David Icke uklonjen s Facebooka i YouTubea

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

03 May 2020, 14:49

David Icke, Englez koji vidi Annunakije, ljude guštere koji dolaze iz četvrte dimenzije, i sve njegove teorije zavjera, osobito one koje se tiču korona-virusa i širenja bolesti COVID-19, izbrisani su s Facebooka i YouTubea. Što da vam kažem, tragedija. :cerek:


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

03 May 2020, 20:02

S tim se naravno mnogi mislioci na Facebooku ne slažu, jer "užasno je kad u demokratskom sistemu netko cenzurira nekoga odnosno u demokraciji zabrani različito mišljenje". Jedini je problem što svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ne i na svoje činjenice. Većina teoretičara zavjere iznosi notorne izmišljotine kao činjenice, a ostali naivci prenose to bez imalo kritičkog razmišljanja. :rolleyes:

Mišljenje o činjenicama ne postoji. Činjenice su nepobitne, potvrđene. Mogu se jedino iznositi. Nema se što o njima misliti, one su takve kakve jesu. Samo Trump i ostali šarlatani tvrde da se činjenice mogu relativizirati i da ovise o gledištu. Otud budalaština o "alternativnoj istini", otud i sve pizdarije o ravnoj Zemlji, cijepljenju, mobilnim mrežama, da ne nabrajam. Čovjek može imati mišljenje o nečemu što nije egzaktno, što ovisi o ukusu. Ali ne može imati mišljenje o činjenici da je trava zelena ili da je Muhamed Ali tehničkim nokautom pobijedio Fraziera u Manili. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

03 May 2020, 20:17

Dopusti da izrazim drukčije mišljenje. Kad bi David Icke bio puki redikul, nema logike da ga netko percipira kao tako opasnoga da ga treba cenzurirati uklanjanjem s društvenih mreža. Dakle, možda ipak ima koje zrno istine u tome što Icke govori.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

03 May 2020, 20:31

Okej, uhvatit ću se na mamac koji si bacila, rasprave radi. Što je u svemu tome "zrno istine"?
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

04 May 2020, 04:46

Stitch wrote:
03 May 2020, 20:02
S tim se naravno mnogi mislioci na Facebooku ne slažu, jer "užasno je kad u demokratskom sistemu netko cenzurira nekoga odnosno u demokraciji zabrani različito mišljenje".
Neki očito ne razumiju koncept zvan posljedice...pa valjda očekuju da će određena akcija proći bez reakcije. :zubo:
Jedini je problem što svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali ne i na svoje činjenice.
S ovim se nikako ne slažem, ako možeš imat svoje mišljenje (što je također činjenica!) zašto ne bi mogao imati i svoje činjenice pored svega ostalog svojeg koje imaš?
Po meni je problem što se svoje činjenice iznose u javnost i tako naturaju istoj. A javnost, to je ono...javno mnijenje, temeljeno na konsenzusu. Misim, ako si kadar imati svoje deder budi kadar pa to svoje i zadrži - za sebe. Neki bi na guzicu progovorili... :rofl:
Većina teoretičara zavjere iznosi notorne izmišljotine kao činjenice, a ostali naivci prenose to bez imalo kritičkog razmišljanja. :rolleyes:
Jbg, otkako je istina nepobitna činjenica (ili ona koja još uvijek nije pobijena, ona nepobijena) tako i Davidova činjenica ostaje istina dok ne natrči na nekog ko će je pobiti. Zaključujem samo da je manje onih koji su u stanju pobiti Davidove činjenice nego onih koji nisu, tako da njima Davidove činjenice idu pod istina. :zubo:
Mišljenje o činjenicama ne postoji. Činjenice su nepobitne, potvrđene. Mogu se jedino iznositi. Nema se što o njima misliti, one su takve kakve jesu.
Da. Teoretski.
U praksi je vrlo teško (da ne kažem nemoguće) razlikovati EPP od Vijesti. Osim kad direktno stojiš iza jednog ili drugog - tad znaš. Jedino tad! :zubo:
Samo Trump i ostali šarlatani tvrde da se činjenice mogu relativizirati i da ovise o gledištu. Otud budalaština o "alternativnoj istini",
A kad otkrije da truth i nije baš isto što i Wahrheit, i ne da nije isto nego čak ni jednako, tek će da prošvika. Trust me, I know. :rofl:
otud i sve pizdarije o ravnoj Zemlji, cijepljenju, mobilnim mrežama, da ne nabrajam. Čovjek može imati mišljenje o nečemu što nije egzaktno, što ovisi o ukusu. Ali ne može imati mišljenje o činjenici da je trava zelena ili da je Muhamed Ali tehničkim nokautom pobijedio Fraziera u Manili. :D
Aha... :zubo:
Nego, jel znaš kakva je razlika između uzroka Prvog svjetskog rata i izgovora za napad? Znaš ti šta je to izlika? :rofl: :top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 May 2020, 07:44

Povod je ubojstvo Franje Ferdinanda u Sarajevu, a uzrok želja za novom podjelom svijeta, ne skreći s teme. :p

Zašto bi zaboga itko trebao dokazivati to što David Icke laprda? Teret dokazivanja leži na njemu, a ne na njegovim protivnicima. Ako ja tvrdim da postoje zeleni rogati pingvini, moje je da ih fotografiram, opišem i popišem. Ako ti pak kažeš da ne postoje, nitko od tebe ne očekuje da krstariš zemaljskom kuglom tražeći ih. Nitko razuman, barem. Drugo su tutleki posvađani s logikom i pameću.

Izvoli, dakle. Podastri dokaze za ljude guštere, novi svjetski poredak i ostale Ickeove tričarije. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

04 May 2020, 08:19

Stitch wrote:
04 May 2020, 07:44
Povod je ubojstvo Franje Ferdinanda u Sarajevu, a uzrok želja za novom podjelom svijeta, ne skreći s teme. :p
Aha.
A kad ukokaš Kenedija onda je to je povod - za šta tačno? I uzrok - čega ono? A Cezara? Linkolna? Atentat u Marseju nije bio atentat u dovoljnoj mjeri? :zubo:
Zašto bi zaboga itko trebao dokazivati to što David Icke laprda? Teret dokazivanja leži na njemu, a ne na njegovim protivnicima. Ako ja tvrdim da postoje zeleni rogati pingvini, moje je da ih fotografiram, opišem i popišem.
Stvarno? :zubo:
Ako ti pak kažeš da ne postoje,
Logički neodrživo je tvrditi da nešto ne postoji. Da nečeg nema. Postoji razlika između afirmacije i negacije, ko nebo i zemlja, i zadnje što ću raditi je da negiram postojanje (bilo čega), a onog momenta kad se David izlane o postojanju ljudi guštera je moment kad se ja mašim za pištolj, a ne razlog da idem u logičke pogreške kakva je negacija - jer jedini čovjek gušter u tom slučaju je sam David. :zubo:
Ja sam ti od onih ljudi gušteri?! saćuti ja dat guštere, mamuti guštersku neljucku! :rofl:
nitko od tebe ne očekuje da krstariš zemaljskom kuglom tražeći ih. Nitko razuman, barem. Drugo su tutleki posvađani s logikom i pameću.
:nogica:
Izvoli, dakle. Podastri dokaze za ljude guštere, novi svjetski poredak i ostale Ickeove tričarije. :kava:
Misliš da ima kakvih drugih osim ovih boldanih? :zubo:
Ja ne. :rofl: :top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 May 2020, 09:26

Šabović Adis wrote:
04 May 2020, 08:19
Logički neodrživo je tvrditi da nešto ne postoji. Da nečeg nema. Postoji razlika između afirmacije i negacije, ko nebo i zemlja, i zadnje što ću raditi je da negiram postojanje (bilo čega), a onog momenta kad se David izlane o postojanju ljudi guštera je moment kad se ja mašim za pištolj, a ne razlog da idem u logičke pogreške kakva je negacija - jer jedini čovjek gušter u tom slučaju je sam David. :zubo:
Malo si se zapetljao. To što negiraš nije postojanje. Taj dio prepusti filozofima. Svaka tvrdnja, čisto logički gledano, može biti istinita ili neistinita. Riječca je naziva se afirmativnom kopulom (čovjek je mudar), a nije negativnom kopulom (čovjek nije mudar), iz čega proizlazi da postoje afirmativni i negativni sudovi. Ickeov stav da ljudi gušteri vladaju svijetom sukladno tomu može biti istinit ili lažan, i to je ono na što se referiraš. Istinit je ako postoje dokazi. Neistinit je ako ih nema. Vrlo jednostavno. :B
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

04 May 2020, 10:45

Stitch wrote:
04 May 2020, 09:26
Malo si se zapetljao. To što negiraš nije postojanje. Taj dio prepusti filozofima. Svaka tvrdnja, čisto logički gledano, može biti istinita ili neistinita. Riječca je naziva se afirmativnom kopulom (čovjek je mudar), a nije negativnom kopulom (čovjek nije mudar), iz čega proizlazi da postoje afirmativni i negativni sudovi. Ickeov stav da ljudi gušteri vladaju svijetom sukladno tomu može biti istinit ili lažan, i to je ono na što se referiraš. Istinit je ako postoje dokazi. Neistinit je ako ih nema. Vrlo jednostavno. :B
Šta negiram u izjavnoj rečenici ne postoje ljudi gušteri - ljude guštere ili postojanje? :zubo:

Jel zato u Inglišmena ima ništa a u nas nema. :o
Bajdvej, neistinu nemoš dokazat. Ni neistinitost. Ni nemanje. Samo istinu i istinitost. I imanje. I, kad god ima ništa glava ti ko pišta! :B :rofl:
:five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

06 May 2020, 09:18

Sad ste vi zašli u tešku filozofiju o bitku. :rolleyes:

Nego, zašto bi svjetske elite poduzimale drastične korake protiv redikula koji lupeta očite besmislice? Ne drži mi vodu. Pa trebale bi biti sretne da se ovaj svakim novim videom i/ili napisom sve više uvaljuje. :ne zna:

Ja sam ga gledala bar dva-tri puta u emisiji "Na rubu znanosti", pročitala par njegovih knjiga, odgledala nekoliko videa ... kaj ja znam, Annunakiji i ljudi gušteri su manje bitan dio priče. Očito je imao neka paranormalna iskustva od kojih je ili prošvikao (jedno moguće tumačenje) ili došao do nekih spoznaja koje želi podijeliti s ostatkom svijeta.

A mnogo toga (ne sve) što priča ima smisla. To da elite imaju svoju agendu koju provode tako da proizvedu problem za koji onda ponude "spasonosno" rješenje, kako bi ovce to lakše "popušile", mislim da se u mnogim slučajevima pokazalo točnim.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2020, 10:28

Svjetske elite? S Facebooka i YouTubea uklonjene su netočne informacije o pandemiji mnogo prije tog slučaja. Icke je zapravo nezasluženo ostavljen na miru. Ne znam što je zadnje napisao, no očito je prevršio mjeru. Zato su ga obrisali, nikakva zavjera izvanzemaljskih moćnika nije posrijedi.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

06 May 2020, 13:35

Oh, dobro. Zuckerberg se samo brine da nitko na društvenim mrežama ne bude izložen dezinformacijama. :rofl:

Ne znam samo je li veći humanitarac i filantrop on ili Bill Gates. :zvrko:

I onda će netko reći da sam ja naivna.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2020, 17:41

Ne znam kako da ti to nježno kažem, ali misliti točno suprotno od svega što kaže vlada ili Facebook nije znak kritičkog razmišljanja. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

06 May 2020, 20:47

Ja uopće nisam na Facebooku. A ti si Davida Ickea i njegove spike a priori odbacio, dok sam se ja itekako pozabavila kritičkim promišljanjem njegovoga lika i djela.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 May 2020, 21:16

Lika i djela? Ozbiljno? Zamisli da Ivica Blažičko ili Bruno Kovačević počnu tako pisati knjige i držati predavanja o područjima s kojima nikakve veze nemaju, i to tako da sve nalikuje na umno poremećenog Dänikena koji je povrh toga lobotomiran i operiran te mu je tri četvrtine mozga uklonjeno zidarskom žlicom. Što se tu ima promišljati? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

07 May 2020, 15:50

Ako o nečijim stavovima znaš samo iz druge, treće ili pete "ruke", ne možeš biti siguran jesu li ti stavovi doista totalno pogrešni, šašavi i/ili izvan pameti ili je to obojano mišljenjem onoga od koga si se informirao. Zato ja radije provjerim "iz prve ruke" tj. izravno od onoga o čijim se stavovima radi i donesem vlastitu procjenu. Imam dojam (a ispravi me ako griješim) da si ti negdje čuo ili pročitao da je David Icke luđak koji priča bedastoće, pa ti je to bilo sasvim dovoljno da stvoriš vlastiti sud o njemu. Ja radije provjerim. Samo to kažem.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 May 2020, 18:03

Okej, ali ono što sam čitao bile su znanstvene recenzije. Potražit ću ih ako hoćeš. Pisali su ih ozbiljni ljudi. Preozbiljni za Ickea, rekao bih. No tako i naš Saša Ceci komentira razne stvari - ulaže dragocjeno vrijeme u debunkiranje besmislica. Mogao ga je i bolje utrošiti, sigurno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

08 May 2020, 00:18

Ma to su sasvim različiti diskursi. Kakve znanstvene recenzije nečega što ne pretendira biti znanost? Pa vjerojatno bi svaka znanstvena recenzija osporila ukazanja u Međugorju, Lourdesu ili Fatimi ili, ne znam, Isusovo uskrsnuće.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 May 2020, 09:41

Kakve, znanstvene, koristi bi bilo od osporavanja? Šta je ukazanje neki znanstveni kamen spoticanja i to? Uskrsnuće? :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 May 2020, 11:32

Znanstvena korist od razotkrivanja i demistificiranja teorija zavjere postoji ako one služe da potiču strah i paniku. Stanovništvo mora znati da 5G-mreže primjerice ne izazivaju rak niti da cjepiva uzrokuju autizam. Postojanje "normalnih" zavjera kao što su tajni dogovori političkih i ekonomskih moćnika iz Bilderberške skupine ne implicira da Bill Gates truje cjelokupnu ljudsku populaciju. Svakodnevne, logične stvari poput tajnih službi, masovnog prisluškivanja i ubojstava državnih neprijatelja ne znače automatski da postoje nevjerojatno složene i potpuno neprovjerljive svemirske urote. Treba razlikovati činjenice i dokaze zbog kojih općenito znamo za te pojave, pa i pragmatičnu nužnost koja nas tjera da ih racionalno prihvatimo, od mašte i pijanog lupetanja u birtiji. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 May 2020, 13:34

Stitch wrote:
08 May 2020, 11:32
Znanstvena korist od razotkrivanja i demistificiranja teorija zavjere postoji ako one služe da potiču strah i paniku. Stanovništvo mora znati da 5G-mreže primjerice ne izazivaju rak niti da cjepiva uzrokuju autizam. Postojanje "normalnih" zavjera kao što su tajni dogovori političkih i ekonomskih moćnika iz Bilderberške skupine ne implicira da Bill Gates truje cjelokupnu ljudsku populaciju. Svakodnevne, logične stvari poput tajnih službi, masovnog prisluškivanja i ubojstava državnih neprijatelja ne znače automatski da postoje nevjerojatno složene i potpuno neprovjerljive svemirske urote. Treba razlikovati činjenice i dokaze zbog kojih općenito znamo za te pojave, pa i pragmatičnu nužnost koja nas tjera da ih racionalno prihvatimo, od mašte i pijanog lupetanja u birtiji. :kava:
Znači li to da ako stanovništu objasniš i dokažeš da 5G-mreže ne izazivaju rak i da cjepiva ne uzrokuju autizam stanovništvo će šta...sâmo uvesti 5G mreže? Dopustiti uvođenje? Kakve veze ima uzrokovanje autizma, ili neuzrokovanje, s voljom za cijepljenjem? Odnosno necijepljenjem? Evo, ja na primjer, pušim ko Turčin iako znam da je pušenje štetno - i boli me kurac što je štetno. :o
Misim, ako neću da se cijepim neću se cijepiti taman cjepivo neuzrokovalo sto autizama, ne jedan. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 May 2020, 18:35

Šabović Adis wrote:
08 May 2020, 13:34
Znači li to da ako stanovništu objasniš i dokažeš da 5G-mreže ne izazivaju rak i da cjepiva ne uzrokuju autizam stanovništvo će šta...sâmo uvesti 5G mreže? Dopustiti uvođenje?
Jesi li čuo da su Bibinjci uništili vrijednu opremu misleći da je riječ o 5G-mreži? Kamo bismo dospjeli da se svuda oštećuju telekomunikacijski uređaji? Isti ti Bibinjci poslije će se žaliti da im je internet spor, da nije bežični, da im nitko ne pomaže i slično, a dobili su europsku donaciju za infrastrukturu. Koju su potom razvalili. :rolleyes:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 May 2020, 19:24

Stitch wrote:
08 May 2020, 18:35
Jesi li čuo da su Bibinjci uništili vrijednu opremu misleći da je riječ o 5G-mreži? Kamo bismo dospjeli da se svuda oštećuju telekomunikacijski uređaji? Isti ti Bibinjci poslije će se žaliti da im je internet spor, da nije bežični, da im nitko ne pomaže i slično, a dobili su europsku donaciju za infrastrukturu. Koju su potom razvalili. :rolleyes:
A demokratija, jebogati... :zubo: ...nije više vrijeme jedne jedine TV stanice, zvaničnog sredstva informisanja, sad svaka mahala ima svoj radio, svoje vijesti i svoju istinu. Mora se i glas opozicije čut, kad vlast kaže jeste opozicijino je da kaže e baš nije, eto.
Misim, zašta smose mi borli, pajel? :rofl: :five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 May 2020, 23:10

Šabović Adis wrote:
08 May 2020, 19:24
Misim, zašta smose mi borli, pajel? :rofl: :five:
Nismo se borili za vladavinu neznalica i poluobrazovanih tutleka koji su u školi bježali sa satova matematike, fizike i kemije pa sada tvrde da je Zemlja ravna ploča iako su stari Grci prije više od dvije tisuće godina dedukcijom i eksperimentom utvrdili da nije. :p
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 May 2020, 23:46

Stitch wrote:
08 May 2020, 23:10
Nismo se borili za vladavinu neznalica i poluobrazovanih tutleka koji su u školi bježali sa satova matematike, fizike i kemije pa sada tvrde da je Zemlja ravna ploča iako su stari Grci prije više od dvije tisuće godina dedukcijom i eksperimentom utvrdili da nije. :p
Jesi siguran? Znaš kako kažu: ako ne znaš šta si sijao gledaj šta ti niče. :zubo:
Zajebajem, ne kažu, to sam upravo izmislio... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply