Udruga Glas poduzetnika (UGP)

Koljite se i gložite!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Jan 2021, 15:13

Premješteno s teme Siječanjska depresija.
Quark wrote:
19 Jan 2021, 18:49
kod mene nije depresija već konstantna zabrinutost za egzistenciju. naime i ja i squaw smo mali, mikromali, poduzetnici u jednom malom gradu i kusamo onoliko koliko uprihodujemo / naplatimo. preživili smo 2020 godinu ali više zbog toga šta smo u lockdown ušli bez dugova i šta je bilo (bar kod mene) nešto posla ranije dogovorenog. siječanj je inače misec kad su gospodarske aktivnosti na minimumu pa ono... samotješidba :)
ali evo idu duži dani biće bolje :)
Pa koliko tebe nisam vidio :)
A ništa, je si se učlanio u UGP? Tvoj Šibenčanin je vodi :cerek:


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Jan 2021, 15:56

Kladim se da nam svima siječanj neće ostati zlatnim slovima upisan u poslovnu statistiku. Meni doduše ne bi pomoglo da se učlanim u tu udrugu, ali vama možda hoće.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Jan 2021, 16:07

Stitch wrote:
20 Jan 2021, 15:56
Kladim se da nam svima siječanj neće ostati zlatnim slovima upisan u poslovnu statistiku. Meni doduše ne bi pomoglo da se učlanim u tu udrugu, ali vama možda hoće.
A gle, ne mislim da je samo učlanjenje u GP nešto što te automatski svrstava u neki bolji položaj, ali mislim da je samo osnivanje te udruge dobro da se razbije mit o državi koja smatra da smo mi tu radi nje.

Pri tome ne mislim sada nešto posebno pljucati na Plenkovićevu vladu, jer budimo realni, ova vlada je barem po meni bila jedna od boljih, ako ne i najbolja koju smo ikada imali u ovih 30 godina samostalnosti, ali su joj se dogodile korona i dva potresa u 9 mjeseci što je dovoljno da uzdrma kompletnu državu po svim osnovama.

A sama udruga je dobra da ukaže na sve loše što se radilo od početka samostalne države, te vjerujem da će se stvari ipak početi korigirati u narednom periodu na nešto ipak boljem, poštenijem modelu.

Ok, ovaj post nema veze s ovom temom, ali eto, možda ga poslije možeš prebaciti na neko drugo mjesto, tipa politika ili gospodarstvo :misli:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Jan 2021, 16:12

Ma ne, neka stoji. Drago mi je da ima onih koji u svemu ovome vide neko dobro. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

20 Jan 2021, 16:31

miky0 wrote:
20 Jan 2021, 15:13
Pa koliko tebe nisam vidio :)
A ništa, je si se učlanio u UGP? Tvoj Šibenčanin je vodi :cerek:
naravno da nisan.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

20 Jan 2021, 17:18

Quark wrote:
20 Jan 2021, 16:31
naravno da nisan.
Smijem pitat zašto? Mislim zašto je to normalno da nisi :misli:
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

21 Jan 2021, 22:01

smiješ pitati naravno 😁
zato šta je to ekipa jebivjetara od kojih niko ništa konkretno ne radi. da su osnivači udruge dipl. ing. strojarstva i dipl. ing brodogradnje koji se inače bave konkretnim poslovima koji stvaraju vrijednost i za sebe i za zajednicu, onda svaka čast. ali pogledaj čime se bavi ekipa koja drma tom udrugom, koji su to poslovi bog te jeba. preprodaja gluposti, event industrija, ugostitelji, iznajmljivači... sve marginalne i nepotrebne djelatnosti ljudskog roda u kojima se i inače vrti pun kurac crne love, a koja kroz povijest ukazuje na dekadenciju društva.
evo, aj ti meni objasni kako neko može davati popust 80%. pazi, ja san matematičar po zanimanju, a cili život san u privatnom sektoru što znači da nekog kurca i o ekonomiji znan. dakle, kako neko može davati popust 80%? po meni to vrijeđa inteligenciju čovjeka, a onaj koji besramno vrijeđa inteligenciju čovjeka za mene je ništa drugo nego jebivjetar.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

22 Jan 2021, 01:06

Šta fali? Ako ti je marža 5% onda moš popustit još 15% od prvobitnih 100. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

22 Jan 2021, 08:38

Quark wrote:
21 Jan 2021, 22:01
smiješ pitati naravno 😁
zato šta je to ekipa jebivjetara od kojih niko ništa konkretno ne radi. da su osnivači udruge dipl. ing. strojarstva i dipl. ing brodogradnje koji se inače bave konkretnim poslovima koji stvaraju vrijednost i za sebe i za zajednicu, onda svaka čast. ali pogledaj čime se bavi ekipa koja drma tom udrugom, koji su to poslovi bog te jeba. preprodaja gluposti, event industrija, ugostitelji, iznajmljivači... sve marginalne i nepotrebne djelatnosti ljudskog roda u kojima se i inače vrti pun kurac crne love, a koja kroz povijest ukazuje na dekadenciju društva.
evo, aj ti meni objasni kako neko može davati popust 80%. pazi, ja san matematičar po zanimanju, a cili život san u privatnom sektoru što znači da nekog kurca i o ekonomiji znan. dakle, kako neko može davati popust 80%? po meni to vrijeđa inteligenciju čovjeka, a onaj koji besramno vrijeđa inteligenciju čovjeka za mene je ništa drugo nego jebivjetar.
Ah gluposti, zasto bi posao dipl. ing. ovoga ili onoga bio bolji od posla jednog iznajmljivaca, konobara ili vozaca ukoliko svoj novac uredno zaradi na trzistu i ne trazi pokrivanje svog poslovanja iz centralnog komiteta iliti drzavnog proracuna? To mi je spustanje razgovora na razinu tipa ciji je k veci, ili one babe koja kopa krumpire sto je rekla nini badric da ide raditi pravi posao i da kopa krumpire, vajda skupa s njom :misli: Budalastina.

Svaka cast na obrazovanju, no to ne daje pravo da se selektira poslove po onoj: ovo volim ili ne volim. Tako moze doktor reci: moj posao je jedini bitan, a svi ostali su za k, jer eto ova korona je sve oatale poslove bacila na koljena.

Svaki posao je normalan ako ima trziste za isto, pa makar taj posao bio i tog iznajmljivaca, konobara, vozacaili dipl. ing. ovoga ili onoga.

Sto se tice samog UGP, tu je cca 15k mikro, malih i srednjih firmi, i minimum 90% ih je poslovalo bez ikakvih problema do korone, a zbroj ukupnih prihoda za 2019.g je bio nesto iznad 28 mlrd kn, a taj iznos neki kuki itekako znaci.

Sto se tice popusta od 80% za ovo ili ono se mene kao clana te udruge ne tice, to je osobna stvar određene firme je li ima financijsku dobit ili nema, ali ko lajk pretpostavljam da nema, osim ako joj marza nije x puta veca, ali pustimo spekulacije.

Sto smatram pozitvno iz same udruge?

- Ukidanje obaveznog clanstva iz HGK, HOK i TZ
- Ukidanje svih parafiskalnih nameta
- Reforma javne uprave
- Reforma pravosuđa

Ima tu jos kvalitetnih zahtjeva, ali ovi su mi sasvim dovoljni za pocetak 😊
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Jan 2021, 15:41

miky0 wrote:
22 Jan 2021, 08:38
Ah gluposti, zasto bi posao dipl. ing. ovoga ili onoga bio bolji od posla jednog iznajmljivaca, konobara ili vozaca ukoliko svoj novac uredno zaradi na trzistu i ne trazi pokrivanje svog poslovanja iz centralnog komiteta iliti drzavnog proracuna? To mi je spustanje razgovora na razinu tipa ciji je k veci, ili one babe koja kopa krumpire sto je rekla nini badric da ide raditi pravi posao i da kopa krumpire, vajda skupa s njom :misli: Budalastina.
Slažem se s tobom, no Glas poduzetnika nije mi još aktualan.
Potpisi su za budale.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

22 Jan 2021, 22:21

miki ne laje kuja radi sela nego radi sebe. to je jedno.
a drugo oprosti ali 99% ljudi su ovce i po mom mišljenju nisu zaslužili da imaju oib, a kamoli da hodaju po betonu.
treće, to šta ti smatraš pozitivno iz same udruge ja smatram izuzetno negativnim. izuzetno. da pojasnim: našla se udruga koja zahtijeva od države da se odrekne dijela prihoda. po meni to graniči sa ludošću i duševnom bolešću. naime ako nešto želiš promijeniti nemoj zahtijevati od države ništa, kandidiraj se na izborima i ti postani država pa promijeni. međutim lukavci iz ugp se ne misle baviti politikom već samo ukazivati na probleme i zahtijevati rješenja. kurca ti. a šta je najgore to ljudi puše i to in the big time.
pa koji će mi kurac udruga koja kaže da je hrvatska gospodarska komora parafiskalni namet i da je treba ukinuti ili bar svesti sa prisilnog članstva na dobrovoljnu bazu? pa to znan i ja budala. proteklih desetljeća smo squaw i ja bacili dobra 2-3 krstarenja u hrvatsku obrtničku komoru.
sad da se dotaknemo dipl. ing. i ekonomista i ugostitelja i iznajmljivača.
krenimo redom. iznajmljivači su izuzetno povlaštena kasta u društvu jer im je zakon omogućija da stiču financijsku korist od imovine uz minimalna davanja državi, praktički nula. to šta oni plaćaju dio kolača bookingu i njihov pdv to nema veze sa pričom, ali da su povlašteni jesu. najam prostora je djelatnost koja ostvaruje prihode i ja bi im svima uveja vođenje poslovnih knjiga, fiskalizaciju i imanje pravne osobe ili obrta sa svim dadžbinama koje plaćaju i ostali. kad smo uvodili sustav evisitor prije par godina ja san bija podrška lokalnoj tz jer su mi korisnik više od 20 godina. znaš kako su ti iznajmljivači dolazili u ured tz? bija san prisutan bar 15-20 puta kako bi ulazili ko kauboji "šta ste sad ovo izmislili da mi nemamo mira evo vam tan lista pa ako želite uvesti gosta uvedite ga vi ja neću". i onda su ove jadne žene umisto njih uvodile njihove goste. jer su kulturne i jer je to zakonska obaveza. jednom koji je bija izrazito neugoda san reka "jel vi tako gospodine dođete i u poreznu pa njih tamo napadnete šta sad triba predavat pdv elektronski?"
ugostitelji? jesu to oni koji su razliku smanjenog pdva stavili sebi u džep? ili su to oni kojima je 2013 kad je uvedena fiskalizacija naglo skočija promet za 5000%?
a sad idemo na dipl. ing. i ekonomiste. ljudi koji su tehnički obrazovani imaju drukčiji mentalni sklop jer im je u opisu zanimanja rješavanje problema (problema za koje će u većini slučajeva odgovarati i kazneno i certifikatom) za razliku od ekonomista koji su u principu obučeni da knjiže i analiziraju poslovne događaje, ništa više od toga. a da ne govorimo da ne odgovaraju ničim, ni imovinom ni radnim mjestom. i stoga ja radim razlike između navedenih bez obzira šta je svaki posal "jednako vrijedan". nije niti će ikad biti.
i za kraj: ugp ne predstavlja nikog osim samog sebe.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jan 2021, 01:40

Quark wrote:
22 Jan 2021, 22:21
treće, to šta ti smatraš pozitivno iz same udruge ja smatram izuzetno negativnim. izuzetno. da pojasnim: našla se udruga koja zahtijeva od države da se odrekne dijela prihoda. po meni to graniči sa ludošću i duševnom bolešću. naime ako nešto želiš promijeniti nemoj zahtijevati od države ništa, kandidiraj se na izborima i ti postani država pa promijeni. međutim lukavci iz ugp se ne misle baviti politikom već samo ukazivati na probleme i zahtijevati rješenja. kurca ti. a šta je najgore to ljudi puše i to in the big time.
pa koji će mi kurac udruga koja kaže da je hrvatska gospodarska komora parafiskalni namet i da je treba ukinuti ili bar svesti sa prisilnog članstva na dobrovoljnu bazu? pa to znan i ja budala. proteklih desetljeća smo squaw i ja bacili dobra 2-3 krstarenja u hrvatsku obrtničku komoru.
Drugim riječima, niječeš svrhovitost svake građanske inicijative lakonski tvrdeći da je jedini demokratski mehanizam kandidiranje na izborima? Ma nemoj! Da doista jest tako, nijedno se društvo nikad ni za trunku ne bi promijenilo. Hoćemo li o povijesti ženskih prava da to dokažem? Ili o povijesti radničkih prava? Ili o crnačkoj borbi pedesetih i šezdesetih godina prošloga stoljeća? Ili pak o reformama u Poljskoj i drugim državama iza komunističke željezne zavjese?

Udruga Glas poduzetnika legitiman je pokušaj da se stanje promijeni nabolje. To što ti znaš neke stvari o čelništvu ili članovima ne znači da se ljudi ne trebaju organizirati i pritiskati Vladu Republike Hrvatske da napokon reformira svu silu nepotrebnih propisa i zakona. Kakvo je to rješenje da se čeka na izbore? To je zadržavanje statusa, odgađanje pomoći koje na ruku ide HDZ-u, a ne privatnicima.

Reci konkretno što ti je poznato o (ne)radu udruge, a ne ovako. Zašto su čelnici "lukavci", što im točno zamjeraš? Ne možeš biti demagog, naslušali smo se toga iz suprotnog tabora.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 13:20

Quark wrote:
22 Jan 2021, 22:21
miki ne laje kuja radi sela nego radi sebe. to je jedno.
a drugo oprosti ali 99% ljudi su ovce i po mom mišljenju nisu zaslužili da imaju oib, a kamoli da hodaju po betonu.
treće, to šta ti smatraš pozitivno iz same udruge ja smatram izuzetno negativnim. izuzetno. da pojasnim: našla se udruga koja zahtijeva od države da se odrekne dijela prihoda. po meni to graniči sa ludošću i duševnom bolešću. naime ako nešto želiš promijeniti nemoj zahtijevati od države ništa, kandidiraj se na izborima i ti postani država pa promijeni. međutim lukavci iz ugp se ne misle baviti politikom već samo ukazivati na probleme i zahtijevati rješenja. kurca ti. a šta je najgore to ljudi puše i to in the big time.
pa koji će mi kurac udruga koja kaže da je hrvatska gospodarska komora parafiskalni namet i da je treba ukinuti ili bar svesti sa prisilnog članstva na dobrovoljnu bazu? pa to znan i ja budala. proteklih desetljeća smo squaw i ja bacili dobra 2-3 krstarenja u hrvatsku obrtničku komoru.
sad da se dotaknemo dipl. ing. i ekonomista i ugostitelja i iznajmljivača.
krenimo redom. iznajmljivači su izuzetno povlaštena kasta u društvu jer im je zakon omogućija da stiču financijsku korist od imovine uz minimalna davanja državi, praktički nula. to šta oni plaćaju dio kolača bookingu i njihov pdv to nema veze sa pričom, ali da su povlašteni jesu. najam prostora je djelatnost koja ostvaruje prihode i ja bi im svima uveja vođenje poslovnih knjiga, fiskalizaciju i imanje pravne osobe ili obrta sa svim dadžbinama koje plaćaju i ostali. kad smo uvodili sustav evisitor prije par godina ja san bija podrška lokalnoj tz jer su mi korisnik više od 20 godina. znaš kako su ti iznajmljivači dolazili u ured tz? bija san prisutan bar 15-20 puta kako bi ulazili ko kauboji "šta ste sad ovo izmislili da mi nemamo mira evo vam tan lista pa ako želite uvesti gosta uvedite ga vi ja neću". i onda su ove jadne žene umisto njih uvodile njihove goste. jer su kulturne i jer je to zakonska obaveza. jednom koji je bija izrazito neugoda san reka "jel vi tako gospodine dođete i u poreznu pa njih tamo napadnete šta sad triba predavat pdv elektronski?"
ugostitelji? jesu to oni koji su razliku smanjenog pdva stavili sebi u džep? ili su to oni kojima je 2013 kad je uvedena fiskalizacija naglo skočija promet za 5000%?
a sad idemo na dipl. ing. i ekonomiste. ljudi koji su tehnički obrazovani imaju drukčiji mentalni sklop jer im je u opisu zanimanja rješavanje problema (problema za koje će u većini slučajeva odgovarati i kazneno i certifikatom) za razliku od ekonomista koji su u principu obučeni da knjiže i analiziraju poslovne događaje, ništa više od toga. a da ne govorimo da ne odgovaraju ničim, ni imovinom ni radnim mjestom. i stoga ja radim razlike između navedenih bez obzira šta je svaki posal "jednako vrijedan". nije niti će ikad biti.
A nisi mi jasan, sam tvrdis da si bacija kisu isusovu para na raznorazne namete i da si mogao ostvariti 2-3 krstarenja, a onda kritikujes udrugu koja se bori protiv takvih nameta 🤔 nadalje, zelis da udruga postane politicka opcija i da na izborima ostvari svoje zelje, a da dotad suti 🤔 glupost. Zasto bi opcenito itko sutio ako za placenu uslugu ne dobije adekvatnu uslugu? Tebi je normalno platiti porez, a onda ce drzava tim porezom kupiti kucu za 80k € i dati je besplatno na koristenje jednom zunicu? Isto tako je iz proracuna zdravstvo isisalo barem 100 mlrd kn u zadnjih 20 godina a da nije izgrađena ni jedna bolnica?
Ajmo dalje, tulum u covid bolnici a istovremeno zatvorili ugostitelje. Mozda je udruga kriva i za to 🤔

Vidis, između ostalog udruga govori upravo o svim takvim nebulozama.

I gle, zato ne trebas osnovat stranku i izac na izbore, dovoljno je organizirati udrugu ;)

Svakako da nisu ni svi prijedlozi dobri, ali se o svim prijedlozima treba razgovarati.

I da, sasvim je druga stvar ako postoji animozitet prema pojedincima s vrha te udruge, to je osobna stvar. A kad smo vec kod toga, ni meni Bujas nije nimalo simpatican, cak je arogantan i mozda neprijatan, ali me boli ona stvar, dokle god govori o promasenoj gospodarskoj politici, jer je promasena.

I na koncu, udruga ili barem jedan dio udruzenih se itekako ne slaze s poreznom politikom u kojoj rentijer ima najbolji polozaj kroz pausalno oporezivanje, tako da ti je i ta tvrdnja pogresna.
Quark wrote:
22 Jan 2021, 22:21
i za kraj: ugp ne predstavlja nikog osim samog sebe.
Naravno, to je udruga glasa poduzetnika 😉
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jan 2021, 14:31

miky0 wrote:
23 Jan 2021, 13:20
I da, sasvim je druga stvar ako postoji animozitet prema pojedincima s vrha te udruge, to je osobna stvar. A kad smo vec kod toga, ni meni Bujas nije nimalo simpatican, cak je arogantan i mozda neprijatan, ali me boli ona stvar, dokle god govori o promasenoj gospodarskoj politici, jer je promasena.
Ima čovjek rezultate, Bujas stoji iza brendova kao što su CrnoJaje.hr, GoHome, Osiguraj.me; bio je predstavnik hrvatskih nezavisnih izvoznika softvera i ima kontakte posvuda po svijetu. Ne opravdavam aroganciju, ali znaš kako je kod nas - svi se prave pametni, a nitko pojma nema. Treba to katkad presjeći, pokazati znanje i autoritet. U svakoj stvari na svijetu, bila to stranka, poduzeće, glumačka družina ili sastav glazbenika, mora postojati šef, nema od demokracije ništa. To je klinac, a ne upravljanje.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 14:48

Stitch wrote:
23 Jan 2021, 14:31
Ima čovjek rezultate, Bujas stoji iza brendova kao što su CrnoJaje.hr, GoHome, Osiguraj.me; bio je predstavnik hrvatskih nezavisnih izvoznika softvera i ima kontakte posvuda po svijetu. Ne opravdavam aroganciju, ali znaš kako je kod nas - svi se prave pametni, a nitko pojma nema. Treba to katkad presjeći, pokazati znanje i autoritet. U svakoj stvari na svijetu, bila to stranka, poduzeće, glumačka družina ili sastav glazbenika, mora postojati šef, nema od demokracije ništa. To je klinac, a ne upravljanje.
Slazem se, Bujasu sasvim pristaje ovakvo ponasanje u ovim uvjetima rada. Ima moju punu podrsku 👍
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 17:27

neman sa vrimena, večeras ću vas cijepiti obojicu
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 21:12

Stitch wrote:
23 Jan 2021, 14:31
Ima čovjek rezultate, Bujas stoji iza brendova kao što su CrnoJaje.hr, GoHome, Osiguraj.me; bio je predstavnik hrvatskih nezavisnih izvoznika softvera i ima kontakte posvuda po svijetu.
iza crnog jaja, gohome, osiguraj me, wtf jeans (pušiona)... stoje dražen drnas i đulijano nola, a bujas je zadužen za laprdanje.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 21:24

miky0 wrote:
23 Jan 2021, 13:20
A nisi mi jasan, sam tvrdis da si bacija kisu isusovu para na raznorazne namete i da si mogao ostvariti 2-3 krstarenja, a onda kritikujes udrugu koja se bori protiv takvih nameta 🤔 nadalje, zelis da udruga postane politicka opcija i da na izborima ostvari svoje zelje, a da dotad suti 🤔 glupost.
200 zatvorenika u logoru godinama čami i pati od maltretiranja čuvara. onda se jave neki "ajme šta nam je teško" - "pa ajmo se organizirati i uteći" - "a, ne, mi smo udruga koja će samo govoriti kako nam je teško i kako nam daju splačine" - "e rođaci moji, vidimo mi to i bez vas"

kolege vidim da nisam bio dovoljno jasan: nema ništa od laprdanja, ako želiš promijeniti nešto izađi na izbore i budi izabran i promijeni. a ako pak ne budeš izabran stvar je više nego jasna: glupi hrvati već 30 godina biraju hdzsdp jednostavno zato jer im je dobro.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

23 Jan 2021, 22:34

Quark wrote:
23 Jan 2021, 21:12
iza crnog jaja, gohome, osiguraj me, wtf jeans (pušiona)... stoje dražen drnas i đulijano nola, a bujas je zadužen za laprdanje.
Znam za Pravi klik, čiji su vlasnici, uz Bujasa, Dražen Drnas i Đulijano Nola. Znam i za drugu tvrtku, Siguran klik, koju je Bujas s partnerima osnovao nakon prve. Nemam pojma kakva je podjela posla, ali nije dovoljno napraviti portal, treba ga i unovčiti. Svaka firma svoga Cigu mora imati, bez toga nema zarade.

Vidim to po svojim dečkima, sva trojica cijepljeni smo od ciganluka, nemamo taj gen. Zato i kuburimo s parama. Igramo pošteno, za raju. Veli knjigovotkinja da će nas ona stjerati u red. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 22:39

Quark wrote:
23 Jan 2021, 21:24
200 zatvorenika u logoru godinama čami i pati od maltretiranja čuvara. onda se jave neki "ajme šta nam je teško" - "pa ajmo se organizirati i uteći" - "a, ne, mi smo udruga koja će samo govoriti kako nam je teško i kako nam daju splačine" - "e rođaci moji, vidimo mi to i bez vas"

kolege vidim da nisam bio dovoljno jasan: nema ništa od laprdanja, ako želiš promijeniti nešto izađi na izbore i budi izabran i promijeni. a ako pak ne budeš izabran stvar je više nego jasna: glupi hrvati već 30 godina biraju hdzsdp jednostavno zato jer im je dobro.
Slazemo se da je narod ili glup ili je dobro pa u kontinuitetu biraju hdzsdp, no to nije tema.

Tema je udruga, a udruga je nastala zbog katastrofalno losih prvih mjera nakon 1.lockdowna, jer je vlada izasla s mjerama da se odgađaju doprinosi za zatvorene djelatnosti, i na te mjere su HGK i HOK rekle kako su to dobre mjere :rofl: a tek netom oformljena udruga je rekla da su te mjere katastrofa i da jedino treba napraviti otpis. I gle cuda, uspila je u tome. Dakle, moze se 👍
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

23 Jan 2021, 23:54

nas trojica drukamo za istu stvar, a na suprotnim smo stranama sa argumentima 😁
a jebate šta će hgk i hok drugo reći. međutim... međutim ima nešto šta prči naše kokoše, a nije pivac.
kao prvo država će već naći način da povrati izgubljenu dobit da se tako izrazim. duboko i istinski sam uvjeren da kad ovo sranje prođe da će horde zla biti u pohodu na malo poduzetništvo pa će biti "vatrogasni aparat je 2 cm niže od propisa - 10000 kn"
kao drugo već sad banke ne daju kredit svima koji su uzeli potpore niti radnicima u poduzećima/obrtima koji su uzeli potpore. šta ćemo s tim? opet se mačevanje kurcima velikih lomi po kičmi maloga.
treće, a ne mogu naći načina da ovo dovoljno istaknem, nigdi se ništa ne može napraviti bez izborne pobjede. ne postoji drugi način. na žalost, doista na žalost, živimo u demokratskom društvu gdje svi zajedno, i pametni i glupi, odlučuju o sudbini svih.
jedini model demokracije koji bi bija koliko toliko pametan jest da osoba polaže ispit za dobivanje prava glasa. dok god pravo glasa bude po defaultu dano svima i dok god ljudi sa kakvim takvim naprednim idejama za boljitak društva odluče ostati po strani, van političkih tokova bez obzira na jasno medijsko artikuliranje stavova, mi smo doomed. as simple as that.
evo ove su godine lokalni izbori. ugp da se malo više afirmira, umjesto da budu svakom loncu poklopac uključujući i pleterov lonac, mogu bez problema krenuti u pohod demokratskih promjena sa lokalnog nivoa.
u hrvatskoj nikad neće biti zapamćen niti jedan čovjek koji je govorio da treba ukinuti hgk i hok, bit će zapamćen onaj koji ih ukine.
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jan 2021, 02:45

Quark wrote:
23 Jan 2021, 23:54
nas trojica drukamo za istu stvar, a na suprotnim smo stranama sa argumentima 😁
Ma nisu to suprotne strane, shvaćam ja što tvrdiš, samo velim da udruge ne moraju biti sredstvo za džabalebaroško mlaćenje para. Onaj tko samo skuplja članarine i ne radi ništa brzo će biti optužen za parazitiranje. Ljudi su postali osjetljivi na takvo što, osobito kad nemaju. I odmah će prepoznati odlučnu, agilnu osobu. Ispočetka je bilo takvih, ne znam kako je sada. Davali su intervjue, organizirali konferencije za novinare, slali izaslanike na pregovore... I u Saboru se govorilo o udruzi. No ako nemaš većinu zastupnika, ne možeš ukinuti institucije - zato moraš pokrenuti mase, stvoriti pritisak. Poput Stjepana Radića ili Martina Luthera Kinga. I usput se nadati da nećeš završiti kao oni. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Jan 2021, 05:25

Ja kad sa budem kandidovo kandidovaću se odma za prijesednika, a kad me izaberu prvo što ću da uradim je da angažujem stranog medijarora, arbitra nekog, da utvrdi a jel fakat postoji država koje sam prijesednik. Otkud znam jel postoji il ne postoji dok se ne potvrdi na neutralan način, ko šta zna niko ništa ne zna I krhko je znanje...nema tu, sve mora bit transparentno. Plus, kad uzmem u obzir to ko me glaso...bolji me neće glasat garant, samo gori, a štaće ono glasat, ljebti jebem! :facepalm:
E, a ti Kvark, ako ti smetaju izbori samo pređi u komuniste - mi nemamo izbora. Unas se unaprijed zna ko je ko i šta je šta, tako da ne trebaju nikaki izbori. :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jan 2021, 13:33

Šabović Adis wrote:
24 Jan 2021, 05:25
E, a ti Kvark, ako ti smetaju izbori samo pređi u komuniste - mi nemamo izbora. Unas se unaprijed zna ko je ko i šta je šta, tako da ne trebaju nikaki izbori. :o
Nekako si smetnuo s uma da postati komunist ne znači automatski biti Tito. Mnogo je onih koji završe na Golom otoku. Ili u gulagu. Na prijestolju ima mjesta samo za jednoga. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Jan 2021, 14:14

Stitch wrote:
24 Jan 2021, 13:33
Nekako si smetnuo s uma da postati komunist ne znači automatski biti Tito. Mnogo je onih koji završe na Golom otoku. Ili u gulagu. Na prijestolju ima mjesta samo za jednoga. ;)
Pa manje nego Tito te automacki isključuje iz komunista. Samo veće ili jednako... :o
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply