Lokalni izbori 2021.

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Apr 2021, 02:22

Jedan od najznačajnijih političkih događaja ove godine bit će lokalni izbori koji će se održati 16. svibnja. Sabor je prije nekoliko dana izglasao izmjene Zakona o lokalnim izborima. Njime su, između ostalog, pooštreni uvjeti kandidiranja. Prema novim pravilima, osuđenici na zatvorsku kaznu od najmanje šest mjeseci mogu zaboraviti na kandidaturu na lokalnim izborima. Također, ako ih pravomoćna presuda zatekne na funkciji, mandat im je automatski završen.

Stipe Gabrić Jambo ima pravomoćnu presudu za kazneno djelo jer je ometao sudski postupak. Zbog te se činjenice po novim pravilima ne može kandidirati za gradonačelnika Metkovića. Pokojni zagrebački gradonačelnik Milan Bandić, njegov prijatelj, vjerojatno bi se također našao u neobranom grožđu s obzirom na to da ga je smrt zatekla dok se branio od nekoliko optužnica, a tko zna kako bi ti procesi završili uoči svibanjskog političkog obračuna.

Davor Filipović, HDZ-ov kandidat u Zagrebu, nema kriminalnih mrlja, ali ima krajnje upitnih zamisli. Ništa bolji nije ni Joško Klisović, SDP-ov kandidat za mjesto gradonačelnika Zagreba, o kojem nisam temu otvorio pa nastaviti možemo ovdje.


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Apr 2021, 03:00

Kad već govorim o Zagrebu, Jutarnji ima anketu u kojoj vodi Tomislav Tomašević. Na drugom je mjestu Davor Filipović, a iza njega je Vesna Škare-Ožbolt. Slijede Miroslav Škoro, Joško Klisović i Jelena Pavičić-Vukičević.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

14 Apr 2021, 07:14

Teško mi je povjerovati da Davor Filipović može biti drugi prema toj anketi. Lik je ordinarni debil koji svaki dan uspije napraviti neki neoprostivi gaf. Ako doista on uđe u drugi krug, Tomašević pobjeđuje bez problema.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Apr 2021, 09:27

Nikoga posebno nisam pratio pa možda griješim, ali iz tog mi je društva jedino Vesna Škare-Ožbolt, s čijom se politikom ne slažem, koliko-toliko normalna. Nemam pojma kakva je Jelena Pavičić-Vukičević, doduše.

Ekologe poput Tomaševića podržavam, pogotovo obrazovane. Kao politički kandidat nije mi međutim dovoljno prodoran. To vrijedi i za Klisovića. Treba se uhvatiti u koštac s hobotnicom zvanom Zagreb, a za takvo što čovjek mora imati muda. Salonska retorika nije dovoljna, biračima su potrebni jasni i čvrsti stavovi te precizan plan djelovanja od kojega se neće prvom prilikom odustati.
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 May 2021, 16:56

Temu sam otvorio prije mjesec dana, aktivnosti baš nije bilo, ali nadam se da ste to nadoknadili danas na glasanju. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 May 2021, 09:41

Uoči drugoga kruga: zdrav čovjek ima tisuću želja, a bolestan samo jednu - da Škoro pobijedi. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

28 May 2021, 09:49

Ako pobijedi Tomašević, mafija (čiji je Bandić bio potrčko) će ga, bojim se, pojesti za doručak.
A koji god od njih dvojice pobijedio, suočit će se s golemom zaduženošću i opasnošću od bankrota.

No bit će zanimljivo pratiti rezultate izbora za gradonačelnika u sva 4 najveća grada.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 May 2021, 12:35

Marsovac7 wrote:
28 May 2021, 09:49
Ako pobijedi Tomašević, mafija (čiji je Bandić bio potrčko) će ga, bojim se, pojesti za doručak.
Misliš na braću Pripuz, o čemu je nedavno u Nacionalu govorio Kutle?
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

28 May 2021, 12:53

Stitch wrote:
Misliš na braću Pripuz, o čemu je nedavno u Nacionalu govorio Kutle?
Da, i cijela ta kriminalna skupina (tzv. “dečki s Knežije”).
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 May 2021, 07:47

Prošao je drugi krug, jeste li zadovoljni rezultatima? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

31 May 2021, 09:13

Nisam nešto posebno zadovoljna, ali nisam ni naročito nezadovoljna. Zapravo sam se možda više veselila tome što neki antipatični nisu prošli, nego što su moji favoriti prošli. To općenito za lokalne izbore u cijeloj Hrvatskoj.

Što se pak tiče samoga Zagreba, jer me se to najviše dotikavle, Tomašević mi nije toliko mrzak koliko neki iz ekipe oko njega jer tamo zbilja ima zadrtih. A i malo me strah za Tomaševića i njegovu sigurnost. Neće mu biti lako, s obzirom na veliku zaduženost.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 May 2021, 09:34

Marsovac7 wrote:
31 May 2021, 09:13
Što se pak tiče samoga Zagreba, jer me se to najviše dotikavle, Tomašević mi nije toliko mrzak koliko neki iz ekipe oko njega jer tamo zbilja ima zadrtih. A i malo me strah za Tomaševića i njegovu sigurnost. Neće mu biti lako, s obzirom na veliku zaduženost.
Pitanje je koliko će ta koalicija trajati. Znaš i sama što se događa kad se dokopaš vlasti, počinje borba za što veći utjecaj i moć. Mnogi su se savezi raspali zato što su se pojedinci spotaknuli o vlastiti ego i pohlepu.
Potpisi su za budale.
Post Reply