebe moraš liječiti :flop:
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

28 May 2020, 16:59

Wikiceha wrote:
28 May 2020, 14:19
Meni se čini da su doktori postali malo teži fušeri.
Em gro stvari pokušavaju riješiti po nekom primitivnom algoritmu, gnjave s uvijek istim pretragama, em ih je previše izgubilo i neku dozu humanosti.

A ljekove preporučuju u dogovoru s farmaceutskom mafijom, onak...
Na kraju ispadne da sam sebe moraš liječiti :flop:
Mah, sad baš razmišljam, pitala sam ju možete li mi reći što bih ja mogla raditi kako bi mi to čim prije prošlo. Mislila sam možda jesti određenu hranu ili određenu izbjegavati, da li vježbati pa tako ubrzati cirkulaciju (pa će možda to na neku foru pomoć da ovo prije prođe) ili odmarati... da li ispirati s kamilicom, octom, da li da ispirem sa sapunom da maknem ostatke sredstva na koji sam alergična ili ću time napraviti još veću štetu, što ja znam.
(pomislila sam i na te sokove od sokove od voća i povrća jer oni hlade tijelo pa mi je djelovalo da bi moglo pomoći, ali bolje da to nisam spomenula, mislim da bi me na psihijatriju poslala)
Ona bulji u mene kao tele u šarena vrata, jednostavno je stala i nije rekla ni A ni B.
Oni znaju pričat samo o tabletama, nema tu ni Z od zdravlja, zdravog života, prevencije, načela prvo ne štetiti.

A kad sam za vikend i nazvala nemam pojma više kakvu službu (jer rekli su mi na hitnoj da nemaju dermatologiju), oni su mi isto nisu ništa htjeli reći i kad sam rekla da ispirala u kamilici, ona kaže: to bi moglo biti dobro, ali mi ne smijemo savjetovati takve stvari.

Jedino što smiju savjetovati su tablete i kreme koje prema vlastitim uputama: Pri sustavnoj i topikalnoj uporabi kortikosteroida moguća je pojava poremećaja vida. Itd. itd. Super, još mi samo to treba.

Napisala sam prigovor toj klinici, baš me zanima što će izmisliti.
Last edited by Marisol on 28 May 2020, 17:04, edited 1 time in total.
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

28 May 2020, 17:02

Wikiceha wrote:
28 May 2020, 14:09
Rijetko kad mi netko proba sebičnost na biti na nos, u vagi mi su stelij i podznak, diplomatičan sam :D
Meni nitko nije rekao da ne bude sebična, valjda znaju da ne bi imalo nikakog učinka.
Naravno, da ako nešto ne želim, neću to učiniti ni na nečije nagovaranje.
A i nije da me baš briga što će netko misliti o meni.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 May 2020, 00:16

Marisol wrote:
28 May 2020, 08:14
Koliko sam shvatila te tumore, uzrok problema nije na razini stanica, nego razni okidači iz okoliša, a ima tu i genetske sklonosti da na njih reagiramo tumorom. Tako da je važno maknuti uzrok, samo treba pronaći koji je :D
Kod mene je sve jasno. Zubarka mi je mijenjala plombu na kutnjaku, nije dobro izbrusila zub - i napravila mi se rana na jeziku. U to doba mnogo sam pušio, a kupovao sam i Listerine, vodicu za ispiranje usta. Htio sam time pomoći da ne dođe do infekcije, a ustvari sâm sam napravio karcinom. Tekućina je sadržavala alkohol, a nema opasnije kombinacije od katrana iz cigareta i alkohola - oni svaku otvorenu ranu u ustima brzo pretvore u zloćudnu pizdariju. Nagledao sam se takvih slučajeva u Klinici za tumore. Možeš se ugristi, može te nažuljati neodgovarajuća proteza, možeš izvaditi zub... Ako puno piješ i pušiš, garant ćeš završiti tamo. Kako bi rekao moj liječnik: "Malo cuga, malo pljuga - i eto raka na vrata." A brzo raste, često se zanemaruju simptomi (ili se tobože liječe propolisom, vodicama i sličnim preparatima) pa pacijenti uglavnom stižu u trećoj ili četvrtoj fazi. Dodaj tomu neobaviještenost i nestručnost zubara, koji ne znaju prepoznati sumnjive ranice, i dobit ćeš glavni razlog zašto godišnje više ljudi najebe od toga nego od svih prometnih nesreća na hrvatskim cestama.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

29 May 2020, 00:42

Marisol wrote:
28 May 2020, 16:59
Mah, sad baš razmišljam, pitala sam ju možete li mi reći što bih ja mogla raditi kako bi mi to čim prije prošlo. Mislila sam možda jesti određenu hranu ili određenu izbjegavati, da li vježbati pa tako ubrzati cirkulaciju (pa će možda to na neku foru pomoć da ovo prije prođe) ili odmarati... da li ispirati s kamilicom, octom, da li da ispirem sa sapunom da maknem ostatke sredstva na koji sam alergična ili ću time napraviti još veću štetu, što ja znam.
(pomislila sam i na te sokove od sokove od voća i povrća jer oni hlade tijelo pa mi je djelovalo da bi moglo pomoći, ali bolje da to nisam spomenula, mislim da bi me na psihijatriju poslala)
Ona bulji u mene kao tele u šarena vrata, jednostavno je stala i nije rekla ni A ni B.
Oni znaju pričat samo o tabletama, nema tu ni Z od zdravlja, zdravog života, prevencije, načela prvo ne štetiti.

A kad sam za vikend i nazvala nemam pojma više kakvu službu (jer rekli su mi na hitnoj da nemaju dermatologiju), oni su mi isto nisu ništa htjeli reći i kad sam rekla da ispirala u kamilici, ona kaže: to bi moglo biti dobro, ali mi ne smijemo savjetovati takve stvari.

Jedino što smiju savjetovati su tablete i kreme koje prema vlastitim uputama: Pri sustavnoj i topikalnoj uporabi kortikosteroida moguća je pojava poremećaja vida. Itd. itd. Super, još mi samo to treba.

Napisala sam prigovor toj klinici, baš me zanima što će izmisliti.
Da, problem je što imaju manjak znanja, višak ograničenja i manjak želje za pomoći.
Neki te doslovce gledaju samo kroz prizmu love, odnosno količine tableta koje ti mogu uvaliti...
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

29 May 2020, 01:00

Marisol wrote:
28 May 2020, 17:02
Meni nitko nije rekao da ne bude sebična, valjda znaju da ne bi imalo nikakog učinka.
Naravno, da ako nešto ne želim, neću to učiniti ni na nečije nagovaranje.
A i nije da me baš briga što će netko misliti o meni.
Teško mi je zamisliti da ti itko može reći tako nešto.
Sama situacija zvuči apstraktno.
Ili treba nešto žešće zeznuti ili je ta osoba bezobrazna.
Vrijeđanje nije nagovaranje, tko bi na tako nešto pristao :misli:

@Hek, koma :flop:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 May 2020, 02:02

Wikiceha wrote:
29 May 2020, 01:00
@Hek, koma :flop:
Mah, imao sam sreće, došao sam taman prije nego što je skočio na vrat. Da su našli metastaze u limfnim čvorovima, šanse bi mi iznosile 20 posto. Išao bih na zračenje tada, nema veze što bih od toga imao groblje u ustima. Radioterapija ostavlja strašne i trajne posljedice: prestanak lučenja sline, što rezultira ne samo suhoćom nego i karijesom; propadanje žila i tkiva zbog kojega su poslije nemogući ikakvi stomatološki zahvati; stalne infekcije; odumiranje mišića koji zatvaraju vilicu... Lomio sam se danima što da odlučim. Trebalo je imati slonovska muda za kockanje te vrste.

Ali nisu ih našli, i to je bilo presudno. Jest da je karcinom bio golem, no bio je in situ, nije otišao na pluća, kamo metastazira odmah poslije vrata. Izgledi su onda ništavni, možeš komotno lijes naručiti. To se ne preživljava. :D
Potpisi su za budale.
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

29 May 2020, 08:12

Stitch wrote:
29 May 2020, 00:16
Kod mene je sve jasno. Zubarka mi je mijenjala plombu na kutnjaku, nije dobro izbrusila zub - i napravila mi se rana na jeziku. U to doba mnogo sam pušio, a kupovao sam i Listerine, vodicu za ispiranje usta. Htio sam time pomoći da ne dođe do infekcije, a ustvari sâm sam napravio karcinom. Tekućina je sadržavala alkohol, a nema opasnije kombinacije od katrana iz cigareta i alkohola - oni svaku otvorenu ranu u ustima brzo pretvore u zloćudnu pizdariju. Nagledao sam se takvih slučajeva u Klinici za tumore. Možeš se ugristi, može te nažuljati neodgovarajuća proteza, možeš izvaditi zub... Ako puno piješ i pušiš, garant ćeš završiti tamo. Kako bi rekao moj liječnik: "Malo cuga, malo pljuga - i eto raka na vrata." A brzo raste, često se zanemaruju simptomi (ili se tobože liječe propolisom, vodicama i sličnim preparatima) pa pacijenti uglavnom stižu u trećoj ili četvrtoj fazi. Dodaj tomu neobaviještenost i nestručnost zubara, koji ne znaju prepoznati sumnjive ranice, i dobit ćeš glavni razlog zašto godišnje više ljudi najebe od toga nego od svih prometnih nesreća na hrvatskim cestama.
Ajme koja priča, hvala na upozorenju ljudi stvarno ne znaju za to. Ono, ima puno reklama protiv pušenja, ali oni uglavnom naglašavaju rak pluća, a za ovo ništa. Mislim, znam da to nije nešto što bi spriječilo pušače da i dalje puše, ali barem da znaju da dok imaju ranice izbjegavaju bar alkohol u toj kombinaciji.

Loša sreća, ali kad pogledaš, sva veća sranja i nastanu zbog neke gluposti i loše sreće.
Marisol
Posts: 109
Joined: 24 Aug 2019, 16:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

29 May 2020, 08:24

Wikiceha wrote:
29 May 2020, 01:00
Teško mi je zamisliti da ti itko može reći tako nešto.
Sama situacija zvuči apstraktno.
Ili treba nešto žešće zeznuti ili je ta osoba bezobrazna.
Vrijeđanje nije nagovaranje, tko bi na tako nešto pristao :misli:
Pa dosta često to ljudi kažu jedni drugima. Ne u smislu vrijeđanja, nego ono: ja sam tebi napravio uslugu / bio tu za tebe / nešto treće, a sad kad je meni potrebna pomoć, ti si me otkantao - to je sebično od tebe, molim te nemoj biti sebičan, nego mi pomozi sad kad mi treba pomoć. Ili: sebičan si, očekuješ da se drugi ljudi nalaze tebi pri ruci kad ti treba, a kad drugom nešto treba, ti pronalaziš razne izgovore. Ili neka druga varijanta toga.
Ne mislim da je to vrijeđanje, više mi se čini kao eventualno emocionalna manipulacija.

Osobno su mi problem oni nametljivi ljudi koji mi se sami nametnu s nekim uslugama koje nisam niti tražila niti željela niti su mi potrebne, a onda na račun toga, očekuju od mene razne stvari, koje ako odbijem ispadnem - sebična.

Sve u svemu, mislim da treba raditi stvari bez nekog očekivanja da će ti se nešto vratiti.

Ali da, u bliskim odnosima bude da jedna osoba daje sve od sebe i prešutno podrazumijeva da će dobiti to natrag u nekoj mjeri, pa bude razočarana kad vidi da ju je ova druga osoba samo iskorištavala (to je drukčije od situacije kad druga osoba nije ništa tražila ni željela, ova je baš tražila i željela da može iskosrištavati).
U takvoj situaciji se po meni najbolje udaljiti od takve osobe (sebične).
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

29 May 2020, 18:17

Stitch wrote:
29 May 2020, 02:02
Mah, imao sam sreće, došao sam taman prije nego što je skočio na vrat. Da su našli metastaze u limfnim čvorovima, šanse bi mi iznosile 20 posto. Išao bih na zračenje tada, nema veze što bih od toga imao groblje u ustima. Radioterapija ostavlja strašne i trajne posljedice: prestanak lučenja sline, što rezultira ne samo suhoćom nego i karijesom; propadanje žila i tkiva zbog kojega su poslije nemogući ikakvi stomatološki zahvati; stalne infekcije; odumiranje mišića koji zatvaraju vilicu... Lomio sam se danima što da odlučim. Trebalo je imati slonovska muda za kockanje te vrste.

Ali nisu ih našli, i to je bilo presudno. Jest da je karcinom bio golem, no bio je in situ, nije otišao na pluća, kamo metastazira odmah poslije vrata. Izgledi su onda ništavni, možeš komotno lijes naručiti. To se ne preživljava. :D
Ajd bar nešto, malo sreće u nesreći
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

29 May 2020, 18:29

Marisol wrote:
29 May 2020, 08:24
Pa dosta često to ljudi kažu jedni drugima. Ne u smislu vrijeđanja, nego ono: ja sam tebi napravio uslugu / bio tu za tebe / nešto treće, a sad kad je meni potrebna pomoć, ti si me otkantao - to je sebično od tebe, molim te nemoj biti sebičan, nego mi pomozi sad kad mi treba pomoć. Ili: sebičan si, očekuješ da se drugi ljudi nalaze tebi pri ruci kad ti treba, a kad drugom nešto treba, ti pronalaziš razne izgovore. Ili neka druga varijanta toga.
Ne mislim da je to vrijeđanje, više mi se čini kao eventualno emocionalna manipulacija.

Osobno su mi problem oni nametljivi ljudi koji mi se sami nametnu s nekim uslugama koje nisam niti tražila niti željela niti su mi potrebne, a onda na račun toga, očekuju od mene razne stvari, koje ako odbijem ispadnem - sebična.

Sve u svemu, mislim da treba raditi stvari bez nekog očekivanja da će ti se nešto vratiti.

Ali da, u bliskim odnosima bude da jedna osoba daje sve od sebe i prešutno podrazumijeva da će dobiti to natrag u nekoj mjeri, pa bude razočarana kad vidi da ju je ova druga osoba samo iskorištavala (to je drukčije od situacije kad druga osoba nije ništa tražila ni željela, ova je baš tražila i željela da može iskosrištavati).
U takvoj situaciji se po meni najbolje udaljiti od takve osobe (sebične).
Pa da.
Mislim, mene nikada nisu probali tako manipulirati.
Meni nije problem pomoći, potrudit ću se, dat ću svog vremena, ali ne volim da itko radi budalu iz mene.
Nemam problema odbiti neka nepotrebna pomaganja, samo nastojim to napraviti na neki pristojan način.
Ne volim ni biti dužan, volim vratiti.
Ali neću raditi stvari koje se kose s nekim mojim načelima.

A i ono, većinu ljudi koje znam u rl-u imaju neke slične principe.
Post Reply