80-e

Muzičari koji piju
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

11 Dec 2015, 13:18



Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

28 Dec 2015, 02:52

Osamdesete mi ovako sad zvuče kad pogledam nazad







A što se tiče izgleda osamdesetih tu mi je pred očima uvijek Kim Wild frizura kod žena a kod muškaraca jež ili pramen ležerno na kant preko čela i oka, tako da smo uglavnom na jedno oko gledali tada. Ko je imao kosu i bio je mladji čovjek tako je nosio, po jedna frizura za muške i ženske kao u Koreji. A farmerice su se nosile sa zavrnutim nogavicama, uvijek spreman za poplavu. Najbolje patike su bile Adidas one sa tri crte, pa je čovjek mogao da bira oće li plave ili crvene crte, i muški su nosili plave a žene crvene normalno, pa su posle bile tenisice, espadrile, vimbldonke, i sve su se pravile u Borovu.
I tako dalje, tada sam bio u takvom dobu da su mi to najveće brige bile u životu, ovo da su patike sa plavim crtama, nogavice da su zavrnute, i da kosa ležerno zatvara oko, desno ja mislim.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 19:16

Da, to^ je bilo tamo početkom desetljeća, new vave (barem tada došlo do nas), kasnije je već bilo različitijih stilova. Meni je najbolja stvar u svemu bio onaj "mrkva" kroj hlača -uvijek sam se osjećao udobno u njima, a nogavice nisu mele ulicu :D. Lewis 416, da mi je to naći, i danas bih nosio.

A danas je točno 30 godina od ove stvari -danas sam čuo da je nastala tako što je Byrne zapisao govor nekog propovjednika koji je slušao na radiju pa to uglazbio.

Once in a lifetime


... i zajebantska karaoke verzija :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 19:45

Eh, sad sam se navukao na spotove u svojoj arhivi...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 21:05

Zdravko Čolić - Stanica Podlugovi (1983)


Zana -Još ovaj dan (1985)

(rare)


:crying:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 21:30

Art of Noise - Moments in Love (1984)


dan-danas pokušavam dokučiti šta se tim spotom htjelo reći :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 21:59

Rod Stewart - Crazy about Her (1988)


Oliver Mandić - Pomagajte Drugovi (1985)


:rofl: video
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 22:49

Secret Service - Flash In The Night (1982)


Gazebo - Master Piece (1982)


Adrian Gurvitz - Classic (1982)
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Feb 2016, 23:31

Nije iz 80tih, ali je najbolji hommage tom razdoblju:
Robbie Williams - 80's


Things look better when they start
That's how the 80's broke my heart
The wonder years I've played my part
That's how the 80's broke my heart
...
Too short
So long
What you looking at, you mong
Too short
So long
Too short, so long
So long
what we've got here is failure to communicate
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

05 Feb 2016, 23:44

Black je prije dvadesetak dana stradao u saobraćajnoj nesreći, žalosno zaista.
Pa ovo što velis da je to bio početak osamdesetih, kod nas je onda kasnio taj talas kao i sve ostalo što kasni. To je sa mnom inače se tako dešavalo u životu, ono kao bane bumbar što veli, imao sam sve što i ostali samo deset godina kasnije.
A i to sa modom to je ono, tu vidiš da je bogme u životu sve relativno. Tada je tako bilo moderno, ošišani oko ušiju i sa strane a kezuel repovi pozadi i šiške naprijed, i dramatično čupavo po sredini. Bijele čarape, zavrnute nogavice, i tako i okej si, a deset godina kasnije si čoban za isto to.
A što se tiče muzike sa početka osamdesetih, za moju generaciju to je bilo vrijeme prelaza sa taši taši tanana na ozbiljnu muziku, koracnice i to, gineš za slobodu nijemo, sa cirka osam godina. Ali krajem osamdesetih to je vec bila hormonska revolucija i tu se slusalo dosta toga, i kao i sa drugim stvarima u tom dobu, muzički smo se uklapali u trendove, tek posle se taj ukus nekako profilisao valjda.
Interesantno jedan drug je obožavao Talking Heads, i to sam imao prilike da cujem samo nije mi to nikad ušlo u usi previše. A za Art of Noise tada nisam ni čuo naravno, ali jesam mnogo kasnije slusao, album The Seduction of Claude Debussy, to jedna zena slusala pa onda i ja
A od Olivera Mandica, pa ja ovu volim, čista erotika
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

05 Feb 2016, 23:56

I leviske covjece, i kako si zapamtio taj broj, nevjerovatno. Ja ne znam dje smo kupovali leviske i jesam li uopste ih kupovao tada. Znam da su bili skupe, i da su se i meni svidjale neke pod nekim brojem koji nije 501, mislim da sam ih kupovao u varazdinskoj prodavnici, pa jesu li to bile prave levi straus sa dva s ili je to bila varazdinska ideja levi strausa to se ne sjecam. Znam da smo u osnovnoj nosili italijanske, cassuci i carrera, to ko je imao i kad je imao, a ko je bas imao onda sa rajsferslusima na dzepovima, taj sto je te nosio se racunao za ozbiljnog frajera.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Feb 2016, 10:47

ostruznicagornja » wrote:Black je prije dvadesetak dana stradao u saobraćajnoj nesreći, žalosno zaista.
Ajme! Sad sam izguglao - nije se izvukao. Je, baš tužno. Slično je i Falco poginuo, još tamo 1998.
:(
Pa ovo što velis da je to bio početak osamdesetih, kod nas je onda kasnio taj talas kao i sve ostalo što kasni. To je sa mnom inače se tako dešavalo u životu, ono kao bane bumbar što veli, imao sam sve što i ostali samo deset godina kasnije.
To je iz "Grlom u jagode"? A baš je počesto tako kao što veliš - kasnimo sa mnogim stvarima i onda nam više nisu gušt.

ostruznicagornja » wrote:I leviske covjece, i kako si zapamtio taj broj, nevjerovatno. Ja ne znam dje smo kupovali leviske i jesam li uopste ih kupovao tada. Znam da su bili skupe, i da su se i meni svidjale neke pod nekim brojem koji nije 501, mislim da sam ih kupovao u varazdinskoj prodavnici, pa jesu li to bile prave levi straus sa dva s ili je to bila varazdinska ideja levi strausa to se ne sjecam. Znam da smo u osnovnoj nosili italijanske, cassuci i carrera, to ko je imao i kad je imao, a ko je bas imao onda sa rajsferslusima na dzepovima, taj sto je te nosio se racunao za ozbiljnog frajera.
Hehe, kako ih ne bih zapamtio, petstojedinica mi je bila preuska u bokovima i međunožju, nisam mogao ni potrčati pravo nit napraviti veći raskorak, a kamoli sjesti na specku u njima, i uvijek sam se pitao za kako građena tijela i prilike su bile -ja sam trenirao sprint, svako malo bi me noge same ponesle za kakvim javnim prometalom, i kad su 416 nestale s tržišta a svoje sam iznosio ili prerasao baš su mi falile.

Da, bio je Varteksov tvornički dućan i u Zg, i ja sam tu i tamo ponešto kupovao, sjećam se onih podstavljenih jeans-jakni sa bijelim "krznenim" okovratnikom, jednu sam imao valjda desetak godina, bila je neuništiva... pa bila je to roba po oriđiđi Levis licenci rađena (kao što su i u Sloveniji radili Adidas tenisice i odjeću), od istih vrsta materijala, iste kvalitete i kroja, samo sa domaćom radnom snagom, tvornicama i materijalima, pa zbog toga i dosta jeftinija od uvozne (dok je danas domaća roba obično skuplja, ako je i ima -nu blagodati privatizacije i slobodnog tržišta! :mad:)
Talijanske su bile cijenjene u onom periodu tzv. ekonomske stabilizacije, kad su bile restrikcije goriva i struje, pa se išlo u Trst po njih, to je bilo negdje početkom ili sredinom 80tih koliko se sjećam.
what we've got here is failure to communicate
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Feb 2016, 12:08

Pravi povratak u prošlost haram, iz Grlom u jagode naravno, Bane Bumbar :) To kad priča o leviskama mi je neizbrisiva scena, i ono kad četka farmerice nove da izblijede da bi ličile na prave leviske. I što veli da je imao sve samo deset godina kasnije, jasno da kad dobiješ nešto mnogo posle što si to htio da imaš to više nije to, nije to više ta želja ni uživanje. Ista je stvar, ali to više nije to.
A takvu jaknu sa bijelim krznenim okovratnikom, i vjerovatno baš iz Varteksa takvu sam nosio godinama, što veliš neuništiva. A najbolje leviske koje sam imao su bile sasvim blijede, skoro bijele, kako je to dobro izgledalo čovječe. Nisu bili džepovi na kant kao kod 501, nego su duži bili. Možda cirka dva para da sam imao takvih, pošto nas je rat zahvatio u cvijetu puberteta posle i nije bilo koliko znam.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Feb 2016, 12:58

ostruznicagornja » wrote:... Možda cirka dva para da sam imao takvih, pošto nas je rat zahvatio u cvijetu puberteta posle i nije bilo koliko znam.
A pa mlad si ti još! :cerek:
what we've got here is failure to communicate
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Feb 2016, 14:21

A mlad ili star to zavisi od godina toga ko to procjenjuje haram :) Ali generalno, četrdesete su dobre godine života, prije toga čovjek ima premalo godina, a posle ima previše. U četrdesetim si ono kao zrela kruška, taman kako treba.
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

08 Feb 2016, 14:36

I odavde se nije išlo u Trst u to vrijeme, bar ne masovno, išlo se feribotom u Bari. I nije da je išao baš svako jer se nije isplatilo da zbog par stvari ideš, išao je uglavnom ko je trgovao. Ljudi su odje ranije putovali na naše ovo primorje odje na kupanje i u Beograd, bar većina, nije da su bili nešto mobilni previše. Bilo je i tada neki manji dio samoupravne buržoazije kojima nisu ni druga mjesta bila daleko, ali za većinu je tako bilo. Danas je već drugačije, u tom pogledu su se stvari promijenile baš dosta, više se značaja pridaje tome, ono nećeš da budeš čoban koji nije vidio dalje od Kolašina, nego ono bio si ti dje sva elita ide Pariz, London i to. Imaš ciklion slika kao materijalni dokaz, ono zadržao si se u srdačnom razgovoru sa Burmancem, u jednom restoranu u Parizu, i to je sad, vidio si svijet.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

14 Feb 2016, 20:27

ostruznicagornja » wrote:A mlad ili star to zavisi od godina toga ko to procjenjuje haram :) Ali generalno, četrdesete su dobre godine života, prije toga čovjek ima premalo godina, a posle ima previše. U četrdesetim si ono kao zrela kruška, taman kako treba.
Ja sam ovca pa se slazem i sa tobom i s Mesom koji je to rekao drugacije.
Da je 40 godina ruzno doba. :D

Nije da je ovo tvoje lose ali jebiga, nisi Mesa da piknes di treba. :ne zna:
A doba nije ni dobro ni lose.
Ne mos pocet nista a opet, nisi gotov ni sa cim.
Pa budi ti sad pametan. :zec:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

14 Feb 2016, 21:00

A to sam ono kao generalno zapažanje rekao, kako to kome ispadne u životu bude na kraju individualna stvar naravno. Mislim da su četrdesete godine kad se čovjek već suočio sa dosta toga u životu, tako da ima potrebno iskustvo u dosta stvari, emocionalno je sposoban i da se pomiri sa nekim stvarima i da prihvati i da prebrodi, uglavnom čovjek je i fizički i mentalno više sposoban nego ranije. A onda kasnije počne više da se razmišlja o odlasku, boli ovo boli ono, a i dosta fizički pad utiče i na druge stvari, onda se uglavnom svi presabiraju i osvrću unazad i tako. Meša je to drugačije vidio, čovjek je bio pametan, možda dodjem na njegovo jednom. Ali u principu, to sa godinama i brojanjem godina, mislim da bi u principu, da smo zaista racionalna bića, imali jednak odnos prema svakoj zdravoj godini u životu, ali pošto smo češće nerazumni nego razumni, onda imamo raznovrsne predrasude o godinama, svako neku svoju, i ovo sa četrdesetim je moja predrasuda onda :)
Ima od Moloko ona, podsjeti me ova priča o godinama na tu stvar zbog nečega
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

14 Feb 2016, 21:40

ostruznicagornja » wrote:A to sam ono kao generalno zapažanje rekao, kako to kome ispadne u životu bude na kraju individualna stvar naravno. Mislim da su četrdesete godine kad se čovjek već suočio sa dosta toga u životu, tako da ima potrebno iskustvo u dosta stvari, emocionalno je sposoban i da se pomiri sa nekim stvarima i da prihvati i da prebrodi, uglavnom čovjek je i fizički i mentalno više sposoban nego ranije. A onda kasnije počne više da se razmišlja o odlasku, boli ovo boli ono, a i dosta fizički pad utiče i na druge stvari, onda se uglavnom svi presabiraju i osvrću unazad i tako. Meša je to drugačije vidio, čovjek je bio pametan, možda dodjem na njegovo jednom. Ali u principu, to sa godinama i brojanjem godina, mislim da bi u principu, da smo zaista racionalna bića, imali jednak odnos prema svakoj zdravoj godini u životu, ali pošto smo češće nerazumni nego razumni, onda imamo raznovrsne predrasude o godinama, svako neku svoju, i ovo sa četrdesetim je moja predrasuda onda :)
Ima od Moloko ona, podsjeti me ova priča o godinama na tu stvar zbog nečega
A jebemu, di sam na muzici pocela pa zavrsila o zivotnom smislu? :rofl:

A gle, ti si meni simpatican.
Uglavnom. :D
Kad ne zapizdis u meni nerazumljive sfere.
Ne znaci da je do tebe, prije bih rekla da je do mene to sto ne kontam ono sto zelis reci.
I zao mi je sto ne jebes koliko bi mogao, cinis mi se forca potentn mladac, steta ako ta vibra ostaje neiskoristena.
A opet, ta musko -zenska jebacina je istovremeno toliko slozeni proces koliko i jednostavan.
Imas? ....imam...
das mi? .....
Aaammm???? :misli:

User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

14 Feb 2016, 22:50

Mislim da je koja godina prije, sta ima veze! :ne zna:
:D
tusk
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

14 Feb 2016, 22:59

Hvala ti visoko Bara Huda osjećanja su obostrana. A ovo sa nedostatkom seksa ja to filozofski prevazilazim. Nema seksa ali imaju druge stvari u životu, bavim se onim čega ima, i onda posle kad bude seksa onda ću više i uživati nego što bi na primjer da mi je pizda uvijek pri ruci. To sam sad pričao dosta na onoj temi o monogamnim muškarcima da ne peglam po tome opet, da ne ispadne da me to pitanje vitalno opterećuje. Ali generalno, moj je stav, osim da je svima drugima kriv samo je meni prav, je da treba čovjek malo to češanje genitalijama da oplemeni da bi to zaista bilo uživanje. Ono da ne bude seks samo češanje genitalijama nego da bude oplemenjeno češanje genitalijama, tako da kažem. Znači, okej sise velike, rispekt naravno, i svi drugi oblici, ali nije dovoljno to oću da kažem. Kao prvo mnogo ljepše ispadne kad se malo umotaju ti seksualni nagoni, neseksi je kad je seks i čitava svrha i priča je sva oko toga. Znači, goriš da ga staviš i sve, ali držiš sve to pod kontrolom, i tako to ima smisla i bude ljepše, mnogo ljepše nego ono kao neandertalci. I ono, tu onda ima i faktor iznenadjenja i misterije i tako.

Sasvim sam ubijedjen, iz svojih relativno skromnih dosadašnjih iskustava, da možeš da budeš desperados seksualni ali to ne smije da se vidi, jer ženama su iznad svega neprivlačni muškarci kojima je očajno potreban seks. Znači, ako suvokuriš, to u stvarnom životu znaš samo ti i crna zemlja. Ženi je čovjek koji je veoma tražen medju ženama, a ona ga dobije, to joj je ono kao vuku magare, poslastica. To je slovo a u traženju seksa, a onda sigurno da ima čitava abeceda naravno šta sve treba čovjek da učini da bi došao do seksa. E ako čovjek nije ultra očajan da dodje do seksa, ovo kao ja, nego si samo djelimično očajan, onda tražiš ovo što velim oplemenjeni seks, imaš neke svoje kriterijume i tako. Uglavnom to sad kad iskombinuješ, ono kad realno nisi baš frajer da možeš da birkoliš pa ovu oću onu neću, a onda imaš i svoje neke zahtjeve, rezultat te jednačine je suvokurenje, odnosno ovo sad moje seksualno stanje.
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

15 Feb 2016, 19:12

http://quotes.yourdictionary.com/famous ... ng-40.html
Nisu loši ovi citati šta su ljudi rekli o četrdesetim, ovaj prvi mi je dobar, i to sam zaključio prije šezdesetih

At age 20, we worry about what others think of us. At 40, we don't care what they think of us. At 60, we discover they haven't been thinking of us at all.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

15 Feb 2016, 20:42

ostruznicagornja » wrote:Hvala ti visoko Bara Huda osjećanja su obostrana. A ovo sa nedostatkom seksa ja to filozofski prevazilazim. Nema seksa ali imaju druge stvari u životu, bavim se onim čega ima, i onda posle kad bude seksa onda ću više i uživati nego što bi na primjer da mi je pizda uvijek pri ruci. To sam sad pričao dosta na onoj temi o monogamnim muškarcima da ne peglam po tome opet, da ne ispadne da me to pitanje vitalno opterećuje. Ali generalno, moj je stav, osim da je svima drugima kriv samo je meni prav, je da treba čovjek malo to češanje genitalijama da oplemeni da bi to zaista bilo uživanje. Ono da ne bude seks samo češanje genitalijama nego da bude oplemenjeno češanje genitalijama, tako da kažem. Znači, okej sise velike, rispekt naravno, i svi drugi oblici, ali nije dovoljno to oću da kažem. Kao prvo mnogo ljepše ispadne kad se malo umotaju ti seksualni nagoni, neseksi je kad je seks i čitava svrha i priča je sva oko toga. Znači, goriš da ga staviš i sve, ali držiš sve to pod kontrolom, i tako to ima smisla i bude ljepše, mnogo ljepše nego ono kao neandertalci. I ono, tu onda ima i faktor iznenadjenja i misterije i tako.
Ma naravno, sama fizika bez kemije nije bogznakaj. Ali ni kemija sama, u stilu, zelja pregolema a nema mogucnosti da je se utazi nije nesto.
Izmjesano, najljepse se pije. :D

E sad, kako postic da se dvoje takvih nadju i uspjesno upare, pa mozda treba imati i srece. :ne zna:




Sasvim sam ubijedjen, iz svojih relativno skromnih dosadašnjih iskustava, da možeš da budeš desperados seksualni ali to ne smije da se vidi, jer ženama su iznad svega neprivlačni muškarci kojima je očajno potreban seks. Znači, ako suvokuriš, to u stvarnom životu znaš samo ti i crna zemlja. Ženi je čovjek koji je veoma tražen medju ženama, a ona ga dobije, to joj je ono kao vuku magare, poslastica. To je slovo a u traženju seksa, a onda sigurno da ima čitava abeceda naravno šta sve treba čovjek da učini da bi došao do seksa. E ako čovjek nije ultra očajan da dodje do seksa, ovo kao ja, nego si samo djelimično očajan, onda tražiš ovo što velim oplemenjeni seks, imaš neke svoje kriterijume i tako. Uglavnom to sad kad iskombinuješ, ono kad realno nisi baš frajer da možeš da birkoliš pa ovu oću onu neću, a onda imaš i svoje neke zahtjeve, rezultat te jednačine je suvokurenje, odnosno ovo sad moje seksualno stanje.
A cuj, nekad se stvari posloze kad se najmanje nadas. Ili cak kad odustanes.
A nekad i ne. Jebiga, kako ti grah padne.
Ja te znam samo ovako preko pisanja i ostavljas dobar dojam makar ga znas komplicirat i klat sugovornika tupom zlicom do besvjesti.
Postovi ti nekad izgledaju nepregledni nizovi urednih slova bez razmaka, smajlica, ono- monotono.
E, pa ako taj stil njegujes i u direktnom kontaktu, onda nije cudo da ti bas ne ide sto se ljubavi i seksa tice.
A opet, to si ti, takav si i ne znam koliko bi imalo smisla, tj. Koliko bi djelovalo prirodno da pocnes bacat neke...ne znam - finte ramenom ili tako nesto.
Zapravo, kao da ti fali opustenosti i neke zivotne leprsavosti. Sto ne znaci povrsnost u odnosima.

I da, ovo sto pises o godinama stoji.
Sto si stariji sve vise shvacas da si bio manje bitan drugima nego sto si mislio da jesi. :zubo:
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

15 Feb 2016, 23:26

Mislim da nisam pominjao da me to previše opterećuje, mislim nejebica, to sam više konstatovao kao činjenično stanje i to se pitanje nekako nametnulo samo od sebe na onom tredu o monogamiji i evo sad se provlači i po drugim temama. I ne mislim da seks, manje seksa ili više ili nikako seksa značajno utiče na kvalitet mog života, ovako laički, bez konsultovanja stručnjaka nekog, rekao bih da ne. Ono, nejebica sigurno nije dobra stvar ali sigurno ni da opsjednust seksom nije ništa bolja stvar. U stvari bilo kakve kompulzije i opsesije kod ljudi uvijek kvare kvalitet života, ne popravljaju ga.

To šta za koga čini kvalitet života, i to koliko se zaista razlikujemo u shvatanjima oko toga, to bi bila gigantska tema i o tome ne ide sad da otvaramo priču, ali generalno opet velim, za odnos dvoje ljudi pa i za seksualni odnos je važno da dvoje imaju nešto da podijele, osim genitalija. I onda to znači da čovjek mora da ima neku sadržinu u svom životu, onako sam za sebe, nešto čime se zanima u životu, pa to onda kad se poklopi sa time kako je to kod žene onda sve pa i seks mora pasti super. Znači i prije seksa je važno, a i posle seksa naravno. Ja na primjer volim često posle seksa i uopšte kad se umorim, ili kad se popije i tako, naročito u sitne sate, raspričam se, i to nekad bude ono, što vele Englezi verbalna dijareja. To mi je gušt i onda treba odgovarajući tip žene koja ima volje tako za taj vid posle seksualnog druženja. A mogu i da slušam naravno, i to mi odgovara, samo da pričamo istim jezikom naravno. To smo pričali na onom tredu o drugarici sa mostarske avenije, i tu je bilo o tome je li drugarica seksualno poželjna ili nije, i meni nije, ona priča njena to mi je za roja directa. Super bi bilo da mi priča o Stanislavskom posle seksa na primjer ako taj Stanislavski nije bio neka avetinja zatucana naravno, ali zaista nebi bilo nimalo poželjno da kad mi je super da me raspali sa nekom užasnom pričom i da mi sve pokvari. Znači treba neka opuštencija od priče, taman taj Stanislavski ne znam ko je čovjek, mogla bi to da mi razbistri, ko je bio on.

Na osnovu ličnog iskustva čini mi se da se čovjeku u četrdesetim same po sebi izbistre neke stvari u životu, naročito ove oko socijalizovanja. Neke vrline kod čovjeka više cijeniš neke manje, neke mane si spreman da tolerišeš, a za neke odmah potegneš crveni karton i tako. Lično, mislim i da sam manje sklon da osudjujem ljude, vjerovatno i manje da dijelim ljude na dobre i loše, a više na odgovarajuće i neodgovarajuće. U principu valjda to sa kratkoćom života odjednom sine ljudima, broji se vrijeme sve više i skuplje je onda i tako. Uglavnom dobro si ti to Bara Huda ja mislim kad sam ja u pitanju, to ti uvijek ovako ispadne sa mnom, počnem o seksu i Stanislavskom a to onda ispadnu lancuni teksta, o svemu i svačemu. To bude ono kao sa folderima u Windowsu, otvoriš jedan i tamo gomila drugih ispadne i to može da ide u nedogled tako.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Feb 2016, 00:46

Nešto mi mnogo trkeljate a malo pevate ovde... :cerek:
evo da ja to malo popravim: kultna scena s kultnom psihodelično-hipnotičkom muzikom iz još kultnijeg akcijskog filma (doduše iz 1979., al meni je obilježio početak 80tih):

The Warriors - Baseball Furies Chase
what we've got here is failure to communicate
Post Reply