Horoskop, gatanje i slične stvari :)

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Oct 2020, 09:59

scarletlemur wrote:
01 Oct 2020, 09:45
To bi značilo da sam ja iduća na redu, jel da da da :lux:
(kako je pravilno - je l' da da da :misli: )

Ako ti se ne da, mene i ne moraš ispisivati, brzinska analiza na idućim kremšnitama bit će sasvim dovoljna :)
Raspisat ću sve, ne boj se. Volim komentare. A na kremšnite ćemo kad auto sredim - mogao bih to idući tjedan riješiti, ne treba mi trenutačno. Rijetko ga palim, možda je to posrijedi. :(

Što se pravopisa tiče, pišem jelda. Ne držim se tekućih pravila o sastavljenom i rastavljenom pisanju, imam svoja. Ako se sastavljanjem ne dobiva drukčiji smisao i nova vrsta riječi, pišem ih rastavljeno. Primjerice, na posljetku znači jedno te isto bilježila to rastavljeno ili sastavljeno, zato nema razloga za spajanje. No prilozi napamet i nažalost razlikuju se od akuzativnih sintagmi na pamet (pasti) ili na žalost (okrenuti). :mudri:


Potpisi su za budale.
User avatar
AliceInMess
Posts: 670
Joined: 22 Feb 2017, 18:13
Location: Berkshire
Been thanked: 1 time

05 Oct 2020, 16:10

Hvala Stitchu :grli:
Vidim se u velikoj vecini napisanog, malo kasnije cu imati vise vremena pa cu fokusirano prokomentirati sve :D

Lemurkice, i ja bih rado na kremsnite s vama, ali ovaj put je sve ispalo nekako naopako. Priicat cu ti :kiss:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Oct 2020, 09:22

AliceInMess wrote:
05 Oct 2020, 16:10
Hvala Stitchu :grli:
Vidim se u velikoj vecini napisanog, malo kasnije cu imati vise vremena pa cu fokusirano prokomentirati sve :D
Nije to sve, ali samo ti raspali. U idućem nastavku imamo Veneru u Raku, Mars, Jupiter i Saturn u Djevici, s tim da su prva dva planeta u konjunkciji, te Uran, Neptun i Pluton u Škorpionu, Strijelcu i Vagi, što stvara zanimljive aspekte. Zrak i voda dominiraju u tvom horoskopu, što donosi - maglu. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

07 Oct 2020, 12:00

A dobro, magla ima svojih prednosti :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Oct 2020, 23:18

Dok Alice ne napiše (prvi) komentar moga čitanja, sastavljam Scarlet. Nisam daleko stigao s tumačenjem, napisao sam tek Sunce i Mjesec. Potonji je planet Rakovima najvažniji, zato što upravlja osjećajima. Kao što sam već rekao, Lemuricu obilježava vatra, no tu je i značajna konjunkcija Sunca i Jupitera, konstelacija koja obećava sreću, zadovoljstvo i velika ostvarenja. :cerek:
Stitch wrote:
14 Aug 2020, 13:44
Podznak ti je u Ovnu, to je ključno. Tvrdoglava si, aktivna, istraživački orijentirana, sklona izazovima. A i planeti su tako posloženi; Mjesec ti je u Vagi, a Merkur, Venera i Saturn u Lavu. Zrak i triput vatra. Emotivna uravnoteženost, rafiniranost, društvenost plus dramatičnost, katkad teatralnost.

Prije bih rekao da često mijenjaš raspoloženja nego da si melankolična. :D
Stitch wrote:
14 Aug 2020, 14:47
Podznak u Ovnu dobar je za posao. Daje poduzetnički duh, snažnu želju za kontrolom, ambicioznost i hrabrost. S druge strane, osoba treba svladati nagle reakcije, djelovanje bez razmišljanja te brzopletost. Vatra je dobar sluga, a loš gospodar. Super je kad je riječ o akciji, no u poslu treba i takta, strpljenja, diplomacije... Mjesec u Vagi mogao bi izbalansirati tu prirodnu agresivnost, ali ne posve. Ništa bez samodiscipline. :D
Strpi(te) se dok ne obradim Merkur i Veneru, što će vjerojatno biti sutra-preksutra, onda ću objaviti početak interpretacije natalne karte. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Oct 2020, 02:53

Na drugu loptu, evo ti odmah prva tri planeta. Prednost dobiva ona koja se prije uključi. ;)

Sunce u Raku u četvrtoj kući – podznak Ovan
Ključne su riječi ovoga položaja osjećaji, privrženost domu i obitelji. Maštovita si, marljiva, katkad tiha i sramežljiva, pogotovo kad je riječ o intimnim stvarima. Važno ti je što drugi o tebi misle, stalo ti je do toga da im budeš potrebna, a voliš ih i zabavljati. Osjećaš istinsku brigu za ljude, mariš za njih i kao dio svoje okoline i kao dio veće cjeline; rodoljubiva si. Kad se pojavi potreba, možeš biti manipulativna radi ostvarenja svoga cilja – emotivne i duševne sigurnosti. Na utjecaje reagiraš snažno pa ti često treba mirno mjesto za povlačenje i oporavak.

Četvrta kuća donosi čvrste veze s roditeljima i djecom, sretan obiteljski život i dobro zdravlje u starosti. Govori o dobrom rješavanju imovinskih pitanja, zainteresiranosti za kuhanje i kulinarstvo, brizi o domu i ukućanima. Na mnogo načina odražava se kao Sunce u Raku pa položaj kuće ustvari učvršćuje, pojačava djelovanje znaka u kojem si rođena. Ovdje je riječ o dubinskim utjecajima, o čovjekovim korijenima, o onome što se ne vidi na površini, no bitno je pojedincu. Moglo bi se definirati kao snažan poriv za samozaštitom, kao nesvjesna želja za sigurnošću. Moraš imati svoj krug osoba kojima ćeš se posvetiti i otvoriti da bi dobro funkcionirala, sama ne možeš biti.

Sekstil Sunca i Marsa prvi je sretni aspekt koji govori o dobro usmjerenoj duhovnoj energiji; drugi je konjunkcija Sunca i Jupitera. Odvažna si i sklona avanturama, snažnog tijela i velike energije. Možeš postići sve što naumiš. Razvijen ti je osjećaj časti i integriteta i sposobna si donositi brze i radikalne odluke. Privlače te sport, politika, rukovođenje i pravo. Po naravi si darežljiva i hedonistički orijentirana, no nedostatak umjerenosti mogao bi izazvati probleme sa zdravljem pa tu pripazi. Krasi te mnogo entuzijazma i optimizma, štošta ćeš u životu uspješno riješiti, ali bitno je da ono što radiš potiče tvoju maštu. U suprotnom, bit ćeš nezadovoljna.

Mjesec u Vagi, šesta kuća
Mjesec u šestoj kući daruje ti prilagodljivost, sposobnost da lako mijenjaš navike. Što je dobro zato što ta kuća govori o području u kojem će biti mnogo promjena. Možda ćeš često mijenjati radno mjesto, vjerojatno zbog velikih očekivanja – vrijedan si radnik i od drugih očekuješ da budu isto toliko vrijedni. Prema kolegama ponašaš se korektno, a prema podčinjenima čak zaštitnički. Uslužni sektor dobro ti je aspektiran, bila bi uspješna u tim djelatnostima jer voliš služiti ljudima, imaš majčinske instinkte. Vaga tomu dodaje emocionalnu istančanost, šarm i ugodnu narav. Život doživljavaš kao priliku za samootkrivanje metodom pokušaja i pogrešaka, a iskustva i spoznaje rado dijeliš s drugima. Osjećaš duboku potrebu da se svima svidiš, u čemu ti pomaže urođena diplomatičnost i pristojnost. Želiš svima ugoditi jer ti emocionalna stabilnost ovisi o tome koliko drugi odobravaju tvoje postupke. Lako podliježeš laskanju pa trebaš svjesno razvijati samopouzdanje i naučiti govoriti ne.

Živiš od trenutka do trenutka i raspoloženje ti se mijenja naglo, u skladu sa smjenjivanjem događaja. Čulni su ti dojmovi estetski jaki; osjećaš potrebu da služiš ljepoti. Baš kao i Djevice, čulne opažaje doživljavaš umom, vrednuješ činjenice, no ne kritiziraš i ne analiziraš ih. Zbog zračnih karakteristika Vage nema one praktične primjene kojom se odlikuju zemljani znakovi. Imaš velike ideje, ali nisi uvijek spremna djelovati u skladu s njima, um ti je izrazito kontemplativan pa ti je važnije donijeti sud o čemu nego praktično realizirati štogod.

Partner ti je važan i zbog suradnje i zbog odobravanja, a tvoj muškarac mora biti rafiniran, društven i zabavan te istodobno privlačan, inteligentan i lijepih manira. To ti odgovara jer si isto takva; voliš lijepo okružje, dekor i odjeću, dobra si domaćica, a to si naslijedila od majke, koju doživljavaš kao osobu koja je posvećivala veliku pozornost tvom odgoju i ponašanju i motivirala te da prepoznaješ ljepotu, bilo umjetničku bilo prirodnu.

Merkur u Lavu, peta kuća
Planet u padu, što će reći u znaku u kojem najlošije djeluje, ne obećava brda i doline – previše je tu dramatičnosti u razmišljanju, previše emocija. Dostojanstvena si, krasi te unutarnja rafiniranost i idealizam, no voliš zanemarivati detalje i uključivati srce u ono što bi trebalo biti hladno i objektivno rezoniranje. Mane su ti tvrdoglavost, sklonost pretjerivanju i egocentričnost, ali mogla bi biti izvanredan nastavnik jer dobro obavljaš zadatke, ambiciozna si i obožavaš da te smatraju autoritetom u struci koju si odabrala. Romantične veze, kazalište i umjetnost područja su koja privlače tvoju pozornost; takvog si temperamenta, motiviraju te osjećaji. Pozitivna si, ne bježiš od problema i kad ne trčiš pred rudo, vješto ih rješavaš.

Peta kuća, kuća Lava, opet potvrđuje djelovanje planeta, kao kod Sunca. Kreativna si, velikih govorničkih sposobnosti i sklona dramatičnom izražavanju. Zaokupljena si vođenjem ljubavi, zadovoljstvima i umjetničkim stvarima; voliš djecu, ali to ne mora značiti da ćeš ih imati. Privlači te sve što potiče um – igre riječima, glavolomke ili šah. Obrazovanje ti je važno i imaš dara za nastavničke i umjetničke poslove. Katkad si tvrdokorna u stavovima i uobražena.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

27 Oct 2020, 09:20

Ima li šta lošeg u tom horoskopu?
Mislim, sve zvuči idealno....i zastrašujuće istinito, uz poneki sitan detalj.
Evo ovako iz glave, jer s moba mi je užasno teško i nepregledno secirat te po odlomcima, ali moja mater je bolno šlampava i sačuvaj Bože da sam od nje išta fenotip-manira naslijedila. Al zato baba(mamina mama), koja je skoro čitav svoj radni vijek provela na pariškoj adresi, malo je reći da uzor mi bijaše.

Iako, što se same estetike tiče, ljepota i sklad nisu mi naročito visoko na listi prioriteta, al naoko neprilagođenost...i/ili ekscentričnost oooo da.

Za obitelj nisam ni najmanje vezana, s izuzetkom matere. Neki dan sam saznala da mi je umro polubrat, ali to me i nije naročito dotaklo. Mislim, na nekoj ljudskoj razini jeste mi žao, ali nismo bili bliski pa nemam potrebu tugovati.

Zlopamtilo sam, ne dajem druge šanse, osim onima koje se zaista potrude opravdati mi smisao takvog ustupka :cerek:
To mi se nekako ne uklapa s onim dijelom u kojem pišeš o meni kao nekom servilnom biću. Uglavnom mi se jebe što drugi misle, osim kad se radi o meni bitnim stvarima i ljudima do čijeg mi je mišljenja ekšli stalo.

Samoću ne podnosim. Meni je tišina preglasna zapravo, ne želim se tamo skrivati! Svoje tuge i razočarenja uvijek izdržavam u dobrom drušvu, ali ne kukam i ne opterećujem ljude svojim sranjima. Daleko od toga da nemam potrebu povjeriti se bliskim prijateljima ali razumno doziram probleme koji me tište.

Rođena sam manipulatorica, ali bez negativnog prizvuka, totalno opravdavam takvu svoju svrhu na dobrobit sviju.

Ovo ostalo, šta da kažem, 'skinuo' si me :no:
Do gola :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Oct 2020, 13:06

Natalna karta ima deset planeta pa prva tri daju tek dio slike. Zato je interpretacija u nekim detaljima možda pogrešna, ali ne previše. Čitanje podrazumijeva apstrahiranje; ne bilježim sve što vidim nego samo ono što se ponavlja. Znakovi, kuće i aspekti međusobno se potvrđuju ili pobijaju pa treba napraviti sintezu svih silnica. To je poput gledanja umjetničkog djela - bolje vidiš kad se odmakneš. U ovom slučaju, kad obuhvatiš više planeta. Parcijalna analiza poput ove uvijek sadržava opasnost da se usredotočim na pojedinost, a zanemarim cjelinu. Nastojim je izbjeći, dakako, no onda ne mogu pisati detaljno. A to volim. Bavio se jezikom, informatikom ili astrologijom - stalno objašnjavam i razlažem, svaki put pokušavam poučiti. Prosvjetiteljski gen raskošno mi je razvijen. :D

Loše i dobro uvjetne su kategorije, jer ovise o kontekstu i pojedincu. Ono što ti zvijezde donesu možeš popraviti ili pokvariti, sve ovisi o tebi. Čovjek koji postane svjestan vlastitih nedostataka bolji je od onoga koji o njima pojma nema. Načelno, klonim se apsoluta. Svi smo mi sve. Odnosno, svi možemo biti sve. Nikad neću reći da je stanje nepopravljivo. :)
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

27 Oct 2020, 13:49

Ej, ne rekoh ti hvala, skužaj.
Puno mi znači što si odvojio i ovoliko vremena za mene :kiss:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Oct 2020, 15:04

Nema na čemu, pišem kad sam raspoložen. Bolje to nego da gubim energiju na beskrajna ažuriranja svojih instalacija. :zubo:

Ostale su mi Marsovac7, kojoj dugujem čitavu natalnu, i Tikamoon, koja je davno dobila svoje, ali hoće još. Takve najviše volim, nezasitne. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Tikamoon
Neš jebat!
Posts: 265
Joined: 03 Sep 2019, 10:26
Been thanked: 16 times

27 Oct 2020, 23:05

Vjerno pratim :D
Um postaje monstrum kad je tvoj vladar, a anđeo kada je tvoj sluga.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

28 Oct 2020, 12:18

I još samo da se osvrnem na one karijerne 'zadatosti'.
Da nisam ovo što jesam, sigurno bi bila pravnik. Super se snalazim u korespodenciji sa odvjetnicima i njihovim strankama, nešto malo lošije leže mi ispitivanja svjedoka, ali u konačnici- nakon godina natezanja- dobila sam nedavno jednu parnicu za koju nije bilo izgledno da će makar prvostupanjska presuda biti u moju korist. Ali potvrdio ju je i županijski sud :lux:
Odmalena se 'advokaturom' bavim, sad mi se to konačno i isplatilo :cerek:

Dobro se snalazim i u učiteljskoj ulozi, ta mentor sam mnogim mladim kolegama bila, a dosta sam se godina i aktivno bavila politikom. Mislim da je to najviše izbrusilo moju neskrivenu netrpeljivost i naglost i ispoliralo ih u diplomatičnost i strpljivost.

Sad sam ti sve rekla :nogica:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Oct 2020, 12:53

scarletlemur wrote:
28 Oct 2020, 12:18
Dobro se snalazim i u učiteljskoj ulozi, ta mentor sam mnogim mladim kolegama bila, a dosta sam se godina i aktivno bavila politikom. Mislim da je to najviše izbrusilo moju neskrivenu netrpeljivost i naglost i ispoliralo ih u diplomatičnost i strpljivost.
Politikom se i Marsovac bavila. No ne bih rekao da ste na istoj strani bile. :D

Pravo je međutim pitanje zašto ste ovdje tako sramežljive, sramota je da ja otvaram teme na Politici kraj vas živih i zdravih. :o
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

28 Oct 2020, 13:44

Tikamoon wrote:
27 Oct 2020, 23:05
Vjerno pratim :D
Kak i treba :D
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

28 Oct 2020, 17:16

Stitch wrote:Politikom se i Marsovac bavila. No ne bih rekao da ste na istoj strani bile. :D

Pravo je međutim pitanje zašto ste ovdje tako sramežljive, sramota je da ja otvaram teme na Politici kraj vas živih i zdravih. :o
Nisam znala za Martian.
Zapravo, meni nije interesantno raspravljati o politici s ljudima koji nisu u tome.
Poštujem tuđe stavove, dapače, iz nekih sam razmišljanja čak crpila inspiraciju za govore mnoge, ali nemam kapaciteta za partizane/ustaše/četnike na koje se svaka rasprava u konačnici svede.
Isto tako, rijetko do nikako pišem na zdravlju, mada sam ovdje čak učinila iznimku pa skoro požalila :zubeki:
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

11 Nov 2020, 11:02

Zamro horoskop...
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Nov 2020, 13:53

A što te točno sprečava da dodaš štogod, oživiš temu? Jesam li ja jedini koji piše ovdje? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

13 Nov 2020, 08:55

Danas izlazi Mars iz retrogradne faze, trebalo bi sada biti više volje i vremena :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Nov 2020, 09:23

To je meni uvijek retrogradno. Mars mi nije ni u padu ni u egzilu, ali nisam se bogznakako usrećio, nalazi se u Ribama. Težak križ jednome Škorpionu, nikako da se s time zbrojim. :rolleyes:
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

13 Nov 2020, 11:53

Stič, ima li negdje tvoja horoskop-analiza?
Ti si nas tu sve 'skinuo', ogolio tj., a sam do grla zakopčan ost'o.
Nemam pojma šta ti znači taj mars u ribama i kako to utječe na škorpionskog tebe, ali silno bi voljela saznati.
Paaaa....ne znam kako da to drukčije kažem nego - skini se i ti :cerek:
Do kraja!
:vidiga:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Nov 2020, 12:13

Pisao sam o tome na dvjema (ili možda trima) temama, nije to nikakva tajna. Ali ne da mi se Usamljena srca pretraživati. Znaju oni koji su u to doba bili ondje, ništa nisam skrivao. :D

Mars u Ribama daje senzibilnost, skrupuloznost i neobičnu senzualnost; to su nježna bića i najprofinjeniji ljubavnici zodijaka. No Škorpionima to je kazna. Poznati su kao prodorni, nesmiljeni, katkad okrutni i osvetoljubivi. A taj položaj ne donosi im dovoljno energije i elana. Kako da to oprimjerim? Zamisli da pjesnika i umjetnika do zuba naoružaš i pošalješ u rat. Ne ide, je li tako? U ovom slučaju glava odnosno psiha (Sunce) postavlja prestroge, preteške zahtjeve koje osjećajni, na duhovnost usmjereni Mars ne može slijediti. Jači Mars lako bi ih ispunio, ali onda bi i pojedinac bio drukčiji - nestala bi njegova dubina, umjesto intuicije i topline dobila bi agresivnost.

Kako je Sunce daleko najjači, najutjecajniji planet, njegovo djelovanje ne možeš poništiti. Ono uvijek izbije na površinu. No ostaje pitanje kako će se čovjek nositi s tom unutarnjom podijeljenošću, hoće li ga mučiti vlastiti demoni. Što se mene tiče, ja za svime žudim, imanentna mi je koncentriranost i snaga volje. Ali i oko svega obiđem triput prije nego što uzmem to što želim, zato što nisam dovoljno bezobziran. A katkad ni uporan.
Potpisi su za budale.
User avatar
Tikamoon
Neš jebat!
Posts: 265
Joined: 03 Sep 2019, 10:26
Been thanked: 16 times

13 Nov 2020, 15:00

Kad smo kod Marsa, povela se teza da su Mars u Ribama i Raku najpičkastiji Marsevi za muškarce. Mislim da nakon toga ide Mars u Vagi.

Slažeš li se s time?
Um postaje monstrum kad je tvoj vladar, a anđeo kada je tvoj sluga.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Nov 2020, 15:49

Generalno, da. Mars je u egzilu u Vagi i Biku. Egzil znači da se ne može izraziti onako kako bi trebao, izgnan je pa mu je djelovanje ograničeno. Sve što Mars predstavlja (animalna priroda, želja, seksualna energija, agresivnost) omeđeno je "ženskim" djelovanjem Venere, koja vlada tim znakovima. A ona predstavlja suprotan princip (umjetnost, estetiku, šarm, sentimentalnost, kulturu...). Osobe s Marsom u Vagi ili Biku bit će rafinirane, dobrog ukusa, usredotočene na partnere i harmoniju u odnosima. Premalo je tu natjecateljskog duha, ambicioznosti i snage. U padu je pak u Raku, što znači da njegovih karakteristika gotovo da nema, maksimalno su prigušene osjećajima. Izvitoperene su, neprepoznatljive. Čak štete pojedincu zato što vode u emocionalnu preosjetljivost, potiskivanje i frustracije.

Za razliku od toga, Mars u Ribama nije negativan, on je jednostavno slab. Ovnovima i Škorpionima odnosno znakovima kojima vlada to predstavlja problem zato što su po prirodi testosteronska bića. Htjeli bi, ali nemaju dovoljno goriva. Jesu samosvjesni i borbeni, ali ne do kraja. Ne onako kako bi oni htjeli. Za idealno djelovanje trebao bi im Mars u egzaltaciji, tj. u znaku u kojem pokazuje najbolje osobine. A Mars je egzaltiran u Jarcu, gdje je njegova divlja, instinktivna priroda saturnovski ukroćena i transformirana u učinkovitu i svrhovitu aktivnost. To je najbolji položaj, bolji nego npr. Marsa u Ovnu, zato što planet u sjedištu potencira sve, i pozitivne i negativne osobine. Tu je najjači, ali i najslabiji, zbog najmanje kontrole. Hrabrost je primjerice sredina između ludosti i kukavičluka, nema tu bijesa ili nasilništva.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

13 Nov 2020, 17:38

Neka tebe ovakvoga, ne mogu zamisliti kakav bi to Stič na steroidima bio da te je kojim slučajem dopao mars u jarcu :no:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Nov 2020, 02:37

Hah, možda bih postao vrhunski sportaš, to je ta vrsta disciplinirane agresivnosti. Ili vojni specijalac. U svakom slučaju, ne bih pročitao brdo knjiga i svirao nekoliko instrumenata, umjesto ljudske duše i umjetnosti privlačile bi me ratničke aktivnosti. Tražio bih krv, znoj i suze. Taj bi Mars bio u sekstilu s mojim Suncem, što znači da bi se Škorpion u meni izrazio punom snagom. A kamo bi me to dovelo, nemam pojma. :E
Potpisi su za budale.
Post Reply