Ostani doma - trgovine s dostavom

Đurine kućne čarolije
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Mar 2020, 19:10

Online trgovine s dostavom, u skladu s akcijom "Ostani doma". :)

NAMIRNICE
Konzum-dostava - trenutačno je dobivanje termina jednako dobitku na lutriji
Mlin Pišpek - nemaju dostavu, no imaju preuzimanje robe u skladu s odrednicama Stožera
OPG Hlebić - dostava svježeg povrća
eKupi - osnovne namirnice, suradnja s Metroom
Žuti klik - Pošta se modernizirala!
The Garden Brewery
Pulfer
Gastroribarnice Brač - dostava ribe u Zagreb
OPG Hundrić - dostava meda
Fisherija - ribarnica s dostavom
Vegefino - vegetarijanske namirnice
OPG Ružić - dostava voća iz Slavonije u Zagreb
Marjan-voće - orašasti plodovi
OPG Crnić - nema dostavu, ali ima naruči i pokupi
eCeker - posrednici između malih proizvođača i kupaca

KUĆANSKE POTREPŠTINE
Mall.hr - kao eKupi, samo bez hrane

LJEKARNE
e-ljekarna24 - besplatna dostava iznad 300 HRK

OPREMA ZA DJECU
BabyCenter Hrvatska
Froddo - čak ima i popuste pod nazivom "Ostani doma"
Ciciban
Bubamara
Decathlon - nije moguć povrat, pa treba biti oprezan!


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Mar 2020, 19:45

DOSTAVA POVRĆA S JARUNSKE TRŽNICE
OPG Glavinić wrote:Dragi prijatelji,
budući da je donesena odluka o zatvaranju tržnica, a naši trgovci imaju velike količine friškog domaćeg voća i povrća, slažu košarice i dostavljaju na adresu, nudimo:

*male tjedne košarice* (2,5 kg krumpira, 1 kg luka, 1 kg mrkve, 1/2 kg peršina i celera, 1 glavica karfiola, 1 glavica mladog kupusa, 1 glavica kelja, 1 kg poriluka, 1/2 kg pupčara, 25 dag češnjaka) +1 glavica zelene salate gratis, cijena 120 kn.

*velike tjedne košare* (5 kg krumpira, 2 kg luka, 1 kg mrkve, 1/2 kg peršina i celera, 1 glavica karfiola, 1 kg poriluka, 1 glavica mladog kupusa, 1 glavica kelja, 1/2 kg pupčara, 1 kg blitve, 1/2 kg češnjaka, 1 kg limuna, 1,5 kg naranči) + 1 glavica zelene salate gratis, cijena 220 kn.

Besplatna dostava 5 km od Jarunske tržnice.

Molim vas da podijelite ovu objavu. Držite se mjera opreza i ostanite doma.

Javite se na broj 097 71 48 906.
OPG Glavinić, Opuzen, dolina Neretve
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Mar 2020, 20:22

E, upravo sam na ovu objavu mislila kad sam na drugom mjestu spomenula dvije i pol kile krumpira.

*male tjedne košarice* (2,5 kg krumpira, 1 kg luka, 1 kg mrkve, 1/2 kg peršina i celera, 1 glavica karfiola, 1 glavica mladog kupusa, 1 glavica kelja, 1 kg poriluka, 1/2 kg pupčara, 25 dag češnjaka) +1 glavica zelene salate gratis, cijena 120 kn.

U normalnoj prodaji:
2,5 kg - 18 kn
1 kg celera - 10 kn, za peršin ne znam, to se kupuje na pušleke po 5 kn, sve skupa ne bi smjelo biti skuplje od 10 kn za tih 1/2 kg
1 kg mladog kupusa - 8 kn, neka glavica ima dvije kile: 16 kn
1 kg poriluka inače je 10-15 kn, neka bude 15
1 glavica karfiola - kako kad naletiš, u prosjeku 15 kn
1 kg prokulice - 20 kn, dakle, 1/2 kg - 10
1 kg kelja - 10 kn, glavica je obično mrvicu teža od kile, neka bude 12 kn
češnjak kupujem u glavicama ili u tzv. "vlakićima" (samo što su ti vlakići kineski i navodno zagađeni arsenom) pa ne znam, ali frtalj kile ne bi smjelo koštati više od 10 kn

A sad idemo zbrajati: 106 kn, najvjerojatnije i manje, neka bude 20. I sad će meni netko - nepoznat i nepouzdan, robu mu nikad nisam vidjela, a rukavice i maske može objesiti o klin ako ih neispravno upotrebljava, a ne upotrebljava ih kako treba jer bi ga to ili previše koštalo ili ih ne bi mogao nabaviti, dakle, samo se folira - tzv. besplatnu dostavu naplatiti 20 kn, plus što će mi uvaliti koješta što ne trebam. A trebam voće, i to ne idiotske jabuke, kruške i naranče u golemim količinama.

Jadni OPG-ovi. Idemo ih žaliti. Bolje će im ići prodaja u ovom koronskim danima nego inače. :mad:

Dodatno pitanje: zašto se ne može unaprijed platiti bankovnom karticom? Zato da se ne vidi koliki su promet ostvarili? Takvo bi plaćanje obvezivalo kako kupca, tako i prodavača, a baš čitam kako pojedini OPG-ovi zaprime narudžbu, ne dostave i onda se prave mrtvi. Mislim, ne od korone, nego ne odgovaraju na mobitel. :o

P. S. Postoje li i velike tjedne košarice? :cerek:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2020, 05:16

MmeTipfeler wrote:
30 Mar 2020, 20:22
E, upravo sam na ovu objavu mislila kad sam na drugom mjestu spomenula dvije i pol kile krumpira.
Poruka je s Facebooka, OPG Glavinić iz Opuzena u dolini Neretve nema stranicu koju bih mogao linkati.
MmeTipfeler wrote:
30 Mar 2020, 20:22
P. S. Postoje li i velike tjedne košarice? :cerek:
Očito ne, tjedne su košare. Velike. Što je i logično i pravilno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2020, 08:37

Meni stalno visi poziv na FB-u da se pridružim toj grupi o zagrebačkom placu. Kad i ako to učinim, prvo će mi pitanje biti kako samci naručuju i što čine s tolikim količinama. Bit ću pristojna pa neću pitati zar ljudi zaista toliko para troše na hranu? To bi uostalom bilo i glupo pitanje: svi znamo kako izgleda situacija po špecerajima pred blagdane - kao da sutra nastupa sedam gladnih godina.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2020, 08:50

Stitch wrote:
26 Mar 2020, 19:10
Online trgovine s dostavom, u skladu s akcijom "Ostani doma". :)

NAMIRNICE
Konzum-dostava - trenutačno je dobivanje termina jednako dobitku na lutriji
Mlin Pišpek - nemaju dostavu, no imaju preuzimanje robe u skladu s odrednicama Stožera
OPG Hlebić - dostava svježeg povrća
eKupi - osnovne namirnice, suradnja s Metroom
Žuti klik - Pošta se modernizirala!
The Garden Brewery
Pulfer
Gastroribarnice Brač - dostava ribe u Zagreb
OPG Hundrić - dostava meda
Fisherija - ribarnica s dostavom
Vegefino - vegetarijanske namirnice
OPG Ružić - dostava voća iz Slavonije u Zagreb
Marjan-voće - orašasti plodovi
OPG Crnić - nema dostavu, ali ima naruči i pokupi
eCeker - posrednici između malih proizvođača i kupaca

KUĆANSKE POTREPŠTINE
Mall.hr - kao eKupi, samo bez hrane

LJEKARNE
e-ljekarna24 - besplatna dostava iznad 300 HRK

OPREMA ZA DJECU
BabyCenter Hrvatska
Froddo - čak ima i popuste pod nazivom "Ostani doma"
Ciciban
Bubamara
Decathlon - nije moguć povrat, pa treba biti oprezan!
Dodat ću i HGSHOP, za informatičku i drugu opremu. Ženica i ja naručili smo neke sitnice - stigle su brzo i pod maskama. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Mar 2020, 18:06

Opet na Facebooku - Virtualni pazar Split:

https://www.facebook.com/groups/628674764643500/

Prilažem i reportažu Slobodne Dalmacije:

Pazar ne radi, živija Virtualni pazar Split!
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Mar 2020, 20:12

Mislim da se to pomalo organizira po svim gradovima. Ovo su dvije grupe na Fejsu.

Zagreb: Virtualni zagrebački plac

Rijeka: Spasimo riječke opegeovce

S obzirom na to da živim u Zagrebu, to će mi biti posljednja opcija - zašto, to sam već napisala, ali drugdje vjerujem da je silno korisno. Pričaju mi iz Kastva da ne smiju otići do najbližeg velikog špeceraja, kilometar-kilometar i pol udaljenog, jer se nalazi u drugoj općini pa bi im trebala propusnica. Ne mogu dovoljno puta ponoviti: loša i glupa organizacija.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Apr 2020, 07:51

MmeTipfeler wrote:
31 Mar 2020, 20:12
Ne mogu dovoljno puta ponoviti: loša i glupa organizacija.
A kako bi ti? Blokada međugradskog prometa označava baš to. Osim toga, ljude puštaju u kupnju. U Baranji bez problema skoknu do prve veletrgovine. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Apr 2020, 08:17

Stitch wrote:
01 Apr 2020, 07:51
A kako bi ti? Blokada međugradskog prometa označava baš to. Osim toga, ljude puštaju u kupnju. U Baranji bez problema skoknu do prve veletrgovine. :D
Jesi li ti kad bio u Rijeci i okolici? Konkretno, to je manja udaljenost nego u mojem kvartu do prvog većeg dućana - manjih i nemamo, to su sve uništili. Znaš li kolika je udaljenost od Rijeke do Kastva? Deset kilometara. Ponavljam: deset. A ovo je deset puta manje - kakav je tamo reljef, s prozora se vidi. :mad:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Apr 2020, 14:08

Postoji i Burza hrane. Ne znam kako funkcionira. Kad i ako isprobam, javit ću. Koliko vidim, cijene su bezobrazno visoke. No glavna je prednost beskontaktno plaćanje.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

01 Apr 2020, 16:47

MmeTipfeler wrote:
01 Apr 2020, 08:17
Jesi li ti kad bio u Rijeci i okolici? Konkretno, to je manja udaljenost nego u mojem kvartu do prvog većeg dućana - manjih i nemamo, to su sve uništili. Znaš li kolika je udaljenost od Rijeke do Kastva? Deset kilometara. Ponavljam: deset. A ovo je deset puta manje - kakav je tamo reljef, s prozora se vidi. :mad:
A kamo to idu u šoping? Pretpostavio sam da idu u Rijeku. Odnosno u tom smjeru. Znam da je udaljenost desetak kilometara, zato mi matematika nije štimala. Na jugu nema većih mjesta, na zapadu je Opatija, a na sjeveru i istoku nemaju što tražiti, to je isto zapizdrina. Na čitavom tom području jedino Rijeka ima velike trgovine.

Prolazio sam onuda, poznajem taj kraj, ali ne sjećam se svakog naselja.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

01 Apr 2020, 19:07

Plodine su u Zagrebu rijetke, dolje ih imaš na svakom koraku, a na svaka dva metra praktički počinje nova općina. To je rezultat Tukijeve politike da Hrvatsku podijeli na što više županija i svaku županiju na što više općina, a lokalcima je to odgovaralo jer je najednom bilo administrativnog posla za svakoga. Pao mi je na pamet i otok Vis: Tamo imaš dva veća mjesta (Vis i Komižu), ostalo je sve vukojebina. Nadam se da ga nisu podijelili na općine, ali ionako je daleko pa neće policija skoro tamo. :D

Što hoću reći: birokracija nikada nikome nije dobra donijela, a mi se s ovom pandemijom borimo birokratski. :(
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

03 Apr 2020, 20:48

MmeTipfeler wrote:
01 Apr 2020, 14:08
Postoji i Burza hrane. Ne znam kako funkcionira. Kad i ako isprobam, javit ću. Koliko vidim, cijene su bezobrazno visoke. No glavna je prednost beskontaktno plaćanje.
Registrirala sam se tamo. Najviše mi smeta što traže isključivanje adblokera pa sad gledam kojekakve reklame. Srećom, vezane su uz hranu. :mig: Ne čini mi se lošim, a navodno ima i drugih stranica koje okupljaju tzv. OPG-ove. Kažem "takozvane" jer me nitko ne može uvjeriti da OPG u Hrvatskoj proizvodi banane. :D Ne bih imala ništa protiv preprodavača kad bi pristali skupiti narudžbu od više proizvođača i dostaviti.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Apr 2020, 19:29

Još jedno mjesto gdje se okupljaju OPG-ovi: GoGreen.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 Apr 2020, 19:43

Jesi li kupila štogod ili samo istražuješ? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

04 Apr 2020, 19:48

Samo istražujem. Za slučaj da nam uvedu karantenu. Prevelike su to količine za jednu osobu - što bih ja s dvije i pol kile krumpira ako mjesečno pojedem maksimalno pola kile? Drugi su nakupovali tone brašna, a ja sam otkrila da ga uopće nemam pa sam kupila kilu. Od čega sam žlicu-dvije upotrijebila za bešamel. :D

Za sada se jednom tjedno ili malo dulje opskrbljujem u Metrou, a poslije ćemo vidjeti.
Post Reply