Eko detergenti

Đurine kućne čarolije
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

22 Dec 2016, 09:20

Jeste li ikad probali oprati robu u deterdžentu iz kućne radinosti?
Ja jesam i to radim već dugo.
Recept je jednostavan i relativno jeftin. Mora se staviti nešto veća količina po pranju nego kupovnog praška, ali je roba dobro oprana i to bez kemikalija.
Za ovaj deterdžent trebam samo sapun za ručno pranje robe ( po mogućnosti onaj starinski seljački od masti i pepela) , kišnica ( može i obična voda ako nema kišnice ) i par žlica sode bikarbone. Proces mogu opisati ako vas zanima.

Slično se radi i omekšivač.


kurvanjski avatar, a
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Nov 2018, 20:06

Hmmm... inčresting...
samo je ovih dana do kišnice malo teže doći...
globalno zatopljenje/klimacke promjene, jelte :crying:

Da, proces nas zanima, Dona :)
Taj sapun od masti i pepela -ne ubuđavi/pokvari se? Jer mast ne zvuči baš kao nešto baktericidno :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

17 Jan 2020, 21:37

Ovo nije eko deterdžent, ali je eko. Istina, ja ne vjerujem u to, ali je zanimljivo pratiti na koje se sve načine ljudima može izmusti lova.

Izletjelo mi je kao plaćeni oglas na Fejsu, tko zna zašto, ja baš i nisam neka domaćica: Washzilla. :D

Osim što ne vjerujem u čudesna svojstva keramike - postoje, navodno, nekakve keramičke ogrlice koje štite od buha i krpelja :rolleyes: - uopće ne vidim prednosti tog čuda. Nije puno 25 dolara za probu, ali poštarina vjerojatno košta triput toliko. Za sto dolara mogu kupiti kile i kile izvrsnog deterdženta. I trajao bi mi otprilike tri godine jer nemam male djece ni pelenica. Kao drugo, ja volim miris deterdženta i friško opranog veša.

Marketing je na stranici uobičajen: svjedočanstva i savjeti prilježnih domaćica pod izmišljenim imenima, ograničen broj kupaca s popustom - već viđeno.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Jan 2020, 01:14

Ozloglašeni Amway ima doista dobra sredstva za čišćenje. Neka su i ekološka, zasnovana na limunskoj kiselini. Čak su mu i šamponi odlični. Opet, kod Amwaya nisu problem proizvodi. Već poslovni model čiju uspješnost priznaje i Harvard Business School.
Potpisi su za budale.
Post Reply