Odštopavanje odvoda

Đurine kućne čarolije
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 20:14

Ondak odšarafi rešetkicu na odvodu s dna kade il probaj kroz sigurnosni odvod na kadi.

Teorecki, do tog začepljenja moš doć i kroz odvod lavaboa, al to mi se čini kompliciranije.

E da, taj koji je tako posadio ormarić fakat zaslužuje ono što mu želiš. :rofl: Pa jebote, ne do bogo poplave, ode sve u vražju mater.


User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Dec 2011, 20:34

Jel moram govorit da mi je mašina uglavljena između ugrađene kade i super lavandina? Kad crkne, morat ću sve razbijat da bih došla do nje. :D
Da je bar ormarić takav da mu se donja polica lako makne. Ali ne, fakat moram sve razbit i odšarafit, ona se zadnja skida. :facepalm:

Konta cimer maknut sifon od lavandina pa onda otale čačkat sa sajlom.
Al mogla bih probat i kroz kadu, samo ne znam kak ću kroz tu cijev zavit onda do podnog odvoda. :misli:
A i ima dosta od kade do podnog odvoda, treba mi sajla od tri metra. :/
Jebote, da mi je vidjet nacrt instalacija. Na što to liči. :facepalm:

Ajd, barem mi je kada upotrebljiva. Ne moram se prat kod susjeda. Moglo je i gore bit. :tješi se.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 20:45

dejzi » wrote: Konta cimer maknut sifon od lavandina pa onda otale čačkat sa sajlom.
Može se može, jedino treba malo pažljivije čačkat, jer će prvo doć do mjesta di se cijev iz lavaboa i kade spajaju (tu je podni odvod), a ondak mora pogodit u pravu rupu, takorekuć. :zubo: Jer otalen, sa tog spoja, iđe i glavna cijev kupaonskog odvoda, pa ako sajlom ode u nju neće bit fajde.
dejzi » wrote:Al mogla bih probat i kroz kadu, samo ne znam kak ću kroz tu cijev zavit onda do podnog odvoda. :misli:


Tu nemaš brige-sajla će se savit sama. Tu nema kud skrenut.
dejzi » wrote:A i ima dosta od kade do podnog odvoda, treba mi sajla od tri metra. :/
Pa, obično imaju bar 3 metra. Kakvu ti to sajlu jemaš? Polovnu neku? :rofl:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2011, 20:53

Nina, kako ti znaš za horizontale, vertikale, glavne i sporedne odvode? Nije mi jasno. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Dec 2011, 21:00

Al gle, ovak ti je kod mene sustav.
Lavandin se spaja na podni otvor. Od podnog ide cijev dalje, na koju se spaja kada.
Da, da, nije to po pravilu da se kada i lavandin spajaju u podnom otvoru, jok ba. :serek:

Ma dobro, tri, šest, osam, htjela sam reć da mi treba nešto fanj dugo. :rofl:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 21:00

Hekatonhir » wrote:Nina, kako ti znaš za horizontale, vertikale, glavne i sporedne odvode? Nije mi jasno. :D
Hm. Uvrijedjen sam i povrijedjen, Pantiću. :zubo:

A što ne bih znala, majkemugaspalim? Meni kad nešto krepa, ja prvo sama probam popravit. Tim više što ovo nisu neke silne stvari. Men to zanimljivo, ako baš oš znat. :zubo: I čak se i volim bakćat s popravcima. A i sve to vodovodno ide na istu šemu.
Last edited by nina williams on 16 Dec 2011, 21:02, edited 1 time in total.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2011, 21:02

nina williams » wrote:Hm. Uvrijedjen sam i povrijedjen, Pantiću. :zubo:

A što ne bih znala, majkemugaspalim? Meni kad nešto krepa, ja prvo sama probam popravit. Tim više što ovo nisu neke silne stvari. Men to zanimljivo, ako baš oš znat. :zubo: I čak se i volim bakćat s popravcima.
Ja volim zvati majstora. Lakše meni tri sekunde plaćati nego tri sata izgubiti na pizdarije. :D

Nego, javi se ako ikad ostaneš slobodna. Ženit ću te. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 21:04

Hekatonhir » wrote:
Ja volim zvati majstora. Lakše meni tri sekunde plaćati nego tri sata izgubiti na pizdarije. :D

Nego, javi se ako ikad ostaneš slobodna. Ženit ću te. :raspa:
A bokte i tebe ja mislila da si ti pametan čoek.


Inače, fala. Baš si umiljat. :cerek:
Kako se čini, men to baš i ne uspijva. :zubo:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Dec 2011, 21:06

Ne znam, meni je glupasto zvat nekog prije nego li sam probala sama. :xne zna:

Sve piše na internetsima. Što ne piše, pitaš na forumu pa se zapiše. :xraspa:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 21:09

dejzi » wrote:Al gle, ovak ti je kod mene sustav.
Lavandin se spaja na podni otvor. Od podnog ide cijev dalje, na koju se spaja kada.
Da, da, nije to po pravilu da se kada i lavandin spajaju u podnom otvoru, jok ba. :serek:
Ja tebe ne kužim baš najbolje. Jel tebi ovo loše il šta? Mislim, ovo se i inače tako spaja-tamo gdje je podni odvod tu dolaze cijevi od kade i lavaboa i otiču dalje zajedno kroz treću cijev.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Dec 2011, 21:15

nina williams » wrote: Inače, fala. Baš si umiljat. :cerek:
Kako se čini, men to baš i ne uspijva. :zubo:
Što, umiljatost ili udaja?
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 21:15

Hekatonhir » wrote:
Što, umiljatost ili udaja?
Umiljatost, umiljatost, ebemu miša.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

16 Dec 2011, 21:23

nina williams » wrote: Ja tebe ne kužim baš najbolje. Jel tebi ovo loše il šta? Mislim, ovo se i inače tako spaja-tamo gdje je podni odvod tu dolaze cijevi od kade i lavaboa i otiču dalje zajedno kroz treću cijev.
Ali meni se kada spaja na glavnu cijev prije podnog odvoda. Kuiš. Na podni odvod je samo lavandin spojen.
I ono, da, stvarno je tako.
Uopće ne znam kako je izveden spoj kadne cijevi s glavnom, ne želim ni znat.
Trebalo bi:
lavandin kada
....\ ......./
podni odvod
........|
glavna cijev.

A nije tako.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

16 Dec 2011, 21:27

Uf.
Šta si ti ono projektantu poželjela? :misli: Malo je bilo. :zubo:

E u ovom slučaju teško da ćete uspjet sajlom kroz lavabo do začepljenja doć. Ćerajte kroz kadu, nema vam druge.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

17 Dec 2011, 15:05

Za otčepljavanje odvoda magično radi Flux. 18 ili 19 kuna u konzumu. Mi smo u stanu imali hardkor začepljenje sudopera jer je cimerica prala suđe bez rešetke i sve je išlo u cijevi, a mašina nam isto vodu pušta kroz odvod od kade, pa čepi i to. Šake dlaka je uspio razrijediti i otčepit.
Boca, dvije Fluxa i sve se raspadne, a cijevi su ponovno protočne :xlux:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Mar 2012, 00:37

Okej, moglo bi i u Ćarolije, ali malo je topika pa neću. :o

Je li Mr. Muscolo dobar? Ili šta je dobro, osim sajle?

Nešto mi sporo otječe voda iz tuša, koji je maltene u ravnini s podnim pločicama, tako da se ne usudim ofarbat kosu a stvarno mi je krajnje vrijeme. :o
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Mar 2012, 01:05

Flux narančasta boca 18kn litrenka u svakom konzumu ili što već. Obično stoji negdje kraj solne i otrova, ne kraj fensi bočica :rofl:
Stvarno čuda čini :o
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Mar 2012, 01:09

Sjajno. :lux:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2012, 01:16

Mr. Muscolo je isto ok, ali provjeri od čega su ti cijevi. ide na plastične, ne ide a metalne.

osim toga, otvori odvod i izvuci dlake, to zna pomoći :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Mar 2012, 01:21

Ona okrugla stvar s rupicama je ubetonirana u tlo tuša. Ne znam kako to ide s građom odvoda, jel mogu išta učinit ako dignem onu rešetkicu na podu?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Mar 2012, 01:24

ono okruglo ne bi smjelo biti ubetonirano. probaj šarafcigerom proći po rubu i dići. inače, predlažem da otvoriš odvod u kadi, ako ju imaš, ili tušu, tamo se zna dosta smeća skupiti.

ne znam što je to rešetkica na podu, ja tog nemam


eh, da, za kritične situacije postoje sajle koje se guraju
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Mar 2012, 01:24

Apdejt: tim putem prostoručno ne mogu do nikakvih dlaka.

edit: kroz okruglo nasred kupatila.

Okruglo na dnu tuša je zapravo kvadratno :perceptivna: i ubetonirano je u pločice koje su na podu tuša.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Mar 2012, 01:27

Pješčana » wrote: ne znam što je to rešetkica na podu, ja tog nemam
Onaj odvod u koji ide voda kad... kad ugasiš mašinu nasred pranja i onda otvoriš vrata. Ili tako nešto. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

13 Mar 2012, 01:28

Znam za sajle, čitala sam dejzi, al nemam sad sajlu ni novac za vodoinstalatera. :D

Hvala. :lux:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

13 Mar 2012, 01:53

how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Post Reply