Parlamentarni izbori 2020.

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Jun 2020, 13:58

nina williams wrote:
28 Jun 2020, 13:49
Skoro pa mi dođe žao Plenkovića. Ako je zaražen, taj sad ne smi ni odbolovat, s obzirom kolko je drečo da ne treba u samoizolaciju.
Pravog si našla žaliti, kao da nimalo nije kriv za čitavu tu zbrku oko drugog vala. Vladimir Matijanić napisao je, među inim, na Facebooku:
O građaninu X znamo tek da je prepoznat kao prijetnja javnom zdravlju jer, iz nekog razloga, u sredstvu javnog prijevoza nije htio ili mogao na lice staviti masku, pa su ga organi reda, po dojavi, hitro izveli iz sredstva, oborili licem prema prljavom asfaltu i vezali mu lisice. Ne znamo je li građanin X anksiozan, depresivan, manjkavo ubrojiv, teoretičar zavjere, alergičar, ne znamo je li proživljavao napad panike, niti nam je poznato kako se na njegovo zdravlje odrazilo prisilno valjanje po prljavom asfaltu. Ništa ne znamo, a bit će da nas i nije briga kad o građaninu X ne ispisujemo zabrinute statuse kakvi su jučer pisani o građanki koja se odlučila baviti politikom, ali ima tremu od javnog nastupa, pa se potpuno pogubila pred auditorijem.
Građanin A. bio je prije osam dana pored većeg broja zaraženih ljudi. Dodirivao ih je, unosio im se u lica, pozirao s njima pred znatiželjnim fotoreporterima. Danas kruži državom, druži se s ljudima, nesputan maskama, rukavicama i bez straha da će osjetiti kako izgleda nervoza vlasti prema onima koji, iz bilo kakvog razloga, ne provode njezine odluke. Građanin A. je, naime, vlast.
Ako se vlast brine o vašem zdravlju, neće vas tjerati da ljubite prljavi asfalt u času kada niste prekršili nijedan zakon. Niti će u vaše gradove slati građanina koji se družio s nositeljima proskribirane zaraze.
Ako je virus oslabio i ako druženje sa zaraženima više nije opasno, a tako kažu kada opravdavaju građanina A., onda nema razloga da se građanina X tjera da nosi masku. Ako je virus i dalje jak, onda bi je građanin A. svakako morao nositi, ako već nema sile koja bi ga natjerala u izolaciju.
Ako i dalje mislite da je vlast izbezumljena od brige za vaše zdravlje, lijepo je zamolite da konačno prestane kilaviti one izvide u splitskom staračkom domu i donese nekakvu odluku. Tamo je, a ne u sredstvu javnog prijevoza, zaraženo 68, a umrlo 18 ljudi.
Zbog njih nitko nije ljubio asfalt.
I ovdje i u linkanom članku s Indexa očiti su dvostruki kriteriji mjerodavnih epidemiologa i zakonodavaca. Uopće se ne čudim što im nitko više ne vjeruje.


Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

28 Jun 2020, 18:54

Misim da se nismo razumili. :zubo:
Znaš za onog NBA-ovca što je, na početku korona-priče, polizo mikrofone na presici jer korona je sprdačina i tako to...pa za koji dan ispo zaražen i širitelj? Pokrio se tad ušima do poda, a svejedno ga htjelo linčovat.
Nema šanse da Plenković, nakon sveg ovog, smije ispast bolesan, ono, ni pod razno. Ubijo bi i sebe i izbore.
Zbog bahatluka, dvostrukih standarda, gluposti...to ne osporavam, al ostaje činjenica da na bolovanje ne smi.
Ko iskrenom socijalistu, drugu i komunistu, men to nije drago.

S druge strane, ko ga jebe kad je seronja, fino sam napisala skoro pa mi dođe žao. :zubo:
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

29 Jun 2020, 07:35

nina williams wrote:Misim da se nismo razumili. :zubo:
Znaš za onog NBA-ovca što je, na početku korona-priče, polizo mikrofone na presici jer korona je sprdačina i tako to...pa za koji dan ispo zaražen i širitelj? Pokrio se tad ušima do poda, a svejedno ga htjelo linčovat.
Nema šanse da Plenković, nakon sveg ovog, smije ispast bolesan, ono, ni pod razno. Ubijo bi i sebe i izbore.
Zbog bahatluka, dvostrukih standarda, gluposti...to ne osporavam, al ostaje činjenica da na bolovanje ne smi.
Ko iskrenom socijalistu, drugu i komunistu, men to nije drago.

S druge strane, ko ga jebe kad je seronja, fino sam napisala skoro pa mi dođe žao. :zubo:
Pa bila bi karmicka pravda neke vrste da se razboli od korone. Nije lijepo nikome zeljeti zlo, ali ...
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

30 Jun 2020, 17:03

Ima jedan skoro 15-tak godina stari vic o tadašnjem našem premijeru, za kojeg se tada još uvijek nije (službeno) znalo da je (i) lopov:

Vozio se Tito vlakom, kad, najednom - vlak stane. "Šta se, bogati, događa?" pita Tito, a netko iz svite odgovara: "Druže predsjedniče, nema više pruge."

"Nema problema", kaže Tito, "poslat ću jednu omladinsku radnu brigadu da dobrovoljnim radom izgradi ostatak pruge..."

Više desetljeća kasnije, vozio se Tuđman vlakom, kad, najednom - vlak stane. "Šta se, je li, događa?" pita Tuđman, a netko iz svite odgovara: "Gospodine predsjedniče, nema više pruge."

"Nema problema", kaže Tuđman, "poslat ću Rojsa i 66. pukovniju da na račun poreznih obveznika izgradi ostatak pruge..."

Još desetak godina kasnije, vozio se Sanader vlakom, kad, najednom - vlak stane. "Što se događa?" pita Sanader, a netko iz svite odgovara: "Gospodine premijeru, nema više pruge."

Na to će Sanader: "Svi van iz vlaka i drmajte vagone, kako bi putnici mislili da vlak i dalje vozi!"

Da nije uhvaćen s prstima u pekmezu, Sanader bi i dan danas "drmao vagone".

Plenković je njegova kopija. Ima velike izglede da još desetljećima "drma vagone". Postoje stvari koje ga možda i mogu skinuti s vlasti, ali to sasvim sigurno nisu ni politički programi nekih novih strančica, ni ideološke rasprave na desnici oko istanbulske konvencije, ni naricanja oko toga da bi u stvari trebao biti u samoizolaciji, a sasvim sigurno niti Bero i njegovi papiri.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Jul 2020, 21:16

I? Kakvi su komentari? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

05 Jul 2020, 21:22

Koma da je HDZ dobio toliko glasova nakon svih svinjarija koje su izveli. :facepalm:
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

05 Jul 2020, 22:35

Mene to ne čudi. Čak i moj crveni punac, koji redovito glasa za SDP, veli da mu od svih političara jedino Plenković ima europskog štofa, da je odmjeren i racionalan, i da bi bolje vodio Hrvatsku od Bernardića. Naravno, ne biramo predsjednika ni premijera, izbori su parlamentarni, no to je savršena ilustracija mlakosti i nemoći središnje lijeve stranke. Kakve su tek ostale, to je luk i voda za desnicu. :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

06 Jul 2020, 08:40

Stitch wrote:
05 Jul 2020, 22:35
Mene to ne čudi. Čak i moj crveni punac, koji redovito glasa za SDP, veli da mu od svih političara jedino Plenković ima europskog štofa, da je odmjeren i racionalan, i da bi bolje vodio Hrvatsku od Bernardića. Naravno, ne biramo predsjednika ni premijera, izbori su parlamentarni, no to je savršena ilustracija mlakosti i nemoći središnje lijeve stranke. Kakve su tek ostale, to je luk i voda za desnicu.
To je jedna od stvari na koje sam mislio s onom svojom "šaljivom" upadicom, a bila je i očita u HDZovoj/Plenkijevoj taktici.

Škoru se glasno jest diskvalificiralo tvrdnjom da je "kriv" za to što je Milanović pobijedio Kolindu, ali u stvarnosti je svima bilo jasno da je najviše "kriva" sama Kolinda ili da je zaslužan Milanović, jer ju je jasno i vidljivo porazio u duleu "jedan na jedan" (tj. jedan na jednu :zubo:). Plenki je pak, jasno je to bilo od početka, odlučio ovdje forsirati isto to, dakle jedan na jedan protiv Bernardića, jer je od njega elokventniji, uvjerljiviji, televizičniji, itd.

Baš kao u onom legendarnom duelu Kennedy - Nixon, kad je Dick imao argumente i papcima koji su stvar slušali prek radija djelovao uvjerljivije, ali je prek telke djelovao ružno, nervozno i znojno, a protiv sebe je imao naj-sexy kandidata u povijesti, mladog i nasmijanog od uha do uha ... Tak je i jadni Bernardić sa sumanuto izbuljenim očima mahao "papirima" s "podacima"/"statistikama", a ovaj ga je jednostavno meo pojavom, dominacijom i posprdnim osmjehom.

Također je važno primijetiti da je Plenki izbjegavao sve ostale kombinacije sučeljavanja (trostruke sa Škorom i šesterostruke s još 3 navodno "bitnija" lidera). On je sebi odabrao upravo Bernardića kao žrtvu na račun koje će promovirati sebe osobno. To je bilo jasno još prije nego što je kampanja službeno počela, otkad je prvi puta Bernija prozvao kao "nesposobnog (da vodi vladu)" i to je ponavljao i ponavljao u svakoj mogućoj prigodi.

Takvu medijsku moć, moć manipulacije masama te moć vladanja svojom osbnošću, a sve bez ikakvog rezultata, imao je do sada u ovom tisućljeću samo Sanader. Račan, Milanović, Jaca, Karamarko, .... Sve sami amateri.

Barem kada govorimo o premijerima. Od predsjednika je pak s tom karizmom "šupljeg šarmera" najjači Bio Stipe Mesić. (Kad su u duleu vladali on i Sanader, bili smo uistinu nacija hipnotiziranih ovaca.)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

06 Jul 2020, 11:17

I sada smo hipnotizirane ovce, ali nije svako zlo za zlo - nestao je Bandić. Nema više Sinčića i Pernara. Ne piše se dobro ni onoj sirovini Glasnoviću. Sitnice su to, možda. No čovjeka vesele. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

06 Jul 2020, 11:33

Da, ali zato imaš Raspudiće, Škore, Hasanaginice i ostale spodobe.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

06 Jul 2020, 11:49

Nukac wrote:Da, ali zato imaš Raspudiće, Škore, Hasanaginice i ostale spodobe.
Po cemu su oni spodobe? Bit ce malo sarolikije u Saboru.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

06 Jul 2020, 12:07

Bandića ne bih sam tak otpisivao, pa nije on ni prošli put prek izbora došado svih tih silnih "žetončića", nego ih je, onako kolekcionarski, skupljao jednog po jednog ... :rolleyes:

Da, izostanak cirkusanata poput Glasnovića, Pernara i Sinčića ozbiljan je korak naprijed za Sabor, ja za sada u ovom sazivu ne vidim ništa slično. Malo bi Prkačin i Drele mogli možda tu i tamo "zasolit", ali nikaj slično ko spomenuta trojka.

Ne vidim paralelu s Raspudićem, mislim da će on obogatit Most. Njihov je image dosad bio "hrpa krkana (sa smjernim ministrantom na čelu)", a sad ima se je pridružio obrnut tip - "inteletualac" (koji ipak razmišlja poput njih). Također, bit će interesantno pratit nekog tko je dosad mogao bez posljedica lupat što je htio u situaciji kad će iza toga ipat morat biti neka razina odgovornosti (za izgovoreno, ali i za djela općenito - tj. glasovanje).
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

06 Jul 2020, 12:47

Meni se cini da se u Saboru laprda gore nego u kolumnama ili Petom danu.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

06 Jul 2020, 16:59

To je istina, ali ja sam mislio na odgovornost prilikom glasanja.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

07 Jul 2020, 00:19

nvnk wrote:
06 Jul 2020, 12:07
Bandića ne bih sam tak otpisivao, pa nije on ni prošli put prek izbora došado svih tih silnih "žetončića", nego ih je, onako kolekcionarski, skupljao jednog po jednog ... :rolleyes:
Ne znam, meni je to znak da će ga ljudi otpisati na sljedećim izborima za gradonačelnika, da su napokon progledali. Moguće je naravno da varljiva nada iz mene progovara, da nisam objektivan. U tom ću se slučaju gorko razočarati. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

07 Jul 2020, 07:08

Stitch wrote:
07 Jul 2020, 00:19
Ne znam, meni je to znak da će ga ljudi otpisati na sljedećim izborima za gradonačelnika, da su napokon progledali. Moguće je naravno da varljiva nada iz mene progovara, da nisam objektivan. U tom ću se slučaju gorko razočarati. :D
Nikad on nije dobro prolazio ni na parlamentarnim, ni na predsjedničkim izborima. I uvijek su razni analitičari tvrdili da je to njegov kraj i uvijek su ih demantirali već prvi slijedeći lokalni izbori.

Doduše, nitko nije vječan, dakle, ako uvijek isto tupe - jednom će biti u pravu. :zubo:
Post Reply