Sam svoj majstor

Đurine kućne čarolije
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

11 Apr 2015, 18:37

kliže remen? provjeri istroženost, zategnutost, položaj remenica :ne zna:


User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

11 Apr 2015, 22:05

Zmaj021 » wrote:kliže remen? provjeri istroženost, zategnutost, položaj remenica :ne zna:
Ma više mi smrdi na neki s elektrikom povezan problem jer da je remen onda bi bez nekog reda ne vrtila, šta ne? A ova odvrti bez frke na nekim programima, dok na nekima neće :ne zna: To mi je zbunjujuće.
Ima kotač s programima, nikakav displej i sl., i npr. stavim na program 9 (pranje): krene lijepo normalno prat i vrti normalno, onda dođe u program 10 (pranje) i samo uzima vodu i niš ne vrti, roba stoji stalno na istom mjestu, pa ide dalje na 11 (pranje) i opet ništa - uzima vodu i ne vrti, čeka da vrijeme prođe dok ne dođe do 12 (ispiranje). Ispere i potom centrifugira, sve najnormalnije odvrti.

Danas sam je tako čim je počela nevrtit ručno isključila i ponovo "stavila prat", ovaj put stavila na 11.
Lijepo najnormalnije se bubanj vrtio, opralo se kako treba, sve 5 :ne zna:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

11 Apr 2015, 22:51

E, a jes probala isključit pa uključit? Mislim, valjda jesi, al eto, ja tako, za svaki slučaj. :o
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

11 Apr 2015, 23:13

:facepalm:

Pa za koga me smatraš :gaah:

Sve sam probala, čak sam prepipavajući cijevi uspjela naći neke pogubljene stvari i lijepo počistit prašinu iza i ispod mašine.
Između ostalog, isprobala i savjet da otvaram i zatvaram vrata 12 puta u 6 sekundi (ili obratno) :cerekava:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

11 Apr 2015, 23:14

A ne znam, onda ima bit da se pokvariila. :o













:zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

12 Apr 2015, 00:45

ali » wrote: Ma više mi smrdi na neki s elektrikom povezan problem jer da je remen onda bi bez nekog reda ne vrtila, šta ne? A ova odvrti bez frke na nekim programima, dok na nekima neće :ne zna: To mi je zbunjujuće.
Ima kotač s programima, nikakav displej i sl., i npr. stavim na program 9 (pranje): krene lijepo normalno prat i vrti normalno, onda dođe u program 10 (pranje) i samo uzima vodu i niš ne vrti, roba stoji stalno na istom mjestu, pa ide dalje na 11 (pranje) i opet ništa - uzima vodu i ne vrti, čeka da vrijeme prođe dok ne dođe do 12 (ispiranje). Ispere i potom centrifugira, sve najnormalnije odvrti.

Danas sam je tako čim je počela nevrtit ručno isključila i ponovo "stavila prat", ovaj put stavila na 11.
Lijepo najnormalnije se bubanj vrtio, opralo se kako treba, sve 5 :ne zna:
..mislim da je do programatora. ne vidim sta bi drugo moglo bit. e, sad jel programator valja il ne valja.
ono sto bi mozda sama mogla napravit jest da ocistis, isperes stroj, kvasine stavit, ocistis filter.. a ja bih jos malo nekako natrackao kontakt spreja po programatoru. ili wd 40. ustvari wd 40 pa kontakt sprej. ili obratno, ne znam, nesto, nekako..

a izbacuje vodu inace normalno? mozda je, ne znam, negdje malo zastopano pa se programator zblesa, ne zna oce li vrtit il nece..

enivej, to sve treba rastavit. ako sta ti pokvaris ili razbijes, ne brini, i onako je trebalo popravit.. :kokice:

..ali mislim da je do programatora. preporucam mladog, zgodnog servisera.. :kokice:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

12 Apr 2015, 01:29

Ako je mašina stari rastavljivi tip, tj. ako možeš dić gornju plohu onda vidi da ti šipka koja vodi iz točka (programator?) ne preskače negdje. Mislim da možeš provjeriti ako polako vrtiš taj točak i za svaki prgram se mora čuti klik, ako nema klika nije uhvatilo program. Ja sam tu šipku koja drži programator nekako uspjela uglavit na mjesto, ali bilo je davno i ne sjećam se kak :zubo:

Ako nije to, onda ću se prikloniti zekinoj teoriji :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Apr 2015, 10:56

Zekoslawa » wrote:A ne znam, onda ima bit da se pokvariila. :o
Fulala si profesiju, rođena si za rad u nekoj službi za korisnike :zubo:
..a unda wrote:
..mislim da je do programatora. ne vidim sta bi drugo moglo bit.
Pa ima tu još i nekih kondenzatora, ventila, cjevčica, presostata, pumpi... :ne zna:

Šta se čišćenja "normalnog" tiče, jesam.
Kako mi kamenca u vodi ne fali, tako da sam je na samom početku oprala s onim praškom protiv kamenca u perilicama a kasnije još jednom s kombinacijom octa i wash sode. Filter je čist (bilo je tek nešto kamenca otpalog nakon čišćenja) al je zato bubanj iznutra sjajniji nego kad je kupljena :S
Vodu izbacuje, nadala sam se prvo da je kriva samo začepljena cijev jer rijetko perem na visokim temperaturama pa se valjda stvrdne neotopljenog deterdženta. No, koliko sam uspjela prepipat, posve je prohodno.
blue wrote:Ako je mašina stari rastavljivi tip, tj. ako možeš dić gornju plohu onda vidi da ti šipka koja vodi iz točka (programator?) ne preskače negdje. Mislim da možeš provjeriti ako polako vrtiš taj točak i za svaki prgram se mora čuti klik, ako nema klika nije uhvatilo program. Ja sam tu šipku koja drži programator nekako uspjela uglavit na mjesto, ali bilo je davno i ne sjećam se kak :zubo:

Ako nije to, onda ću se prikloniti zekinoj teoriji :zubo:
Hm, ne znam dal se može dignut poklopac, pogledat ću. Uputstvo naravno nemam pojma di je, a za skinut nema.

To klikće inače normalno na svim programima kad vrtim dok je ugašeno (btw. isprobala sam i savjet da se kotač divljački izvrti nekoliko puta kako bi se uklonilo ako eventualno gdje zub zapinje :zubo: ) . U par navrata sam i za vrijeme rada pomakla program ili dva naprijed ( jer mi se nije dalo čekat pol ure da završi s nevrćenjem ) i čuje se uvijek taj klik.
Onda ne moram dizat poklopac?


Ne znam, žao mi je kupit novu jer je ova još dobra (ok, znam :rofl: ) a onda opet, ako će popravak bit 1000 kn glupo ju je popravljat.

Unda, majstor nijedan nije zgodan :crying:, nema baš neki izbor.
Možda je to najveći problem :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

13 Apr 2015, 11:02

I hvala vam svima :S

(bez obzira šta niste puno pomogli :zubo: )

Ma mogla sam već i izložit neobavezno majstoru problem i pitanja, al onda će on reć da nema problema! Doć će on to odmah vidit!
A ne da mi ga se gledat ako ne moram :o
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

13 Apr 2015, 14:12

..naravno da tu ima svega, kondezatora, pumpi, ali ako nije zastopano i ako pumpa radi na ostalim programima, mora bit nesto do te neke programatorske ili okolo programatorske elektronike.
to sad ispitivat gdje je to sta otislo, to ti je skoro kao ic i maticnu od kompa popravljat.

ja bih to analogno nekako popravljao (a da kako drugacije), tj kad bi se mogao nac neki programator koji valja, pa ga zamijenit i onda vidjet jel sve radi.
programator je na dvije tri vide na kucistu, a poklopac masine se mora nekako skinut, mislim, do programatora se mora nekako doc.

dakle, odvida se programator, zapise se ili se slika gdje su sve i koje stopice, odspoji se, spoji se i pali motore.. :D

..ali, ne znam sad kako to tu kod tebe ide, mozda nazvat, opisat sta ne radi, pa pitat kolko bi cca dosao popravak.
malo sam zastario s tim cijenama, ali zajedno s dolaskom servisera, trebalo bi to doc negdje do 350 kn max.
naravno, vjerojatno ce serviser nac jos neki kvar, nesto ce trebat zamijenit jer ce otic za koji mjesec, neka guma nesto, amortizer, sta ja znam....
nazovi ti, raspitaj se, popricaj s ljudima, pa sta ima, pa kako ide, pa eto.. :D
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

13 Apr 2015, 22:44

ali » wrote: Fulala si profesiju, rođena si za rad u nekoj službi za korisnike :zubo:
Samo da te još pitam jesi li možda zainteresirana za prelazak na pretplatu, dajemo i set noževa gratis! :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

14 Apr 2015, 13:37

..a unda » wrote: ja bih to analogno nekako popravljao (a da kako drugacije), tj kad bi se mogao nac neki programator koji valja, pa ga zamijenit i onda vidjet jel sve radi.
Je ali koliko vidim programatori koštaju oko 500 kn, a i to ako ima sreće pa uopće još postoje dijelovi za ovu mašinu :xrolleyes:, pa ne znam da li bih baš išla to nabavljat samo za potrebe eksperimenta s neizvjesnim ishodom.
Onda ću rađe odmah po novu nego da za 500kn za komad plus par sto za ruke još moram provest nekoliko sati ugodno ćakulajuć s majstorom dok čekamo da se izvrte svi programi i varijante :mama:



A i tebi samo da je nešto odvidavat i zavidavat :o



Ok, čekam da uhvatim vremena za novu turu pranja s posebnim potrebama pa ću možda imat nešto bolju dijagnozu (da, da, i meni tako zvuči :rofl: ).
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

14 Apr 2015, 13:38

Zeče... :zecorolleyes:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

14 Apr 2015, 14:50

ali wrote: Fulala si profesiju, rođena si za rad u nekoj službi za korisnike :zubo:




Hm, ne znam dal se može dignut poklopac, pogledat ću. Uputstvo naravno nemam pojma di je, a za skinut nema.

To klikće inače normalno na svim programima kad vrtim dok je ugašeno (btw. isprobala sam i savjet da se kotač divljački izvrti nekoliko puta kako bi se uklonilo ako eventualno gdje zub zapinje :zubo: ) . U par navrata sam i za vrijeme rada pomakla program ili dva naprijed ( jer mi se nije dalo čekat pol ure da završi s nevrćenjem ) i čuje se uvijek taj klik.
Onda ne moram dizat poklopac?

Unda, majstor nijedan nije zgodan :crying:, nema baš neki izbor.
Možda je to najveći problem :D
Nemam pojma jel trebaš dizat poklopac :D ja jesam, al kod mene je tamo bio kvar. A i skidanje poklopca je išlo dosta intuitivno, 4 šarafa sa strane i eto.

ali, gledaj to s vedrije strane, kad je već majstor ružan, možda prodavač bude zgodan :D
I imat ćeš novu veš mašinu :ne zna:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

14 Apr 2015, 23:47

blue » wrote: Nemam pojma jel trebaš dizat poklopac :D ja jesam, al kod mene je tamo bio kvar. A i skidanje poklopca je išlo dosta intuitivno, 4 šarafa sa strane i eto.

ali, gledaj to s vedrije strane, kad je već majstor ružan, možda prodavač bude zgodan :D
I imat ćeš novu veš mašinu :ne zna:
Jah...to sa zgodnim prodavačem je kao na aerodromu. Komad na čekiranju (u ona vremena dok nije bilo onlajn čekiranja :zubo: ) i onda let od 12 sati, a mogućnost da kraj tebe sjedi netko zgodan i raspoložen za ćakulu je 0,002%...Uglavnom je neki pretili i znojni muž koji se prelijeva do trećine tvog sjedala ili kikić koji vrišti i skače, plače, zanovijeta s nestrpljivim roditeljem ili ortodoksni židov koji mrmlja nešto čitajući Toru ili geek s tabletom koji ratuje u svemiru cijelo vrijeme odapinje rakete laktom po tvom ramenu ili baba koja je silno pristojna i iz trećeg pokušaja (pristojno si je ignorirao do tada, ali te uvatila na neku glupu foru) ti ispriča sve o svojoj djeci, unucima i nećacima sa svim zdravstvenim kartonima pojedinačno i imovinskim statusima....eto...tako nekako.
Ali, ili ubij sama taj stroj ili kupi na ebayu novi. Oriđiđi švapski iz Poljske. :zubo:
I kaš doć na sladoled?
:D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

15 Apr 2015, 13:11

blue » wrote: Nemam pojma jel trebaš dizat poklopac :D ja jesam, al kod mene je tamo bio kvar. A i skidanje poklopca je išlo dosta intuitivno, 4 šarafa sa strane i eto.

ali, gledaj to s vedrije strane, kad je već majstor ružan, možda prodavač bude zgodan :D
I imat ćeš novu veš mašinu :ne zna:
Prodavač? Prodavač??
Daj malo bolje razmisli dal si igdje ikad vidjela zgodnog prodavača :o


Sve više mislim da bi trebalo kupit novu ionako.
Ova je već postarija pa mi se čini da troši puno struje (sad kad sam počela razmišljat o novoj zapravo samo pokušavam nać opravdanje za kupnju :zubo: ), ali bih i ovu rado zadržala (a jebiga, nije loša :D ).

Zadnje je prala na programu 2 (pranje) i sve je bilo ok dok nije došla do 3 (pranje) gdje je prestala vrtit bubanj i samo uzimala i ispuštala vodu i radila čk čk čk.... :ne zna: :rofl:
Onda sam je isključila, pa stavila na program 3 (pranje) i lijepo je sve do kraja odradila najnormalnije (program 3 pranje, program 4 pranje, 5 6 7 ispiranja, centrifuge...) :S

I šta sad, ništa. Pratim ju i dalje :undazec:


Karambol, ne reci dvaput :mudri:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

16 Apr 2015, 01:28

Mirzo ružna, guglaj: "potaša"... :B :unda:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

23 Apr 2015, 17:45

ali » wrote:
Prodavač? Prodavač??
Daj malo bolje razmisli dal si igdje ikad vidjela zgodnog prodavača :o
Sad kad razmislim... Image

West Gate Zagreb, O'Neill trgovina. Prvi put sam ušla zbog haljine, drugi put da malo škicnem prodavača :o :zubo:

I koji vešmašinu imaš? :kokice:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

30 Apr 2015, 00:23

blue » wrote: Sad kad razmislim... Image

West Gate Zagreb, O'Neill trgovina. Prvi put sam ušla zbog haljine, drugi put da malo škicnem prodavača :o :zubo:

I koji vešmašinu imaš? :kokice:
U, sviđaju mi se njihove haljine :cerek:

Još uvijek staru!
Jest da moram bit doma par sati oko nje kad želim prat robu al šta sad... :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

01 May 2015, 11:24

ali » wrote: U, sviđaju mi se njihove haljine :cerek:

Još uvijek staru!
Jest da moram bit doma par sati oko nje kad želim prat robu al šta sad... :zubo:
..vidi, ako mos, kupi novu masinu. danas ima masina sto ono, peru deru, ako treba same idu u wstgejt kupovat haljine, a ovu staru, das reto centru, oni je odnesu i poprave i ne znam sto dalje rade s njom, prodaju je, sluzi im.. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 May 2015, 13:45

..a unda » wrote: ..vidi, ako mos, kupi novu masinu. danas ima masina sto ono, peru deru, ako treba same idu u wstgejt kupovat haljine, a ovu staru, das reto centru, oni je odnesu i poprave i ne znam sto dalje rade s njom, prodaju je, sluzi im.. :D
Oli oni u ZGu imaju reto centar :misli:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

02 May 2015, 14:55

Oli oni u ST imaju retaj centar? :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

03 May 2015, 22:59

judolino » wrote:Oli oni u ST imaju retaj centar? :misli:
Imamo Juraj Bonaci, a vi? :misli:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2015, 14:30

..a unda » wrote: ..vidi, ako mos, kupi novu masinu. danas ima masina sto ono, peru deru, ako treba same idu u wstgejt kupovat haljine, a ovu staru, das reto centru, oni je odnesu i poprave i ne znam sto dalje rade s njom, prodaju je, sluzi im.. :D
Ma kupit ću novu, to je ionako plan. Jedino ne znam kad, ko će to izabrat :gaah: Trenutno mi se ne da proučavat modele.
A ovu ne dam Reto centru :o i to ne samo zato jer ga tu nema, nego jer ima sušilicu koja radi najnormalnije.

Šta kupit danas uopće? Ima li šta relativno pouzdano :ne zna:
Bosch?
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

07 May 2015, 16:17

ali » wrote: Šta kupit danas uopće? Ima li šta relativno pouzdano :ne zna:
Bosch?
Nešto njemačko proizvedeno negdje drugdje. :D

http://www.waschmaschinen-tests.org/
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Post Reply