Pranje veša

Đurine kućne čarolije
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Apr 2012, 10:05

Nisam našla sličnu temu o pranju odjće i obuće.
Prije par dana prala sam zimske jakne u vešmašini. To radim svake godine par puta, nije problem, ali ovaj put ubacila sam u vešmašinu i poplunasto prsluče, u kojem idem na brzo hodanje.
Poplunasto prsluče je, iznenađenje, kombinacija poliestera ko svaka poštena zimska jakna, i perja.
Nisam mogla vjerovati jer kupljen je u Magmi, onaj njihov brand Urban nešto, i nije bio skup, a skužila sma da ima perja jer sam u zadnjih par tjedana primjećivala perje po putu kojim sam hodala u stanu :D
prsluk sam iz predostrožnosti stavila u jastučnicu, da ne bi perje letilo po vešmašini i da ne završi sve u filteru, i mislim da sam dobro napravila, ali prsluk je izašao van tanak ko čarapa.
evo sadm, nakon 3 dana, malo se popunio.
zanima me kako vi hendlate pranje pernatih stvari, i je li normano da se perje tako dugo suši?

hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Apr 2012, 10:19

Uvijek takve stvari perem sa kuglama, posebne malo teze gumene kuglice koje "razbiju" nastale grudice. Secer na kraju, zaista raskosno pufasto dodje tek kroz susilicu. :S U kojoj na hladno pustim zrak opet s lopticama i pustim da se mrvicu posusi dok loptice plesu po perju.

Prije toga mi je jedna jakna izasla kao sto opisujes i nikad se vise nije oporavila. Par tjedana su dijelovi jakne bili prazni :facepalm: a dijelovi imali grude i loptice perja na cudnim mjestima. Izgledala sam kao krvagi krumpir u tome i odustala od jakne.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Apr 2012, 14:57

Jaknu perem u mašini i eventualno joj, dok se suši, 2-3 puta promeškoljim te prošivene džepiće. Ono, razbacam malo perje. Nikad joj ne treba više od dana za sušenje, ali sušim je pored radijatora.
Jorgan sam ljetos prvi put oprala ručno. Ono, baš ja oprala, ne sipala po njemu razne tekućine koje se ne ispiru il nosila u čistionicu. Napunila sam pol kade vodom, isula prašak i udrila u rifljanje. Bio je suh tek za 2 dana, a vani je bilo skoro 40 stupnjeva.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Aug 2012, 10:53

Popizdit ću.
Dakle, prije nekih mjesec dana preselila sam u novi stan. Spletom okolnosti dosad mi nije trebala veš mašina, i sad kad sam konačno doma, i krenula raspremati i čistiti i prati veš, shvatila sam da ja ne znam pokrenuti jebenu vešmašinu.
Ona je Whirlpool awg 878. cijelo jutro mi ajvi na skajpu pomaže ko da smo na paraolimpijskim. ja ne mogu vjerovati da ju ne znam pokrenuti.
nije pokvarena, jer je gazdarica pokrenula na prazno na dan kad sam uzimala stan. ali, bivši stanari su izgubili manual, ja nisam zapamtila što je ova učinila, a ionako je i ona išla na eci peci dok se nije zavrtilo.
prošla sam do kraja interneta i nazad. skinula sam nekoliko pdfova o tehnikalijama mašine, ali nema manuala. to jest, ima, ali se plaća.
čak se registrirala na jedan poljski elektronički forum, i ni tamo nisam našla ništa :facepalm:
uštekana je u struju, i u vodu.
otvorila sam filter (hvala ajvi, još jednom), poplavila kupaonu, izbacila neki metalni komadić.
Smanjila količinu veša. Izbacila cijeli veš. pregledala vrata, popričala s njima, ništa.
ja ne znam što više učiniti i već sam umorna i živčana.
jel ima itko, itko ovdje ikakav prijedlog?

znači, veš je unutra, prašak je unutra, nariktano je pamuk 40C, uključen je on/off veliki okrugli gumb, te onaj romb s okomitom crticom za start.

probala sam i bez tog romba naravno, ali naravno...nada.
da nije suobota, zvala bih njihov servis čiji broj sam našla na netu
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

04 Aug 2012, 11:58

A da riskiraš 4,99 USD i probaš downloadati ono što oglašavaju da je user manual? Ili da se strpiš do ponedjeljka, pa nazoveš Whirlpool Hrvatska na 01/3040333, ako već nemaš koga pitati?
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

04 Aug 2012, 12:02

Pješčana » wrote:Popizdit ću.
Nazovi gazdaricu.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

04 Aug 2012, 12:16

Znači ni onaj zadnji manual nije pomogao.

Pero, zvala ja, nitko se ne javlja, možda zato što je subota. :D

Ostala sam bez prijedloga.

Ono što ja napravim kad se dogodi pizdarija si već sve napravila. Provjeriti je li otvorena voda, provjeriti filter, okrenuti je na prazno s bijelim octom (jer koji put zašteka kad se nataloži kamenca), okrenuti rukom bubanj da vidiš jel ga nešto koči, i to je to.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

04 Aug 2012, 12:19

Provjeriti da se nije zaštopalo odvodno crijevo.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

04 Aug 2012, 18:29

Nazvala bi gazdaricu. :o
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

04 Aug 2012, 18:31

Vidiš, to nisam znala. :dodaje na popis: (ono za odvodnu cijev, ne za guzdaricu) :D

Sjetih se još: provjeriti jesu li vrata dobro zatvorena. Moja se otvara odozgo, pa zaboravim na taj detalj.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Aug 2012, 20:43

pješčana, neke mašine, i kad sve poštekaš i narihtaš kako treba, počnu raditi tek za koju minutu.
jesi li pričekala koji put, ili si odmah išla pipkati, lupkati, isključivati...

moja susjeda ima virpulicu, kaže da uzme vodu i onda stoji cca 3 min dok se ne upogoni bubanj
tvoja ni ne uzme vodu ili?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

04 Aug 2012, 20:55

Neke masine imaju u sebi vagu i nece raditi ako je unutra previse vesa za odredeni program.
Takvu mi ima frendica i isto smo kontali pol dana zakaj ne radi i kad smo izvadili par stcari proradila je.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Aug 2012, 21:03

ali pješčana kaže da je vadila stvari :ne zna:

još jedan tip:
novi stroj, cca mjesec-dva, koji se normalno pokretao, nije htio raditi. iz servisa su rekli da se malo dulje drži stisnutom tipka za start, to mu nešto dođe kao reset. i stvarno, stroj 'oživio'
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

04 Aug 2012, 21:11

Imam onda jos jednu ideju; da nije slucajno ukljucena odgoda pranja, pa da pocne prati za tri sata?

Meni na suderici neka kombinacija gumbiju to omogucava i nekad to slucajno stisnem i onda traje dok to iskljucim.:zmk:
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

04 Aug 2012, 21:25

i to je moguće
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

04 Aug 2012, 22:38

kad su vešmašine postale tako komplicirane?

probat ću držat dulje prst na gumbu. već sam poluvadila veš, sve vadila, sve vratila, provjerila vrata, i nije išlo.

ma zvat ću gazdaricu ako ne uspijem do sutra navečer. ovo mi je glupa situacija. što je iduće? žarulja na lusteru?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Aug 2012, 10:07

jesi je upogonila?
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 Aug 2012, 12:00

Pere Fata ves na potoku onako naguzena kad naidje Mujo.
Mujo: Fato bona jel bi mogo ja oprat svoj ves u tvojoj masini?
Fata: A sto ne bi? Ajde trpaj (skidajuc gacice)

Drugi dan opet ista prica

Mujo: Fato, jel bi mogo jopet oprat ves u tvojoj masini?

Fata: bolan Mujo, malo ti je to vesa, mores ti ti na ruke oprat sam

:lol:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Aug 2012, 17:18

blaze » wrote:jesi je upogonila?
upogonila!

dragi trkeljaši, dio koji mi nije pao na pamet, a vrlo je očigledan i ne znam di mi je bila pamet, je to da usred nariktavanja programa treba


otvorit i zatvorit vrata! :facepalm:

od mašine, ako se itko pita.

to smo zaključili kad sam ja već željela koitus pronalazačima vešmašine s nekim pripadnicima domaćih životinja :o
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

02 Mar 2013, 21:38

Opro mi se veš prije 20 minuta. Bijeli. I trebalo bi ga izvadit. Na sušenje. Još danas.
Happy Easter!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 Mar 2013, 22:34

imaš još sat i po vremena :kava: :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

02 Mar 2013, 22:53

Jesam. Jedva. Trebalo je naciljat te šipke na sušilu. A i doć do njega. Al jesam. :mirko:
Happy Easter!
Post Reply