Gdje kupiti?

Đurine kućne čarolije
Ashtaroth

Gdje kupiti?

Post by Ashtaroth » 30 Oct 2011, 04:17

Tražim šalicu, plastičnu, volumen cca pola litre.
Mame s djecom bi možda mogle imati ideju? :misli:
Nekad bilo u Offertissimi, ali nema više :tuzni:

Ne zdjelica, baš šalica, mora imati ručkicu i biti plastično. I veliko :D

Silajn

Post by Silajn » 30 Oct 2011, 09:08

Što nema takvih stvari po Emezetama i sličnim dućanima? Znam da uvijek gledam tu plastičariju s nekom čežnjom pa se onda sjetim da mi ne treba :zubo:

nina williams

Post by nina williams » 30 Oct 2011, 14:05

Vidjela ja jučer u Kauflandu.

dimnjak

Post by dimnjak » 01 Nov 2011, 22:04

djeci ne treba salica od pola litre :zubo:

mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti

kajla

Post by kajla » 31 Jan 2012, 00:22

Gdje kupiti aromaterapijsku lampu? Kako se to čude uopće točno zove?
Treba mi i sav ostali "pribor"... Ima, koliko ja znam, ona vodica/tekućina :zubo: i nešto što izgleda kao sapun?!?

ombia

Post by ombia » 31 Jan 2012, 00:51

Na sta tocno mislis? Ja imam ovo gdje ide gore voda i par kapi etericnog ulja, a dolje svijecica.

http://img717.imageshack.us/img717/8335 ... 1640p1.jpg

Ima jos par izvedenica, lampa berger funkcionira malo drugacije. A ima i neka skupa verzija jer je na struju, ne znam kako se zove (difuzor?), samo sam ce cudila cijeni.

*jezebel*

Post by *jezebel* » 31 Jan 2012, 00:52

kajla » wrote:Gdje kupiti aromaterapijsku lampu? Kako se to čude uopće točno zove?
Treba mi i sav ostali "pribor"... Ima, koliko ja znam, ona vodica/tekućina :zubo: i nešto što izgleda kao sapun?!?
obicne aromalampice bi se trebale naci i u giftshopovima, nije to nesto neuobicajeno.
provjeri u bio terri ili u kemigu, ne znam imaju li, ali imaju velik izbor etericnih ulja pa mozda imaju i pokoju lampicu. iako mislim da je vjerojatnije da ces naci u biljnim drogerijama kao sto su cetiri lista, lavanda mia i sl. a mozes otici i u aromaticu, aromateku ili u neku malo bolje opremljenu obicnu ljekarnu.

ovdje imas difuzere: http://www.terra-organica.hr/difuzeri-i ... -ulja.html

how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.

ombia

Post by ombia » 31 Jan 2012, 01:38

Ima li netko objasnjenje zasto ovo kosta skoro 1500 kuna?

http://www.terra-organica.hr/images/det ... un-zen.jpg

I jel ima neka razlika ovoga gornjeg i ovoga tu koji je eto 500-njak kuna, tj. tri puta jeftiniji?

http://www.terra-organica.hr/images/det ... amniji.jpg

Pješčana

Post by Pješčana » 31 Jan 2012, 09:10

kajla, jel ti misliš na ono što se ukopča u struju pa lagano pari po sobi, ili na ovo što su ti cure ti pokazale?

Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

ali

Post by ali » 31 Jan 2012, 10:27

ombia » wrote:Ima li netko objasnjenje zasto ovo kosta skoro 1500 kuna?

http://www.terra-organica.hr/images/det ... un-zen.jpg

I jel ima neka razlika ovoga gornjeg i ovoga tu koji je eto 500-njak kuna, tj. tri puta jeftiniji?

http://www.terra-organica.hr/images/det ... amniji.jpg
Kad si već dala si truda da to iskopaš, čudno da nisi pročitala da prvi radi na principu ultrazvuka a drugi ne :ne zna:

To je ujedno i odgovor :D

kajla

Post by kajla » 31 Jan 2012, 13:49

Mislim na ovo što su cure linkale i objasnile. :)
Budem pogledala. Hvala, djevojke. :)

MightyMe

Post by MightyMe » 28 Feb 2012, 14:47

Iako ima tema na gastronomiji, trebam kupiti nešto što se ne jede. :D

Dakle, trebam kupiti kalkulator koji bi mi bio koristan za faks (PMF Fizika). Problem je što ne znam koji bi mi kalkulator bio dovoljno dobar, a ni gdje bi ga kupio. Pomagajte. :moli:

dejzi

Post by dejzi » 28 Feb 2012, 14:49

Prebačeno na već otvoreni topik.

Hand over the chocolate and nobody gets hurt.

MightyMe

Post by MightyMe » 28 Feb 2012, 14:55

Nesposobna tražilica :gaah:

dejzi

Post by dejzi » 28 Feb 2012, 15:00

Bio je topik na prvoj stranici Okruglog, dovoljno je bilo bacit oko na teme. :D

Nego, kako to misliš da ne znaš koji bi ti kalkulator bio dovoljno dobar? :misli:
Treba ti onaj "prošireni", što ima sinus i kosinus i tak to. :ne zna:
Imaš to i u knjižarama i u Mulleru i tak tim mjestima sa školskim priborom.

Hand over the chocolate and nobody gets hurt.

nina williams

Post by nina williams » 28 Feb 2012, 15:01

Mislim da ti je najbolje prvo pitat kojeg profesora za preporuku šta trebaš (a bome i smiješ :zubo: ) imati, poslije ćeš lako.
Ustvari...jesi ti već na faksu il trebaš tek krenuti?

MightyMe

Post by MightyMe » 28 Feb 2012, 15:14

Nisam na faksu, zato i pitam ovdje. :zubo:
Kupujem sad zato jer mi je sestri počeo trebati digitron, a pošto sad kupujem želim kupiti da mi traje malo više, a ne 3 mjeseca. :D

nina williams

Post by nina williams » 28 Feb 2012, 15:22

Aha, ondak vako...imaš recimo Ćumez, to ti je portal studenata PMF-a. Svako se može registrirat, ne trebaš bit student. Vjerujem da će ti znat dat dovoljno aktualnih informacija.

MightyMe

Post by MightyMe » 28 Feb 2012, 19:47

dejzi » wrote:Bio je topik na prvoj stranici Okruglog, dovoljno je bilo bacit oko na teme. :D

Nego, kako to misliš da ne znaš koji bi ti kalkulator bio dovoljno dobar? :misli:
Treba ti onaj "prošireni", što ima sinus i kosinus i tak to. :ne zna:
Imaš to i u knjižarama i u Mulleru i tak tim mjestima sa školskim priborom.
Ima puno tih proširenih kalkulatora sam puno raznih funkcija, a kad već kupujem želim kupiti pravu stvar. :mig:
nina williams wrote:Aha, ondak vako...imaš recimo Ćumez, to ti je portal studenata PMF-a. Svako se može registrirat, ne trebaš bit student. Vjerujem da će ti znat dat dovoljno aktualnih informacija.
Okej, hvala.
Ja sam mislio da ovdje ima bivših studenata PMF-a što je i jedan od razloga zašto sam pitao baš ovdje. :D

nina williams

Post by nina williams » 28 Feb 2012, 20:37

MightyMe » wrote:
Okej, hvala.
Ja sam mislio da ovdje ima bivših studenata PMF-a što je i jedan od razloga zašto sam pitao baš ovdje. :D
Ma neke ti se stvari i promijene, a ovisi ti to nekad i o profesoru. Recimo, mi nismo smjeli koristit one grafičke digitrone na Matematici I, a na dvojci jesmo. (Što je samo po sebi malo čudno, jer ti je to korisnije za dvojku.)

Ćaća mi reko da su oni sinuse morali ručno vadit. :zubo: Dobro, tad su digitroni bili rijetkost, moguće da to i s tim ima veze. :rofl:

JPK

Post by JPK » 28 Feb 2012, 22:10

MightyMe » wrote:Iako ima tema na gastronomiji, trebam kupiti nešto što se ne jede. :D

Dakle, trebam kupiti kalkulator koji bi mi bio koristan za faks (PMF Fizika). Problem je što ne znam koji bi mi kalkulator bio dovoljno dobar, a ni gdje bi ga kupio. Pomagajte. :moli:
Ne treba ti nikakav napredniji od onog sa trig i exp funkcijama, iako sam ja imao HP49G, no bio je stvarno koristan samo par puta. Dozvoljavali su ga svi, nivo zadataka je bio takav da se smjelo imati sva pomagala (knjige, etc) osim komunikacije. Tj, naglasak je bio na razumijevanju a ne znanju činjenica i računanju banalnih stvari kakve može kalkulator.
No, dozvoljenost ovisi o profesoru i asistentu.

BTW, Ćumez nije mjesto za takva pitanja, to je samo udruga studenata. Pitaj na rasprave.fizika.org.

Biti i mniti svemiropolisno

MightyMe

Post by MightyMe » 28 Feb 2012, 22:14

nina williams » wrote: Ma neke ti se stvari i promijene, a ovisi ti to nekad i o profesoru. Recimo, mi nismo smjeli koristit one grafičke digitrone na Matematici I, a na dvojci jesmo. (Što je samo po sebi malo čudno, jer ti je to korisnije za dvojku.)
Pa zar ovdje nisu svi mlađahni pa se puno toga nije stiglo promijeniti? :zubo:

nina williams » wrote: Ćaća mi reko da su oni sinuse morali ručno vadit. :zubo: Dobro, tad su digitroni bili rijetkost, moguće da to i s tim ima veze. :rofl:
Šta su se s Taylorom družili? :misli:

MightyMe

Post by MightyMe » 28 Feb 2012, 22:17

JPK » wrote: Ne treba ti nikakav napredniji od onog sa trig i exp funkcijama, iako sam ja imao HP49G, no bio je stvarno koristan samo par puta. Dozvoljavali su ga svi, nivo zadataka je bio takav da se smjelo imati sva pomagala (knjige, etc) osim komunikacije. Tj, naglasak je bio na razumijevanju a ne znanju činjenica i računanju banalnih stvari kakve može kalkulator.
No, dozvoljenost ovisi o profesoru i asistentu.

BTW, Ćumez nije mjesto za takva pitanja, to je samo udruga studenata. Pitaj na rasprave.fizika.org.
Hvala, onda ću si kupiti nešto samo da računa.

Almost Rosey

Post by Almost Rosey » 28 Feb 2012, 22:23

MightyMe » wrote:

Jel to onaj Russelov Taylor?

Icuce, upravo sam skužila da mi za faks više nikad neće trebat kalkulator :mama:

Inače, imam neki prastari, švapski, iz '96., prvo bio sestrin pa moj radi ko zmaj, ima i statističke funkcije :S

Znam da ne pomažem, samo spemuckam malčice :giggle:

nina williams

Post by nina williams » 28 Feb 2012, 22:29

MightyMe » wrote:

Nemam blage veze kako se to ručno radi. Ja sam imala digitron. :zubo:
Iako mi se čini da jesam nekad davno nešto u vezi toga morala znat. Al ko bi to sve pamtio, imaš digitron i lupaj. Više ni dijelit ne znam ručno. :zubo: Jedino se, od tih "ručnih" stvari, sjećam da za vađenje korijena postoji Heronova formula, dalje je sve u magli.
A sa Taylorom su se ziher negdje družili, svi se prije il poslije druže. :zubo: Mnogo fin gospodin, kad ne ide drugačije, razvij brate, Taylor će riješit model.