Page 1 of 1

Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 22:51
by Tristana
Živim u kući i planiram u dogledno vrijeme napraviti nešto po pitanju stambenog prostora jer mi je ovaj premali.

E sad ja osim svih onih redovnih drama papirologije i financiranja nisam još uopće odlučila želim li kuću ili stan :misli:
Onako, da me netko probudi iz sna, vjerujem da bi na prvu rekla ; stan.

Moja vizija stana je ukratko; otključaš-zaključaš i ni brige ni pameti :ne zna:
Onda čitam tamo susjede iz pakla pa se malo pokolebam...

Nisam neki tip od zelenila i prirode pa mi vrtovi, voćnjaci, okućnice i nisu neki veliki plus u jednadžbi, ali s druge strane, jako volim i držim životinje a za njih mi se opet čini primjerenija kuća i stalno se vrtim u krug..

Koje su po vama prednosti i mane jednog i drugog?
Sigurno ima stvari koje mi uopće nisu pale na pamet bilo bi dobro o njima razmislit prije.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:00
by aisling
Živjela sam prvo u stanu nekih 6 godina, nakon toga u kući nekih 15 godina, pa onda opet po stanovima. Sad u ovom trenu da imam novaca za mene dileme nema - stan.

No, niti je svaki stan isti, niti je svaka kuća ista. Gdje je taj stan, u kakvoj zgradi, gdje bi ta kuća bila, u kakvom okruženju, tko bi živio u njoj, sve to mijenja sliku na milijun načina.

Jedna stvar koja se ipak manje mijenja je da oko kuće ipak ima više posla i tome nikad nema kraja.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:05
by Lord Byron
To je jako individualan izbor - nema nekog jedinstvenog pravila.

Iako volim i popravljati i farbati i bušiti. ne vidim se kao nekoga tko po cijele dane nešto popravlja, farba i buši. Susjede iz pakla se može detektirati pri kupnji stana - a može ih se i ignorirati, umjesto da ih se krene preodgajati: ozbiljno vjerujem da se dio svih tih paklenih priča temelji na onome "neće mene ni'ko jebat', ne dam im gušta iz principa!!!" - a onda slijedi stogodišnji rat do istrebljenja.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:20
by Tristana
Da, zaboravila sam reći, ljeti, mesec dana živim u stanu, tako da nije da baš nemam pojma.
Istina, čujem kad se netko tušira u dva u noći, kad melju na balkonu do jutra, ne pada mi na pamet navinut muziku do daske, ne mogu samo u 5 ujutro otvorit vrata i pustit psa van...

Kuća tu zaista pruža veću slobodu. Ali s druge strane, jedina mi je briga bila radi li lift.

Neko solomonsko rjesenje bi vjerujem bila stambena zgrada sa tri-četri stana.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:28
by aisling
U tom slučaju bi ja gledala manje zgrade koje imaju stanove u prizemlju s manjim vrtom. A ima takvih dosta, još ako financije nisu problem, nađeš i takav da se ne moraš bojati toga što si u prizemlju :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:38
by Lord Byron
aisling » wrote:...ako financije nisu problem, nađeš i takav da se ne moraš bojati toga što si u prizemlju... :D
...i ako susjedi odozgor ne koriste gravitaciju za rješavanje viška stvari, hrane i nadasve opušaka iz kuće. :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:39
by Pješčana
otkako sam u zagrebu, podstanarim. inače imam kuću.
meni je kuću nekakav plan za budućnost. meni treba okućnica. treba mi komad zemlje gdje mogu zarinuti prste u zemlju, saditi i uzgajati biljke. gdje mogu leć na travu i sunčati se, piti kavu i vino i roštiljat i ostajat po ljeti dugo u noć.
tako da, meni je kuća bolja opcija, ona kuća, iz moje glave :mig:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jan 2012, 23:42
by aisling
Lord Byron » wrote: ...i ako susjedi odozgor ne koriste gravitaciju za rješavanje viška stvari, hrane i nadasve opušaka iz kuće. :D
Rekla je da planira imati životinje.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 00:25
by Chiro
Premda sam u kući proživio preko 90% života, ipak se, na temelju onih par godinica provedenih u stanu, više smatram stanarskim tipom. Nisam pretjerano vičan popravljanju kvarova, ne volim čistiti (pre)velike površine, potrebno je održavati i okućnicu... stotinu poslova, a ja dozlaboga lijen. :o

Osim toga, stan je puno lakše "ispuniti" i stvoriti onaj osjećaj topline. S kućom je to puno teže, osobito ako je velika, s puno prostorija. S druge strane, stan stvara osjećaj ukalupljivanja, koji je snažan proporcionalno veličini stambene zgrade. Znam, živio sam u jako... jako velikoj zgradi. :D

Ovo govorim iz pozicije (još uvijek, mada ne zadugo :zubo: ) mladog čovjeka, koji ima svoje specifične potrebe. Vjerojatno ću danas-sutra htjeti imati komad svoje zemlje, koju ću moći obrađivati iz gušta, drvenu okućnicu i sva ostala njonjava sranja ikad.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 00:31
by blaze
Tristana » wrote:Živim u kući i planiram u dogledno vrijeme napraviti nešto po pitanju stambenog prostora jer mi je ovaj premali.
ja sam premali prostor uvijek vezivala uz stan, a ne kuću. ne znam kolika ti je kuća, ali stanovi su skupi. ako ti je važna prostranija kvadratura, koliki bi taj stan trebao biti? :ne zna:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 00:41
by nina williams
Nikad nisam živjela u kući i uvijek sam mislila kako je bolje živjeti u stanu. Sve dok nisam počela razmišljati i o tom da ću u tom stanu imati i djecu, jelte.
I ondak me ošinulo, smijte se vi kolko oćete, al više se ne grade stanovi ko u socijalizmu. Nema tu ko nekad 5-6 metara hodnika između soba, a jok. I onda da me đeca čuju gdje bezobrazne stvari s ćaćom im radim. A ne. Nema te izolacije u koju bih se ja tu pouzdala.
Zato će, jednog dana, bit-kuća. Pa oni na svom, mi na svom katu, u suprotnim krajevima kuće+izolacija.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 06:25
by Lord Byron
Ne znam u kojem socijalizmu su se gradile takve super izolirane zgrade s razmaknutim sobama. Znam za stanove u kojima se čuje susjedovo razmišljanje, a za objesiti sliku o zid dovoljno je pritisnuti prstom i rupa za tipl je tu :D.

Koliko znam, kvaliteta novogradnje ovisi o razini pohlepnosti investitora - ali, ima ovoga i onoga.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 08:38
by Potjeh
Ni za mene nema dileme. Kuća i to na selu. Što više zelenila a što manje betona je moj slogan (i što manje susjeda). :)

Za mirovinu si planiram dvije stvari s tim da se još nisam odlučio:

1. Kupiti veću jedrilicu i ploviti jadranom i sredozemljem.
2. Kupiti kućicu u šumi i uživati u zvuku vjetra.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 08:43
by Morticia
Nažalost nisam nikad živjela u kući i dok sam bila mlađa vjerovala sam da je stan uvijek bolje opcija, ali što sam starija (pogotovo od kad je došlo dijete) puno, puno radije bih živjela u kući.
svjesna sam da to iziskuje više truda i rada, ali vjerujem da je osjećaj slobode i prostranstva koji pruža kuća s okućnicom vrijedan toga.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 08:43
by Beau
Lord Byron » wrote:Ne znam u kojem socijalizmu su se gradile takve super izolirane zgrade s razmaknutim sobama. Znam za stanove u kojima se čuje susjedovo razmišljanje, a za objesiti sliku o zid dovoljno je pritisnuti prstom i rupa za tipl je tu :D.
O bogme je bilo. Živim u jednom u takvom. I ostali stanovi u mojoj zgradi imaju super raspored (odvojeni spavaći od dnevnog dijela kolko god mali bili).
U svojoj sam sobi mogla puštat muziku na najjače, starci u dnevnom boravku ne bi ništa čuli.
I uvijek sam prije mislila kako je glupo da su toliko prostora bacili na hodnike, i ta sva silna vrata su me nervirala, ali danas kad vidim nove stanove - imaju ti hodnici i te kakvu funkciju.

Današnji rasporedi su grozni (ne mislim na mega skupe stanove, već ove prosječne); u većini stanova da bi iz spavaće sobe otišao oprat zube u kupaonu i popišat se, moraš proći kroz čitav stan, kuhinju i dnevni boravak. Znači, ako ujutro kad se probudiš imaš goste, to je nezgodno. A budući da nema hodnika, pa su sve sobe spojene a pritom su i male, na kojem god dijelu stana se zakašljao (da ne kažem nešto nepristojnije) onaj drugi u stanu, pa makar bio maksimalno udaljen od tebe, to čuje. Govorim o stanovima od 60 kvadrata.
U mojoj zgradi stan od 60 kvadrata ima 2 sobe (umjesto tri :rolleyes:), ali su te dvije dovoljno velike da napraviš tri, i taj stan je toliko komotan i prostran i ostavlja dojam puno većeg stana od ovih novih u kakvima mi, na primjer, žive frendice, a iste su veličine.

OT: Po meni, jeidna prednost kuća je velika terasa. Pošto stanove volim više, idelna opcija mi je stan (može i manji) s veelikim balkonom. Volim i manje kućice, prizemnice, s lijepom terasom i vrtom. Velike kuće ne volim nikako.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 08:47
by Morticia
Ja sam praktički cijeli život proživjela u stanu od 150 kvadrata. :D
U sobama smo mogle što god smo htjele, nema šanse da bi nas starci čuli. :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 08:49
by Beau
Morticia » wrote:Ja sam praktički cijeli život proživjela u stanu od 150 kvadrata. :D
U sobama smo mogle što god smo htjele, nema šanse da bi nas starci čuli. :zubo:
A ni vi njih :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 08:54
by Morticia
Istina. :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:13
by bliss
Uf, kako bih ja rado živjela u kući. Ili u nekoj od onih zgradica sa svega nekoliko stanova (ako je dobra izolacija).
Evo, već jedno 6 mjeseci normalno ne spavam. Skoro svaku noć u muci zapomažem prestani tulit :mama:
Nekad i vičem susjedima iznad. Nekad se svađamo kroz te tanke zidove.

Jednom prilikom su susjedi s kojima dijelim zid spavaće sobe nešto preuređivali. Majstor je bušio i ja sam ušla u svoju sobu koja je u jednom trenutku bila puna prašine, a u zidu mi je bila rupa. Pogledala sam kroz rupu i rekla bok susjeda :crying:
Lord Byron » wrote:Susjede iz pakla se može detektirati pri kupnji stana - a može ih se i ignorirati, umjesto da ih se krene preodgajati: ozbiljno vjerujem da se dio svih tih paklenih priča temelji na onome "neće mene ni'ko jebat', ne dam im gušta iz principa!!!" - a onda slijedi stogodišnji rat do istrebljenja.
Ne može ih se ignorirati. Mislim možeš probat. To izgleda tako da po dva sata u noći frustrirano buljiš u strop i ideš svaki dan na posao ljut i s podočnjacima do poda. Onda dođeš doma i misliš se malo odmorit, a dočeka se lupanje, skakanje i vrištanje.
Je, ignorirat ću :snajper:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:27
by baja
Tristana » wrote:Koje su po vama prednosti i mane jednog i drugog?
kako netko reče, ovisi kakva kuća/kakav stan, lokacija...

najosobnije, moj izbor je kuća
ove jeseni smo, nakon 10 godina života u kući/na selu, preselili u stan/grad
prvih 10 dana nisam oka sklopila :D
sve me je smetalo; zvuk tv-a koji dopire kroz otvorena balkonska vrata, zvuk puštanja vode iz susjednog stana.... a poglavito buka s ulice
najozbiljnije sam razmišljala pripremiti kamenje na balkonu za džikane koji u ponoć voze frizirane makinje slušajući, pri tom, do daske razvaljene cajke :o
sve u svemu, osjećam se kao ptičica u betonskom kavezu
ipak, preseljenje je bilo nužno zbog logistike, dijete krenulo u školu, jer je kuća na prekrasnoj ali prometno izoliranoj lokaciji
planiramo se vratiti u kuću kad 'dite stavimo na noge' :D
sloboda i ljepota koju uživam na kući je nemjerljiva :cerek:
bliss wrote:Pogledala sam kroz rupu i rekla bok susjeda
buža :rofl:

sori, znam da tebi nije smiješno

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:28
by Morticia
Bajo, vi ste se znači zbog bajice preselili?
Šteta, nije bilo druge mogućnosti?

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:29
by karambol
Važan faktor je sreća...pri odabiru stana. Nikad ne znaš...
Ja sam kupio stan u novogradnji. Lijepa zgrada, 9 stanova, vlastita brojila, garaža, sve naoko fino izvedeno, a onda...Sa sitnim nedostatcima se još i možeš boriti. Imaš garanciju, dečki dođu i poprave sitnice koje si zamjetio i slično, ali kad se usele susjedi nemaš pojma kako će to izgledati. Moj je primjer da sam nakon nekog vremena bio prisiljen, iako nisam nimalo sklon bilo kojem obliku agresivnog općenja, reagirati prijetnjom i kaj je najgore - ozbiljno sam mislio. Na koncu je glas razuma (moje zakonite) rekao da je ipak bolje pozvati policiju jer su se supružnici na neobičan način voljeli. Tučnjava, najniže psovke i vrijeđanje je bilo konstanta, a zvučna izolacija apsolutno nikakva. Nije bilo dana ni noći da susjede iz pakla nismo čuli i prisilno sudjelovali u njihovom životu, htjeli ne htjeli.
Prije toga sam jedno vrijeme živio u kući koja je bila dovoljno stara da mi pojede dvije trećine prihoda za održavanje i grijanje :mama:
Na koncu, odrastao sam u zgradi sa stotinjak stanova i uvjerio sam sebe kako mi je to prirodnije okruženje i uvježbao razne načine opuštanja i usputne koegzistencije na brodu luđaka - pnekad mi se tako čini...
Kako reče Lord Byron - prilično je individualna spika glede odabira i odluke...stan ili kuća.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:32
by baja
Morticia » wrote:Šteta, nije bilo druge mogućnosti?
teško izvedivo
iako bi imala u školi organiziran prijevoz, i boravak za prve dvije godine, ipak bi bila sama usred šume u slučaju našeg kašnjenja, a takva se često dogode kad se moram probiti iz grada van
teška srca moram priznati da nam je život u gradu jednostavniji
preporodila sam se otkako ne vozim na posao; psujem 78% manje :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:38
by Pješčana
oprostite na offu, ali

karambol, dobrodošao :)

što se tiče susjeda iz pakla, ma ni kuća te ne štiti od takvih. ljudi u stambenim naseljima često percipiraju svijet kao da imaju u najmanju ruku ranč, pa se ništa ne čuje. buši se u 10 navečer, viče se po kući, uz otvorene prozore.
susjeda mom ocu je psihički labilna žena, koja zna po ljeti preuređivat kuću po noći, i to tako da baca ormare kroz balkon. cijela ulica je budna. jbga.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:56
by Tristana
aisling » wrote:U tom slučaju bi ja gledala manje zgrade koje imaju stanove u prizemlju s manjim vrtom. A ima takvih dosta, još ako financije nisu problem, nađeš i takav da se ne moraš bojati toga što si u prizemlju :D
Naravno da jesu :rofl: ali financijsku konstrukciju mislim raditi kad odlučim u kojem smjeru uopće mislim ići. ( Onda ću otvorit topic i zamolit Đepiku i Gazdu za pomoć :cerek: )
Chiro » wrote:Premda sam u kući proživio preko 90% života, ipak se, na temelju onih par godinica provedenih u stanu, više smatram stanarskim tipom. Nisam pretjerano vičan popravljanju kvarova, ne volim čistiti (pre)velike površine, potrebno je održavati i okućnicu... stotinu poslova, a ja dozlaboga lijen. :o
ta sam .
blaze » wrote: ja sam premali prostor uvijek vezivala uz stan, a ne kuću. ne znam kolika ti je kuća, ali stanovi su skupi. ako ti je važna prostranija kvadratura, koliki bi taj stan trebao biti? :ne zna:
Moja kuća je glupa :mad:
Kako je tko došao do nekih novaca, "uređivalo" se i dograđivalo i sada ona izgleda kao dječji projekt od Legića :crying:
Ima dva stana od 50ak kvadrata ( koji se ne mogu povezati), voćnjak, mali cvjetnjak, idiotski podrum od 25 m, tri garažna mjesta ( da 3, a ja nemam ni auto ni vozački :rolleyes: ) ogromnu terasu, šupu i dvorište za psa.
Jedino što vrijedi je lokacija i parcela, pa smo tu sad došli na drugu opciju, sve to sravnit sa zemljom i napravit smislenu kuću.

I slažem se da je kad imaš djecu lijepo imat kuću, ima to svojih prednosti kad su mali.
Ali taj dio smo prošli , sad me čeka vrijeme kad će dijete samo gledat kak da zbriše van da ne mora pokosit glupu travu.
Znam, been there :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 09:59
by karambol
Pješčana » wrote:oprostite na offu, ali

karambol, dobrodošao :)

što se tiče susjeda iz pakla, ma ni kuća te ne štiti od takvih. ljudi u stambenim naseljima često percipiraju svijet kao da imaju u najmanju ruku ranč, pa se ništa ne čuje. buši se u 10 navečer, viče se po kući, uz otvorene prozore.
susjeda mom ocu je psihički labilna žena, koja zna po ljeti preuređivat kuću po noći, i to tako da baca ormare kroz balkon. cijela ulica je budna. jbga.

Hvala!
Uh, znam...Iz sličnih sam razloga zbrisao iz kuće natrag u stan. Prvi susjed je bio uvjeren da je reinkarnacija Ive Robića, a drugi je bio nekakav pleh majstor s čekićem i živčanim psom i tako...

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 10:02
by vrrrlet
Kuća. S velikom okućnicom i treniranim psima. Nitko da ne dođe do prijatelj drag.


Znate li koja je sloboda vraćati se doma, kupiti svježu pastrvu, i ispeći je u vrtu? Nema pranja tanjura.
Znate li vi koja je sloboda popišati se u vlastiti vrt, a ne u Crno more? O poštenju takvog čina da ne pričam.
A tek biljke. Popeti se na drvo s kojeg te nitko ne tjera... neprocjenivo.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 10:05
by Potjeh
Pješčana » wrote: što se tiče susjeda iz pakla, ma ni kuća te ne štiti od takvih. ljudi u stambenim naseljima često percipiraju svijet kao da imaju u najmanju ruku ranč, pa se ništa ne čuje. buši se u 10 navečer, viče se po kući, uz otvorene prozore.
susjeda mom ocu je psihički labilna žena, koja zna po ljeti preuređivat kuću po noći, i to tako da baca ormare kroz balkon. cijela ulica je budna. jbga.
:rofl:

Ja nemam susjede. Mislim da je tako najljepše.

Inače, moja firma ima u Novom Zagrebu stan. Kada tamo boravim svašta se da čuti ali ništa poput ovog gore upisa.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 10:05
by Moment
Kuća.
Stan mi je moderna verzija kaveza za hrcke.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 10:38
by Maleficent
Ja bih vilu. S prevelikim vrtom.
Ali može i ogroman stan - samo da je moje.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 13:12
by *jezebel*
stan u manjoj zgradi, s terasom ili velikim balkonom. dobra izolacija cuda cini, ne morate ni znati da su vam susjedi zivi, pogotovo ako vam ulicu nisu okupirali dalma... ok, sutim. :zubo:
zna se naci i lijepih dvojnih kuca. netko kraj tebe ipak grije, a opet si u kuci, imas prostora i mozes imati i terasu i dvoriste.

sa samostojecom kucom mi se vjerojatno ne bi dalo zezati. em je teze odrzavati, em je teze ugrijati. doma cak i zimi volim biti u kratkim rukavima, a imam osjetljive sinuse pa volim da je prostor dobro ugrijan. manja pametna kuca negdje na jugu gdje troskovi grijanja nisu toliki mi vec zvuci prihvatljivo.

iako su stanovi u takvima nerijetko jeftiniji, velike su mi zgrade odbojne. sto vise stanova, to je veca vjerojatnost da ces naletjeti na kretena. takodjer je veca vjerojatnost da ces cuti susjede, pogotovo ako je gradnja osrednja.

iako su mi mir i nezagadjenost vazni, ne znam koliko bih bila sretna sa zivotom na selu ili na nekoj totalno izoliranoj lokaciji. buduci da ne vozim, sve bi mi bilo mnogo manje dostupno. a i pomalo sam paranoik. to u stanu u kojem zivim ne radim, ali sam u roditeljskoj kuci, kad bih spavala sama, znala provjeravati ormare da vidim je li se netko zavukao. :facepalm: znam, covjek se navikne, ali mislim da ja nisam ta. :D ne moram sa susjedima imati nista vise od ''dobar dan'', ali je, eto, lakse zaspati ako znas da nisi k'o pale sam na svijetu.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 13:16
by vrrrlet
*jezebel* » wrote: znam, covjek se navikne, ali mislim da ja nisam ta. :D ne moram sa susjedima imati nista vise od ''dobar dan'', ali je, eto, lakse zaspati ako znas da nisi k'o pale sam na svijetu.
Ako si sama, možeš se ozlijediti jedino sama. A čega se bojiš? Ako se bojiš ljudi, nije li bolje da si sama? Znam da si strašno nespretna i sklona samoozlijeđivanju, ali ipak, nije da ćeš si zabiti nož u srce. Valjda. :ne zna:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 13:56
by Éowyn
Za mene je definitivno kuća jedino rješenje. Ne bih rekla da baš ima puno bušenje i farbanja i popravljanja vezanog za kuću. Ja živim u kući čitav život i imamo stan na moru i popravci i farbanja su jednako učestali.
Nije baš da ću ići u kući popravljati cijevi (isto kao što to ne bih radila u stanu), postoje stručne osobe za to.
Ako je kuća veća, definitivno treba duže da se pospremi i sl., ali sve je stvar navike. Meni nije problem problem pospremati po kući jer mi je normalno da ima puno prostora i više posla :ne zna:

Što se susjeda iz pakla tiče, mislim da ih nije baš lako ignorirati. Ja nisam osoba koja tjera svoj inat i imam dosta visok prag tolerancije, ali imala sam okršaje s par susjeda. Jedna je mlatila dijete, mislim da je čak bacala stvari na njega (barem je tako zvučalo), drugima je bilo normalno da im se djeca rolaju po stanu do 2-3 ujutro.

Meni je kod stanova problem što ih većina ne valja ništa. Sve i da želim živjeti u stanu, vjerojatno bih sama trebala izgraditi stambenu zgradu da budem zadovoljna s kvalitetom stana.
Tako da je izbor definitivno kuća, iako bi izbor ionako bio kuća jer kuću već imam.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 13:59
by ombia
Tristana » wrote:Živim u kući i planiram u dogledno vrijeme napraviti nešto po pitanju stambenog prostora jer mi je ovaj premali.

Koje su po vama prednosti i mane jednog i drugog?
Sigurno ima stvari koje mi uopće nisu pale na pamet bilo bi dobro o njima razmislit prije.
Stan. Definitivno.
U dobrom kvartu, mirnom i zelenom, da takvi su obicno i tihi, tik do velikog parka. Moze i dvoetazni, ali stan.
Mora imati vecu terasu. :cerek:
A san mi je imati loft na zadnjem katu neke bivse tvornice, ogroman prostor, visoke zidove, ovako nesto...lift direkt u moj stan. O da. :cerek:

http://img210.imageshack.us/img210/857/loftch01.jpg

Odrasla sam u velikoj kuci sa jos vecim vrtom, ne fali mi. Rad u vrtu me nikad nije privlacio. :zubo:
Za zivotinje bih recimo stan sa vrtom.

Oko kuce ima stalno posla, a to nije moje podrucje interesa. Ja bih to vrijeme utrosila u putovanja, citanje ili gledanje filmova.

Dio tih prica susjeda iz pakla je obostran vjerujem. Mijenjala sam drzave, gradove, oko mene su zivjeli ljudi svih mogucnih boja koze, vjeroispovjesti i nacionalnosti pa nisam traumatizirana.
Treba prvo i sam biti dobar susjed.

Da mana stana bi bila to, moguca buka kad ne zelis, ali kako zivim u drzavi gdje je kucni red doslovce slovo zakona, nema problema. :zubo:
Nikad mi se jos nije dogodio cjelonocni tulum. Dobro ima toga, al ne u mom kvartu, vise u kvartovima gdje se zna da zive uglavnom studenti i umjetnici.
Kad mi je bila potrebna pomoc i to hitna, samo sam pozvonila vrata do, u pidjami. Ne cujem kad se netko tusira, zgrada je valjda dobro napravljena. Ne cujem ni kad necija masina centrfugira u dva u noci.

Recimo dok ja subutom ujutro odem na dorucak u omiljeni birc i lijeno citam novine tri sata, frend sa kucom nije mogao ici jer mora pokositi travu a onda nije ogradu farbao, pa mu je na farbanje ograde oko kuce otisao citav jedan vikend. Naravno lijep i suncan vikend, pa nece to po kisi.

Zelim zivjeti u gradu. Zelim da mi je do posla 20 minuta, da je apoteka u ulici i ducan i da ako zelim u kino mogu birati izmedju 15-ak kina. Volim taj izbor.
Zivjela sam godinu dana u manjem mjestu i skoro umrla. Do grada mi je trebalo sat vremena, navecer i vikendom prijevoz los, hocemo na veceru imamo izbor izmedju dva restorana u tom mjestu. :zubo:
A kad je prijateljica koja je ostala tamo dobila djecu, stalno ih razvaza na aktivnosti, promjenila je posao sa full time na part time jer glumi sofera djeci jer je prometna povezanost losija.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:07
by ombia
*jezebel* » wrote:s
zna se naci i lijepih dvojnih kuca. netko kraj tebe ipak grije, a opet si u kuci, imas prostora i mozes imati i terasu i dvoriste. svijetu.
E da se odlucim na kucu onda bi morala biti zasebna jer platila se parcela, kuca vise kosta, nego stan na slicnoj lokaciji a opet te susjed moze zajebavati jer imate zajednicki zid. :zubo:

Tristana pa super vam je to, imate dva stana od 50 kvadrata. U jedan vi, u drugi djeca i mir bozji. :s

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:30
by vrrrlet
ombia » wrote:
Zelim zivjeti u gradu. Zelim da mi je do posla 20 minuta, da je apoteka u ulici i ducan i da ako zelim u kino mogu birati izmedju 15-ak kina. Volim taj izbor.
Zivjela sam godinu dana u manjem mjestu i skoro umrla. Do grada mi je trebalo sat vremena, navecer i vikendom prijevoz los, hocemo na veceru imamo izbor izmedju dva restorana u tom mjestu. :zubo:
A kad je prijateljica koja je ostala tamo dobila djecu, stalno ih razvaza na aktivnosti, promjenila je posao sa full time na part time jer glumi sofera djeci jer je prometna povezanost losija.
Bla bla bla. Ja sam na rubu šume, a do posla imam 20 minuta. Biciklom. Do apoteke pet. Do restorana jednu. A da sam na Šalati, svo to vrijeme podijeli sa četiri. Ogradu nije nužno farbati - možeš ju nemati, a možeš biti i bogat pa to rade crnci za tebe. Ako nisi bogat, možeš se bogato udati. Košnja trave: siromašni mogu imati kozu, bogati opet crnce.

Stan je za dosadne ljude nespecifična načina života. Da živim u stanu, uhapsili bi me kroz tjedan dana iz barem sedam razloga, od nemorala do nepoštivanja protupožarnih pravila.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:35
by ombia
vrrrlet » wrote:
Bla bla bla. Ja sam na rubu šume, a do posla imam 20 minuta. Biciklom. Do apoteke pet. Do restorana jednu. A da sam na Šalati, svo to vrijeme podijeli sa četiri. Ogradu nije nužno farbati - možeš ju nemati, a možeš biti i bogat pa to rade crnci za tebe. Ako nisi bogat, možeš se bogato udati. Košnja trave: siromašni mogu imati kozu, bogati opet crnce.

Stan je za dosadne ljude nespecifična načina života. Da živim u stanu, uhapsili bi me kroz tjedan dana iz barem sedam razloga, od nemorala do nepoštivanja protupožarnih pravila.
Bla bla bla.....cek si sta rekao? :ne zna:

Isuse pa moras imati ogradu, da dijete ne izleti pod auto dok ti unutra gledas treci film po redu.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:42
by vrrrlet
ombia » wrote:
Bla bla bla.....cek si sta rekao? :ne zna:

Isuse pa moras imati ogradu, da dijete ne izleti pod auto dok ti unutra gledas treci film po redu.
Koji auto? U mojoj ulici prođe jedan auto u dva sata. A i da je prometnije, možeš vezati dijete za drvo, ili trenirati psa da mu neda na cestu. Na kraju krajeva, možeš ga i osigurati, pa neka pada pod auto koliko hoće, što više, to bolje.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:44
by Éowyn
Nitko kao alternativu nije stavio dvorac :cerek: Onako s jarkom vode oko njega i pokretnim mostom. To bi za mene bilo idealno.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:46
by baja
Éowyn » wrote: To bi za mene bilo idealno.
udaj se za todorića :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:51
by Éowyn
baja » wrote: udaj se za todorića :D
A ne, nije dvorac vrijedan toga. Zapravo imala sam u planu otići na Bliski istok i udomiti se u kakvom pristojnom haremu :D Još razmišljam o toj mogućnosti.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 14:59
by Nica
Dvorac. :( Nikako ne. :(

Umrla bih od straha da živim u nečem tako velikom, a prije toga vjerojatno skrenula s uma. :brukica:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 15:00
by Potjeh
Éowyn » wrote:Nitko kao alternativu nije stavio dvorac :cerek: Onako s jarkom vode oko njega i pokretnim mostom. To bi za mene bilo idealno.
Uf, neekološki bi bilo grijat sve to. :)

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 15:02
by Morticia
I ja bih dvorac. :durica:
Ili barem neku tvrđavicu. :o

Jao, jao, kad se sjetim Bourguignona, kakvi su tamo partiji bili... :zvrko: :zvrko: :zvrko:
Ne otjetam nita. :zvrko:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 15:04
by Éowyn
Nica » wrote:Dvorac. :( Nikako ne. :(

Umrla bih od straha da živim u nečem tako velikom, a prije toga vjerojatno skrenula s uma. :brukica:
Pa onda manji dvorac. Ja već imam jedan u planu, samo se moram naglo obogatiti (ili dobro udati).

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 17:47
by Moment
Svjetionik na puntamici. :cerek:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 10 Jan 2012, 23:38
by Ruralna
Tristana » wrote:
Naravno da jesu :rofl: ali financijsku konstrukciju mislim raditi kad odlučim u kojem smjeru uopće mislim ići. ( Onda ću otvorit topic i zamolit Đepiku i Gazdu za pomoć :cerek: )



ta sam .



Moja kuća je glupa :mad:
Kako je tko došao do nekih novaca, "uređivalo" se i dograđivalo i sada ona izgleda kao dječji projekt od Legića :crying:
Da projekt od Legića :rofl:

Djetinjstvo sam provela u kući, sada živim u stanu. Lijep stan, mirni i nečujni susjedi :zubo:, sve na dohvat ruke, dosta ugodan.

Maštam o kućici isključivo na nekom malo izoliranom dijelu, okruženu hrpom zelenila ili na rubu manje šumice, neveliku kvadraturom, ali zato maksimalno prilagođenom mojim željama. Za idealnu lokaciju imam neke vizije, samo ne znam bi li me pustili da tamo gradim :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 11 Jan 2012, 08:04
by Jane Doe
Kuća :cerek:
U nekom stambenom naselju. A kad odemo u mirovinu na selu :cerek:


Nisam nikada živjela u stanu i mislim da bi poludjela od svih onih zvukova koji se čuju u većini stanova. Mislim, nije ni u kući da ne čuješ susjede, ali barem ne čujem kad tko prdi u wc-u.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 13 Jan 2012, 09:21
by Sašenka
Kuća :cerek:

Ja sam podstanar, živimo u stanu. Osobno nemam problema sa susjedima, ali u mojoj zgradi se dvije obitelji stalno svađaju. Jedni od njih imaju dijete koje trči po stanu, skače, a kako nemaju tepih, to se zbilja čuje. Onda ta druga obitelj kojoj to ide na živce počne nabijati nečime po zidu ovima da prestanu. Tako da ponekad bude veselo :cerek:

Ono što meni smeta je to što se kroz ventilacijske sustave (napa i kupaonica) sve živo čuje. Dakle, ako u dnevnom boravku malo glasnije susjedi pričaju, sve ih čujem. Isto tako u kupaonici, ne možeš ni prdnuti, a da te susjedi ne čuju :D

Onda se svi stalno svađaju oko parkinga, jer neki parkiraju preko crta i zauzmu 2 mjesta. I tako...

Mislim da je u današnjoj novogradnji teško naći kvalitetan stan. Moj stan je star 2 godine, a užasna kvaliteta. I dosta mojih prijatelja koji su kupili nove stanove ima nekih problema u kvaliteti stana, jedan je čak tužio izvođača radova.

Treba stvarno biti oprezan kod kupovine i uvjeriti se da je dobar stan.

S druge strane, kao mala živjela sam u kući i bilo mi je predivno, ja sam totalno tip za kuću, okućnicu, vrt, zelenilo... :cerek:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 13 Jan 2012, 09:55
by Nica
Sašenka » wrote:
Ja sam podstanar, živimo u stanu. Osobno nemam problema sa susjedima, ali u mojoj zgradi se dvije obitelji stalno svađaju. Jedni od njih imaju dijete koje trči po stanu, skače, a kako nemaju tepih, to se zbilja čuje. Onda ta druga obitelj kojoj to ide na živce počne nabijati nečime po zidu ovima da prestanu. Tako da ponekad bude veselo :cerek:
Možda ti je bliss susjeda. :misli:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 13 Jan 2012, 14:23
by ombia
Sašenka » wrote:Kuća :cerek:

Ja sam podstanar, živimo u stanu. Osobno nemam problema sa susjedima, ali u mojoj zgradi se dvije obitelji stalno svađaju. Jedni od njih imaju dijete koje trči po stanu, skače, a kako nemaju tepih, to se zbilja čuje. Onda ta druga obitelj kojoj to ide na živce počne nabijati nečime po zidu ovima da prestanu. Tako da ponekad bude veselo :cerek:

Ono što meni smeta je to što se kroz ventilacijske sustave (napa i kupaonica) sve živo čuje. Dakle, ako u dnevnom boravku malo glasnije susjedi pričaju, sve ih čujem. Isto tako u kupaonici, ne možeš ni prdnuti, a da te susjedi ne čuju :D

Onda se svi stalno svađaju oko parkinga, jer neki parkiraju preko crta i zauzmu 2 mjesta. I tako...

Mislim da je u današnjoj novogradnji teško naći kvalitetan stan. Moj stan je star 2 godine, a užasna kvaliteta. I dosta mojih prijatelja koji su kupili nove stanove ima nekih problema u kvaliteti stana, jedan je čak tužio izvođača radova.

Treba stvarno biti oprezan kod kupovine i uvjeriti se da je dobar stan.

S druge strane, kao mala živjela sam u kući i bilo mi je predivno, ja sam totalno tip za kuću, okućnicu, vrt, zelenilo... :cerek:
nemam te ventilacije, imam velike prozore kuhinja i kupaona, eto briga manje. :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 13 Jan 2012, 23:32
by Sašenka
Nica » wrote:
Možda ti je bliss susjeda. :misli:
Jedino ako bliss ima 40 godina i dijete od 17 god. (ako misliš na ovu koja lupa metlom) :rofl:
ombia » wrote: nemam te ventilacije, imam velike prozore kuhinja i kupaona, eto briga manje. :zubo:
Eto, možeš slobodno prdnuti kad ti dođe :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 15:22
by ombia
Ne mogu, ne zivim sama. Vidis uvijek je nesto. :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 17:18
by Herp
Nica » wrote:
Možda ti je bliss susjeda. :misli:
Nope, skroz su na suprotnim krajevima grada. :D

Mene, eto, dopala kuća, a ponekad mi se čini da bih radije stan. Onaj moj odmah počne kolutat' očima kad počnem nabrajati što se sve treba napraviti. :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 18:28
by ombia
Prodas kucu, kupis stan. I jedan na moru. :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 19:28
by Sašenka
ombia » wrote:Ne mogu, ne zivim sama. Vidis uvijek je nesto. :zubo:
:D

Sad si me podsjetila da nam treba tema na Trkeljanju o tome ''prdite li pred partnerom'' :rofl:
Herp » wrote:Mene, eto, dopala kuća...
Tebi je stvarno sve savršeno :gaah: :zavidim:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 20:28
by Herp
Sašenka » wrote: Tebi je stvarno sve savršeno :gaah: :zavidim:
Uh, draga, ne moraš. Radije bih plaćala stanarinu koju ti plaćaš i sve 4 u zrak.
Kuća je mala, dosta stara, nadograđivana i pregrađivana k'o Tristanine lego kockice, krpana i nadoštukavana i sve ikad. Srušit' i napravit' novo, samo kad bi se imalo para. Stan nije opcija jer bolja polovica to ne želi. I tak. :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 20:35
by A.P.
Ja sam odrasla i živjela u kući s gigantskom okućnicom 18 godina.
Volim stan, i u njemu živim zadnjih 7 godina, ali možda bih i živjela u kući, nevelikoj, s malo okućnice koju ja neću čeprkat, sadit i kositi, jer stvarno nisam od zemljoradnika baš.
Zapravo, idealan bi bio stan visoko na nekom 3488. katu s puno dnevnog svjetla i da gledam grad iz njega :cerek:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 20:50
by Aurora
Ja živim u stanu, a ljeti provodim vrijeme u kući. U stambenoj zgradi ima svega 3 stana, pa mi susjedi nisu problem. Iako se znalo događati da se uvjerim da zidovi nemaju zvučnu izolaciju. U kući moram skidati cipele kada idem na kat u sobu, a to mi je bespotrebno i gnjavaža.

Više bi voljela živjeti u kući, ali bez nekog dodatnog posla tipa: bojanje ograde, metenje kučnog praga, košnje trave. Ne moram imati travnjak ili ogradu, a kućni mi prag može biti mali. Glavno da u kući ima mjesta.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 20:51
by JPK
Herp » wrote:
Uh, draga, ne moraš. Radije bih plaćala stanarinu koju ti plaćaš i sve 4 u zrak.
Ja plaćam jebenu stanarinu i već danima izmjenjujem lavor ispod radijatora koji curi. :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 20:56
by A.P.
Herp će morat okopavat bašču Image

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 21:07
by blue
JPK » wrote: Ja plaćam jebenu stanarinu i već danima izmjenjujem lavor ispod radijatora koji curi. :D
Jel ti gazda naš čoek ili su Švicarci postali nonšalantni ? :misli:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 14 Jan 2012, 22:06
by JPK
blue » wrote: Jel ti gazda naš čoek ili su Švicarci postali nonšalantni ? :misli:
Gazda je Francuz, ali ima to i dobrih strana, jednom sam otišao na godišnji i zaboravio onaj kurac za e-banking, pa nisam mogao platiti stanarinu, rekao je da je sasvim OK ako zakasnim tri tjedna. :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 02:22
by Herp
A.P. » wrote:Herp će morat okopavat bašču Image
Oće kurac, toš mi ti.
Kupiću ti suknjicu za tu prigodu i deri. :cerek:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 11:25
by koka2004
Definitivno kuća.

Živjela sam u kući, zatim u stanu, a sada sam opet u kući, ali svoju odluku ne temeljim toliko na nekim hororima dok sam živjela u stanu, jer su mi susjedi stvarno bili ok, uključući onog koji je svakog dana oko 23 sata nakon posla prvo upalio usisavač a tek onda opalio ženu. :zubo:

Radila sam 13 godina u firmi koja se je bavila upravljanjem stanova. I bila silom prilika nazočna na stotinama sastanaka stanara. Ne možete vjerovati kakvih sve ljudi ima. U 95% zgrada ima barem jedan stanar koji svima ostalima zagorčava život. Na barem jedan od tisuču mogućih načina.

Ne želim da mi kvaliteta života ovisi i o tome koliko mozga ima susjed kojeg nisam birala.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 11:35
by Sašenka
Herp » wrote:
Uh, draga, ne moraš. Radije bih plaćala stanarinu koju ti plaćaš i sve 4 u zrak.
Kuća je mala, dosta stara, nadograđivana i pregrađivana k'o Tristanine lego kockice, krpana i nadoštukavana i sve ikad. Srušit' i napravit' novo, samo kad bi se imalo para. Stan nije opcija jer bolja polovica to ne želi. I tak. :D
To je istina, oko kuće uvijek ima nekog posla. :D Ali, ja bi ipak radije u kući živjela, ne nekoj velikoj, ali bitno da je kućica. :zubo:
koka2004 » wrote:Definitivno kuća.

Živjela sam u kući, zatim u stanu, a sada sam opet u kući, ali svoju odluku ne temeljim toliko na nekim hororima dok sam živjela u stanu, jer su mi susjedi stvarno bili ok, uključući onog koji je svakog dana oko 23 sata nakon posla prvo upalio usisavač a tek onda opalio ženu. :zubo:

Radila sam 13 godina u firmi koja se je bavila upravljanjem stanova. I bila silom prilika nazočna na stotinama sastanaka stanara. Ne možete vjerovati kakvih sve ljudi ima. U 95% zgrada ima barem jedan stanar koji svima ostalima zagorčava život. Na barem jedan od tisuču mogućih načina.

Ne želim da mi kvaliteta života ovisi i o tome koliko mozga ima susjed kojeg nisam birala.
Ima stvarno svakakvih, pričala sam sa ženom koja nam čisti ulaz i pričala mi je kakvih sve budala ima u drugim ulazima. Npr. jedan čovjek se izderava na nju kad čisti da nije normalna jer će on opasti na to mokro i razbiti se, da mu mora ona platiti osiguranje i doslovce ju opsuje takvim ružnim spovkama da me sram napisati ovdje :facepalm: U drugom ulazu je sve popljuvano u liftu, netko pljuje po zgradi i baca opuške :ne zna: Ne znam, neki ljudi zaista nisu za suživot u zgradi. Srećom, u mom ulazu su OK stanari, ali ima još praznih stanova, a pitanje je tko će se tu doseliti.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 11:48
by Potjeh
koka2004 » wrote:Definitivno kuća.
23 sata nakon posla prvo upalio usisavač a tek onda opalio ženu. :zubo:
Naknada za usisavanje stana?! :) Sviđa mi se.

Btw, dobro došla.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 12:39
by koka2004
Potjeh » wrote:
Naknada za usisavanje stana?! :) Sviđa mi se.

Btw, dobro došla.
Možda se nismo razumijeli, ali nije on usisavao stan, nego je usisavačem pokušao prikriti buku njihovih ljubavnih radnji.

Hvala na dobrodošlici. Već vas duže čitam, a onda sam se registrirala i svaki put ulogirala samo da Lordu ne zadajem neke traume. :cerek:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 13:16
by Potjeh
koka2004 » wrote: Možda se nismo razumijeli, ali nije on usisavao stan, nego je usisavačem pokušao prikriti buku njihovih ljubavnih radnji.
:rofl: Definitivno sam krivo razumio. Znači ona je screamer?! Nekoliko put sam razmišljao je li ta osobina blagoslov ili prokletstvo... Nisam siguran.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 18:30
by vrrrlet
koka2004 » wrote:

Hvala na dobrodošlici. Već vas duže čitam, a onda sam se registrirala i svaki put ulogirala samo da Lordu ne zadajem neke traume. :cerek:
:rofl:

Ti si iznimno dobra, empatična i pronicljiva djevojka. Nadam se da ćeš tako pomoći i Nodensu.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 15 Jan 2012, 18:34
by Tea Tree
vrrrlet » wrote:
:rofl:

Ti si iznimno dobra, empatična i pronicljiva djevojka. Nadam se da ćeš tako pomoći i Nodensu.
Već sam htjela reći da mi ne kvariš posao, ali kad malo razmislim, svaka pomoć je dobrodošla.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 10:31
by Nica
A.P. » wrote: Zapravo, idealan bi bio stan visoko na nekom 3488. katu s puno dnevnog svjetla i da gledam grad iz njega :cerek:
:(

Mislim da ne bih nikad izašla na taj balkon. :o

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 14:09
by Stitch
Meni je svejedno. Kad sam živio u kući, kuća mi je bila najbolja. Kad sam živio u stanu - stan mi je bio zakon. :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 14:30
by baja
Hekatonhir » wrote:Meni je svejedno. Kad sam živio u kući, kuća mi je bila najbolja. Kad sam živio u stanu - stan mi je bio zakon. :D
di sad živiš? :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 14:31
by vrrrlet
baja » wrote: di sad živiš? :D
U Elli.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 15:02
by koka2004
vrrrlet » wrote:
:rofl:

Ti si iznimno dobra, empatična i pronicljiva djevojka. Nadam se da ćeš tako pomoći i Nodensu.
Evo ti jedna :kiss: što me nazivaš djevojkom. Ove godine kada mi se mjenja prva brojka, baš mi trebaju takve stvari.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 15:04
by ali
vrrrlet » wrote:
U Elli.
Tvoje tijelo, moja kuća :lux:

On:
za kuću sam uvijek prije stana.
Vlastita okućnica, te neimanje susjeda s druge strane zida/balkona/ulaza/dvorišta - neprocjenjivo :s

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 16:52
by Pješčana
Elli će nas sve protjerat odavdje :rofl:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 19:23
by ElliQuinn
Moje su ruke vezane. Nisam moderator. :raspa:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 16 Jan 2012, 19:24
by Morticia
A nije ni Hek. :unda:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 17 Jan 2012, 18:23
by schmokljan
Uspoređivati kuću i stan je kao uspoređivati BMW 5 i Daciu. Navodno ispunjavaju istu funkciju.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 17 Jan 2012, 18:28
by vrrrlet
schmokljan » wrote:Uspoređivati kuću i stan je kao uspoređivati BMW 5 i Daciu. Navodno ispunjavaju istu funkciju.
Pa nije baš. U oba automobila možeš skoro jednako kršiti zakon, dok u kući imaš neizmjerno bolje preduvjete. Ne možeš sam tak biti Fritzl u Mamutici. Gdje ćeš pokapati leševe? Kuhati baku? A tek krikovi i jadna zvučna izolacija u višestambenjacima?

Stanovi su za mediokritete.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 17 Jan 2012, 18:30
by schmokljan
Ne bih rekao mediokritete, ali svakako ima nešto otužno i, gotovo da bih se usudio reći, lažno u stanovima i njihovim stanarima. :mudri:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 17 Jan 2012, 18:35
by vrrrlet
schmokljan » wrote:Ne bih rekao mediokritete, ali svakako ima nešto otužno i, gotovo da bih se usudio reći, lažno u stanovima i njihovim stanarima. :mudri:
Da se razumijemo, osobno smatram da bi stanovanje u stanovima bilo sasvim filozofski prihvatljivo u utopijskom društvu. Iako zasigurno ne bi bilo najzanimljivije.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 17 Jan 2012, 19:16
by ombia
vrrrlet » wrote:
Pa nije baš. U oba automobila možeš skoro jednako kršiti zakon, dok u kući imaš neizmjerno bolje preduvjete. Ne možeš sam tak biti Fritzl u Mamutici. Gdje ćeš pokapati leševe? Kuhati baku? A tek krikovi i jadna zvučna izolacija u višestambenjacima?

Stanovi su za mediokritete.
Pa ovo je sve normalno u mamutici i krikovi i smradovi i svasta. A ne znam, ne sjecam se, jel imaju saht za smece, pa samo hitis babu u saht.
Dapace prigradsko naselje, svak o svakom sve zna i koliko puta je prdnuo i nakon kojeg jela.















Vrrrlet ce sad da on zivi uz sumu.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 17 Jan 2012, 20:27
by Morticia
ombia » wrote: Vrrrlet ce sad da on zivi uz sumu.
Pa i živi, gad. :mama:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 19:17
by kuki
A.P. » wrote: Zapravo, idealan bi bio stan visoko na nekom 3488. katu s puno dnevnog svjetla i da gledam grad iz njega :cerek:
Ja bih jedan ovakav. :cerek:

U tom stanu bih sjedila na prozorskoj dasci i čitala i pila crno vino i gledala kroz prozor i kontemplirala o smislu i bitku. Mogao bi imati i 10 kvadrata, sve okej.

I onda još jednu kuću s potkrovljem koju bi mi održavali mali crnci. :cerek:

Potkrovlje bi s vanjske strane vrata imalo kuglu i ključanicu, a s unutrašnje kvaku. To kad budem imala djecu, da me ne mogu gnjaviti. :cerek: Napravila bih im velike sobe i u njima ljuljačke, da im ne falim dok nemajčim u potkrovlju s krovnim prozorima.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 20:05
by kuki
Susjedi koji ne nanose fizičku štetu prostoru, ne seru pred vrata i slično izlječivi su ovime. :D

Image

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 20:27
by Aurora
kuki » wrote:Susjedi koji ne nanose fizičku štetu prostoru, ne seru pred vrata i slično izlječivi su ovime. :D

Image

Šot je ovo? :misli:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 20:33
by ombia
To je sta tocno?
Inace zasto bi susjede morao lijeciti? Nadjes normalne i sve pet. :)
Nisam imala nekih problema sa susjedima a naselila sam se okolo koliko hoces. I zivjela pored svih mogucih nacionalnosti, vjeroispovjesti i boja koze.
Jucer susjedi s kata slavili rodjendan, jubilejni. I susjeda izmedju nas se bunila jer je bilo vec pola dvanaest. Onda se bunila meni :facepalm: da jel me smeta. Mislim daj odjebi.
Rekoh ne ne smeta me, smeta me sto ste mi zapravo zvonili u ovo doba na vrata.
Osmjeh i laku noc.
Za svadju obicno treba dvoje.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 20:46
by kuki
Aurora » wrote:

Šot je ovo? :misli:
Čepići za uši.

Kad sam iznajmljivala stan, nisam bila u prilici provjeriti koliko u zgradi živi idiota kojima će pijani prijatelji u dva u noći urlati DINAMO DINAMO meni ispred vrata stana.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 20:58
by ombia
kuki » wrote: Čepići za uši.

Kad sam iznajmljivala stan, nisam bila u prilici provjeriti koliko u zgradi živi idiota kojima će pijani prijatelji u dva u noći urlati DINAMO DINAMO meni ispred vrata stana.
Izgledalo je kao neki neukusan slatkis. :zubo: To mi nisu najbolji cepici, ti su od malo tvrdjeg voska i kad se ohlade znaju biti gadno tvrdi i ne mozes ih spontano usred noci ugurati, bolji su mi ovi od pjene :cerek:. Stisnes prstom i uhu se napusu. :zubo:

http://www.pillenflitzer.at/images/ohropax_soft.jpg

Pa tko uopce moze unaprijed provjeriti susjede? Jedino pitam prve susjede jel bucno, pa ak sta ima da otracaju jedni druge odma.
E da kad je bucno ja cujem i pored cepica. :ne zna:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 21:04
by kuki
Zajebala sam se kad sam kupovala, drugi put ću one ohropax partijanerske.

Ja s ovima ne čujem, dakle, pijane idiote koji urlaju dinamo dinamo meni pred vratima.

Ako se slažeš da ne možeš unaprijed provjeriti susjede, kako onda misliš, nađeš normalne susjede? Predlažeš selidbe svakih mjesec dana? Pa svisci bi mi skroz teško podnijeli tolike selidbe, oni ipak više vole mir.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 21:13
by Beau
Sva sreća nikad mi nije smetala buka susjeda, a znali su bit itekako bučni. Kao uostalom i ja :angel:
Niti mi smetaju zvukovi s ceste.

Meni je, recimo, veći problem zaspati u mirnom selu ili šumi. Tad vlada tolka tišina da se i najmanji zvuk, naprimjer hodanje ježa, čini kao da ti se pet lopova šulja oko kuće. Ili kakva opasna živina poput vuka i medvjeda :o

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Feb 2012, 21:14
by ombia
kuki » wrote:Zajebala sam se kad sam kupovala, drugi put ću one ohropax partijanerske.

Ja s ovima ne čujem, dakle, pijane idiote koji urlaju dinamo dinamo meni pred vratima.

Ako se slažeš da ne možeš unaprijed provjeriti susjede, kako onda misliš, nađeš normalne susjede? Predlažeš selidbe svakih mjesec dana? Pa svisci bi mi skroz teško podnijeli tolike selidbe, oni ipak više vole mir.
Da da i ja sam kupila te s tvoje fotke, jer sam se zajebala. :zubo: I onda mi ispali nocu, a ja to prstima omeksavam i psujem i razbudim se. To je kad sef izabere hotel na gl. prometnici. :facepalm:

Za provjeru susjeda, neko moje iskustvo je da ljudi koji iznajmljuju (vani najcesce firme to vode, a i dosta privatnih iznajmljivaca plati firmi tu uslugu da imaju mira) paze koga ce spojiti da ne bi jel bilo previse prostora za konflikte. Tako nece u zgradu od 90% penzionera staviti obitelj s troje male djece ili ekipu studenata recimo. Znaci pazi se tko dolazi, a ne samo tko moze platiti.
Drugo ja zaista pitam ljude koji tamo zive, pozvonim, predstavim se da sam zainteresirana za stan u kuci i jel bucno jel ovo jel ono, mogu lagati, ali nisu dosad.
I trece da zbog buke sam i preselila.
I to jer se bucna osoba iza mene doselila. I kupila stan a onda je jasno kome se da manje natezati.
Ali obicno se postuje od 22:00 mir i nema deracine jer bi policija dosla i odvela ih. Da mi se deru pred vratima, a joj ubijam. :E
Prednost drzava koje nasi vole okarakterizirati kao ustogljene je bas to, red i mir.
Osim ak ne upadnes u neku asocijalnu zgradu sa socijanim slucajevima, 90% stranaca i tako.
Kakvi svisci, to su ti neki kucni ljubimci?

Re: Kuća ili stan?

Posted: 03 Jul 2012, 23:54
by baja
kuća!!!

naše prvo ljeto u stanu:
otkako je zatoplilo, mangupi se okupljaju vani
svađaju se skoro svake noći
točnije, izvikuju poluartikulirane rečenice kojima se jedva nazire smisao među bujicom psovke
zvuči na rubu fajta ali se još nisu potukli do sad
dal' da ih odem zamoliti da se skuliraju? :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 00:30
by Margarita
baja » wrote: dal' da ih odem zamoliti da se skuliraju? :D
Imaš neku mjesnu zajednicu. Sad su to mjesni odbori, oni na sastanke zovu kvartovskog policajca i prenose mu pritužbe susjeda. Pajkana je malo ali su ok dečki (bar naš) i trude se koliko stignu provjeriti parkiće, klupice, i malo rastjeraju galamdžije. Možeš njih priupitati ako se nisu razišli po ljetovanjima.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 09:24
by ombia
Stan i opet stan. Na zadnjem katu nekog solidnog dakle mirnog kvarta. Sa ovakvom terasom.
BMK sto se par katova nize dogadja.

Image

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 09:39
by baja
Margarita » wrote: Možeš njih priupitati ako se nisu razišli po ljetovanjima.
:rofl:

nisu
vidim ih, dok pušim na balkonu, kako krstare kvartom
ne znam kako im ne padne na pamaet prošetati malo umjesto vozikanja :o
nije baš da ih treba tražiti
naravno, odmah je meni palo na pamet da prijavim mulariju ali onda se otvorilo mnoštvo pitanja; jesam li ja hipersenzitivna jer sam do nedavno živjela u šumi? jesam li staro zanovijetalo? jer, mora da je tako svako ljeto - zašto ih nitko nije prijavio već? ....
što će mi se dogoditi ako ih prijavim?! :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 10:47
by blue
baja » wrote: što će mi se dogoditi ako ih prijavim?! :zubo:
Tebi ništa :) A ako i tko bude mislio da si čangrizava baba, jel ti nečije mišljenje važnije od zasluženog sna :E

Na žalost, ni s tim klincima neće se dogoditi ništa -dođe policija, pošalje ih kući, ovi se skupe za 5 minuta natrag. Ali uvijek možeš kupiti zračnu pušku :raspa: Ili čepove za uši :(

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 11:11
by karambol
baja » wrote: :rofl:

što će mi se dogoditi ako ih prijavim?! :zubo:
potajice će te fotkati, staviti sliku po banderama, otvoriti lažni fejspuk profil u kojem će te predstaviti kao zadnju vješticu i droliju, bušit' će ti gume na autu, krasti otirač ispred vrata, zvati te u sitne sate, davati razne oglase s tvojim brojem telefona, ostavljati lešine malih životinja po tvojoj uobičajenoj trasi kretanja...i tak...a nećeš imati dokaza da su to oni... Onda ćeš im kupiti gajbu piva i zamoliti ih da prestane to sranje... :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 11:16
by baja
karambol » wrote: Onda ćeš im kupiti gajbu piva i zamoliti ih da prestane to sranje... :zubo:
:top:
ovo mi je bila prva ideja :cerek: :D
ali moglo bi se vrlo lako pretvoriti u naviku; ono, ispod prozora su dok ne spustiom gajbu :zubo:

mislim da ću poslušati blue i kupiti sačmaricu :usama:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 11:28
by karambol
baja » wrote: :top:
ovo mi je bila prva ideja :cerek: :D
ali moglo bi se vrlo lako pretvoriti u naviku; ono, ispod prozora su dok ne spustiom gajbu :zubo:

mislim da ću poslušati blue i kupiti sačmaricu :usama:
Kombinacija je najbolje riješenje. Ispadneš osoba puna razumijevanja (jer si donirala pivo) i s ograničenom tolerancijom i strpljenjem, s kojom se nije za šaliti (jer imaš pušku)... :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 04 Jul 2012, 16:56
by ali
Pripazi malo s tim pivama, jer ako je ekipa maloljetna mogao bi na kraju tebe netko prijaviti :S

Ja bih na tvom mjestu bila pristojna i tolerantnija, lako je moguće da se među tim mangupima krije i budući zet :zubo:

:vidiga: :rofl:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:13
by baja
ali » wrote:Ja bih na tvom mjestu bila pristojna i tolerantnija, lako je moguće da se među tim mangupima krije i budući zet :zubo:
razlog više za sačmaricu :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:23
by karambol
baja » wrote: razlog više za sačmaricu :zubo:
Tako moraš doći blizu i netko će svjedočiti tvom nasilnom činu. Predlažem malokalibarsku s dobrom optikom za skidanje mete u parkiću... :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:32
by baja
karambol » wrote: Predlažem malokalibarsku s dobrom optikom za skidanje mete u parkiću... :zubo:
čini se da si upućen :o
zainteresiran za suradnju? Image :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:35
by karambol
baja » wrote: čini se da si upućen :o
zainteresiran za suradnju? Image :D
Da upućen...Imam kćer... :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:40
by vrrrlet
kuki » wrote: Ja bih jedan ovakav. :cerek:

U tom stanu bih sjedila na prozorskoj dasci i čitala i pila crno vino i gledala kroz prozor i kontemplirala o smislu i bitku. Mogao bi imati i 10 kvadrata, sve okej.

I onda još jednu kuću s potkrovljem koju bi mi održavali mali crnci. :cerek:

Potkrovlje bi s vanjske strane vrata imalo kuglu i ključanicu, a s unutrašnje kvaku. To kad budem imala djecu, da me ne mogu gnjaviti. :cerek: Napravila bih im velike sobe i u njima ljuljačke, da im ne falim dok nemajčim u potkrovlju s krovnim prozorima.
:confused: Stan na 3488. katu bio bi viši od Mt Everesta za par kilometara. Sjedila bi na prozorskoj dasci uz vjerove 200 km/h, uz ljuljanje zgrade 200 metara amo-tamo, i razmišljala o smislu i bitku? Razmišljala bi o tome kako si trebala guzicu namazati super ljepilom.

A da ne pričam o UV zračenju i bocama za kisik. Jedino kaj bi ušparala na ljuljačkama, one ti ne bi uopće trebale.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:44
by baja
vrrrlet » wrote: uz ljuljanje zgrade 200 metara amo-tamo,
frend mi živi na zadnjem katu (16 ?) onih nebodera na srednjacima i mrtav-hladan mi saopćio da se to ljulja kad puše!!!???
ja tamo ne bi oka sklopila, nikad

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:48
by vrrrlet
baja » wrote: frend mi živi na zadnjem katu (16 ?) onih nebodera na srednjacima i mrtav-hladan mi saopćio da se to ljulja kad puše!!!???
ja tamo ne bi oka sklopila, nikad
Ljulja se i tvoja zgrada kad puše, ali to ne osjetiš. Vjerojatno ni on ne osjeti baš nešto, nego vidi luster.

A kuće na drvetu? A stare kuće s drvenim grednicima ( stropne ploče od drvenih greda), koje vibriraju kad prođe manji pas po podu? A seks? Seks je cijeli u ljuljanju.

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:51
by baja
vrrrlet » wrote: A seks? Seks je cijeli u ljuljanju.
pa dobro, ne spavam dok se seksam :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:51
by karambol
vrrrlet » wrote:
Ljulja se i tvoja zgrada kad puše, ali to ne osjetiš. Vjerojatno ni on ne osjeti baš nešto, nego vidi luster.

A kuće na drvetu? A stare kuće s drvenim grednicima ( stropne ploče od drvenih greda), koje vibriraju kad prođe manji pas po podu? A seks? Seks je cijeli u ljuljanju.

...sve se oko mene ispravlja i savija... :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 11:57
by vrrrlet
baja » wrote: pa dobro, ne spavam dok se seksam :D
Lažeš. Bar koji put jesi.
karambol wrote:
Da upućen...Imam kćer... :zubo:
Ohoho. Pa što šutiš, nesrećo jedna? Trebaš li bejbisitera?

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 12:05
by karambol
vrrrlet » wrote:



Ohoho. Pa što šutiš, nesrećo jedna? Trebaš li bejbisitera?
Dvojicu sam već preselio na ahiret, a trećega sam raskomadao i njena mama ga je, dio napravila a la wild, a dio je još u škrinji kad dođu nemili gosti, za gulaš... :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 12:22
by vrrrlet
karambol » wrote:
Dvojicu sam već preselio na ahiret, a trećega sam raskomadao i njena mama ga je, dio napravila a la wild, a dio je još u škrinji kad dođu nemili gosti, za gulaš... :D
Tja, doći će ona već nekome sama od sebe, tri tenka je neće moć' zadržat'. :ne zna:


Ali fascinantno kako muška solidarnost ode u kurac čim netko dobije kćerku. :rolleyes:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 05 Jul 2012, 12:32
by karambol
vrrrlet » wrote:



Ali fascinantno kako muška solidarnost ode u kurac čim netko dobije kćerku. :rolleyes:

Ne samo solidarnost i ne samo muška... Ode u qrac i sva tolerancija, strpljenje i obzir, svaka trunka čovječnosti, ako vidim njenu suzicu...
:D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 09:08
by Herp
baja » wrote:kuća!!!

naše prvo ljeto u stanu:
otkako je zatoplilo, mangupi se okupljaju vani
svađaju se skoro svake noći
točnije, izvikuju poluartikulirane rečenice kojima se jedva nazire smisao među bujicom psovke
zvuči na rubu fajta ali se još nisu potukli do sad
dal' da ih odem zamoliti da se skuliraju? :D
Za utjehu, ovo ti se može vrlo lako dogoditi i u kući. :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 10:02
by baja
Herp » wrote:
Za utjehu, ovo ti se može vrlo lako dogoditi i u kući. :D
:nono:

u mom selu, ne :D
tamo se dogodi da čujem svadbu iz susjednog sela ali taj zvuk dođe, preko šume, omekšan i ne smeta me, ne zabija se u mozak tako agresivno kao ritam grada

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 10:16
by Herp
baja » wrote: :nono:

u mom selu, ne :D
Greetings from Dubrava :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 10:21
by baja
hello :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 10:37
by Pješčana
samo da znate, nisu ljudi jedini koji buče.

moja rodna kuća je u prirodi, i kad padne mrak sve divlje životnje krenu s komunikacijom. provela sma nekoliko dana kod oca prije par tjedana, pola noći nisam mogla spavati jer su sove odlučile vrištati iznad livada pored mog prozora, a sve krošnje su bile prepune ptica koje su se svađale.
jednako bučno kao da netko priča pod prozorom. samo ovima ne možeš pozvati policiju

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 10:52
by baja
Pješčana » wrote:..., pola noći nisam mogla spavati jer su sove odlučile vrištati iznad livada pored mog prozora, ...
izgleda da je, ipak, do navike, mene takvi zvukovi ne smetaju
a možda i do toga što razumijem ljudski jezik: jebotipasmaterkuracpičkajebote...a... a... a... :D
možda i ptice psuju :o

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 11:25
by Pješčana
sove u mom kraju zvuče ko nepodmazane ljuljačke :D

a kad spavaš, i to te budi, jednak učinak ima kao i verbalno jebanje majki pijanih sunarodnjaka pod prozorom.

moram li spominjati da su se mačke odlučile družiti također? :facepalm:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 11:27
by Margarita
Pješčana » wrote:sove u mom kraju zvuče ko nepodmazane ljuljačke :D
I u mom kraju. Samo mi je trebalo neko vrijeme da skužim. Parkić s ljuljačkama mi je pod prozorom i noćima sam mislila koja se to budala svake noći ljulja i ljulja i cvil, cvil, cvil...

Re: Kuća ili stan?

Posted: 06 Jul 2012, 21:53
by Leteća
Meni ne smetaju beštijice.
Jedino kad mački dođu na fuk. :mad:
Uvatila bi ih za rep i zavitlala do susjednog brda.
I djetlić me zna raspizdit ako krene turpijat u rano jutro, dobijem flešbekove iz nebodera gdje svaki vražji vikend neki susjed buši neki zid.
:gaah:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 07 Jul 2012, 10:50
by baja
Leteća » wrote:...
I djetlić me zna raspizdit ako krene turpijat u rano jutro, ...
i to po zidu spavaće sobe :drvena kuća: :D

Re: Kuća ili stan?

Posted: 07 Jul 2012, 14:29
by Leteća
Ti si isto negdje u selendri blizu ZG?

Re: Kuća ili stan?

Posted: 08 Jul 2012, 14:06
by ali
Baš me zanima što Margarita ima reć na ovo :zubo:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 08 Jul 2012, 22:08
by Margarita
ali » wrote:Baš me zanima što Margarita ima reć na ovo :zubo:
Kojo?

Re: Kuća ili stan?

Posted: 08 Jul 2012, 23:51
by ali
Margarita » wrote: Kojo?
Pa ništa :kava: samo to da sam čula neke žene kako se žale da im (ih :misli: :o ) Djetlić turpija u rano jutro u spavaćoj :raspa:

turpija :mig:

:raspa:

Re: Kuća ili stan?

Posted: 09 Jul 2012, 09:15
by Margarita
ali » wrote: Pa ništa :kava: samo to da sam čula neke žene kako se žale da im (ih :misli: :o ) Djetlić turpija u rano jutro u spavaćoj :raspa:

turpija :mig:

:raspa:
Za piljenje ima svoju sobu a na turpijanja se ne žalim.