Kako očistiti mikrovalnu pećnicu?

Đurine kućne čarolije
bojan
Posts: 3
Joined: 12 May 2016, 12:54

12 May 2016, 13:21

pozdrav svima
evo u potrazi za nekim informacijama, google mi je izbacio vaš forum kao potencijalno rješenje mog problema. hvala mu, kako god.
naime ni sam ne znam, da li ovo prevavo mjesto. ali da ne otvaram novu temu, pitaću ovdje, jer se nekako uklapa.

naime, usro sam motku.

neko veče sam došao kući gladan ko cuko i napravio sam sebi na brzinu klopu i našao sam neko parče hljeba od juče. ubacio sam ga u mikrovalnu da ga malo podgrijem. fatalna greška. ne gledajući šta radim i na kojim podešavanjima mi se mikrovalna nalazi ja sam mahinalno ostavio da se hljeb "podgrije". otišao sam do sobe, kupatila, računajući sa se stvari odigravaju normalnim tokom, dok mi nos nije osjetio miris paljevine i dima. brzinom svjetlosti sam dotrčao u kuhinju i imao šta da vidim, tj ne vidim jer se od silne količine dima ništa i nije moglo vidjeti. mikrovalna je svoje uradila. hljeb se ugljenisao. dobio je oblik male crne grudve. bože kad se sjetim, pucketao je još dobrih pola sata u kanti... elem sve se dobro završilo izuzev što je moja mikrovalna iznutra dobila predivno zlatno-žutu nijansu koju ja danima pokošavam da oribam. ali ne ide.
dakle sve sam probao: arf, cif, vim, limun. soda, varikina, sve zajedno, pa kombinacije, pa miješavinu sa alkoholom... ma sve što mi je mozak ovaj moj napaćeni izmaštao i sve što sam našao kao svjete na internetu. zlatno - žuta nijansa se ne da.

rezultat možete da vidite ovdje:
Image

sada ja vas pitam omladino moja, znate li kakvo čarobno sredstvo za čišćenje?

:facepalm:


User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

12 May 2016, 14:31

Bojane, dobro dosa na ovaj prenapuceni forum. Ja bi pretpostavija da bi mokracna kiselina, odnosno pisalina mogla ucinit svoje, ali nemoj slusat moje pretpostavke, vec pricekaj gospoje sa iskustvom u domacinstvu s ovog foruma.

Aj baro i cilimamice, pomagajte ovoj mikrovalnoj :amen:

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

13 May 2016, 08:39

bojan » wrote:pozdrav svima
evo ..... google mi je izbacio vaš forum kao potencijalno rješenje mog problema......
dakle sve sam probao: arf, cif, vim, limun. soda, varikina, sve zajedno, pa kombinacije, pa miješavinu sa alkoholom... ma sve što mi je mozak ovaj moj napaćeni izmaštao i sve što sam našao kao svjete na internetu. zlatno - žuta nijansa se ne da.

rezultat možete da vidite ovdje:


sada ja vas pitam omladino moja, znate li kakvo čarobno sredstvo za čišćenje?

:facepalm:


Predivna zlatnožuta pećnica. :top: Savršena nijansa. Žuto je novo bijelo !!

Hmmm :misli: Možda je do pekara? KO zna što je vrag stavio u brašno...

Još će vode poteći ispod mosta a da bi se ona vratila na bijelo. Nema više. nula. ničevo zero niks od bijele. nije više nevina i to ti je. Ne brini, svi to prođemo. (osim nodensa ali on je unique )


Ako je izašao miris zagorene hrane, već si na dobrom putu.


Nego, kako si se uopće uspio logirat kud baš na ovaj forum. Od svih foruma na svijetu, ti uđeš baš u ovaj.
Mislim da je ovo početak jednog divnog prijateljstva. :raspa:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

13 May 2016, 09:12

Chilimama » wrote:


Predivna zlatnožuta pećnica. :top: Savršena nijansa. Žuto je novo bijelo !!

Hmmm :misli: Možda je do pekara? KO zna što je vrag stavio u brašno...

Još će vode poteći ispod mosta a da bi se ona vratila na bijelo. Nema više. nula. ničevo zero niks od bijele. nije više nevina i to ti je. Ne brini, svi to prođemo. (osim nodensa ali on je unique )


Ako je izašao miris zagorene hrane, već si na dobrom putu.


Nego, kako si se uopće uspio logirat kud baš na ovaj forum. Od svih foruma na svijetu, ti uđeš baš u ovaj.
Mislim da je ovo početak jednog divnog prijateljstva. :raspa:
I meni se ovo spric- zuto ne cini lose. :ne zna:


Mozes probati sa onim za pranje precnica i rostilja, sredstvo koje skida zagorene djelove sa takvih stvari.
Ali ne znam koliko je to prikladno za mikrovalnu.

Na kraju ti uvijek ostaje mogucnost kupovine nove, bijele mikrovalne.
bojan
Posts: 3
Joined: 12 May 2016, 12:54

13 May 2016, 12:11

ljudi sve sam probao, samo još nije solna kiselina radila hahahahahah. a nadohvat mi je ruke
i taj za čišćenje rerni, grill odmašćivač, i vimovi i arfovi i domestos... jebeno svako sredstvo kojeg sam se sjetio.htio sam od komšinice onu rakiju kojom skida mrtve naslage kože sa nogu, ali potrošila...

reče mi jedan čoek, izgorila je od viskoke temperatutre, što mi dodatno nema smisla, jebem li ga.
pa kako onda postoji takva opcija i tolika temperatura, ako ce je to autospaliti. isto kao da izgori ringla na šporetu jer je pregrijala. ne ide.

ma ništa
još malo pokušam, pa ako ne ide, radiće budak!

a na forum sam naišao najprije preko tapatalk applikacije za one smartfone, kako li vec to ide. sami mi preporucio.
e a tek juce kad sam radio detaljnijeu pretragu, google mi ves je izbacio kao forum koji ima rješenje za sve moje probleme, pa sam brze bolje pohitio da se ulogujem. kao tu ima odličan podforum o domaćinstvu. a sad koliko je google pametan, to ce se vidjeti hahahahah
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 May 2016, 13:55

Pomiri se s žutom nijansom.
Boja se upržila u plastiku i nema tu pomoći.
'if you fall, i'll be there' (floor)
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

13 May 2016, 15:27

e a tek juce kad sam radio detaljnijeu pretragu, google mi ves je izbacio kao forum koji ima rješenje za sve moje probleme,
Nije mi jasan taj Guglov optimizam Bojane kad smo mi na ovom forumu u pitanju, ali znaš šta, ja sigurno nemam ni približno rješenje ni za sve moje probleme, ali sasvim je moguće da ću imati problem za svako tvoje rješenje :)
bojan
Posts: 3
Joined: 12 May 2016, 12:54

14 May 2016, 19:38

Euklid » wrote:Pomiri se s žutom nijansom.
Boja se upržila u plastiku i nema tu pomoći.
kao luk kad se uprži u masti pa požuti hehe. ma znam uh, krivo mi

ale nema veze, drago mi je da sam vas upoznao
moram malo detaljnije da pročešljam forum
:)
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

17 May 2016, 19:53

Bojane, nemoj solnu stavljat na to...osim ako već nisi. :zubo:
Mogla bi ti ona i još bolje požutit taj pleh, čak i mjestimično posmeđit :zubo: .

To neće izać van pranjem. Moš, ako oš, šmirglat i lakirat, al nije ti to neka sreća, a ni potreba. Ako ti je to baš želja, naglasi u dućanu da ti treba lak otporan na više temperature, u suprotnom će ti sve opet požutit.
Post Reply