Kvartalno izjašnjavanje o Balaševiću - ko izda pizda

Muzičari koji piju
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 08:39

Ja jako ne volim Balaševića.


When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

02 Nov 2011, 08:51

Lord Byron » wrote: Ja jako ne volim taj "volem". Zvuči mi kao tajni znak međusobnog raspoznavanja ilegalnih balaševićevaca.
:zubo:

tajni znak :facepalm: :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

02 Nov 2011, 09:32

slafko » wrote:Ja jako ne volim Balaševića.
+1

Pritom se ne radi (toliko) o glazbi. Taj moj "jako ne volim" bi bio, vjerujem, puno manji kad on ne bi tako zdušno i ozbiljno zauzimao pozu i ufuravao se u ulogu nekakvoga "Mesije Ljubavi" ili tako već nečega. Onda bi i cijela stvar manje izgledala kao vjerski zanos i bogoštovanje, a više kao (ne)voljenje nečije glazbe.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

02 Nov 2011, 09:53

Lord Byron » wrote: +1

Pritom se ne radi (toliko) o glazbi. Taj moj "jako ne volim" bi bio, vjerujem, puno manji kad on ne bi tako zdušno i ozbiljno zauzimao pozu i ufuravao se u ulogu nekakvoga "Mesije Ljubavi" ili tako već nečega. Onda bi i cijela stvar manje izgledala kao vjerski zanos i bogoštovanje, a više kao (ne)voljenje nečije glazbe.
+1
Lord Byron wrote: Ja jako ne volim taj "volem".
+1
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

02 Nov 2011, 12:34

Lord Byron » wrote: Ja jako ne volim taj "volem". Zvuči mi kao tajni znak međusobnog raspoznavanja ilegalnih balaševićevaca.
Ni ja. Doslovno mi se dlake na vratu nakostriješe kad ga negdje čujem ili pročitam.

Pretpostavljam da mi je to trauma od bivšeg koji je toliko volio "Đoleta" (ne podnosim ni to prepersonalno obraćanje) da ga je citirao u svim mogućim prigodama, uključujući i svađe. :mad: :mad:

Prije nego što smo prohodali, Balaševića samo nisam voljela, odonda ga ne podnosim. :raspa:
gonj špadi
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 14:53

bliss » wrote:Volim i ekšli i sori i enivej i svakojako miksanje engleskog s hrvatskim.
'Volem' i Balaševića ne volim, a to nema veze s njegovim pjesmama. Naime, ne znam nijednu njegovu pjesmu :D
Pa ono, Balašević je opća kultura. :D Mislim da je i on ponekad sit Balaševića. :rofl:
Lord Byron wrote: Zbunj.

Nije li upravo "u sredini u kojoj živiš" uobičajeno reći "jebe me se"? :confused:
Je, ali nitko ne kaže "mrzi me da". Taj sam izraz prvi put čula od Srba.
Last edited by jevgenija on 03 Nov 2011, 09:25, edited 1 time in total.
Reason: naslov, split
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

02 Nov 2011, 15:02

bliss » wrote:Volim i ekšli i sori i enivej i svakojako miksanje engleskog s hrvatskim.
nije baš da volem :D ali mi se miksaju nesvjesno
radim uglavnom na engleskom, valjda zato
iako, imam u njemačkom vokabular od svega 200tinjak riječi, a ponekad se ne mogu sjetiti ni hrvatske, ni engleske nego izvitoperene njemačke :D
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

02 Nov 2011, 15:08

Lord Byron » wrote: +1

Pritom se ne radi (toliko) o glazbi. Taj moj "jako ne volim" bi bio, vjerujem, puno manji kad on ne bi tako zdušno i ozbiljno zauzimao pozu i ufuravao se u ulogu nekakvoga "Mesije Ljubavi" ili tako već nečega. Onda bi i cijela stvar manje izgledala kao vjerski zanos i bogoštovanje, a više kao (ne)voljenje nečije glazbe.
Ovo sam htjela jednom komentirati dok se raspravljalo tj. linkalo Balaševića, ali stvarno se ne osjećam kompetentnom jer bih ipak morala malo više poslušati njegovih pjesama.
Ali ovaj put moram :D jer sam se sjetila jedne usporedbe.

Prošle godine, već sam negdje napisala, prijateljica me pokušala navući na njega i linkala mi par stvari. Nije se baš primilo. Par dana kasnije naišla sam na Fabrizija de Andrea i oduševljeno slala toj prijateljici pronađeno. Njoj se također svidio i rekla mi je da je de Andre podsjeća na Balaševića.
Tad sam shvatila zašto mi Balašević nije legao.
Imam dojam da je on prije svega showman koji zna kako ugoditi publici. Ne izgleda mi iskren. Dok kod Fabera tu iskrenost osjetim. :s

Ont: Diskrepancija.
Prokrustov krevet.
Općenito izrazi kojima ljudi žele reći Nu mene šta sam pametan! :raspa:
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 15:11

Kad postaneš institucija ne možeš više biti iskren. Čak i kad jesi.
Jel ti Arsen iskren?
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

02 Nov 2011, 15:17

ex_anais » wrote: Jel ti Arsen iskren?
Koga briga?

On mi je kao osoba iritantan na puno načina (ne, ovo nije u kontradikciji s načinima na koje mi je iritantan Balašević)- ali, da nikad ništa drugo nije napisao osim popisa za plac, Ministarstvoi straha je remek-djelo.
Last edited by Lord Byron on 02 Nov 2011, 15:17, edited 1 time in total.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

02 Nov 2011, 15:17

ex_anais » wrote:Kad postaneš institucija ne možeš više biti iskren. Čak i kad jesi.
Jel ti Arsen iskren?
Ne znam, i Faber je institucija u Italiji, opet nemam takav dojam za njega. :ne zna:
Arsena ne slušam, ima mi nešto neopisivo iritantno u njemu. :o
Osim Djevojke iz moga kraja. To se pravim da ne pjeva on. :raspa: :D
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

02 Nov 2011, 15:20

Serenità » wrote: Arsena ne slušam, ima mi nešto neopisivo iritantno u njemu. :o
Lutka

Tvoje tijelo, moja kuća
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 15:23

Lord Byron » wrote: Koga briga?

On mi je kao osoba iritantan na puno načina (ne, ovo nije u kontradikciji s načinima na koje mi je iritantan Balašević)- ali, da nikad ništa drugo nije napisao osim popisa za plac, Ministarstvoi straha je remek-djelo.
Govorim o pjesmama. Ono što mi smeta je što se Balaševića (ma koliko on tome i pridonio) ne smatra umjetnikom. Balašević je podvojen. Ima taj sloj za šire narodne mase i cijeli jedan kult ljudi koji su različitih ukusa, svjetonazora, ama svega, a opet, ima pjesama koje su uistinu kvalitetne, kvalitetan je kantautor.

To tko bi koga vodio doma da mu svira, nije bitno.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

02 Nov 2011, 15:23

Jel ovo pokušaj razuvjeravanja?
Ne znam ima li koristi, jako ali baš jako ga ne mogu provariti.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 15:25

Arsen je Arsen, divan divan kantautor. Ali shvaćam točno zašto ga neki ne mogu svariti. Sve mi je jasno.
Jasno mi je i za Balaševića.
User avatar
Serenità
Posts: 1001
Joined: 18 Sep 2011, 19:33

02 Nov 2011, 15:27

ex_anais » wrote:
Govorim o pjesmama. Ono što mi smeta je što se Balaševića (ma koliko on tome i pridonio) ne smatra umjetnikom. Balašević je podvojen. Ima taj sloj za šire narodne mase i cijeli jedan kult ljudi koji su različitih ukusa, svjetonazora, ama svega, a opet, ima pjesama koje su uistinu kvalitetne, kvalitetan je kantautor.

To tko bi koga vodio doma da mu svira, nije bitno.
Sve to štima, samo rekoh razlog zašto mi ne paše. To je isključivo moj dojam i na temelju njega ga ne volim slušati. Bolje i da me tako nešto nagnalo nego činjenica da je Srbin. :D
Mislim da bi mi bio puno interesantniji kao stand-up komičar.
Y es que yo no quiero pasar por tu vida como las modas No se asuste señorita, nadie le ha hablado de boda...
Quiero ser tu medicina, tus silencios y tus gritos...
Tu astronauta, el primer hombre que pise tu luna Clavando una bandera de locura...
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 15:27

Lord Byron » wrote: +1

Pritom se ne radi (toliko) o glazbi. Taj moj "jako ne volim" bi bio, vjerujem, puno manji kad on ne bi tako zdušno i ozbiljno zauzimao pozu i ufuravao se u ulogu nekakvoga "Mesije Ljubavi" ili tako već nečega. Onda bi i cijela stvar manje izgledala kao vjerski zanos i bogoštovanje, a više kao (ne)voljenje nečije glazbe.
Upravo zato i meni ide na živce. Tipični pozer više od kojega me iritiraju jedino njegovi hardcore fanovi. I ja sam pijetla imao pa nisam radio nikakvu filozofiju oko toga, a jeo sam i rezance s makom bez imalo poriva da o tome pjesmu napišem i preseravam se nekakvom umišljenom dubinom tih stihova. Mak, jebote. Posut po kuhanom tijestu. OMNOMNOM. Ali ne, kad Balaš to "pjeva" to je dublje od Marijanske brazde. :facepalm:
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

02 Nov 2011, 15:28

:durica:

Glupi ste. :o :mad: :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

02 Nov 2011, 15:30

Morticia » wrote::durica:

Glupi ste. :o :mad: :mama:
Nemaš pojma. Treba nas tući Balaševim :rolleys: citatima. :rofl:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 15:30

slafko » wrote:
Upravo zato i meni ide na živce. Tipični pozer više od kojega me iritiraju jedino njegovi hardcore fanovi. I ja sam pijetla imao pa nisam radio nikakvu filozofiju oko toga, a jeo sam i rezance s makom bez imalo poriva da o tome pjesmu napišem i preseravam se nekakvom umišljenom dubinom tih stihova. Mak, jebote. Posut po kuhanom tijestu. OMNOMNOM. Ali ne, kad Balaš to "pjeva" to je dublje od Marijanske brazde. :facepalm:
Ima fanova i fanova. Različiti su to ljudi, u tome je kvaka. A to što govoriš možeš reći za apsolutno sve ostalo. Jebo Prousta, i ti si kolačiće jeo.
User avatar
slafko
Posts: 623
Joined: 19 Oct 2011, 08:57

02 Nov 2011, 15:31

ex_anais » wrote:Arsen je Arsen, divan divan kantautor. Ali shvaćam točno zašto ga neki ne mogu svariti. Sve mi je jasno.
Jasno mi je i za Balaševića.
Ultimativna noćna mora mi izgleda ovako: Sjedim zavezan za stolac na zajedničkom unplugged koncertu Arsena i Đorđeta. Ne mogu pobjeći, ne mogu se udaviti jezikom, nema nikoga da mi skrati muke. Đorđe "pjeva" bilo koji Koeljov roman, a Arsen radi kontrapunkt "pjevajući" postove od Latice.
When I came to Spain and I saw people partying I thought to myself: What the fuck!?
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 15:33

slafko » wrote:
Ultimativna noćna mora mi izgleda ovako: Sjedim zavezan za stolac na zajedničkom unplugged koncertu Arsena i Đorđeta. Ne mogu pobjeći, ne mogu se udaviti jezikom, nema nikoga da mi skrati muke. Đorđe "pjeva" bilo koji Koeljov roman, a Arsen radi kontrapunkt "pjevajući" postove od Latice.
Tvoj osobni ukus je jedno, a to uspoređivanje s Koeljom je čista ignorancija. :D
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

02 Nov 2011, 15:34

slafko » wrote:Đorđe "pjeva" bilo koji Koeljov roman...
:rofl: :rofl: :rofl:
ex_anais » wrote:...a to uspoređivanje s Koeljom je čista ignorancija. :D
Je li? Meni je to nekako ista dubina. :ne zna:
gonj špadi
User avatar
prove
Posts: 162
Joined: 28 Oct 2011, 09:44

02 Nov 2011, 15:34

Serenità » wrote:osjećam Andre podsjeća na Balaševića.
Tad sam shvatila zašto mi Balašević nije legao.
Imam dojam da je on prije svega showman koji zna kako ugoditi publici. Ne izgleda mi iskren. Dok kod Fabera tu iskrenost osjetim. :s

tijekom koncerta koji je balašević održao u areni (to mi je dosad zadnji njegov kojem sam prisustvovala), na trenutak sam i ja posumnjala. učinilo mi se sve skupa odveć iskomercijalizirano, kao nekakvo forsirano zajedništvo, ponavljanje rečenica koje sam već čula, a trebale bi biti spantane i originalne, onda ona prodaja predmeta iz pjesama poput opjevanog drvenog konjića, itd...

odlučila sam da se ne obazirem. ja volem :D njegove pjesme i ne želim nešto što me godinama veseli, zabavlja, rastužuje i puni raznim emocijama odbacit zato što je autor možda..izgubio kondiciju?

ne vjerujem da je balašević pozer, ali da se nekad namjesti i odvozi onako kako se od njega očekuje - a jebiga, je. ta i on je samo čovjek. i ima svoje falinge.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

02 Nov 2011, 15:35

Nitko ne spori da Balašević od sebe pravi Balaševića i kad ne treba. Ali to i dalje ne može uništiti njegov rad. A to što se ljudi lijepe za famu oko njega, jebiga, nije problem nekih njegovih fanova. Neki od fanova se ionako samo i lijepe za famu i površinski kič kojeg nudi. Od toga on i živi. I što sad s tim? Ništa.
Post Reply