IKEA

Đurine kućne čarolije
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

26 Aug 2014, 09:40

Ma, kad prođe navala.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

26 Aug 2014, 12:56

Margarita wrote:Ma, kad prođe navala.
Može. :D



Mužu, gdje ono držiš novčanik?
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Aug 2014, 15:17

U ladici sa štakorima. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

27 Aug 2014, 22:55

MmeTipfeler wrote:Ja volim Ikeu. Općenito. Ne volim Ikeu u Hrvatskoj. I to ne samo zbog igre s cijenama. No, zahvalna sam joj zbog toga što je konačno u meni pobudila nekakvo rodoljublje. Domoljublje. Votevr.

Naime, ljutim se zbog podcjenjivačkog odnosa prema hrvatskim kupcima. Počevši od katastrofalno prevedenog i uređenog kataloga pa do idiotskog marketinga. Danas sam vidjela Ikein džambo plakat na kojem piše, citiram otprilike: "Iza ljepote ponekad se krije i kvaliteta." Bogati. Onoga tko je sastavio tu reklamu automatski šaljem na popravni iz marketinga. Ponekad. Jaka reklama. Zašto bi itko kupio nešto iza čega se kvaliteta krije samo ponekad, a ne uvijek?

Smatra li me Ikea pripadnicom urođeničkog plemena zabliještenog sjajem staklenih perlica? No way. Kupac sam koji računa upravo onako kao što kaže Stitch, koji gleda što je za njega povoljnije.

Ako ćemo se igrati kapitalizma, i mi smo vježbali na Monopolyju. :cerek:
Meni se to dopada.
Taj 'ponekad'.

Upravo zato jer su svjesni da im proizvodi u dobrom broju slucajeva nisu prekvalitetni.
Ok, lijepi su, katalog i izlozbeni prostor imaju dobrih ideja, ali sve je to mahom trenutacni stajling.
Jerbo svake godine izlazi novi katalog sa novim idejama i poboljsanima....pa ko to moze pratit?
I kupovat novo?
A sto napravit sa starim namjestajem? :ne zna:
Nit imas para za novo, nit znas kamo ces sa onim od lani ili preklani.

Osim toga, pokazuje da su svjesni kako je kozumerizam i nepotrebna kupovina uzelo maha i vise nego je potreba i kao da zele kupcima rec....vi to ne trebate uistinu, ali i mi moramo od necega zivjeti da bi vi imali sto raditi.
Tako nekeko. :D

Inace, u Ikei sam kupila i dobrih i manje dobrih stvari.
Dobri su ormari koji su prezivjeli rastavljanja i sastavljanja prigodom selidaba, manje dobro je ono sto sam kupila kao jeftino a svrsishodno. Kao case za vodu koje pranjem u perilici dobe onaj mat dojam taloga. :ne zna:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

28 Aug 2014, 09:18

MmeTipfeler wrote:Ja volim Ikeu. Općenito. Ne volim Ikeu u HrvatskojNaime, ljutim se zbog podcjenjivačkog odnosa prema hrvatskim kupcima. Počevši od katastrofalno prevedenog i uređenog kataloga pa do idiotskog marketinga. Danas sam vidjela Ikein džambo plakat na kojem piše, citiram otprilike: "Iza ljepote ponekad se krije i kvaliteta." Bogati. Onoga tko je sastavio tu reklamu automatski šaljem na popravni iz marketinga. Ponekad. Jaka reklama. Zašto bi itko kupio nešto iza čega se kvaliteta krije samo ponekad, a ne uvijek?
Ponekad nisam tako shvatila. Više kao ponegdje. Kao, ako kupujete kod drugih kupit ćete lijepo ali ne i kvalitetno, ali ako ponekad kupite kod nas, dobit ćete i lijepo i kvalitetno. Nešto u tom smislu.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

28 Aug 2014, 09:47

Ja sam bas svatija kako je Mmetpfa...tako nekako rekla
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Aug 2014, 20:27

Mmetpfa... :rofl:
Potpisi su za budale.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

29 Aug 2014, 13:15

prijavljujem izlet u Ikeu.
bila sam neki dan. dobra stvar Ikee u susjedstvu da smo otišli nakon posla, onak, oćmo do Ikee? ajd.
i otišli, prošetali, bez popisa što bi trebalo, lijepo sam kupila toliko da je stalo u jednu papirnatu vrećicu :)
nekako lagano, baš mi je pasalo.
bilo je ljudi, ali su se civilizirano ponašali. kako smo došli do blagajni u vrijeme kad se već zatvaralo, zaposlenici su nam u redovima donosili bočice Jane i integralne kolače :cerek: brijem da će taj ritual trajati samo u prvo vrijeme. jedino ako je to uobičajeno na kraju radnog dana :D

cijene- svakakve su. ne mogu reći da sam vidjela nešto da je skuplje u Hrvatskoj od Graza di sam išla. definitivno je povoljnije otići autom do poslovne zone u Zagrebu nego do Austrije, cestarina se ne naplaćuje ako idete iz Zagreba.
zaposlenici su turbo ljubazni, ponuda je ok. meni je najgore odoliti svim onim sitnicama koje stoje onak, u prolazima :facepalm:

i rečeno mi je da su naši stolari (hrvatska drvna industrija) izjavili da će oni raditi 10% jeftiniji namještaj. ja sam pod time mislila da će njihov namještaj biti 10% jeftiniji, ali saznala sam da će, kad im dođete i pokažete ikein neki stol, na primjer, oni taj stol napraviti po 10% jeftinijoj cijeni. ubijte me ako ja ovaj dio kužim :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

09 Sep 2014, 15:51

MmeTipfeler, koja igra s cijenama? :misli:

Nisam detaljno proučavala, ali neke sitnice koje sam zapikirala su cjenovno tu negdje.
Meni je Ikea super, da imam vikendicu stavila bi sav namještaj iz Ikee, za stan mi, priznajem, nije sve odgovaralo. Imam dosta stvari za kuhinju i nekih kućanskih sitnica, bile su povoljne i ful sam zadovoljna. Za neke stvari ugodno iznenađena funkcionalnošću i kvalitetom :top:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

09 Sep 2014, 22:54

Blue, ja Ikeu volim. Mislim, njezine proizvode. Ima tu i dobrog i šrota, ali onda čovjek pametno bira. Kao i svugdje. Billyjeve police za knjige stoje kod mene već 15-ak godina i nijedna im se daska nije iskrivila. Gnječilica za češnjak, sjajno dizajnirana, nije izdržala pranje u mašini za suđe. No, gledala sam malo austrijski i naš katalog. Neke su stvari jeftinije, a neke skuplje. Ovisno o tome što kupuješ, treba odabrati i lokaciju. Nije to igra samo kod nas. Talijanske i austrijske cijene također nisu iste, i nije u pitanju samo razlika u porezu.

No, ima tu i drugih stvari koje me ljute. Ne znam tko im je prevodio i lektorirao katalog (ako su ga uopće dali na lekturu), ali neke su stvari sramotne. Primjerice, u opisu nekog tepiha spominjali su "visoku floru". Njemački ne znam dovoljno dobro da bih mogla suditi, ali takve svinjarije teško ćeš naći u francuskom katalogu. Osjetila sam to kao "Hrvatima je sve dobro". Zatim, cijena dostave u Austriji se smanjuje ovisno o svoti koju u Ikei potrošiš, što mi je logično. Kod nas je durga računica. O webshopu da ne govorimo - kod nas ga nema.

Kako je ono bilo: svi smo jednaki, ali su neki jednakiji. To jest, u ovom slučaju, manje jednaki. A mene to ljuti. Hoću da se moja lova jednako poštuje.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 21:36

e, te bilijeve police.. mislim, ne znam sta cu. u toj ikei nema nista sto meni pase, nikako nesto iskombinirat.
a ono sto bi nekako moglo ic, skupo.

gledam sad tu bilijevu policu za knjize, osim sto mi je najvisa ta polica prekratka po visini za jedan kat police, ali aj nema veze, treba mi i da ima ona vrata neka, moze staklena, moze bilo koja za zatvorit knjize.
vjerujte mi, knjize treba uvijek zatvorit, cak i ako nemate krdo macaka. to je meni citav dan ih rasprasit, a nakupi se te prasurine kolko os, a nije da te knjize stoje..idu one cesto van,pa ihvrati, pa druge van i tako to..ali opet se te prasurine nakupi, a nije da sam na nesto bas alergican, ali mene od te prasine knjizne pocnu svrbit ruke.

e, sad..dakle, treba to zatvorit vratima, ali..ne sve, ne od gore do dole, nego ponegdje. zasto?..zato jer vise ne mogu tu stat samo knjige u tako kasetiranom zidu, trebaju tu stat i macke. mislim ne sve,neko ako koja oce, a oce, uvijek neka oce.
i, sad,ok ove niske police, ali ove gornje i najgornje, kako ce se popet do njih? trebaju te police svako malo bit nekako isturene, nesto da bude kao stepenice, nesto cik cak, pa da se macke mogu nekako popet na vrh.

to znaci, negdje bi bile knjize, u jednom kvadrantu koji bi se mogao zatvorit, pa onda ide koja polica prazna s mekocama nekim da tu moze spavat macka, a jos onda tu i tamo trebaju bit te police malo izbocene ili nekako napravit da one mogu hop hop, popet se malo amo malo tamo, pa do vrha ili do sredine ili livo ili desno.

tako da bi ta moja polica izgledala nekako kao sahovsko polje...malo idu knjize, pa malo idu macke, pa malo knjize, pa malo spavaju macke..
nikako to iskombinirat od ikee, a ja san bio uvjeren da su oni uzeli takvo nesto u obzir. e, a nisu..

i kako cu to, kako cu.. :gaah:
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 21:40

Awww. :love:

Ovako?

http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/ ... 7b9d0b.jpg
http://patcholl.files.wordpress.com/201 ... 244821.jpg

Pa nije li Ikea imala onu reklamu s tisuću mačaka? Bar bi oni trebali znat ti izać u susret. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 21:47

Kolinda Kitarović wrote:Awww. :love:

Ovako?

http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/ ... 7b9d0b.jpg
http://patcholl.files.wordpress.com/201 ... 244821.jpg

Pa nije li Ikea imala onu reklamu s tisuću mačaka? Bar bi oni trebali znat ti izać u susret. :D
..e, to, kao ta donja slija, ali visine 260, a sirine 120.. :D

i jos kad bi se mogle nekako cetri po cetri te police zatvoriti vratima, pa malo vrata amo. ili neki siber, nesto, ne znam.. :D

eto jabih bio zadovoljan kad bi na tu policu moglo stat istovremeno..jedno sest macaka.. ono da mogu lezat, spavat, bit tu. aj osam mozda.. :D

ma mislio sam i ja da imajui nesto, kvragu i reklame. reklame lazu. ali, ok, ima tu i tamo neka dobra s meksikancem.. mate mi je rekao..:D
Last edited by ..a unda on 25 Sep 2014, 21:50, edited 1 time in total.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 21:50

Kako misliš zatvorit? Zbog prašine? Pa zar mačkama nije bolje da je ovako otvoreno? :misli:

Odi u Ikeu i reci im tako. Imali su reklamu, valjda će razumjet. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 21:51

Kolinda Kitarović wrote:Kako misliš zatvorit? Zbog prašine? Pa zar mačkama nije bolje da je ovako otvoreno? :misli:

Odi u Ikeu i reci im tako. Imali su reklamu, valjda će razumjet. :D
..ma zatvorit za knjige. ono, da su knjige zatvorene, da ne mogu macke do njih..
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 21:52

..a unda wrote: ..ma zatvorit za knjige. ono, da su knjige zatvorene, da ne mogu macke do njih..
Al ček, ako sve zatvoriš vratima, onda mačke ne mogu u police kao na toj slici? :misli:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 21:53

Image

..eto, to je ta polica. sad jos samo fali na jedno dva mjesta prozori i fale neke skale, eto..
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 21:56

Kolinda Kitarović wrote:
Al ček, ako sve zatvoriš vratima, onda mačke ne mogu u police kao na toj slici? :misli:
ne sve zatvorit, ponegdje. :D pa nece iz tamo gdje je zatvoreno, to i je cilj. ici ce gdje mogu, ali nekako moraju doc to tog mjesta. :D
Last edited by ..a unda on 25 Sep 2014, 21:56, edited 1 time in total.
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 21:56

Aha, da neke budu zatvorene, a neke za mačke? Pa al paraju knjige, šta? :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 21:59

Kolinda Kitarović wrote:Aha, da neke budu zatvorene, a neke za mačke? Pa al paraju knjige, šta? :D
ma, rade svasta. doduse kad su male, ali.. neka knjiga zatvorenih za svaki slucaj. :D

sad imaju dva mjesta gdje gustaju spavat.. jedno je na enciklopedijama i rjecnicima, a drugo je na ljubavi u doba kolere, solarisu i.. naravno, kolijevka za macu.. :D :D

ali micu se te knjize, nisu bas uvijek na svom mjestu, pa im se valjda neke knjige ne svidjaju i ne vole na njima spavat. :D
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 22:01

..a unda wrote: ma, rade svasta. doduse kad su male, ali.. neka knjiga zatvorenih za svaki slucaj. :D

sad imaju dva mjesta gdje gustaju spavat.. jedno je na enciklopedijama i rjecnicima, a drugo je na ljubavi u doba kolere, solarisu i.. naravno, kolijevka za macu.. :D :D
:ckzubo:

A ja baš gledam kako fino koezgistiraju na slikama. http://3.bp.blogspot.com/-0kxu8noXMGk/T ... Flickr.jpg

Zanimljiv odabir imaju. :rofl:
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 22:02

..a unda wrote:

ali micu se te knjize, nisu bas uvijek na svom mjestu, pa im se valjda neke knjige ne svidjaju i ne vole na njima spavat. :D
:rofl:

Jesu sve velike sad il imaš i mačića?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 22:03

Kolinda Kitarović wrote:
:ckzubo:

A ja baš gledam kako fino koezgistiraju na slikama. http://3.bp.blogspot.com/-0kxu8noXMGk/T ... Flickr.jpg

Zanimljiv odabir imaju. :rofl:
e, to,bas tako. oce negdje lec i oce. ono oce. ti je maknes, ona se vrati i oce i oce.. :D
i to kad je samo jedna macka, a kamoli.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Sep 2014, 22:04

Kolinda Kitarović wrote:
:rofl:

Jesu sve velike sad il imaš i mačića?
ne zelim razgovarat o tome. :facepalm:
jednokratni klon
Posts: 3502
Joined: 19 Nov 2011, 07:45

25 Sep 2014, 22:05

..a unda wrote: ne zelim razgovarat o tome. :facepalm:
:S :rofl: :rofl:

Onda bolje da ne pitam i za broj. :ckzubo:
Post Reply