Žarulje - štedne i ostale

Đurine kućne čarolije
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

23 Aug 2019, 23:09

Ostale ili normalne žarulje, to jest žarulje sa žarnom niti prokazane su zato što troše puno struje pa time neizravno škode okolišu. O tome svatko ima svoje mišljenje pa i ja, ali to me sad ne zanima. Nećemo time očuvati amazonske prašume, a mene je, iskreno rečeno, više pogodio požar u Notre-Dame koji nam se sad svima nabija na nos. :o

Upotrebljavam i dalje tzv. tehničke žarulje - sada se tako zovu da bi izmaknule EU kontroli, jer jedino uz njih dobro vidim. Točka. Uz štedne žarulje eventualno vidim napipati vrata i proći kroz njih, a da bih bilo što radila - ni pomisliti!

E, sad, u kuhinji imam takvu konfiguraciju terena da mi je, kao prvo, potrebna žarulja od 200 W, a kao drugo iznimno mi ju je teško promijeniti jer nisam dovoljno visoka, a samo za to ne kupuju mi se druge lojtre. Pa sam zaključila da ću tu napraviti ustupak i staviti štednu žarulju. Navodno postoji više vrsta štednih žarulja, a ja tražim onu koja će po količini svjetlosti (to bi valjda bili oni lumeni) i njezinoj kvaliteti najviše odgovarati običnoj žarulji od 200 W.

Pitanje je jednostavno: što da kupim?


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Aug 2019, 00:21

Ekvivalent običnoj žarulji od 200 W jest LED žarulja od 3200 lumena. Tablicu s raznim vrstama imaš ovdje.
Potpisi su za budale.
Post Reply