Kuća ili stan?

Đurine kućne čarolije
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

10 Jan 2012, 09:59

Pješčana » wrote:oprostite na offu, ali

karambol, dobrodošao :)

što se tiče susjeda iz pakla, ma ni kuća te ne štiti od takvih. ljudi u stambenim naseljima često percipiraju svijet kao da imaju u najmanju ruku ranč, pa se ništa ne čuje. buši se u 10 navečer, viče se po kući, uz otvorene prozore.
susjeda mom ocu je psihički labilna žena, koja zna po ljeti preuređivat kuću po noći, i to tako da baca ormare kroz balkon. cijela ulica je budna. jbga.

Hvala!
Uh, znam...Iz sličnih sam razloga zbrisao iz kuće natrag u stan. Prvi susjed je bio uvjeren da je reinkarnacija Ive Robića, a drugi je bio nekakav pleh majstor s čekićem i živčanim psom i tako...


Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Jan 2012, 10:02

Kuća. S velikom okućnicom i treniranim psima. Nitko da ne dođe do prijatelj drag.


Znate li koja je sloboda vraćati se doma, kupiti svježu pastrvu, i ispeći je u vrtu? Nema pranja tanjura.
Znate li vi koja je sloboda popišati se u vlastiti vrt, a ne u Crno more? O poštenju takvog čina da ne pričam.
A tek biljke. Popeti se na drvo s kojeg te nitko ne tjera... neprocjenivo.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

10 Jan 2012, 10:05

Pješčana » wrote: što se tiče susjeda iz pakla, ma ni kuća te ne štiti od takvih. ljudi u stambenim naseljima često percipiraju svijet kao da imaju u najmanju ruku ranč, pa se ništa ne čuje. buši se u 10 navečer, viče se po kući, uz otvorene prozore.
susjeda mom ocu je psihički labilna žena, koja zna po ljeti preuređivat kuću po noći, i to tako da baca ormare kroz balkon. cijela ulica je budna. jbga.
:rofl:

Ja nemam susjede. Mislim da je tako najljepše.

Inače, moja firma ima u Novom Zagrebu stan. Kada tamo boravim svašta se da čuti ali ništa poput ovog gore upisa.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

10 Jan 2012, 10:05

Kuća.
Stan mi je moderna verzija kaveza za hrcke.
Mislin da san bija jasan
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

10 Jan 2012, 10:38

Ja bih vilu. S prevelikim vrtom.
Ali može i ogroman stan - samo da je moje.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

10 Jan 2012, 13:12

stan u manjoj zgradi, s terasom ili velikim balkonom. dobra izolacija cuda cini, ne morate ni znati da su vam susjedi zivi, pogotovo ako vam ulicu nisu okupirali dalma... ok, sutim. :zubo:
zna se naci i lijepih dvojnih kuca. netko kraj tebe ipak grije, a opet si u kuci, imas prostora i mozes imati i terasu i dvoriste.

sa samostojecom kucom mi se vjerojatno ne bi dalo zezati. em je teze odrzavati, em je teze ugrijati. doma cak i zimi volim biti u kratkim rukavima, a imam osjetljive sinuse pa volim da je prostor dobro ugrijan. manja pametna kuca negdje na jugu gdje troskovi grijanja nisu toliki mi vec zvuci prihvatljivo.

iako su stanovi u takvima nerijetko jeftiniji, velike su mi zgrade odbojne. sto vise stanova, to je veca vjerojatnost da ces naletjeti na kretena. takodjer je veca vjerojatnost da ces cuti susjede, pogotovo ako je gradnja osrednja.

iako su mi mir i nezagadjenost vazni, ne znam koliko bih bila sretna sa zivotom na selu ili na nekoj totalno izoliranoj lokaciji. buduci da ne vozim, sve bi mi bilo mnogo manje dostupno. a i pomalo sam paranoik. to u stanu u kojem zivim ne radim, ali sam u roditeljskoj kuci, kad bih spavala sama, znala provjeravati ormare da vidim je li se netko zavukao. :facepalm: znam, covjek se navikne, ali mislim da ja nisam ta. :D ne moram sa susjedima imati nista vise od ''dobar dan'', ali je, eto, lakse zaspati ako znas da nisi k'o pale sam na svijetu.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Jan 2012, 13:16

*jezebel* » wrote: znam, covjek se navikne, ali mislim da ja nisam ta. :D ne moram sa susjedima imati nista vise od ''dobar dan'', ali je, eto, lakse zaspati ako znas da nisi k'o pale sam na svijetu.
Ako si sama, možeš se ozlijediti jedino sama. A čega se bojiš? Ako se bojiš ljudi, nije li bolje da si sama? Znam da si strašno nespretna i sklona samoozlijeđivanju, ali ipak, nije da ćeš si zabiti nož u srce. Valjda. :ne zna:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Jan 2012, 13:56

Za mene je definitivno kuća jedino rješenje. Ne bih rekla da baš ima puno bušenje i farbanja i popravljanja vezanog za kuću. Ja živim u kući čitav život i imamo stan na moru i popravci i farbanja su jednako učestali.
Nije baš da ću ići u kući popravljati cijevi (isto kao što to ne bih radila u stanu), postoje stručne osobe za to.
Ako je kuća veća, definitivno treba duže da se pospremi i sl., ali sve je stvar navike. Meni nije problem problem pospremati po kući jer mi je normalno da ima puno prostora i više posla :ne zna:

Što se susjeda iz pakla tiče, mislim da ih nije baš lako ignorirati. Ja nisam osoba koja tjera svoj inat i imam dosta visok prag tolerancije, ali imala sam okršaje s par susjeda. Jedna je mlatila dijete, mislim da je čak bacala stvari na njega (barem je tako zvučalo), drugima je bilo normalno da im se djeca rolaju po stanu do 2-3 ujutro.

Meni je kod stanova problem što ih većina ne valja ništa. Sve i da želim živjeti u stanu, vjerojatno bih sama trebala izgraditi stambenu zgradu da budem zadovoljna s kvalitetom stana.
Tako da je izbor definitivno kuća, iako bi izbor ionako bio kuća jer kuću već imam.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jan 2012, 13:59

Tristana » wrote:Živim u kući i planiram u dogledno vrijeme napraviti nešto po pitanju stambenog prostora jer mi je ovaj premali.

Koje su po vama prednosti i mane jednog i drugog?
Sigurno ima stvari koje mi uopće nisu pale na pamet bilo bi dobro o njima razmislit prije.
Stan. Definitivno.
U dobrom kvartu, mirnom i zelenom, da takvi su obicno i tihi, tik do velikog parka. Moze i dvoetazni, ali stan.
Mora imati vecu terasu. :cerek:
A san mi je imati loft na zadnjem katu neke bivse tvornice, ogroman prostor, visoke zidove, ovako nesto...lift direkt u moj stan. O da. :cerek:

http://img210.imageshack.us/img210/857/loftch01.jpg

Odrasla sam u velikoj kuci sa jos vecim vrtom, ne fali mi. Rad u vrtu me nikad nije privlacio. :zubo:
Za zivotinje bih recimo stan sa vrtom.

Oko kuce ima stalno posla, a to nije moje podrucje interesa. Ja bih to vrijeme utrosila u putovanja, citanje ili gledanje filmova.

Dio tih prica susjeda iz pakla je obostran vjerujem. Mijenjala sam drzave, gradove, oko mene su zivjeli ljudi svih mogucnih boja koze, vjeroispovjesti i nacionalnosti pa nisam traumatizirana.
Treba prvo i sam biti dobar susjed.

Da mana stana bi bila to, moguca buka kad ne zelis, ali kako zivim u drzavi gdje je kucni red doslovce slovo zakona, nema problema. :zubo:
Nikad mi se jos nije dogodio cjelonocni tulum. Dobro ima toga, al ne u mom kvartu, vise u kvartovima gdje se zna da zive uglavnom studenti i umjetnici.
Kad mi je bila potrebna pomoc i to hitna, samo sam pozvonila vrata do, u pidjami. Ne cujem kad se netko tusira, zgrada je valjda dobro napravljena. Ne cujem ni kad necija masina centrfugira u dva u noci.

Recimo dok ja subutom ujutro odem na dorucak u omiljeni birc i lijeno citam novine tri sata, frend sa kucom nije mogao ici jer mora pokositi travu a onda nije ogradu farbao, pa mu je na farbanje ograde oko kuce otisao citav jedan vikend. Naravno lijep i suncan vikend, pa nece to po kisi.

Zelim zivjeti u gradu. Zelim da mi je do posla 20 minuta, da je apoteka u ulici i ducan i da ako zelim u kino mogu birati izmedju 15-ak kina. Volim taj izbor.
Zivjela sam godinu dana u manjem mjestu i skoro umrla. Do grada mi je trebalo sat vremena, navecer i vikendom prijevoz los, hocemo na veceru imamo izbor izmedju dva restorana u tom mjestu. :zubo:
A kad je prijateljica koja je ostala tamo dobila djecu, stalno ih razvaza na aktivnosti, promjenila je posao sa full time na part time jer glumi sofera djeci jer je prometna povezanost losija.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jan 2012, 14:07

*jezebel* » wrote:s
zna se naci i lijepih dvojnih kuca. netko kraj tebe ipak grije, a opet si u kuci, imas prostora i mozes imati i terasu i dvoriste. svijetu.
E da se odlucim na kucu onda bi morala biti zasebna jer platila se parcela, kuca vise kosta, nego stan na slicnoj lokaciji a opet te susjed moze zajebavati jer imate zajednicki zid. :zubo:

Tristana pa super vam je to, imate dva stana od 50 kvadrata. U jedan vi, u drugi djeca i mir bozji. :s
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Jan 2012, 14:30

ombia » wrote:
Zelim zivjeti u gradu. Zelim da mi je do posla 20 minuta, da je apoteka u ulici i ducan i da ako zelim u kino mogu birati izmedju 15-ak kina. Volim taj izbor.
Zivjela sam godinu dana u manjem mjestu i skoro umrla. Do grada mi je trebalo sat vremena, navecer i vikendom prijevoz los, hocemo na veceru imamo izbor izmedju dva restorana u tom mjestu. :zubo:
A kad je prijateljica koja je ostala tamo dobila djecu, stalno ih razvaza na aktivnosti, promjenila je posao sa full time na part time jer glumi sofera djeci jer je prometna povezanost losija.
Bla bla bla. Ja sam na rubu šume, a do posla imam 20 minuta. Biciklom. Do apoteke pet. Do restorana jednu. A da sam na Šalati, svo to vrijeme podijeli sa četiri. Ogradu nije nužno farbati - možeš ju nemati, a možeš biti i bogat pa to rade crnci za tebe. Ako nisi bogat, možeš se bogato udati. Košnja trave: siromašni mogu imati kozu, bogati opet crnce.

Stan je za dosadne ljude nespecifična načina života. Da živim u stanu, uhapsili bi me kroz tjedan dana iz barem sedam razloga, od nemorala do nepoštivanja protupožarnih pravila.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Jan 2012, 14:35

vrrrlet » wrote:
Bla bla bla. Ja sam na rubu šume, a do posla imam 20 minuta. Biciklom. Do apoteke pet. Do restorana jednu. A da sam na Šalati, svo to vrijeme podijeli sa četiri. Ogradu nije nužno farbati - možeš ju nemati, a možeš biti i bogat pa to rade crnci za tebe. Ako nisi bogat, možeš se bogato udati. Košnja trave: siromašni mogu imati kozu, bogati opet crnce.

Stan je za dosadne ljude nespecifična načina života. Da živim u stanu, uhapsili bi me kroz tjedan dana iz barem sedam razloga, od nemorala do nepoštivanja protupožarnih pravila.
Bla bla bla.....cek si sta rekao? :ne zna:

Isuse pa moras imati ogradu, da dijete ne izleti pod auto dok ti unutra gledas treci film po redu.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

10 Jan 2012, 14:42

ombia » wrote:
Bla bla bla.....cek si sta rekao? :ne zna:

Isuse pa moras imati ogradu, da dijete ne izleti pod auto dok ti unutra gledas treci film po redu.
Koji auto? U mojoj ulici prođe jedan auto u dva sata. A i da je prometnije, možeš vezati dijete za drvo, ili trenirati psa da mu neda na cestu. Na kraju krajeva, možeš ga i osigurati, pa neka pada pod auto koliko hoće, što više, to bolje.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Jan 2012, 14:44

Nitko kao alternativu nije stavio dvorac :cerek: Onako s jarkom vode oko njega i pokretnim mostom. To bi za mene bilo idealno.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

10 Jan 2012, 14:46

Éowyn » wrote: To bi za mene bilo idealno.
udaj se za todorića :D
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Jan 2012, 14:51

baja » wrote: udaj se za todorića :D
A ne, nije dvorac vrijedan toga. Zapravo imala sam u planu otići na Bliski istok i udomiti se u kakvom pristojnom haremu :D Još razmišljam o toj mogućnosti.
Desire makes slaves out of kings.
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

10 Jan 2012, 14:59

Dvorac. :( Nikako ne. :(

Umrla bih od straha da živim u nečem tako velikom, a prije toga vjerojatno skrenula s uma. :brukica:
Groupie :cerek:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

10 Jan 2012, 15:00

Éowyn » wrote:Nitko kao alternativu nije stavio dvorac :cerek: Onako s jarkom vode oko njega i pokretnim mostom. To bi za mene bilo idealno.
Uf, neekološki bi bilo grijat sve to. :)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

10 Jan 2012, 15:02

I ja bih dvorac. :durica:
Ili barem neku tvrđavicu. :o

Jao, jao, kad se sjetim Bourguignona, kakvi su tamo partiji bili... :zvrko: :zvrko: :zvrko:
Ne otjetam nita. :zvrko:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Jan 2012, 15:04

Nica » wrote:Dvorac. :( Nikako ne. :(

Umrla bih od straha da živim u nečem tako velikom, a prije toga vjerojatno skrenula s uma. :brukica:
Pa onda manji dvorac. Ja već imam jedan u planu, samo se moram naglo obogatiti (ili dobro udati).
Desire makes slaves out of kings.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

10 Jan 2012, 17:47

Svjetionik na puntamici. :cerek:
Mislin da san bija jasan
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

10 Jan 2012, 23:38

Tristana » wrote:
Naravno da jesu :rofl: ali financijsku konstrukciju mislim raditi kad odlučim u kojem smjeru uopće mislim ići. ( Onda ću otvorit topic i zamolit Đepiku i Gazdu za pomoć :cerek: )



ta sam .



Moja kuća je glupa :mad:
Kako je tko došao do nekih novaca, "uređivalo" se i dograđivalo i sada ona izgleda kao dječji projekt od Legića :crying:
Da projekt od Legića :rofl:

Djetinjstvo sam provela u kući, sada živim u stanu. Lijep stan, mirni i nečujni susjedi :zubo:, sve na dohvat ruke, dosta ugodan.

Maštam o kućici isključivo na nekom malo izoliranom dijelu, okruženu hrpom zelenila ili na rubu manje šumice, neveliku kvadraturom, ali zato maksimalno prilagođenom mojim željama. Za idealnu lokaciju imam neke vizije, samo ne znam bi li me pustili da tamo gradim :zubo:
User avatar
Jane Doe
Posts: 40
Joined: 02 Jan 2012, 16:36

11 Jan 2012, 08:04

Kuća :cerek:
U nekom stambenom naselju. A kad odemo u mirovinu na selu :cerek:


Nisam nikada živjela u stanu i mislim da bi poludjela od svih onih zvukova koji se čuju u većini stanova. Mislim, nije ni u kući da ne čuješ susjede, ali barem ne čujem kad tko prdi u wc-u.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

13 Jan 2012, 09:21

Kuća :cerek:

Ja sam podstanar, živimo u stanu. Osobno nemam problema sa susjedima, ali u mojoj zgradi se dvije obitelji stalno svađaju. Jedni od njih imaju dijete koje trči po stanu, skače, a kako nemaju tepih, to se zbilja čuje. Onda ta druga obitelj kojoj to ide na živce počne nabijati nečime po zidu ovima da prestanu. Tako da ponekad bude veselo :cerek:

Ono što meni smeta je to što se kroz ventilacijske sustave (napa i kupaonica) sve živo čuje. Dakle, ako u dnevnom boravku malo glasnije susjedi pričaju, sve ih čujem. Isto tako u kupaonici, ne možeš ni prdnuti, a da te susjedi ne čuju :D

Onda se svi stalno svađaju oko parkinga, jer neki parkiraju preko crta i zauzmu 2 mjesta. I tako...

Mislim da je u današnjoj novogradnji teško naći kvalitetan stan. Moj stan je star 2 godine, a užasna kvaliteta. I dosta mojih prijatelja koji su kupili nove stanove ima nekih problema u kvaliteti stana, jedan je čak tužio izvođača radova.

Treba stvarno biti oprezan kod kupovine i uvjeriti se da je dobar stan.

S druge strane, kao mala živjela sam u kući i bilo mi je predivno, ja sam totalno tip za kuću, okućnicu, vrt, zelenilo... :cerek:
Life is short. Smile while you still have teeth.
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

13 Jan 2012, 09:55

Sašenka » wrote:
Ja sam podstanar, živimo u stanu. Osobno nemam problema sa susjedima, ali u mojoj zgradi se dvije obitelji stalno svađaju. Jedni od njih imaju dijete koje trči po stanu, skače, a kako nemaju tepih, to se zbilja čuje. Onda ta druga obitelj kojoj to ide na živce počne nabijati nečime po zidu ovima da prestanu. Tako da ponekad bude veselo :cerek:
Možda ti je bliss susjeda. :misli:
Groupie :cerek:
Post Reply