Kvartalno izjašnjavanje o Balaševiću - ko izda pizda

Muzičari koji piju
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

08 Nov 2011, 13:16

Mislim da zapravo ne znam ni jednu njegovu pjesmu. Znam da ljudi često spominju petla u vezi s Balaševićem i tako par još detalja, ali to više hvatam iz slušanja što se priča nego slušanja glazbe. A opet, glas bi prepoznala. Čudno.

Nit smrdi nit miriši.


Happy Easter!
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 17:14

Ovo je sjajna tema. Čovjek može napraviti izrazito preciznu diferencijaciju između onih koji silno ističu svoj kul i onih koji doista jesu kul. Idem sad malo dopuniti shit listu pomoću ove teme, bog je blagoslovio.

Nego, ne znam koliko ste upoznati s psihološkim testovima, no neki koriste pitanja koja ukazuju na to laže li anketirani.

Primjer:

1. Volite li Balaševića?
2. Volite li U2?
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 17:17

klonka » wrote:Pratim Jez i podižem za Azru. :o
Ti ovo ozbiljno?
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Nov 2011, 18:11

Ozbiljno. Ne volim Štulićev tugaljivi glas, ne volim Azrin zvuk i apsolutno ne podnosim horde fanova koji tog čovjeka dižu u nebesa. Da su imali par dobrih pjesama, jesu, ali to nikad nisu one koje se sviraju na tulumima.
gonj špadi
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 18:21

Kakve to veze ima? Nije Štulić kriv što ekipa otkida na Balkane moj, Klinček stoji pod oblokom i A šta da radim, a ne na Filigranske pločnike, Pavela i, recimo, Život običnog tempa. A, pazi, to su sve tri stvari s ISTOG albuma.

Ne suditi bend po hard core fanovima je pretpostavka minimuma objektivnosti. :mudri:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Nov 2011, 18:39

A prvi dio rečenice si odlučio ignorirati? Nisu mi nešto ni bez fanova, fanovi su samo jezičac na vagi. :ne zna:
gonj špadi
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 18:50

User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Nov 2011, 19:02

Tugaljiva boja glasa, čovječe. Ponašaš se upravo kao jedan od fanova koji nisu u stanju racionalno pojmiti činjenicu da Štulić nekome nije bog.



Fanovi Azre su fakat gori od fanova Balaševića. :kava:
gonj špadi
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 19:13

Ne trolaj. Nigdje nisam tvrdio da je Štulić bog, daleko od toga.

Nema u svim pjesmama tugaljivi glas, to je sve. Spominjanje fanova je izlišno - oni ne definiraju kvalitetu izvođača. Nisam fan Azre niti Balaševića. Vrlo ih rijetko slušam. No nekritičko pljuvanje je istovjetno nekritičkom obožavanju. Dakle - ako je netko sličan HC fanovima - to su nipodoštavači.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

08 Nov 2011, 19:13

Ne znam šta bih rekla, Balašević je barem dosljedan u svom muzičkom izričaju, odnosu prema marketingu i komercijalizaciji, podilaženju i fanovima i sebi, i takav je maltene kroz cijelu svoju karijeru.

Jebiga, jedan umjetnik i mesija kakav je Štulić htio biti ne bi niti snimio "A šta da radim".

Ne moš se jebat' i ostat nevin.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 19:17

Pih. Vrijeme je za Krležu:

Ne cijenimo knjževnike po najgorim djelima, niti po prosječnoj kvaliteti, nego po njihovim najboljim djelima.

Isto, dakako, vrijedi i za glazbenike.

Ono što ne valja - neću slušati. Ali zato ono što valja ostaje.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

08 Nov 2011, 19:27

schmokljan » wrote:Ne trolaj. Nigdje nisam tvrdio da je Štulić bog, daleko od toga.

Nema u svim pjesmama tugaljivi glas, to je sve. Spominjanje fanova je izlišno - oni ne definiraju kvalitetu izvođača. Nisam fan Azre niti Balaševića. Vrlo ih rijetko slušam. No nekritičko pljuvanje je istovjetno nekritičkom obožavanju. Dakle - ako je netko sličan HC fanovima - to su nipodoštavači.
Nije mi drag zvuk, nije mi draga pjevačeva boja glasa, pjesme su mi uglavnom ništa posebno, što mi još ostaje? Da imaju par stvari koje su mi drage, imaju, ali omjer stvari koje smatram dobrima i onih koje smatram bezveznima i precijenjenima ne ide mom voljenju tog benda u prilog. Sve u svemu, taj bend smatram ispodprosječnim. Dakle, smijem li da nešto ne volim (pa i da smatram precijenjenim govnom) prije nego što me se optuži da nekritički pljujem po tome? Nisi ni morao reći da je Štulić bog, tvoje dizanje u obranu benda i cijepljenje s linkovima "aha, vidiš da nisu baš sve stvari takve kakve kažeš da jesu!" dovoljno govori o tome što misliš.
gonj špadi
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

08 Nov 2011, 19:28

Ne, fulao si mi pojnt, Šmokljane :D
Dakle, može neki pisac ili muzičar imati varijacije (kvalitativne) u opusu, unutar potrage za odgovarajućim izričajem ili promjene istog usljed nekih okolnosti za koje on smatra da su važne i da se moraju odraziti na njegovo stvaralaštvo. U tome može biti nečeg što je loše izvedeno, ali ja se ne sjećam niti jednog pisca, naprimjer, koji je temeljito izdao sebe u jedno pet knjiga, pa onda opet bio prečru u narednih pet. Dakle, grubi primjeri.

Ono, ako ćeš biti socijalno angažirani mesija, budi. Just don't sell me crap on the same plate as a side dish.
Last edited by Melody on 08 Nov 2011, 19:32, edited 1 time in total.
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 19:28

User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

08 Nov 2011, 19:31

[quote="schmokljan »"]Pih. Vrijeme je za Krležu:

Ne cijenimo knjževnike po najgorim djelima, niti po prosječnoj kvaliteti, nego po njihovim najboljim djelima.


Ili po omjeru dobrih i loših djela. I Severini se omakne dobra pjesma :hek:

Ni ja nisam uspjela zavolit Azru. Balkane moj , A šta da radim su zbilja preljigave. Gracija je recimo fantastična. Ali, ne odgovara meni taj senzibilitet, mislim. Ni Đoletov, pa recimo ni od Pušenja...

Mnogima je u pjesmi bitniji tekst od glazbe. Meni nije, volim kad mi se tekst sviđa, ali glazba, vokal i interpretacija su mi daleko važniji. Na tekst ću obratit pažnju tek nakon što me zaintrigira muzika. Možda radi toga ne volim Pivo, Pušenje, Đoleta....? :misli: Jel ima to smisla? Nije im nešto maštovita glazba....
Last edited by Beau on 08 Nov 2011, 19:34, edited 2 times in total.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 19:32

User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

08 Nov 2011, 20:03

Ne volim Azru, nikad mi nije sjela. Balašević može proć, ne ide mi na živce. Neke pjesme čak volim poprilično.
Jebe mi se za njihove fanove, "Daj ne pili" uvijek djeluje.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Nov 2011, 21:49

Azra može proć, ne volim ni Zabranjeno pušenje :D
schmokljan » wrote:Ovo je sjajna tema. Čovjek može napraviti izrazito preciznu diferencijaciju između onih koji silno ističu svoj kul i onih koji doista jesu kul. Idem sad malo dopuniti shit listu pomoću ove teme, bog je blagoslovio.

Nego, ne znam koliko ste upoznati s psihološkim testovima, no neki koriste pitanja koja ukazuju na to laže li anketirani.

Primjer:

1. Volite li Balaševića?
2. Volite li U2?
I što se tu očekuje kao odgovor?

Meni je oboje glazbeno bezveze, a U2 su mi još i pozeri, o Balaševiću ne znam baš ništa osim nekih njegovih pjesama pa ne mogu tvrdit :ne zna:
Koji mi je psihoprofil? :kokice:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

08 Nov 2011, 22:19

BoDerek » wrote:
ok...pivo u isti kos kao i pusenje i balasevic :eek:
drugo...
Pijan sam k'o drvored, a strah me na WC.
Cak me i plocice podsjecaju na tebe.
Mozda ti je to utjeha, mislio sam na tebe,
Fulao sam pisoar za nekoliko metara.
...nije mastovito?

ok, hp dzinovski i svijet glamura su nebo i zemlja, al opet...nije mastovito? :ne zna:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

08 Nov 2011, 22:21

U, odlično! Ja bih u kvartalno izražavanje mržnje prema balaševićevim fanovima a i njemu, odmah upisala i azru. Očito moraš imat žicu za te tugaljive seronje iz ex yu.
Ne volim ni ex yu rock novi val i sve slično. :bljuc:
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

08 Nov 2011, 22:22

U2 :visi: :D
Novi val - uglavnom :visi:
Pastirski rok :visi:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

08 Nov 2011, 22:30

dimnjak » wrote: ok...pivo u isti kos kao i pusenje i balasevic :eek:
drugo...
Pijan sam k'o drvored, a strah me na WC.
Cak me i plocice podsjecaju na tebe.
Mozda ti je to utjeha, mislio sam na tebe,
Fulao sam pisoar za nekoliko metara.
...nije mastovito?

ok, hp dzinovski i svijet glamura su nebo i zemlja, al opet...nije mastovito? :ne zna:
Nisi shvatila. Rekoh da mi je za dobru pjesmu bitnija glazba od teksta. Pa sam kao primjer navela bandove sa dobrim tekstovima, a , po meni, nemaštovitom i dosadnom glazbom: u to prije svega ubrajam Hladno pivo. Šteta dobrih tekstova uz onakvu bezidejnu teen muziku, a o Miletovom pjevanju da ne pričam....
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 Nov 2011, 22:32

dimnjak » wrote: ok...pivo u isti kos kao i pusenje i balasevic :eek:
drugo...
Pijan sam k'o drvored, a strah me na WC.
Cak me i plocice podsjecaju na tebe.
Mozda ti je to utjeha, mislio sam na tebe,
Fulao sam pisoar za nekoliko metara.
...nije mastovito?

ok, hp dzinovski i svijet glamura su nebo i zemlja, al opet...nije mastovito? :ne zna:
Hladno pivo je maštovito i sve najsuper :cerek: čak i nakon ovih vrlo mainstream izdanja :tuzni:
Melody wrote:U2 :visi: :D
Novi val - uglavnom :visi:
Pastirski rok :visi:
Potpis na svo troje :D
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

08 Nov 2011, 22:37

Jeeeeeesil malaaaa ljubila do sadaaaaa... :D Ops, guilty pleasure there. :D

Sad ste se bome raširili van Balaševića, treba nova tema - "Kaj svi vole slušati osim mene".
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

08 Nov 2011, 22:37

Nevjerojatna količina ekipe koja glazbenim ukusom svjedoči kul. Pih.
Post Reply