Savjeti o održavanju doma

Đurine kućne čarolije
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

30 Oct 2011, 21:07

Lijepo sam bio pitao i dobiJo blagoslov: ne znam koliko se to može svesti pod hobije, ali mislim da ima smisla otvoriti topic za razmjenu savjeta koji završavaju s "...a bogami, i kečige".

Od puno ovoga i onoga što mi treba, za početak: kako (i na koji način :D) tretirati kamene podove pa da koliko-toliko zablistaju? Nikakav fensišmensi kamen, obične socijalističke jeftinagradnja kamene pločice.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2011, 01:07

Razbij ih i zamijeni parketom. Onda pitaj.

O tome više znam.
Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

31 Oct 2011, 07:30

Hekatonhir » wrote:Razbij ih i zamijeni parketom. Onda pitaj.

O tome više znam.
Nije li ovaj odgovor u rangu informatičkog "formatiraj disk, instaliraj linux"? :zubo:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 08:21

Hekatonhir » wrote:Razbij ih i zamijeni parketom. Onda pitaj.
Razbijem pločice, stavim parket i onda pitam kako čistiti kamene pločice? :confused:

:D
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

31 Oct 2011, 11:14

Ne znam što su kamene pločice :tuzni:
Znam što su keramičke, one sa glazurom...

My little black book kaže ovo, ako ti štogod pomaže:
Održavanje kamina, kamenih: peru se i održavaju čistom vodom, a mrlje nastale na njima očistite otopinom izbjeljivača, te isperite mlakom vodom i osušite mekom krpom.

Nudim još održavanje mramora i održavanje pločica vulgaris. I jel trebaš regularno pranje ili skidanje nekih fancy mrlja?


Black book je knjiga Mrlje, od Aleksandre Štefić, nisam probavala, ali sam ju morala kupiti :zubo:
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:30

Ashtaroth » wrote:Nudim još održavanje mramora i održavanje pločica vulgaris. I jel trebaš regularno pranje ili skidanje nekih fancy mrlja?
Ovisi koliko si skupa i kakvi sve "setovi noževa" još dolaze u obzir :rofl: .

Ma obično održavanje. Onako, malo utrošenog vremena, a vidljivi rezultati.
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

31 Oct 2011, 11:35

Ovisno kako plaćaš :hekla:

Nisi rekao kakve su to pločice, jel ti koristi ovo napisano o kamenom kaminu, ili ti treba ipak o običnim keramičkm pločicama?
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 11:37

tijekom jedne nezgodacije domestosom je obrisan dio tepiha. i sad je taj dio svjetliji. može li se kako i čime ofarbat taj dio tepiha vulgaris (neka sintetika)? možda neki drugi kreativan prijedlog kako kamuflirat te fleke il da se pretvaram da su tepihu dale novi šarm?
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:38

Ashtaroth » wrote:Nisi rekao kakve su to pločice
Rekao sam: kamene :). Socijalistička jeftilen-izgradnja iz predkeramičkog doba.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 11:39

prove » wrote:domestosom je obrisan dio tepiha.
Gdje Domestos prođe, tu trava ne raste.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 11:44

prove » wrote:tijekom jedne nezgodacije domestosom je obrisan dio tepiha. i sad je taj dio svjetliji. može li se kako i čime ofarbat taj dio tepiha vulgaris (neka sintetika)? možda neki drugi kreativan prijedlog kako kamuflirat te fleke il da se pretvaram da su tepihu dale novi šarm?
Ja imam crte od domestosa na tajicama i trenirkama kod koljena od naslanjanja na kadu :D

Prođi i po ostatku pa neće izgledat ko da ima jednu fleku nego možeš prodat foru da je to apstraktni moderni uzorak.
Happy Easter!
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 11:49

Lord Byron » wrote: Gdje Domestos prođe, tu trava ne raste.
zbog čega ga ujedno i cijenimo.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 11:53

Prođi i po ostatku pa neće izgledat ko da ima jednu fleku nego možeš prodat foru da je to apstraktni moderni uzorak.
palo mi je i to napamet, al mora neko i živit u toj sobi svaki dan. i disat. :D
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 11:55

Sad si me sjetila da imam dobar tip za tepihe - kad padne snijeg bacit tepih na snijeg licem prema dolje i ostavit par sati. Po mogućnosti iza kuće jer taj dio površine nakon što se digne tepih izgleda grozno :D
Happy Easter!
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 11:57

aisling » wrote:Sad si me sjetila da imam dobar tip za tepihe - kad padne snijeg bacit tepih na snijeg licem prema dolje i ostavit par sati. Po mogućnosti iza kuće jer taj dio površine nakon što se digne tepih izgleda grozno :D

najbolji tip za tepihe je - ostavit ih u dućanu. :D
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Oct 2011, 11:59

prove » wrote:tijekom jedne nezgodacije domestosom je obrisan dio tepiha. i sad je taj dio svjetliji. može li se kako i čime ofarbat taj dio tepiha vulgaris (neka sintetika)? možda neki drugi kreativan prijedlog kako kamuflirat te fleke il da se pretvaram da su tepihu dale novi šarm?
Ako ne možeš protiv njih, pridruži im se. Napravi fleci braću i sestre tako da čine smislenu cjelinu.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 12:01

prove » wrote:

najbolji tip za tepihe je - ostavit ih u dućanu. :D
Dobro, s tim se slažem i nemam trenutno ni jedan :D
U istu kategoriju su išle i zavjese, al sad ipak imam jedne u boravku.
Happy Easter!
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:02

vrrrlet » wrote:
Ako ne možeš protiv njih, pridruži im se. Napravi fleci braću i sestre tako da čine smislenu cjelinu.

ne pratiš. :D
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:06

aisling » wrote: Dobro, s tim se slažem i nemam trenutno ni jedan :D
U istu kategoriju su išle i zavjese, al sad ipak imam jedne u boravku.

i meni su zavjese u istoj kategoriji. i oni tepihići po kupaoni. i razne figurice, ukrasi, sitnice koje ničem ne služe, a samo skupljaju prašinu. ovo zadnje mi je novovjeko postignuće, donedavno se ničeg nisam mogla riješit, sve mi bilo žao bacit. danas mi je, slijedom otkrivenja, puno lakše otić kupit šta trebam i ne vratit se doma s naramkom pizdarija. :mirko:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Oct 2011, 12:09

prove » wrote:

ne pratiš. :D
Pratim, ti se bojiš da nećeš napraviti smislenu cjelinu. Eto, ljude je strah tepiha, a djece se ne boje. I onda se čudimo porastu broja heroinskih ovisnika.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

31 Oct 2011, 12:11

prove » wrote: sitnice koje ničem ne služe
Tepihići u kupaonici služe dobrosusjedskim odnosima - kad čovjek izađe ispod tuša i stane na hladne pločice u kupaonici bez podnog grijanja, susjedi upoznaju tamnu stranu njegovog bogatog vokabulara.

Zavjese imaju svojih prednosti - od "vizualnog grijanja" prozora do prevencije bračnih razdora ("ma draga, nisi dobro vidjela zbog zavjesa, ne može mu biti toliki!").

"Ukrasni predmeti" su Zlo. Proizvode prašinu. Smetaju. Ne možeš ih očistiti. Ne možeš ih baciti jer će, u najboljoj Murphy-maniri, sljedećeg dana doći onaj tko ih je poklonio. Ajme.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

31 Oct 2011, 12:13

prove » wrote: i meni su zavjese u istoj kategoriji. i oni tepihići po kupaoni. i razne figurice, ukrasi, sitnice koje ničem ne služe, a samo skupljaju prašinu. ovo zadnje mi je novovjeko postignuće, donedavno se ničeg nisam mogla riješit, sve mi bilo žao bacit. danas mi je, slijedom otkrivenja, puno lakše otić kupit šta trebam i ne vratit se doma s naramkom pizdarija. :mirko:
Potpis. Kupila sam jedan tepih za kupaonu mislim pretprošle zime kao da mi bude toplije ujutro za stopala. Prvo sam ga ubacila u vešmašinu da se opere, pa je izašao van tako da je pustio pola dlaka po mašini, a ostatak se razvlačio po kupaoni još iduća dva dana. Onda je odletio u smeće.

A i preseljenja čuda rade po pitanju rješavanja nepotrebnih stvari :)
Happy Easter!
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:14

vrrrlet » wrote:
Pratim, ti se bojiš da nećeš napraviti smislenu cjelinu. Eto, ljude je strah tepiha, a djece se ne boje. I onda se čudimo porastu broja heroinskih ovisnika.
ne pratiš, rekla sam da neko mora moć disat u sobi di bi se tepih zalija domestosom. pa to bi smrdilo tri miseca.
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

31 Oct 2011, 12:17

Lord Byron » wrote: Tepihići u kupaonici služe dobrosusjedskim odnosima - kad čovjek izađe ispod tuša i stane na hladne pločice u kupaonici bez podnog grijanja, susjedi upoznaju tamnu stranu njegovog bogatog vokabulara.

Zavjese imaju svojih prednosti - od "vizualnog grijanja" prozora do prevencije bračnih razdora ("ma draga, nisi dobro vidjela zbog zavjesa, ne može mu biti toliki!").

"Ukrasni predmeti" su Zlo. Proizvode prašinu. Smetaju. Ne možeš ih očistiti. Ne možeš ih baciti jer će, u najboljoj Murphy-maniri, sljedećeg dana doći onaj tko ih je poklonio. Ajme.

pa umisto tepihića staneš na onu robu šta si je skinija prije tuširanja, ionako ćeš je oprat.

ih, vizualno me griju borovi koje vidim kroz prozor, a zbog istih sam onemogućena vidit tuđeg onolikog.

aj dobro, ne baciš ih. spremiš ih na tavan, u podrum, garažu. i izvadiš stvar kad triba.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

31 Oct 2011, 12:24

Jel tako teško izlaskom ispod tuša naciljat nogom šlapu koju smo izuli? :confused:
Mislim, meni nije :D al očito sam precizna :ne zna: :alkar:
Post Reply