Predblagdansko uređenje i pripreme

Đurine kućne čarolije
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

06 Apr 2012, 22:38

Evo mojih jaja (zanemarite ovaj treš u plastičnoj košuljici).


User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Apr 2012, 16:11

Rosey super su mi tako ukrasena jaja, pogotovo jer s tim ima dosta zafrkancije :top:
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

07 Apr 2012, 16:16

Ah, luk i lokalne biljke. Lijepa su Rosey iako taj 'stil' gledam cijeli život.

Nego, zna li itko kako bojati jaja na prirodan način (a da nisu ljuskice luka)? Nedavno je bila Kornelijina emisija gdje je pokazivala tehnike bojanja ali prekasno sam stigao...
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

07 Apr 2012, 16:33

Mi smo dugo bojali jaja onim kupovnim bojama, tabletica boje plus ocat, no u zadnje vrijeme mi je to nekako bezveze. Od luka boja bude predivna, pogotovo kad je puno lukovine. A pipkavo jest, s tim travčicama i najlonskim čarapama, ali ja to volim raditi, opušta me, mogla bih tako za cijelo susjedstvo :D

Potješe, čula sam da se jaja mogu kuhati u špinatu, u cikli, u cvjetovima maslačka (samo što treba biti jaaako mnogo cvjetova da se dobije pristojna boja). Točan postupak ne znam.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

07 Apr 2012, 17:19

Potješe, na ovom linku ima nešto o bojanju jaja prirodnim ( :D ) bojama:

http://metro-portal.hr/eko-savjet-tjedn ... jaja/57961
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

22 Dec 2016, 09:10

Dižem temu jer će blagdani.

Radim sama ukrase za bor. To me opušta i zabavlja. Radim ih od hamer papira u boji ( po želji) u obliku tuljca ter ih objesim na konac u skladu s biranim bojama papira. Ukrasim šljaštećim perlama .
Sad sam radila "zlatne" ukrase od rola toalet papira koje sam umotala u zlatni papir u obliku bombona (da se ne skuži baza :o ). Rolu smanjim na polovine ili trećine i onda umatam.Koristim i prazne kutije cigareta i umatam u obliku poklončića . Obojam i šiške ter listove lovora i zlati se bor sve u šesnajst.
Nekad znam bor kititi skeniranim fotografijama tj isprintanim( printerom u boji ) .
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Dec 2016, 09:44

a fotke?
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 Dec 2016, 08:13

Ne znam ti ja to keljit po forumima
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

23 Dec 2016, 11:02

Ja se upravo pitam hoću li i kuću uređivati, a kamoli da bih nešto kitila. Uostalom, ako se Isus rodio u štalici, što mi ne bismo za Božić živjele u štalici. :cerek:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

24 Dec 2016, 14:16

Kod nas je uvijek štala... :kava:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Dec 2016, 17:32

judolino wrote:Kod nas je uvijek štala... :kava:
Ja sam ipak jučer iz naše štale iskipala dlaka u količini od koje bi se mogla napravita dva srednja pudla. :p
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

24 Dec 2016, 22:47

MmeTipfeler wrote:Ja sam ipak jučer iz naše štale iskipala dlaka u količini od koje bi se mogla napravita dva srednja pudla. :p
Dala si mi ideju - nagodinu od dlačurda izrađujem božićne ukrase.

:xlux:

Inače, ove godine prvi sam put kitila drvce. Naravno, ako ne računam djetinjstvo provedeno u centru za obuku katolibanskih terorista-samoubojica, poznatom i pod imenom termonuklearna obitelj. :kava:

Zapravo, nije baš drvce nego juniperus sp. u teglici - neki gadni, bodljikavi grm koji liči na kleku ali ne daje plodove. Na proljeće ću ga posaditi uz susjedinu među neka njoj bude ružan.
:undazec:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

06 Dec 2018, 21:48

Okej, već svi znamo kako će po špecerajima ovih dana nastati navala kao nam prijete glad, kuga i opći potop, ali ja nekako živim u iluziji da se tu i tamo nađe pokoja normalna osoba.

Prenosim s Fejsa tekst koji me od srca nasmijao.

Radujte se narodi, ponajpače sve žene, koje su osuđene na to da u adventsko doba godišta zglancaju cijelu kuću ko da dolazi pet sanitarnih inspekcija.

Znate ono, ne penješ se jedino na krov jer tam valjda niko neće gurat nos da vidi jel sve čisto. Ko još normalan pere prozore u prosincu; po dvorištu leže onesviješteni pingvini, al štaš - mora se, pa riskiraš i upalu pluća, jer prozori moraju bit čisti. Najsretnije su one koje su bile dovoljno pametne da kupe markizet firange, tak da ih treba i popeglat, jer šta je pranje prozora ak ne izgubiš još cijelo popodne na peglanje firangi, koje naravno moraju ić od zida do zida, to je puno zanimljivije. Pa dizanje madraca i micanje ormara u šlafcimeru; grinje i pauci taman savili divno obiteljsko gnijezdo, kad eto gazdarice sa metlom, praškom, Opal pastom i saugerom, pa opali...
Pa glancanje namještaja, nasuvo pa namokro pa sredstvom koje njeguje drvo ( ko vas njeguje, daj mi to sam recite; ko vas glanca dok mu ne otpadnu ruke? ). Pa kupaona...e to je ravno putovanju u središte Zemlje; samo ispod vešmašine nađeš 90% onog što nije mogo nać niko, uključujući pincetu izgubljenu prošlog proljeća, Jekoderm mast za opekotine, rezervni ključ od ulaznih vrata i jednu kokos kiflicu koju je neko ostavio kad je kreno na vece pa pala ispod. A u ormariću...čuda jedna, ima od igle do lokomotive, najviše onog šta treba bacit. Ribanje pločica i tuškabine neću uopće spominjat, tu rikne i Mister Muskolo osobno jer ga je izgrizlo ono sredstvo za protiv plijesni ( koje je baj d vej skinulo i uzorak s pločica, al je plijesan ostala ).
Pa pranje svih vrata, pa glancanje svih vrata. Pa pranje svih čaša i bešteka i tanjura koji mogu zatrebat ( jer šta ak grune u kuću 120 ljudi, ko će onda ić prat to andrlje, bolje da je spremno ). Pa pranje i peglanje svih miljeića i stolnjaka koji imaju veze s Božićem ( dobro pregledajte da ne operete i one s uskršnjim zečevima, neće vam sigurno trebat ). Pa ribanje po kuhinji, koju ćete ionak svu zasrat pekući kolače ( ove godine navodno se neće peć ko prije, samo desetak fela i krancli dupla masa, to svi žderu još vruće ) i kuhajući sve ono što je nužno da bi u dane između Badnjaka i Nove godine dobili barem 7 kila viška. Uglavnom, advent je doba da vam popucaju nokti od ribanja i kičma od puzanja u svim smjerovima.

Ko što rekoh – radujte se narodi ( ponajpače žene ).


Ima li na ovom svijetu još tkogod da ili (1) uživa u neredu i samo se tako snalazi ili (2) sprema se ovih dana na čišćenje kuće samo zato što mjesecima nije dizao nos od kompjutera?

Utješite me. :bicedobro:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Dec 2018, 23:07

U principu nastojim sve pripremiti i uljepšati za božićne i novogodišnje blagdane, tako sam odgojen, ali što sam stariji, sve mi teže pada. Lakše se meni tri minute crvenjeti od nelagode nego tri dana sve to čistiti. :o
Potpisi su za budale.
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

08 Dec 2018, 17:49

Dvije teme o predblagdanskom ludovanju, stara i nova, spojene su u jednu. Pretpostavljam da Didi nije vidjela Pješčaninu, no iako je jedna preduskrsna, a druga predbožićna - riječ je o istom fenomenu.
Stitch
Post Reply