Kvartalno izjašnjavanje o Balaševiću - ko izda pizda

Muzičari koji piju
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

07 Nov 2011, 10:00

dimnjak » wrote: a ako si dijete i jos ides u vrtic?
jel ti je time predodredjena i karijera? :misli:

i ne znam u kakvim se drustvima vi to krecete, al mi smo price o izvodjacima i bendovima ostavili u srednjoj skoli. ozbiljno.
meni su nepoznaice uzdizanja balasevica. azre. ekv. i tak...
Šta zna dijete šta je intelektualac. On uzme i sluša.


"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

07 Nov 2011, 10:01

Lord Byron » wrote: Onda imaš teško djetinjstvo : plavitelefon:.
pih, moja seka bi bila bezimena da ga nisam slusala i dala joj ime :raspa:

(ode moja privatnost medju lurkerima :facepalm:)
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

07 Nov 2011, 12:12

Lord Byron » wrote: Opa, počeli smo se i šamarat'?

BTW, jel još nužno na rapREtoaru i "Krivo je moreeeeeeee"? :facepalm: : neupućen:
Eh, ne znam što je sada na repertoaru, ali vidim da znaš što je bilo onda. :D
Bila je i "Jedina moja". :rofl: :rofl:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

07 Nov 2011, 12:31

Lord Byron » wrote:BTW, jel još nužno na rapREtoaru i "Krivo je moreeeeeeee"? :facepalm: : neupućen:
Nije. Samo iz sprda. Ali "Pišonja i Žuga" će se zapjevat u neku uru. :mudri:

I Eaglesi, majku im šugavu netalenriranu kmečavu. :gaah: Najgora pjesma u svemiru. Trebalo ih je sve ugurat u taj hotel i zapalit prije nego što su tu pjesmu pustili u javnost. :mad:



Svejedno, Balaš je i dalje najopasniji po nastavak tuluma. Čim krene prva njegova pjesma, možeš se pozdravit s promjenom repertoara.
:visi: :visi: :visi: :visi:
Last edited by klonka on 07 Nov 2011, 12:35, edited 2 times in total.
gonj špadi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Nov 2011, 12:34

Imaju Divlje jagode daleko boljih stvari od tih jezivih laganica (premda volim što tu svaki Lipovačin solo ima glavu i rep, melodiozan je, pamtljiv i ne svodi se na bjesomučno nizanje ljestvica u kojem su prsti brži od mozga; no kad je Zeleta zvao Whitesnake - ako se može vjerovati toj priči - malo je pretjerivao s tehniciranjem).

Metalni radnici, Konji ili ljubavna Sama si odlične su pjesme, da ne spominjem legendarne Motore.
Potpisi su za budale.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

07 Nov 2011, 12:43

Hekatonhir » wrote:Ovisi kakav je tulum. Ja sviram Maidene, AC/DC i Metallicu, nitko se ne žali. Niti traži Azru i Balaševića.
Jel, momak, ti se nešto mnogo kanda hvališ tom svojom vještinom? :kokice:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Nov 2011, 12:46

Pa svaki će ti gitarist reći da svira zbog komada, puca njemu prsluk za umjetnost. Cure se lijepe na glazbenike, to je činjenica. Valjda misle da su prsti vješti na žici vješti i na... Dalje se fićuka. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

07 Nov 2011, 12:48

Hekatonhir » wrote:Pa svaki će ti gitarist reći da svira zbog komada, puca njemu prsluk za umjetnost. Cure se lijepe na glazbenike, to je činjenica. Valjda misle da su prsti vješti na žici vješti i na... Dalje se fićuka. :D
i jos ubacis trik da ne pamtis tekst pa ti se dobronamjerni komadi nakelje na uho sapcuci rijeci pjesama.
mic po mic...
etoga :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

07 Nov 2011, 12:50

Hekatonhir » wrote: Cure se lijepe na glazbenike, to je činjenica.
istina :o
srećom je moj na vrijeme shvatio da od toga nema leba :D
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Nov 2011, 12:52

baja » wrote: istina :o
srećom je moj na vrijeme shvatio da od toga nema leba :D
Moj, srećom, još nije. :D
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Nov 2011, 12:55

dimnjak » wrote: i jos ubacis trik da ne pamtis tekst pa ti se dobronamjerni komadi nakelje na uho sapcuci rijeci pjesama.
mic po mic...
etoga :D
Mah, ja otvoreno kažem da ne znam pjevati. Do puberteta pjevao sam mezzosopran, mogao sam se rastegnuti poput nekadašnjih kastrata. A sad zvučim kao Satchmo, otišle mi glasnice u klinac. Raspon se sa tri oktave smanjio na jednu.

Pijem jaja i konjak, ali džabe. Ništa ti recepti ne vrijede. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

07 Nov 2011, 12:58

:rofl:

moj sad uci svirat dijete.
nije mi vise gust uz gitaru dok se jedan prisjeca akorda, a druga ih uci :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

07 Nov 2011, 12:58

Herp » wrote:
Moj, srećom, još nije. :D
zato ti moraš riskirati karijeru :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Nov 2011, 13:02

dimnjak » wrote:moj sad uci svirat dijete.
nije mi vise gust uz gitaru dok se jedan prisjeca akorda, a druga ih uci :D
Pa barem to nije problem uz internet. Imaš tablature, imaš videoklipove. Nekad sam morao premotavati vražje kasete po dvjesto puta da išta skinem. Danas sve dobiješ gotovo.
Potpisi su za budale.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

07 Nov 2011, 13:08

Hekatonhir » wrote:
Pa barem to nije problem uz internet. Imaš tablature, imaš videoklipove. Nekad sam morao premotavati vražje kasete po dvjesto puta da išta skinem. Danas sve dobiješ gotovo.
istina.
pojavom interneta saznala sam da sam pola pjesama krivo pjevala, makar sam pazljivo premotavala i stiskala pause :D

npr. ko klinka sam pjevala: fak d pespord, fak d pesport...jer nisam znala cija je to stvar niti kako se zove....naravno, mislim na :brukica:

edit...kaj su ubili spot na jutjubu? nikako ga naci :(
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Nov 2011, 13:10

:rofl:

Meni je to simpa. Nisam ni ja bio bolji. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Nov 2011, 23:37

Tea Tree wrote:
Eh, ne znam što je sada na repertoaru, ali vidim da znaš što je bilo onda. :D
Bila je i "Jedina moja".
Grozno :eek: Ne znam kad vam je bilo onda, ali ja dan danas znam naletit na sviranje tih pjesama na tulumima. I ne volim ih :flop:
klonka wrote: I Eaglesi, majku im šugavu netalenriranu kmečavu. :gaah : Najgora pjesma u svemiru. Trebalo ih je sve ugurat u taj hotel i zapalit prije nego što su tu pjesmu pustili u javnost. :mad:



Svejedno, Balaš je i dalje najopasniji po nastavak tuluma. Čim krene prva njegova pjesma, možeš se pozdravit s promjenom repertoara.
: visi: : visi: : visi: : visi:
Potpis na ovo :top:

Dodajem Mišu :p užas :D

Hekatonhir wrote:Pa svaki će ti gitarist reći da svira zbog komada, puca njemu prsluk za umjetnost. Cure se lijepe na glazbenike, to je činjenica. Valjda misle da su prsti vješti na žici vješti i na... Dalje se fićuka. :D
Ne otvrdnu li gitaristima jagodice od pritiskanja žica?
:kokice:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

08 Nov 2011, 01:30

blue » wrote: Grozno :eek: Ne znam kad vam je bilo onda, ali ja dan danas znam naletit na sviranje tih pjesama na tulumima. I ne volim ih :flop:
Onda = sredinom osamdesetih. Bilo je jako teško izbjeći. :crying:
Ovo dan danas je još veći horor. One onda je mrvu (samo mrvu) lakše razumjeti.
Ali, vaditi iz naftalina pa onda izvaditi to?!?
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Nov 2011, 10:25

A od onda do danas, ne radi se o vađenju iz naftalina, te muzičke tvorevine su očito cijelo vrijeme među nama :eek: Image
Ok osim ako nisu imale neku manju pauzicu od par godina između sredine osamdestih i kad sam ja počela izlaziti :D
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

08 Nov 2011, 10:35

ja mislim da su sada nekako izvadjene iz naftalina kao i cijele osamdesete. one su sada in.
pogle traperice :D espadrile i psagerice :D

mislim da nisu imali pauzu ali su imali neku razumnu dozu prisutnosti :)
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Nov 2011, 10:43

Te tvorevine su uvijek među nama, ima ih i iz šezdesetih. :tuzni:


Nikad mi nije bilo jasno kako neki tinejdžer prvo počne slušati Azru i Balaša (ili Hendrixa, Janis i Doorse) umjesto nečega što spada u njegovo vrijeme. Današnja mainstream glazba je očajna, dobro, ali zašto onda kao alternativu uzimati nešto iz prahistorije? Da se razumijemo, ne mislim na to da je loše slušati nešto staro, volim ja i Billie Holiday i Neu! Izvrsne glazbe ima u svim razdobljima, što je onda to što nagoni ljude da započnu slušati glazbu posežući za glazbenim buntovništvom svojih djedova?
gonj špadi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Nov 2011, 10:47

blue » wrote: Ne otvrdnu li gitaristima jagodice od pritiskanja žica?
:kokice:
Otvrdnu. Ali samo na jednoj ruci, najčešće lijevoj. I ne koliko tamburašima, ono su mnogo tvrđe žice. Ali zato je druga, desna - gipka i meka. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

08 Nov 2011, 10:49

klonka » wrote:Te tvorevine su uvijek među nama, ima ih i iz šezdesetih. :tuzni:


Nikad mi nije bilo jasno kako neki tinejdžer prvo počne slušati Azru i Balaša (ili Hendrixa, Janis i Doorse) umjesto nečega što spada u njegovo vrijeme. Današnja mainstream glazba je očajna, dobro, ali zašto onda kao alternativu uzimati nešto iz prahistorije? Da se razumijemo, ne mislim na to da je loše slušati nešto staro, volim ja i Billie Holiday i Neu! Izvrsne glazbe ima u svim razdobljima, što je onda to što nagoni ljude da započnu slušati glazbu posežući za glazbenim buntovništvom svojih djedova?
pa recimo, ja sam za hendrixa, joplinicu, doorse "cula" preko staraca. zelim misliti da oni spadaju u predhistoriju u odnosu na mene :D
uz neke stvari sam odrasla.
ili domaci new vawe. uz tresnjevacke sam znala pjesme i imala kazete...idola :D
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

08 Nov 2011, 10:50

Hekatonhir » wrote:
Otvrdnu. Ali samo na jednoj ruci, najčešće lijevoj. I ne koliko tamburašima, ono su mnogo tvrđe žice. Ali zato je druga, desna - gipka i meka. :D
i ima duze nokte :D :kokice: :nikadzadovoljne: :zubo:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

08 Nov 2011, 13:00

klonka » wrote:Te tvorevine su uvijek među nama, ima ih i iz šezdesetih. :tuzni:


Nikad mi nije bilo jasno kako neki tinejdžer prvo počne slušati Azru i Balaša (ili Hendrixa, Janis i Doorse) umjesto nečega što spada u njegovo vrijeme. Današnja mainstream glazba je očajna, dobro, ali zašto onda kao alternativu uzimati nešto iz prahistorije? Da se razumijemo, ne mislim na to da je loše slušati nešto staro, volim ja i Billie Holiday i Neu! Izvrsne glazbe ima u svim razdobljima, što je onda to što nagoni ljude da započnu slušati glazbu posežući za glazbenim buntovništvom svojih djedova?
Ja nisam nikad slušala Hendrixa, Janis i Doorse.

Počela sam sa Sex Pistolsima i Ramonesima. :rozi:
To je jedini logični početak mladih pankera. :o
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Post Reply