Grobovi, država, krv i tlo

Koljite se i gložite!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

12 Jan 2012, 23:21

A.P. » wrote:Dabogda nam država propala u onoliko komada koliko milijardi dugujemo :Pop:
Neki su svoje 20-te proveli u grobovima da bi je imali - nije ti ovo baš lijepo. :)


User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Jan 2012, 23:36

OliverZG » wrote: Neki su svoje 20-te proveli u grobovima da bi je imali - nije ti ovo baš lijepo. :)
Također su mnogi proveli svoje 20-e u grobovima stvarajući državu koju su ovi novi rušili i razjebali na 6 osnovnih dijelova. Nije to baš bilo lijepo od njih.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

12 Jan 2012, 23:41

OliverZG » wrote: Neki su svoje 20-te proveli u grobovima da bi je imali - nije ti ovo baš lijepo. :)
Možda bi trebalo stvari postaviti na način da nije lijepo od onih koji su stvorili toliki dug.
Nije problem u onome tko kaže: Car je gol.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

12 Jan 2012, 23:42

Beta ženka » wrote: Također su mnogi proveli svoje 20-e u grobovima stvarajući državu koju su ovi novi rušili i razjebali na 6 osnovnih dijelova. Nije to baš bilo lijepo od njih.
Nije nikada u povijesti postojalo tih 6 osnovnih dijelova, kroz cijelu povijest ti narodi su bili vezani za različite sile i različite sudbine tih sila.

A glede rušenja, samo su spašavali živu glavu :mig:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

12 Jan 2012, 23:45

Tea Tree » wrote: Možda bi trebalo stvari postaviti na način da nije lijepo od onih koji su stvorili toliki dug.
Nije problem u onome tko kaže: Car je gol.
Apsolutno, ali zbog duga biti protiv države.

Kao da su Njemci protiv Njemačke ili Talijani protiv Italije jer eto trenutno u proračunu nema novca koliko je netko očekivao i to još u trenutku dok se još vide oštećenja na žbukama.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

12 Jan 2012, 23:51

OliverZG » wrote: Nije nikada u povijesti postojalo tih 6 osnovnih dijelova, kroz cijelu povijest ti narodi su bili vezani za različite sile i različite sudbine tih sila.

A glede rušenja, samo su spašavali živu glavu :mig:
Ma nemoj? I? Sto s tim zivim glavama? Cije su danas vlasnistvo? :kava:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

12 Jan 2012, 23:53

Aristocat » wrote: Ma nemoj? I? Sto s tim zivim glavama? Cije su danas vlasnistvo? :kava:
Ne znam na što mislliš. Vjerojatno ti smeta što netko ima više nego bi ti htjela. Odmah da kažem meni ne smetaju nimalo, dapače htio bi da ih je više.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

12 Jan 2012, 23:55

OliverZG » wrote: Apsolutno, ali zbog duga biti protiv države.

Kao da su Njemci protiv Njemačke ili Talijani protiv Italije jer eto trenutno u proračunu nema novca koliko je netko očekivao i to još u trenutku dok se još vide oštećenja na žbukama.
Joooj, već smo debelo offtopic, ali samo ću još ovo pa neću nastavljati:
Tempom kakvim smo krenuli, kod nas će se vidjeti oštećenja na fasadama još dvadesetak godina tj. do sljedećeg rata.
Ma koliko se ti trudio ublažiti situaciju, naravno da se ne radi o tome da eto "u proračunu nema novca koliko je netko očekivao". Po ovome ispada da neki tamo, eto, očekuju brdo para u proračunu, što bi oni htjeli, nema ni 20 godina da je rat prestao, naravno da ćemo biti zaduženi za milijarde.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Jan 2012, 23:56

OliverZG » wrote: Nije nikada u povijesti postojalo tih 6 osnovnih dijelova, kroz cijelu povijest ti narodi su bili vezani za različite sile i različite sudbine tih sila.

A glede rušenja, samo su spašavali živu glavu :mig:
Je, je... Svi odreda pogotovo. :rofl:

Da, offtopic...

Slobodna radna mjesta? Pa uvijek ima poslova prodaje ovog ili onog, uglavnom onog što ljudima ne treba ili nemaju love za to + piramidalne šeme... :facepalm:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Jan 2012, 00:01

OliverZG » wrote: Neki su svoje 20-te proveli u grobovima da bi je imali - nije ti ovo baš lijepo. :)
Olivere,

već znamo i ti i ja da su naši svjetonazori, kao i pogledi na politiku i religiju zaista potpuno suprotni da suprotniji ne mogu biti.
Budući da si već nekoliko puta izrazio usputno i offtopično negodovanje na neku moju opasku koja ne poštuje ovu državu ili crkveni aparat, reći ću ovako: nisam patriot niti domoljub, nisam religiozna, a poštujem da si ti sve obrnuto. Pisat ću rvacka, i pisat ću svašta loše štogod mi padne na pamet o državi i njenom vodstvu, pomiri se s tim. Tuđe opaske i moralizatorski komentari to neće promijeniti.
Imala sam članove obitelji u ratu, kao što sam pohađala prva dva razreda osnovne škole usred ratom pogođenog područja nasred granice s republikom srpskom dok su granate padale dvjesto metara dalje u nečiju bašču.

Dakle, prema tome, lijepo te molim po zadnji put da prestaneš komentirati takve stvari.
Da, naravno da je tvoja sloboda pisati što hoćeš po forumu, ali ja ti lijepo sad kažem da ću to tvoje jeftino đezbiodevedesprve moraliziranje elegantno zaobići i ignorirati, jer je jedan od najtreš argumenata uopće koji je toliko izgubio vrijednost da više ne mogu ni popizditi na ovo gore ispisano.

Toliko od mene po tom pitanju, lijep pozdrav i laku noć.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 00:01

Beta ženka » wrote: Slobodna radna mjesta? Pa uvijek ima poslova prodaje ovog ili onog, uglavnom onog što ljudima ne treba ili nemaju love za to + piramidalne šeme... :facepalm:
Da se ne prodaje ne bi bilo niti ponude tih radnih mjesta :mig:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

13 Jan 2012, 00:04

OliverZG » wrote: Da se ne prodaje ne bi bilo niti ponude tih radnih mjesta :mig:
Da se prodaje, ne bi bilo fluktuacije, odnosno ne bi ljudi odustajali od jalovih poslova koji ne donose zaradu. :mig:

(Afrika, ovo s granatama i tuđom baščom na 200 m mi je isto poznato, samo iz '95., daj me prestani više kopirati :zubo:)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 00:06

A.P. » wrote: već znamo i ti i ja da su naši svjetonazori, kao i pogledi na politiku i religiju zaista potpuno suprotni da suprotniji ne mogu biti.
To nema veze niti malo s mojim svjetonazorom niti religijom nimalo. Pitanje je opće kulture i bontona da se ne pljuje po nečemu za što su drugi u tvojim/našim godinama ginuli.

Može se reći nije za mene ginuo, ipak referendum je pokazao da je u tom trenutku preko 90% ljudi to željelo.
Dakle, prema tome, lijepo te molim po zadnji put da prestaneš komentirati takve stvari.
Okey, što se mene tiče, ne ću te više komentirati :)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

13 Jan 2012, 00:08

Vjeruj mi da za OVO što sad imamo nije nitko ginuo.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

13 Jan 2012, 00:14

A.P. » wrote:Vjeruj mi da za OVO što sad imamo nije nitko ginuo.
Točno. Niti se za OVO bilo tko izjasnio na bilo kojem referendumu.
Oliver, ne vjerujem da ti to nije jasno.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 00:20

OVO sad je ovo sad nakon petogodišnjeg rata i sveopćeg uništenja. Ne znam puno država koje 15ak godina nakon rata izgledaju ovako uređene kao što je Hrvatska. Unatoč tome što što to trenutno nije baš TO.

Sigurno izgledamo puno bolje nego oni od kojih smo se odcjepili jer su bili "bolji". Vjerojatno smo najstabilnija i najugodnija država za život od svih bivših sastavnica. Nije baš za očekivat da se u 20 godina postane Švicarska, za to ipak treba makar stoljeće mira.

Nemam protiv da se govori išta protiv OVOGA to je svačije pravo, ali protiv same države ... potpuno mi je neshvatljivo da se može biti protiv same države, dakle praktično se želi da bude onako kako se prosječno živi u Srbiji, BiH, Makedonijii, Kosovu, Crnoj Gori, Sloveniji ... dakle bolji smo i uređeniji i s boljim potencijalom od svih tih država. I ponavljam to nije pitanje svjetonazora niti religije.

Za još 20 godina bit će još bolje. Sumnjam da će i u susjednim državama za 20 godina biti toliko bolje.
Last edited by Anonymous on 13 Jan 2012, 00:28, edited 5 times in total.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

13 Jan 2012, 00:23

OliverZG » wrote:OVO sad je ovo sad nakon petogodišnjeg rata i sveopćeg uništenja. Ne znam puno država koje 15ak godina nakon rata izgledaju ovako uređene kao što je Hrvatska. Unatoč tome što što to trenutno nije baš TO.

Sigurno izgledamo puno bolje nego oni od kojih smo se odcjepili jer su bili "bolji". Vjerojatno smo najstabilnija i najugodnija država za život od svih bivših sastavnica. Nije baš za očekivat da se u 20 godina postane Švicarska, za to ipak treba makar stoljeće mira.
OVAKO uređene? UREĐENE?

Pa u onoj groznoj Jugi se masovno počelo graditi 2-3 godine nakon rata, obnavljala industrija, a radnici zbrinjavali da imaju za normalan život i krov nad glavom.

Maaa... zašto uopće pišem, davno sam si rekla za ovakve političke teme "prste pregrizla". :facepalm:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

13 Jan 2012, 00:35

OliverZG » wrote:OVO sad je ovo sad nakon petogodišnjeg rata i sveopćeg uništenja. Ne znam puno država koje 15ak godina nakon rata izgledaju ovako uređene kao što je Hrvatska. Unatoč tome što što to trenutno nije baš TO.

Sigurno izgledamo puno bolje nego oni od kojih smo se odcjepili jer su bili "bolji". Vjerojatno smo najstabilnija i najugodnija država za život od svih bivših sastavnica. Nije baš za očekivat da se u 20 godina postane Švicarska, za to ipak treba makar stoljeće mira.

Nemam protiv da se govori išta protiv OVOGA to je svačije pravo, ali protiv same države ... potpuno mi je neshvatljivo da se može biti protiv same države, dakle praktično se želi da bude onako kako se prosječno živi u Srbiji, BiH, Makedonijii, Kosovu, Crnoj Gori, Sloveniji ... dakle bolji smo i uređeniji i boljim potencijalom od svih tih država.

Za još 20 godina bit će još bolje. Sumnjam da će i u susjednim državama za 20 godina biti toliko bolje.
Država je višekratno pljačkana, a neki pljačkaši su u zatvoru, neki su umrli pa se tako spasili od sigurnog zatvora, dok će neki tek tamo dospjeti. Nemoj reći da nemaš pojma o tome.
Najstabilnija država za život od bivših sastavnica je Slovenija. Ugodnost je subjektivna, ali i najugodnija, da.
Kako su izgledale stvari u Njemačkoj protekom 20 godina od 2. svj. rata? Da ne spominjem plaćanja ratnih šteta.

Oliver, ovo su općepoznate stvari, ne dokazuju se čak ni u sudskim postupcima.

A, zašto ih ja onda pišem? :misli:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Jan 2012, 00:48

Nema smisla. Oliver još nije usvojio da je HDZ zločinačka organizacija. I da nisu svi u rvackoj hadezeovci pa im sukladno tome nije uvijek bilo lijepo.
Eto, komentar o tvornicama dokazuje dubinu njegovih deluzija.
Last edited by Anonymous on 13 Jan 2012, 00:49, edited 1 time in total.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 00:48

Tea Tree » wrote: Država je višekratno pljačkana, a neki pljačkaši su u zatvoru, neki su umrli pa se tako spasili od sigurnog zatvora, dok će neki tek tamo dospjeti. Nemoj reći da nemaš pojma o tome.
Ja ne mislim da je višekratno opljačkana. Brijem da svaka tvornica koja radi danas proizvodi više nego 90e a one koje ne rade e pa fakat turbinske lopatice iz 60ih danas više nisu nikome potrebne, Galebovi su dječija igračka itd. itd. ne vidim svrhu u tome da nešto radi eto da bi radilo nešto.
Najstabilnija država za život od bivših sastavnica je Slovenija. Ugodnost je subjektivna, ali i najugodnija, da.
Tu je negdje sa Hrvatskom, no sve da je i 10 puta bolja, opet je samostalna Hrvatska bolja nego u zajednici, dakle isplatilo se ginuti i tima koji su poginuli treba zahvaliti tako da se ne pljuje po onom okviru za koji su ginuli. A što se tiče kritiziranja unutrašnjosti to je svakom na volju.
Kako su izgledale stvari u Njemačkoj protekom 20 godina od 2. svj. rata? Da ne spominjem plaćanja ratnih šteta.
Pa i nije posebnih opterećujućih plaćanja ratnih šteta poslije drugog svjetskog rata (naučili su lekciju pobjednici), a izgledala je onako kako je izgledala bile su tu zapadne sile pa istočne koje su htjele ovo i ono ... sasvim drugi kontekst.
Oliver, ovo su općepoznate stvari, ne dokazuju se čak ni u sudskim postupcima.
Zato što nisu opće poznate, to su opće poznate parole koje u sebi sadrže dio istine i dio neobjektivnog prenapuhavanja. Toliko su izlizane da ih se može naći u propagandnim priručnicima iz valjda vremena Francuske revolucije.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 00:54

ex anais » wrote:Nema smisla. Oliver još nije usvojio da je HDZ zločinačka organizacija. I da nisu svi u rvackoj hadezeovci pa im sukladno tome nije uvijek bilo lijepo.
Oliver nikad nije glasovao za HDZ, dobro osim na jednim predsjedničim izborima. Moja obitelj nije imala nikakvih koristi od HDZ što je ružno da insinuiraš, osim toga nitko nije ni u HDZu niti je bio u ikojoj stranci ikada.

I ne ne mislim da je HDZ zločinačka organizacija, to je sintagma likova koji izazivaju jezu svojom retorikom. Retorika koja sigurno ne spada u demokratski diskurs.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 Jan 2012, 00:57

Nikad, osim jednom. :facepalm: Da imaš četrdeset godina pa bih rekla. Pretpostavljam da je to jednom bilo onda kad je splicka riva žarila i palila.
Ako nemaš koristi od njih onda je izuzetno glupavo zalagati se za lopove. :ne zna:

Pretpostavljam da je i splitska riva spadala u demokratski diskurs. Kao i likovi koji su izazivali jezu svojim revivalom ustaških znakova i žarili i palili Dalmacijom kad je zadnji put SDP bio na vlasti. Ma, povraća mi se, idem s teme. :)

edit: Kad se već pozivaš na grobove bilo bi lijepo da se sjetiš tih koji su po tim grobovima pljunuli i popišali se, dakle HDZ-a. ;)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

13 Jan 2012, 01:06

OliverZG » wrote: Ja ne mislim da je višekratno opljačkana. Brijem da svaka tvornica koja radi danas proizvodi više nego 90e a one koje ne rade e pa fakat turbinske lopatice iz 60ih danas više nisu nikome potrebne, Galebovi su dječija igračka itd. itd. ne vidim svrhu u tome da nešto radi eto da bi radilo nešto.
Pa trebala se proizvodnja unaprijeđivati, valjda? Nije valjda da si pomislio da se zalažem za proizvodnju nepotrebnih stvari, koje je vrijeme pregazilo, tek toliko da se nešto proizvodi?
Tu je negdje sa Hrvatskom, no sve da je i 10 puta bolja, opet je samostalna Hrvatska bolja nego u zajednici, dakle isplatilo se ginuti i tima koji su poginuli treba zahvaliti tako da se ne pljuje po onom okviru za koji su ginuli. A što se tiče kritiziranja unutrašnjosti to je svakom na volju.
Baš ono tu negdje?
Ovi koji su poginuli su poginuli pa ih ne možemo pitati što su htjeli. Ali ovi koji su bili nadomak smrti i preživjeli, nekako mi ne izgledaju zadovoljni konačnim ishodom. A, vidim da su se brojni drznuli i javno progovoriti u svoje ime, a i u ime ovih poginulih da OVO nije onaj okvir za koji su se borili. Izgleda da se po putu nešto pobrkalo.
Pa i nije posebnih opterećujućih plaćanja ratnih šteta poslije drugog svjetskog rata (naučili su lekciju pobjednici), a izgledala je onako kako je izgledala bile su tu zapadne sile pa istočne koje su htjele ovo i ono ... sasvim drugi kontekst.

Zato što nisu opće poznate, to su opće poznate parole koje u sebi sadrže dio istine i dio neobjektivnog prenapuhavanja. Toliko su izlizane da ih se može naći u propagandnim priručnicima iz valjda vremena Francuske revolucije.
Dio istine? Njemačka nije plaćala ratne štete pa to nije istina ili je samo parola? Ili Kutle i ostali nisu ništa zapravo ukrali pa je to parola?
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 01:06

ex anais » wrote:Nikad, osim jednom. :facepalm: Da imaš četrdeset godina pa bih rekla. Pretpostavljam da je to jednom bilo onda kad je splicka riva žarila i palila.
Ja sam punoljetan od 2002 :mig: a u međuvremenu je bilo ponešto lokalnih, parlamentarnih i predsjedničkih izbora, među njima 2002 & 2003 nisu bili predsjednički izbori :mig:
Ako nemaš koristi od njih onda je izuzetno glupavo zalagati se za lopove. :ne zna:
Izuzetno je glupo, govoriti za nekoga da je lopov samo zato što je tako netko napisao. Za dvjestotinjak dana počet će pisati i kako su ovi lopovi pa ćeš i za ove govorit da su lopovi, ... ja pojma nema tko je lopov niti tko nije i sigurno unaprijed zbog 174 naslova fonta 32 neću odlučiti tko je lopov, eventualno mogu sumnjati.
Pretpostavljam da je i splitska riva spadala u demokratski diskurs.
Demonstracije to jesu, korištenje političkog glasa za tužbu & presudu nije. :)
edit: Kad se već pozivaš na grobove bilo bi lijepo da se sjetiš tih koji su po tim grobovima pljunuli i popišali se, dakle HDZ-a.
Takvu retoriku možeš nekome drugom prodavati. Možda nekim primjerom koji nije tvoja gotova odluka.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

13 Jan 2012, 01:14

Tea Tree » wrote: Pa trebala se proizvodnja unaprijeđivati, valjda? Nije valjda da si pomislio da se zalažem za proizvodnju nepotrebnih stvari, koje je vrijeme pregazilo, tek toliko da se nešto proizvodi?
Pa neke se stvari ne mogu ponovno uspostaviti nakon što su ugašene, neke su tehnologije toliko različite da ne postoje više ljudi koji ih mogu kontrolirati itd. Ono što se može se proizvodi, uostalom to je i razlog zašto ne zaustavljamo i ne treba zaustaviti brodogradnju jer kad se jednom to zaustavi i radnici raspuste treba valjda 20 godina da se ponovno uspostavi isti nivo. Pa nije to rezati paradajze.
Baš ono tu negdje?
Pa da, ne vidim nešto u medijima da govore da su puno, puno bolji od nas. Nešto manje korupcije, malo veće plaće i to je to.
Ovi koji su poginuli su poginuli pa ih ne možemo pitati što su htjeli. Ali ovi koji su bili nadomak smrti i preživjeli, nekako mi ne izgledaju zadovoljni konačnim ishodom. A, vidim da su se brojni drznuli i javno progovoriti u svoje ime, a i u ime ovih poginulih da OVO nije onaj okvir za koji su se borili. Izgleda da se po putu nešto pobrkalo.
Što ti misliš da oni žele da se država raspadne ? Oni žele bolji unutrašnji ustroj, to želim i ja. Samo kakve to veze ima sa željom da se uništi država kao država. Koji bi to razlog bio da bi bilo bolje da je nema?
Pa i nije posebnih opterećujućih plaćanja ratnih šteta poslije drugog svjetskog rata (naučili su lekciju pobjednici), a izgledala je onako kako je izgledala bile su tu zapadne sile pa istočne koje su htjele ovo i ono ... sasvim drugi kontekst.
Suspendirali su plaćanje ratne štete dok ne budu imali novaca te šteta nije bila neka preopterećujuća za samu Njemačku zbog negativnih iskustava s Prvim svjetskim ratom.

Ja ne znam jeli ukrao. Ako je ukrao jesu ga sudili? Koliko znam jesu i sad je pobjegao, kad ga se dočepaju u zatvor će i on i ostali koji se javljaju poslije svih ratova igdje.
Post Reply