Stroj za pranje rublja - preporuke

Đurine kućne čarolije
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

16 Nov 2011, 07:54

Lord Byron » wrote:Nisam baš shvatio "sušilica na perilici" kao opis kombinacije. :D

Tek toliko da razbijem tezu "svi koji su uzeli su požalili": Electrolux "2 u 1", kombinirana perilica i sušilica - čudo jedno od spravice. Takoreći, višegodišnja ljubav od prvog trena. Čak nije bila ni jako skupa, niti bitno skuplja od običnih perilica (ne sjećam se, ali mislim da je bila ispod 3000 kn - nekakva akcija, čini mi se). Nema mogućnost automatskog nastavljanja sušenja nakon pranja, ali nema nikakvih kondenzacijskih posuda ni ičega: staviš program za sušenje i - suši.

Nisam analizirao utrošak struje, tako da kao jedini ozbiljan minus ostaje činjenica da je tako osušeno rublje "sažvakano", pa je peglanje nešto veći izazov - ali, tome se doskoči tako što se skrati vrijeme sušenja, pa ostane točno onoliko vlažno da bude nešto simpatičnije pegli.
nije ni sažvakano, ako se pogodi optimalna količina rublja i duljina sušenja.za to je potrebno par pokušaja, ali kad skontaš, na konju si. :xlux:


Nek(v)arljiva.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

27 Nov 2011, 22:32

ne kužim tu fascinaciju miletom, pa vešmašine im koštaju po 20.000 kuna. moja znanica ima njihovu perilicu suđa, buči ko da je potres. ajde, donekle bi bio argument - nikad se ne kvare - ali da li se to stvarno isplati? meni je usrana candy od 3000 izdurala 15 godina, izoprala dvoje djece. jedini veći kvar bila je promjena kondenzatora, a i to je crknulo vjerojatno zbog 3 pranja zaredom. onih nekoliko stvarčica što se vadilo iz bubnja nisu kvar, to bi se događalo i kod gospodina mileta, samo bi vađenje bilo skuplje
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

27 Nov 2011, 22:59

blaze » wrote:ne kužim tu fascinaciju miletom
Ja kužim. Njihova induktivna ploča je jedina stvar koju u 12 godina nismo mijenjali ni popravljali.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

27 Nov 2011, 23:21

sad si me sjetila, moram pogledati koje je marke duboki (ladičar) kod mojih staraca. to čudo su kupili kada se sisterica rodila. radi 24 sata dnevno već 23 godine i nikada se nije pokvario.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

27 Nov 2011, 23:38

Margarita » wrote: Ja kužim. Njihova induktivna ploča je jedina stvar koju u 12 godina nismo mijenjali ni popravljali.
ja imam frižider star 31 godinu, nikad se nije pokvario, a nije miletov. mislim, sve je to lijepo, ali cifre su opet sulude. pa ne opremamo svemirsku postaju mir
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

28 Nov 2011, 16:45

Ne razumijem zašto se ne bi moglo rublje sušiti na sušilici (sušilu, onom što se rasklopi) ?
Pa nije to neki golemi prostor, ja ponekad rasklopim i dvije.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Nov 2011, 21:05

Hroboatos » wrote:Ne razumijem zašto se ne bi moglo rublje sušiti na sušilici (sušilu, onom što se rasklopi) ?
Pa nije to neki golemi prostor, ja ponekad rasklopim i dvije.
To funkcionira bez problema za dvije ili tri odrasle osobe u obitelji. Ne znam koliko je praktično nekom tko ima troje omanje djece.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

28 Nov 2011, 21:56

Hroboatos » wrote:Ne razumijem zašto se ne bi moglo rublje sušiti na sušilici (sušilu, onom što se rasklopi) ?
Pa nije to neki golemi prostor, ja ponekad rasklopim i dvije.
Imam fakat mali stan i za to sušilo nema mjesta.
U kupaoni nad kadom mi stane doslivno šest večih komada i suše se dva dana.
Ljeti kad bi htjela veš sušiti na suncu, ne mogu jer imam divne :serek: susjede koji ostatke ručka bacaju kroz prozor, za mačke i golubove.

Koji put isprazne i pepeljaru.
I bacaju čikove po stubištu, ali to je već za neku drugu temu...
Susjedi.:serek:
The planet is fine. The people are fucked.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

28 Nov 2011, 22:26

sabaa » wrote: Imam fakat mali stan i za to sušilo nema mjesta.
U kupaoni nad kadom mi stane doslivno šest večih komada i suše se dva dana.
Ljeti kad bi htjela veš sušiti na suncu, ne mogu jer imam divne :serek: susjede koji ostatke ručka bacaju kroz prozor, za mačke i golubove.

Koji put isprazne i pepeljaru.
I bacaju čikove po stubištu, ali to je već za neku drugu temu...
Susjedi.:serek:
E da.... onda bi perilica sa sušenjem bila rješenje, ali, koliko čujem, dosta troši.
Ne znam, nije lako tu biti pametan. Ja imam i vani mjesta u bašči s 4 žice
pa čljeti oderi koliko hoćeš.

Hvala Bogu što imam kuću i ne zay... se sa susjedima :moli:
Post Reply