Kuća ili stan?

Đurine kućne čarolije
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

13 Jan 2012, 14:23

Sašenka » wrote:Kuća :cerek:

Ja sam podstanar, živimo u stanu. Osobno nemam problema sa susjedima, ali u mojoj zgradi se dvije obitelji stalno svađaju. Jedni od njih imaju dijete koje trči po stanu, skače, a kako nemaju tepih, to se zbilja čuje. Onda ta druga obitelj kojoj to ide na živce počne nabijati nečime po zidu ovima da prestanu. Tako da ponekad bude veselo :cerek:

Ono što meni smeta je to što se kroz ventilacijske sustave (napa i kupaonica) sve živo čuje. Dakle, ako u dnevnom boravku malo glasnije susjedi pričaju, sve ih čujem. Isto tako u kupaonici, ne možeš ni prdnuti, a da te susjedi ne čuju :D

Onda se svi stalno svađaju oko parkinga, jer neki parkiraju preko crta i zauzmu 2 mjesta. I tako...

Mislim da je u današnjoj novogradnji teško naći kvalitetan stan. Moj stan je star 2 godine, a užasna kvaliteta. I dosta mojih prijatelja koji su kupili nove stanove ima nekih problema u kvaliteti stana, jedan je čak tužio izvođača radova.

Treba stvarno biti oprezan kod kupovine i uvjeriti se da je dobar stan.

S druge strane, kao mala živjela sam u kući i bilo mi je predivno, ja sam totalno tip za kuću, okućnicu, vrt, zelenilo... :cerek:
nemam te ventilacije, imam velike prozore kuhinja i kupaona, eto briga manje. :zubo:


User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

13 Jan 2012, 23:32

Nica » wrote:
Možda ti je bliss susjeda. :misli:
Jedino ako bliss ima 40 godina i dijete od 17 god. (ako misliš na ovu koja lupa metlom) :rofl:
ombia » wrote: nemam te ventilacije, imam velike prozore kuhinja i kupaona, eto briga manje. :zubo:
Eto, možeš slobodno prdnuti kad ti dođe :zubo:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 Jan 2012, 15:22

Ne mogu, ne zivim sama. Vidis uvijek je nesto. :zubo:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

14 Jan 2012, 17:18

Nica » wrote:
Možda ti je bliss susjeda. :misli:
Nope, skroz su na suprotnim krajevima grada. :D

Mene, eto, dopala kuća, a ponekad mi se čini da bih radije stan. Onaj moj odmah počne kolutat' očima kad počnem nabrajati što se sve treba napraviti. :zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

14 Jan 2012, 18:28

Prodas kucu, kupis stan. I jedan na moru. :zubo:
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

14 Jan 2012, 19:28

ombia » wrote:Ne mogu, ne zivim sama. Vidis uvijek je nesto. :zubo:
:D

Sad si me podsjetila da nam treba tema na Trkeljanju o tome ''prdite li pred partnerom'' :rofl:
Herp » wrote:Mene, eto, dopala kuća...
Tebi je stvarno sve savršeno :gaah: :zavidim:
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

14 Jan 2012, 20:28

Sašenka » wrote: Tebi je stvarno sve savršeno :gaah: :zavidim:
Uh, draga, ne moraš. Radije bih plaćala stanarinu koju ti plaćaš i sve 4 u zrak.
Kuća je mala, dosta stara, nadograđivana i pregrađivana k'o Tristanine lego kockice, krpana i nadoštukavana i sve ikad. Srušit' i napravit' novo, samo kad bi se imalo para. Stan nije opcija jer bolja polovica to ne želi. I tak. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

14 Jan 2012, 20:35

Ja sam odrasla i živjela u kući s gigantskom okućnicom 18 godina.
Volim stan, i u njemu živim zadnjih 7 godina, ali možda bih i živjela u kući, nevelikoj, s malo okućnice koju ja neću čeprkat, sadit i kositi, jer stvarno nisam od zemljoradnika baš.
Zapravo, idealan bi bio stan visoko na nekom 3488. katu s puno dnevnog svjetla i da gledam grad iz njega :cerek:
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

14 Jan 2012, 20:50

Ja živim u stanu, a ljeti provodim vrijeme u kući. U stambenoj zgradi ima svega 3 stana, pa mi susjedi nisu problem. Iako se znalo događati da se uvjerim da zidovi nemaju zvučnu izolaciju. U kući moram skidati cipele kada idem na kat u sobu, a to mi je bespotrebno i gnjavaža.

Više bi voljela živjeti u kući, ali bez nekog dodatnog posla tipa: bojanje ograde, metenje kučnog praga, košnje trave. Ne moram imati travnjak ili ogradu, a kućni mi prag može biti mali. Glavno da u kući ima mjesta.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

14 Jan 2012, 20:51

Herp » wrote:
Uh, draga, ne moraš. Radije bih plaćala stanarinu koju ti plaćaš i sve 4 u zrak.
Ja plaćam jebenu stanarinu i već danima izmjenjujem lavor ispod radijatora koji curi. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

14 Jan 2012, 20:56

Herp će morat okopavat bašču Image
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

14 Jan 2012, 21:07

JPK » wrote: Ja plaćam jebenu stanarinu i već danima izmjenjujem lavor ispod radijatora koji curi. :D
Jel ti gazda naš čoek ili su Švicarci postali nonšalantni ? :misli:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

14 Jan 2012, 22:06

blue » wrote: Jel ti gazda naš čoek ili su Švicarci postali nonšalantni ? :misli:
Gazda je Francuz, ali ima to i dobrih strana, jednom sam otišao na godišnji i zaboravio onaj kurac za e-banking, pa nisam mogao platiti stanarinu, rekao je da je sasvim OK ako zakasnim tri tjedna. :D
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

15 Jan 2012, 02:22

A.P. » wrote:Herp će morat okopavat bašču Image
Oće kurac, toš mi ti.
Kupiću ti suknjicu za tu prigodu i deri. :cerek:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

15 Jan 2012, 11:25

Definitivno kuća.

Živjela sam u kući, zatim u stanu, a sada sam opet u kući, ali svoju odluku ne temeljim toliko na nekim hororima dok sam živjela u stanu, jer su mi susjedi stvarno bili ok, uključući onog koji je svakog dana oko 23 sata nakon posla prvo upalio usisavač a tek onda opalio ženu. :zubo:

Radila sam 13 godina u firmi koja se je bavila upravljanjem stanova. I bila silom prilika nazočna na stotinama sastanaka stanara. Ne možete vjerovati kakvih sve ljudi ima. U 95% zgrada ima barem jedan stanar koji svima ostalima zagorčava život. Na barem jedan od tisuču mogućih načina.

Ne želim da mi kvaliteta života ovisi i o tome koliko mozga ima susjed kojeg nisam birala.
User avatar
Sašenka
Posts: 876
Joined: 02 Oct 2011, 12:16

15 Jan 2012, 11:35

Herp » wrote:
Uh, draga, ne moraš. Radije bih plaćala stanarinu koju ti plaćaš i sve 4 u zrak.
Kuća je mala, dosta stara, nadograđivana i pregrađivana k'o Tristanine lego kockice, krpana i nadoštukavana i sve ikad. Srušit' i napravit' novo, samo kad bi se imalo para. Stan nije opcija jer bolja polovica to ne želi. I tak. :D
To je istina, oko kuće uvijek ima nekog posla. :D Ali, ja bi ipak radije u kući živjela, ne nekoj velikoj, ali bitno da je kućica. :zubo:
koka2004 » wrote:Definitivno kuća.

Živjela sam u kući, zatim u stanu, a sada sam opet u kući, ali svoju odluku ne temeljim toliko na nekim hororima dok sam živjela u stanu, jer su mi susjedi stvarno bili ok, uključući onog koji je svakog dana oko 23 sata nakon posla prvo upalio usisavač a tek onda opalio ženu. :zubo:

Radila sam 13 godina u firmi koja se je bavila upravljanjem stanova. I bila silom prilika nazočna na stotinama sastanaka stanara. Ne možete vjerovati kakvih sve ljudi ima. U 95% zgrada ima barem jedan stanar koji svima ostalima zagorčava život. Na barem jedan od tisuču mogućih načina.

Ne želim da mi kvaliteta života ovisi i o tome koliko mozga ima susjed kojeg nisam birala.
Ima stvarno svakakvih, pričala sam sa ženom koja nam čisti ulaz i pričala mi je kakvih sve budala ima u drugim ulazima. Npr. jedan čovjek se izderava na nju kad čisti da nije normalna jer će on opasti na to mokro i razbiti se, da mu mora ona platiti osiguranje i doslovce ju opsuje takvim ružnim spovkama da me sram napisati ovdje :facepalm: U drugom ulazu je sve popljuvano u liftu, netko pljuje po zgradi i baca opuške :ne zna: Ne znam, neki ljudi zaista nisu za suživot u zgradi. Srećom, u mom ulazu su OK stanari, ali ima još praznih stanova, a pitanje je tko će se tu doseliti.
Life is short. Smile while you still have teeth.
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

15 Jan 2012, 11:48

koka2004 » wrote:Definitivno kuća.
23 sata nakon posla prvo upalio usisavač a tek onda opalio ženu. :zubo:
Naknada za usisavanje stana?! :) Sviđa mi se.

Btw, dobro došla.
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

15 Jan 2012, 12:39

Potjeh » wrote:
Naknada za usisavanje stana?! :) Sviđa mi se.

Btw, dobro došla.
Možda se nismo razumijeli, ali nije on usisavao stan, nego je usisavačem pokušao prikriti buku njihovih ljubavnih radnji.

Hvala na dobrodošlici. Već vas duže čitam, a onda sam se registrirala i svaki put ulogirala samo da Lordu ne zadajem neke traume. :cerek:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

15 Jan 2012, 13:16

koka2004 » wrote: Možda se nismo razumijeli, ali nije on usisavao stan, nego je usisavačem pokušao prikriti buku njihovih ljubavnih radnji.
:rofl: Definitivno sam krivo razumio. Znači ona je screamer?! Nekoliko put sam razmišljao je li ta osobina blagoslov ili prokletstvo... Nisam siguran.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Jan 2012, 18:30

koka2004 » wrote:

Hvala na dobrodošlici. Već vas duže čitam, a onda sam se registrirala i svaki put ulogirala samo da Lordu ne zadajem neke traume. :cerek:
:rofl:

Ti si iznimno dobra, empatična i pronicljiva djevojka. Nadam se da ćeš tako pomoći i Nodensu.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

15 Jan 2012, 18:34

vrrrlet » wrote:
:rofl:

Ti si iznimno dobra, empatična i pronicljiva djevojka. Nadam se da ćeš tako pomoći i Nodensu.
Već sam htjela reći da mi ne kvariš posao, ali kad malo razmislim, svaka pomoć je dobrodošla.
Nica
Posts: 2189
Joined: 21 Sep 2011, 10:19

16 Jan 2012, 10:31

A.P. » wrote: Zapravo, idealan bi bio stan visoko na nekom 3488. katu s puno dnevnog svjetla i da gledam grad iz njega :cerek:
:(

Mislim da ne bih nikad izašla na taj balkon. :o
Groupie :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Jan 2012, 14:09

Meni je svejedno. Kad sam živio u kući, kuća mi je bila najbolja. Kad sam živio u stanu - stan mi je bio zakon. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Jan 2012, 14:30

Hekatonhir » wrote:Meni je svejedno. Kad sam živio u kući, kuća mi je bila najbolja. Kad sam živio u stanu - stan mi je bio zakon. :D
di sad živiš? :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

16 Jan 2012, 14:31

baja » wrote: di sad živiš? :D
U Elli.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
Post Reply