Horoskop, gatanje i slične stvari :)

Znanost kakvu u potaji priželjkujete
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

14 Nov 2020, 13:33

Kakvoj ženi bi- u horoskop kontekstu- takav tip vojnički us/Štrojenog karaktera privlačan bio? Meni su, recimo, takvi disciplinirani i organizirani momci temeljito neprivlačni.
Al zato ribe i lavovi :love:
:trep: :hnje:


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Nov 2020, 14:00

U Lavu su ti Merkur, Venera i Saturn, zato su ti privlačni. No teško je generalno reći na što će ženska Venera reagirati - može to biti Sunce ili podznak, ne mora biti Mars. Moguće je također da muškarac ima stelij u odgovarajućem znaku, to bi ga prilično obilježilo. Dalo bi mu osobine druge osobe, atipične karakteristike. Primjerice, moj stelij u Strijelcu u šestoj kući (Merkur, Venera, Jupiter, Neptun) djeluje tako da mi daje za Škorpiona neuobičajenu otvorenost i neposrednost. Zato dobro funkcioniram s vatrenim znakovima. A imam i Mjesec u Lavu pa volim optimistične, energične, samouvjerene žene.
Potpisi su za budale.
User avatar
Tikamoon
Neš jebat!
Posts: 265
Joined: 03 Sep 2019, 10:26
Been thanked: 16 times

15 Nov 2020, 09:38

Stitch wrote:
13 Nov 2020, 15:49
Generalno, da. Mars je u egzilu u Vagi i Biku. Egzil znači da se ne može izraziti onako kako bi trebao, izgnan je pa mu je djelovanje ograničeno. Sve što Mars predstavlja (animalna priroda, želja, seksualna energija, agresivnost) omeđeno je "ženskim" djelovanjem Venere, koja vlada tim znakovima. A ona predstavlja suprotan princip (umjetnost, estetiku, šarm, sentimentalnost, kulturu...). Osobe s Marsom u Vagi ili Biku bit će rafinirane, dobrog ukusa, usredotočene na partnere i harmoniju u odnosima. Premalo je tu natjecateljskog duha, ambicioznosti i snage. U padu je pak u Raku, što znači da njegovih karakteristika gotovo da nema, maksimalno su prigušene osjećajima. Izvitoperene su, neprepoznatljive. Čak štete pojedincu zato što vode u emocionalnu preosjetljivost, potiskivanje i frustracije.

Za razliku od toga, Mars u Ribama nije negativan, on je jednostavno slab. Ovnovima i Škorpionima odnosno znakovima kojima vlada to predstavlja problem zato što su po prirodi testosteronska bića. Htjeli bi, ali nemaju dovoljno goriva. Jesu samosvjesni i borbeni, ali ne do kraja. Ne onako kako bi oni htjeli. Za idealno djelovanje trebao bi im Mars u egzaltaciji, tj. u znaku u kojem pokazuje najbolje osobine. A Mars je egzaltiran u Jarcu, gdje je njegova divlja, instinktivna priroda saturnovski ukroćena i transformirana u učinkovitu i svrhovitu aktivnost. To je najbolji položaj, bolji nego npr. Marsa u Ovnu, zato što planet u sjedištu potencira sve, i pozitivne i negativne osobine. Tu je najjači, ali i najslabiji, zbog najmanje kontrole. Hrabrost je primjerice sredina između ludosti i kukavičluka, nema tu bijesa ili nasilništva.
Zanimljivo. Paše ti taj Mars u Ribama. Doduše, možda sam i navikla na tebe takvog :) daje ti tu neku finu dozu elokventnosti.

A koja pozicija Venere je najbolja za žene? :kokice:
Um postaje monstrum kad je tvoj vladar, a anđeo kada je tvoj sluga.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2020, 09:48

Egzaltacija joj je u Ribama, što znači da je tu umanjena njezina kapricioznost i hedonizam, a pojačani su joj šarm i profinjenost. Upravlja Bikom i Vagom, to podrazumijeva najjače djelovanje, ali ostatak prilično ovisi o aspektima i ostalim planetima. Osoba može biti previše orijentirana na ljubav, ljepotu i uživanje. Zavođenje će joj biti maksimalno olakšano potencijalom koji su joj dale zvijezde, ali to ne znači da će biti sretna i uspješna.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

15 Nov 2020, 21:41

Čitam sad tu Veneru u Biku i puno me bolje opisuje nego ona err 'urođena' mi u Lavu :ne zna:
:klopa: ImageImageImageImageImage
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2020, 02:38

Da nisi dala krive podatke? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

16 Nov 2020, 06:30

Podaci su khh službeni :)
U rodnom listu kao takvi zapisani, a mater nikad nije predložila izmjene :ne zna:

Tvrdnje za gore navedeno iščupah sa:

https://astrologijaakruks.weebly.com/ve ... acima.html

(učini da link proradi)
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

16 Nov 2020, 07:14

scarletlemur wrote:
13 Nov 2020, 17:38
Neka tebe ovakvoga, ne mogu zamisliti kakav bi to Stič na steroidima bio da te je kojim slučajem dopao mars u jarcu :no:
Agresivnije bi ispoljavao energiju, imao bi više volje za neke stvari.
Uostalom, planet simbolizira vrstu energije, znak simbolizira boju, način na koji se ona ostvaruje.
Ne vjerujem u hellfirene priče o pičkastim Marsevima.
Ribe označavaju sanjanje, a rak osjećaje.
Ribama vlada Neptun (viša oktava Venere), a rakom Mjesec.
Ima tu pasive, skretanja, pa i slabosti, ali energija je tu.

Mars u ribama je zaobilaznost, potpora-umjetništvo, a u raku neagresivnost, pristup s boka-unutarnje zadovoljstvo.

To su vodeni rakovi, volja koja ide kroz osjećaje. I to može biti dosta jako, prodorno, samo se treba nagomilat.
Načelno, ide mi na živac kad se njih par složi pa krenu zajbavat nekog petnejstog preko horoskopa, to je full jadno.

Ali kad smo već kod Marseva :rofl:
Moj mi se sviđa.
Sustavan i neuništiv, perfekcionistički i točan :D
A i bitno je kako se uklapa u cijelu sliku. Da netko ima sve planete egzaltirane, samo bi imao veće unutarnje konflikte, treba se to sve stopit u jedno da bi se mogli ostvariti potencijali.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2020, 13:04

scarletlemur wrote:
16 Nov 2020, 06:30
Tvrdnje za gore navedeno iščupah sa:

https://astrologijaakruks.weebly.com/ve ... acima.html

(učini da link proradi)
Link je dobar, ali ne slažem se posve s napisanim. Ima tu stvari koje nisu spomenute, a bitne su. No o tom potom.
Wikiceha wrote:
16 Nov 2020, 07:14
Agresivnije bi ispoljavao energiju, imao bi više volje za neke stvari.
Uostalom, planet simbolizira vrstu energije, znak simbolizira boju, način na koji se ona ostvaruje.
Ne vjerujem u hellfirene priče o pičkastim Marsevima.
Ribe označavaju sanjanje, a rak osjećaje.
Ribama vlada Neptun (viša oktava Venere), a rakom Mjesec.
Ima tu pasive, skretanja, pa i slabosti, ali energija je tu.
Trebao bih pročitati te postove, ne znam što je rekla, ali postoje tri kategorije, uvjetno rečeno. Mars je najmanje važan ženama. Važan je generalno muškarcima, a još važniji je onima kojima direktno vlada, bilo putem znakova (Ovan i Škorpion) bilo putem kuća. Mars u prvoj, osmoj ili desetoj kući popravlja nedostatak energije zato što je fokusira na konkretna postignuća. Nema je možda mnogo, ali korisno je utrošena (ili na razvoj pojedinca i resursâ ili na status). Određena prodornost i ambicioznost svakako se vidi.
Wikiceha wrote:
16 Nov 2020, 07:14
Mars u ribama je zaobilaznost, potpora-umjetništvo, a u raku neagresivnost, pristup s boka-unutarnje zadovoljstvo.

To su vodeni rakovi, volja koja ide kroz osjećaje. I to može biti dosta jako, prodorno, samo se treba nagomilat.
Načelno, ide mi na živac kad se njih par složi pa krenu zajbavat nekog petnejstog preko horoskopa, to je full jadno.
Nisi mi baš jasan, kaži što je bilo. :D
Wikiceha wrote:
16 Nov 2020, 07:14
Ali kad smo već kod Marseva :rofl:
Moj mi se sviđa.
Sustavan i neuništiv, perfekcionistički i točan :D
A i bitno je kako se uklapa u cijelu sliku. Da netko ima sve planete egzaltirane, samo bi imao veće unutarnje konflikte, treba se to sve stopit u jedno da bi se mogli ostvariti potencijali.
Mars u Djevici usmjeren je na karijeru, praktičan je. Red, rad i stega, nema tu previše muljanja. :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Tikamoon
Neš jebat!
Posts: 265
Joined: 03 Sep 2019, 10:26
Been thanked: 16 times

16 Nov 2020, 18:05

O pičkastim Marsevima ima više na offu, ima svoju temu :)

Mislim, da se razumijemo, meni su ribe i rakovi općenito pičkasti znakovi :nogica: Da, da, znam, imaju oni svoju snagu, svoje pozitivne strane, naravno da imaju. Ali u mojoj glavi su jednostavno pičkasti. Rakovi više nego ribe. Možda zato što sam se susrela s teškim rakovima i račicama, osjetljivim, tvrdoglavim, dramatičnim, a to mi nikako ne sjeda.
Um postaje monstrum kad je tvoj vladar, a anđeo kada je tvoj sluga.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

16 Nov 2020, 19:18

Ti si škorpion kao i Wiki?
Ako da, čestitam, vas ste dvoje jedini škorpioni s kojima se ja ne slažem :cerek:

Trebao bi Stič neki sinastrijski uzrok našeg uzajamnog nepodnošenja naći :tulum:

Šalu na stranu, ni meni ne odgovaraju rakovi, slažem se - precmoljavi su čak iza moj ukus, a ribe sam sretala svakakve. Za razliku od rakova koji su ipak više - down to earth, ribe su nekako kao izgubljene u vlastitoj mašti. Za neke sam čak pogrešno mislila da su vizionari, ali nakon pomnije analize zaključih da su obični seratori.
Ovi drugi pak, koji su ideje znali pretočiti u djela, neki su od najboljih, nadobrodušnijih, najprijaznijih i najuspješnijih ljudi koje znam.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2020, 20:35

A mi se ne slažemo? Nisam to znao, dobro da si mi rekla. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Tikamoon
Neš jebat!
Posts: 265
Joined: 03 Sep 2019, 10:26
Been thanked: 16 times

16 Nov 2020, 20:48

Stič, pa nadovezala se na mene, kaj se ti guraš :p
A zna se da se scarlet i ja ne šmekamo :cerek:

Da, da, i ja sam škorpija :D vjerojatno nam neke planete kvadriraju kad smo si tak odlično sjele. Može nam Stič pogledati u kom grmu leže ti sukobi :D

Dobro si opisala ribe, to je to :top: to njihovo sanjarenje me smeta. Ali nije ni ono kod svih isto, ja sam naletila na ovu skupinu koju si odlično nazvala seratorima :rofl:
Um postaje monstrum kad je tvoj vladar, a anđeo kada je tvoj sluga.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2020, 20:58

Tikamoon wrote:
16 Nov 2020, 20:48
Stič, pa nadovezala se na mene, kaj se ti guraš :p
A zna se da se scarlet i ja ne šmekamo :cerek:
Aaa, kasno palim. A još mi je sumnjivo bilo, zbog izraza. No rekoh, možda smo se i pokoškali negdje, tko bi se svega sjetio. Na glasu sam kao miroljubiv, uopće se ne svađam. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 Nov 2020, 21:02

S Vagom je najlakše: plati pa se klati. :o
Dakle, čist račun...a ljubav ti onda ni na kraj pamet neće biti. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 Nov 2020, 21:02

Da, opet sam došo trolat...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Nov 2020, 21:05

Šabović Adis wrote:
16 Nov 2020, 21:02
S Vagom je najlakše: plati pa se klati. :o
Dakle, čist račun...a ljubav ti onda ni na kraj pamet neće biti. :rofl:
A koliko koštaš? Čisto onako, da se zna. :raspa:
Šabović Adis wrote:
16 Nov 2020, 21:02
Da, opet sam došo trolat...:rofl:
Što je, kod Didi ti dosadno? Ma nemoj mi reći. :B
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 Nov 2020, 21:20

Stitch wrote:
16 Nov 2020, 21:05
A koliko koštaš? Čisto onako, da se zna. :raspa:
Zavisi. Od monete, jel. :o
Što je, kod Didi ti dosadno? Ma nemoj mi reći. :B
Aj ne zezaj, znaš da sam ionako samo zlatnike tamo skupljo. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

17 Nov 2020, 05:32

Stitch wrote:
16 Nov 2020, 13:04
Trebao bih pročitati te postove, ne znam što je rekla, ali postoje tri kategorije, uvjetno rečeno. Mars je najmanje važan ženama. Važan je generalno muškarcima, a još važniji je onima kojima direktno vlada, bilo putem znakova (Ovan i Škorpion) bilo putem kuća. Mars u prvoj, osmoj ili desetoj kući popravlja nedostatak energije zato što je fokusira na konkretna postignuća. Nema je možda mnogo, ali korisno je utrošena (ili na razvoj pojedinca i resursâ ili na status). Određena prodornost i ambicioznost svakako se vidi.
Yup :D
Stitch wrote:
16 Nov 2020, 13:04
Nisi mi baš jasan, kaži što je bilo. :D
Se sjećaš one teme na US horoskopu, kada su upale Anida i Hell i krenule rušit atmosferu i radit sranja?
Malo sam bio prokopao i ispalo je da im to nije prvi put.

Doslovce su išle zajbavat ljude tak da piknu neki aspekt iz nečije natalne i onda ga krenu pljuvat.
Ko klinke kad tračaju u osnovnoj školi.

Sad su manje-više dobre, Anida je pobrala gomilu parcijala pa ih se trudi pobrisati, a Hell...
Ona ima više klonova nego ja postova na forum.hr-u.

Lovecat, Hellfire, Galactic Jelly, Edith Borges, Bundevica...
Malo se bila smirila kad su joj neki forumaši negativno komentirali plastiku u prsima, a zajbavali su je i kaj malo previše pije.

Bila je i neka priča da im se Sara vraća na forum, pa će opet haračit skupa, ali o tom potom.

Nažalost, ne pretjerano dobronamjerno društvo.
Nisi puno propustio :D
Stitch wrote:
16 Nov 2020, 13:04
Mars u Djevici usmjeren je na karijeru, praktičan je. Red, rad i stega, nema tu previše muljanja. :rofl:
Sve po špagici :angel:
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

17 Nov 2020, 05:38

Tikamoon wrote:
16 Nov 2020, 18:05
O pičkastim Marsevima ima više na offu, ima svoju temu :)

Mislim, da se razumijemo, meni su ribe i rakovi općenito pičkasti znakovi :nogica: Da, da, znam, imaju oni svoju snagu, svoje pozitivne strane, naravno da imaju. Ali u mojoj glavi su jednostavno pičkasti. Rakovi više nego ribe. Možda zato što sam se susrela s teškim rakovima i račicama, osjetljivim, tvrdoglavim, dramatičnim, a to mi nikako ne sjeda.
Moj mali ti je riba s podznakom u raku :D
Ok Mjesec mu je u lavu, Mars u strijelcu, a Uran u ovnu, pa ima tu vatrice :D

Iz mog nekog iskustva rakovi znaju biti čudni, nedorečeni. Imaš neku priču da je najviše luđaka iz tog znaka.
I to je drugačija čudnost nego ona kod vodenjaka, tamo ima logike. Ovo je kroz emocije, sentiment.

Ribe su umjetnici :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

17 Nov 2020, 06:03

Wikiceha wrote:
17 Nov 2020, 05:38
Ribe su umjetnici :D
Da. Mars u Ribama imali su primjerice Johnny Cash, Vincent van Gogh i Steve McQueen. Muškarci koje ni uz najbolju volju ne možeš nazvati pičkicama. No jesu bili problematični, ponajviše zbog snažnih emocija koje često nisu mogli kontrolirati. To je vrlo senzibilan Mars, osjetljiv na svaku promjenu u okolini. Možeš ga usporediti sa živinim detonatorom. Dat će ti mogućnost da upiješ sve - ljude, stvari, događaje... Stopit ćeš se s njima. No ako ne nađeš mjeru, neki zaštitni mehanizam ili kanal kojim ćeš to otpustiti od sebe, nadrapao si. Nije Schopenhauer zalud govorio da je najgore biti svjestan. Blaženi su oni koji ne osjećaju i ne znaju.
Potpisi su za budale.
User avatar
Wikiceha
Gremlin
Posts: 321
Joined: 27 Jul 2019, 13:54
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

17 Nov 2020, 12:52

Stitch wrote:
17 Nov 2020, 06:03
Da. Mars u Ribama imali su primjerice Johnny Cash, Vincent van Gogh i Steve McQueen. Muškarci koje ni uz najbolju volju ne možeš nazvati pičkicama. No jesu bili problematični, ponajviše zbog snažnih emocija koje često nisu mogli kontrolirati. To je vrlo senzibilan Mars, osjetljiv na svaku promjenu u okolini. Možeš ga usporediti sa živinim detonatorom. Dat će ti mogućnost da upiješ sve - ljude, stvari, događaje... Stopit ćeš se s njima. No ako ne nađeš mjeru, neki zaštitni mehanizam ili kanal kojim ćeš to otpustiti od sebe, nadrapao si. Nije Schopenhauer zalud govorio da je najgore biti svjestan. Blaženi su oni koji ne osjećaju i ne znaju.
Je, uvijek je zeznuto znati više nego kaj bi se trebalo..

U principu, Mars dođe kao motor priče.
Gdje i kako povuče...
Tako se oblikuje put
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

17 Nov 2020, 19:02

Zna li mi tko reći - postoji li neki planet/sretna zvijezda/kuća/aspekt povezan sa financijama?
Naime, nijesam se puno roditeljskom imovinom okoristila - čak štoviše 'razbaštinili' su me prije 23 godine, ali nekako mi je pošlo za rukom da od 'ničeg' što su mi ostavili, danas imam 'sve'.
Dakle, jesam li to JA stvorila....ili khh moj horoskop? :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Nov 2020, 00:52

Konjunkcija Sunca i Jupitera u četvrtoj kući govori o dobrom rješavanju imovinskih problema, to ti u zvijezdama stoji. Imaš dara za stjecanje materijalnoga, ali to se ne bi dogodilo da sjediš u kući i ne radiš ništa. Ti si dakle u pitanju. Traži se konkretna akcija. Horoskop je samo osnova, talent.
Potpisi su za budale.
User avatar
scarletlemur
atomski zdesna!
Posts: 488
Joined: 10 Nov 2011, 20:52
Been thanked: 14 times

18 Nov 2020, 11:32

Tenkju, baš sam si faca sad
Post Reply