Novosti i Milorad Pupovac

Koljite se i gložite!
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

14 Apr 2020, 19:07

MmeTipfeler wrote:Oboljeli od zdravog razuma, primjerice, mogu izdajnički uzgajati i ovakve dvojbe: ako je preporučeno da zaštitne maske nose zaraženi koronavirusom, da ne bi prenosili zarazu na druge, što je s onima koji su zaraženi ali zbog perioda inkubacije još uvijek ne pokazuju simptome bolesti, ili pak s onima – kakvih je navodno jako mnogo – kod kojih se simptomi neće ni pojaviti ali će ipak biti prenosioci zaraze?

Link.
Kakva je ovo drzava u kojoj Pupovac kao predsjednik Odbora za ljudska i nacionalna prava odlucuje da se Pupovcu kao odgovornom uredniku tjednika/portala Novosti daju silni milijuni kuna kako bi razalovani fe[r,k]alovci mogli nekaznjeno pljuvati po drzavi gdje HDZ na vlasti drzi Pupovac kao predstavnik nase najmilije nacionalne manjine? :zvrko:

Luda sto gradi, eto kakva!


Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Apr 2020, 19:23

Ehej, Feral je odličan bio, ne samo satirički nego i politički. Pisao je o žrtvama Tuđmanova režima u doba kada se nitko nije usudio spomenuti Merčepa, Glavaša i drugi krvožedni ološ. Nemoj to miješati s činjenicom da vođe Srba u Hrvatskoj, još tamo od Pribićevića, koji se od jugounitarista preobrazio u republikanca, često gube kompas. Ima za Pupovca nade. Koliko znam, izvanredan je profesor. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

15 Apr 2020, 12:42

Mislim da je Pupovac čak redoviti profesor, ali sigurno nije izvanredan. Uglavnom ga ni nema na faksu, uloviti ga tamo je ravno dobitku na lutriji, a nastavu umjesto njega drže asistenti kojima to čak nije ni plaćeno. :gaah:
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Apr 2020, 19:57

Marsovac7 wrote:
14 Apr 2020, 19:07
Luda sto gradi, eto kakva!
Država nam jest luda sto gradi - ako se ovo uopće može nazvati državom, a pogotovo uređenom državom. No to je sljedeće pitanje o kojemu možemo raspravljati, a elemenata se može naći što u Stitchevu odgovoru, a što na Googleu.

Mene zanima odakle podaci o "silnim milijunima kuna" - koliko je to milijuna i mogu li se negdje naći ti podaci? - kao i potvrda činjenice da asistenti koji drže nastavu umjesto Pupovca za to ne dobivaju plaću.

Rado ću povjerovati da profesor koji se upusti u politiku zanemaruje svoj osnovni poziv, ali tvrdnje treba i dokazati.

Doduše, kako je kod nas sve netransparentno pa se ništa ne objavljuje, vjerojatnose ni ovome neće naći traga. Osim rekla-kazala.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

15 Apr 2020, 20:41

MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 19:57
Država nam jest luda sto gradi - ako se ovo uopće može nazvati državom, a pogotovo uređenom državom. No to je sljedeće pitanje o kojemu možemo raspravljati, a elemenata se može naći što u Stitchevu odgovoru, a što na Googleu.

Mene zanima odakle podaci o "silnim milijunima kuna" - koliko je to milijuna i mogu li se negdje naći ti podaci?
Vjerojatno može negdje u državnom proračunu. Ne znam točan iznos i ne sjećam se više gdje sam to vidjela, ali iznos je pozamašan. Novosti dobivaju novac kao glasilo srpske nacionalne manjine, a ono što rade je da nastoje svima ogaditi sve hrvatsko. Ne vidim kako srpska manjina time išta profitira. Jedini koji profitira je Pupovac, vječni branitelj vječno ugroženih Srba. Čak mu je i Josipović, s kojim se inače skoro ni u čemu ne slažem, rekao da je etnobiznismen i ta ga riječ vrlo točno opisuje.
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 19:57
kao i potvrda činjenice da asistenti koji drže nastavu umjesto Pupovca za to ne dobivaju plaću.
Rado ću povjerovati da profesor koji se upusti u politiku zanemaruje svoj osnovni poziv, ali tvrdnje treba i dokazati.

Doduše, kako je kod nas sve netransparentno pa se ništa ne objavljuje, vjerojatnose ni ovome neće naći traga. Osim rekla-kazala.
Kao prvo, radim na istoj instituciji kao i Pupovac - Filozofskom fakultetu u Zagrebu, studirala sam na Odsjeku na kojem on sad kao "predaje", ali meni još nije predavao. No znam da je nikakav lingvist (jedva se provukao kroz studij), eventualno prosječan sociolingvist. Zaposlen na faksu zahvaljujući članstvu u Partiji.

Kao drugo, nećakinja mi je studirala na Odsjeku za lingvistiku i diplomirala je prošle godine. Od nje (a i inače "iz opće kulture") znam da je zateći ga u vrijeme konsultacija ili nastave na faksu ravno dobitku na lotu.

To da asistenti koji drže nastavu umjesto njega ne dobivaju novce za to saznala sam od jedne od njih. Zapravo i nije asistentia, nego postdiplomantica, ali eto drži nastavu jer nema tko drugi.

Ti možeš reći da je to sve rekla-kazala jer valjda uživaš kad Pupovac pljuje po svemu hrvatskom, ali ja stojim iza toga 100%. Većinu toga može ti potvrditi i Bojan Glavašević kojemu je Pupovac bio mentor i na faksu i politički.
Eto.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Apr 2020, 21:01

Marsovac7 wrote:
15 Apr 2020, 20:41
Ti možeš reći da je to sve rekla-kazala jer valjda uživaš kad Pupovac pljuje po svemu hrvatskom, ali ja stojim iza toga 100%. Većinu toga može ti potvrditi i Bojan Glavašević kojemu je Pupovac bio mentor i na faksu i politički.
Eto.
Ne, ja ne uživam kad Pupovac ili bilo tko drugi pljuje po svemu hrvatskom, to je tvoja deluzija. Ja sam stavila link na Ivančićev tekst, a ti si skočila na Pupovca. I još uvijek ništa od onoga što tvrdiš nisi dokazala.

Mogli smo raspravljati o Ivančićevu tekstu i možda u njemu pronaći pogrešne ili pretjerane tvrdnje, no ti to očito nisi u stanju. Zašto su kod nas ljudi općenito cijepljeni od humora, nikad neću shvatiti.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

15 Apr 2020, 22:25

MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 21:01
Ne, ja ne uživam kad Pupovac ili bilo tko drugi pljuje po svemu hrvatskom, to je tvoja deluzija. Ja sam stavila link na Ivančićev tekst, a ti si skočila na Pupovca. I još uvijek ništa od onoga što tvrdiš nisi dokazala.
Kakva vrsta dokaza bi tebe zadovoljila? Potpisana izjava svih studenata lingvistike da ga vide eventualno jednom u cijelom semestru?

Ne vidiš poveznicu između Ivančića i Pupovca? Pupovac je Ivančićev poslodavac. Muze od države (pri čemu je on glavni donositelj odluke koliko će se proračunskih sredstava dodijeliti časopisu/portalu kojem je on nakladnik/odgovorni urednik) da bi po toj državi pljuvao, sjedi u Saboru gdje pomuze još nešto novaca za patetično naricanje o ugroženosti manjine čiji je predstavnik, a ujedno s ostalim manjincima drži većinu aktualnoj vlasti kojom je istovremeno izuzetno nezadovoljan (osim Plenkovićem, kojega treba plaćati suhim zlatom). :gaah:
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 21:01
Mogli smo raspravljati o Ivančićevu tekstu i možda u njemu pronaći pogrešne ili pretjerane tvrdnje, no ti to očito nisi u stanju. Zašto su kod nas ljudi općenito cijepljeni od humora, nikad neću shvatiti.
Kakve veze bilo ti bilo Ivančić imate s humorom? :facepalm:

I kako bi ti znala što ja jesam ili nisam u stanju? :rolleyes:

I zašto pišeš na temi o kojoj ne želiš raspravljati? Ja sam se s "tvoje" maknula.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Apr 2020, 22:37

Marsovac7 wrote:
15 Apr 2020, 22:25
Kakva vrsta dokaza bi tebe zadovoljila?
Suvisla. Dokumentirana. Ne govorim o tome koliko se puta pojavljuje na faksu - to je nešto što bi trebalo prijaviti. Je li itko to učinio? Nije. Onda čkomite. Govorim o tvrdnji da drugi neplaćeno odrađuju njegov posao.
Ne vidiš poveznicu između Ivančića i Pupovca? Pupovac je Ivančićev poslodavac. Muze od države (pri čemu je on glavni donositelj odluke koliko će se proračunskih sredstava dodijeliti časopisu/portalu kojem je on nakladnik/odgovorni urednik) da bi po toj državi pljuvao, sjedi u Saboru gdje pomuze još nešto novaca za patetično naricanje o ugroženosti manjine čiji je predstavnik, a ujedno s ostalim manjincima drži većinu aktualnoj vlasti kojom je istovremeno izuzetno nezadovoljan (osim Plenkovićem, kojega treba plaćati suhim zlatom). :gaah:
Ne. Ivančić piše gdje može i gdje ga hoće objaviti. Nije mu nitko "poslodavac" niti mu može dirigirati. Kao, primjerice, tebi. :mig:

Sve ostalo što si napisala, izvoli dokazati. Pa makar i linkom na Googleu.
Kakve veze bilo ti bilo Ivančić imate s humorom? :facepalm:
Otprilike obrnuto proporcionalno od tebe. Fašisti nikad nisu imali smisla za humor.
I kako bi ti znala što ja jesam ili nisam u stanju? :rolleyes:
Vidi se iz aviona, draga. :kiss:
I zašto pišeš na temi o kojoj ne želiš raspravljati? Ja sam se s "tvoje" maknula.
Zato što je u početnom postu ove teme, koja je pokrenuta da bi se tebi udovoljilo, citiran moj tekst. I ti se nisi maknula s moje teme. Ne izmišljaj.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Apr 2020, 00:35

Pupovac je, koliko znam, surađivao s pokojnim Škiljanom, koji je bio vrhunski stručnjak. Ne bi ga odabrao po političkom diktatu, a pogotovo ne bi s njim pokrenuo časopis (SOL, Studij opće lingvistike). Dvoje-troje njegovih studenata dobro poznajem, blisko smo surađivali. Nemam primjedbi na njihovu stručnost i znanje, a kada sam ih izrijekom pitao za njega kao čovjeka, dobio sam pozitivan odgovor. Nisu spominjali da ne dolazi na predavanja. Bilo je to prije petnaestak godina, doduše, poslije se njime nisam bavio. Ako se što promijenilo, ispričavam se.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

16 Apr 2020, 00:37

Stitch wrote:
14 Apr 2020, 19:23
Ehej, Feral je odličan bio, ne samo satirički nego i politički. Pisao je o žrtvama Tuđmanova režima u doba kada se nitko nije usudio spomenuti Merčepa, Glavaša i drugi krvožedni ološ. Nemoj to miješati s činjenicom da vođe Srba u Hrvatskoj, još tamo od Pribićevića, koji se od jugounitarista preobrazio u republikanca, često gube kompas. Ima za Pupovca nade. Koliko znam, izvanredan je profesor. ;)
Kad vec spominjes Feral, znas koga sam vozio prije misec ipo dana iz zg za st? Ivancica i Heni. Fenomenalni ljudi, 4 sata uzivancije :S
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

16 Apr 2020, 12:19

Stitch wrote:
16 Apr 2020, 00:35
Pupovac je, koliko znam, surađivao s pokojnim Škiljanom, koji je bio vrhunski stručnjak. Ne bi ga odabrao po političkom diktatu, a pogotovo ne bi s njim pokrenuo časopis (SOL, Studij opće lingvistike). Dvoje-troje njegovih studenata dobro poznajem, blisko smo surađivali. Nemam primjedbi na njihovu stručnost i znanje, a kada sam ih izrijekom pitao za njega kao čovjeka, dobio sam pozitivan odgovor. Nisu spominjali da ne dolazi na predavanja. Bilo je to prije petnaestak godina, doduše, poslije se njime nisam bavio. Ako se što promijenilo, ispričavam se.
Škiljan jest bio stručnjak, ali je za sebe izjavio i da je "vojnik Partije". :facepalm:
I znam čovjeka (Milan Mihaljević, isto vrhunski stručnjak, radi u Staroslavenskom institutu i honorarno predaje na Lingvistici na faksu) koji je Pupovca odšlepao kroz studij, jedva se provlačio. I Škiljan ga jest uzeo (ne znam da li i odabrao) po političkom diktatu, ali je bilo predviđeno da bude samo na sociolingvističkim istraživanjima, ne i u nastavi. U jednom sam takvom istraživanju i ja surađivala, pa sam imala prilike iz prve ruke vidjeti kako dotični (Pupovac) nema pojma o lingvistici, kad nam je davao upute kako obrađivati podatke. Brkao je vrste riječi s funkcionalnim dijelovima rečenice. :rolleyes:
Onda nisu imali dovoljno ljudi za nastavu, pa uključili i njega. Pa onda primili i žensku koju sam pak ja odšlepala kroz studij, a koja je k tome bila i Škiljanova ljubavnica.
Nešto se i jest promijenilo, ali ne bitno. Teška ljiga od čovjeka i nula od stručnjaka. Vrhunski patetičar i etnobiznismen.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

16 Apr 2020, 12:32

MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 22:37
Suvisla. Dokumentirana. Ne govorim o tome koliko se puta pojavljuje na faksu - to je nešto što bi trebalo prijaviti. Je li itko to učinio? Nije. Onda čkomite. Govorim o tvrdnji da drugi neplaćeno odrađuju njegov posao.
Ne znam je li prijavljeno ili nije, ali je javna tajna na faksu. Naravno da neću čkomiti o tome, pričat ću svima i svaki dan.
Kako bih ti dokazala da drugi neplaćeno odrađuju njegov posao? Nema platne liste kojom bih ti to mogla dokazati. Kužiš? Ali pouzdano znam da je tako. A Pupovac, s obzirom da je u Saboru, dio plaće ipak dobiva na faksu. Iako ga tamo nema skoro nikad. Za usporedbu, sa mnom je na odsjeku bio Miroslav Tuđman, do odlaska u penziju. I on je bio drugdje, prvo ravnatelj HISa, poslije isto u Saboru, ali na faksu nije dobivao niti kune, premda je i nastavu i ispite redovito održavao.
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 22:37
Ne. Ivančić piše gdje može i gdje ga hoće objaviti. Nije mu nitko "poslodavac" niti mu može dirigirati. Kao, primjerice, tebi. :mig:
Ako piše za Novosti, Pupovac mu je poslodavac. Ne ulazim u to piše li i negdje drugdje niti dirigira li mu poslodavac što da piše.
A za koga misliš da meni dirigira, budaletino?
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 22:37
Sve ostalo što si napisala, izvoli dokazati. Pa makar i linkom na Googleu.
Što ti treba dokazivati? Da je Josipović Pupovca nazvao etnobiznismenom? Eno ti pa guglaj, sigurno ćeš naći uz minimum truda. :rolleyes:
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 22:37
Otprilike obrnuto proporcionalno od tebe. Fašisti nikad nisu imali smisla za humor.
Aha, ja sam fašistica. :facepalm:
Po čemu točno? :kokice:
Slažem se da smisla za humor imam obrnuto proporcionalno od tebe jer ga kod tebe nema ni u tragovima.
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 22:37
Vidi se iz aviona, draga. :kiss:
Ma naravno. :kava:
MmeTipfeler wrote:
15 Apr 2020, 22:37
Zato što je u početnom postu ove teme, koja je pokrenuta da bi se tebi udovoljilo, citiran moj tekst. I ti se nisi maknula s moje teme. Ne izmišljaj.
Meni ne smeta da pišeš gdje god hoćeš. Budući da je Stitch to premještao, onda njemu prigovaraj što je citiran tvoj tekst.
Nisam ništa više napisala na onoj temi gdje si polinkala Ivančićev tekst. Dakle jesam, maknula sam se s "tvoje" teme.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Apr 2020, 12:46

Marsovac, pripazi malo na rječnik. Uvrede nisu potrebne, valjda znaš normalno razgovarati. Ako se ne možeš kontrolirati, odlogiraj se i odmori. Ovdje trebaš biti primjerna, a ne ekscesna forumašica.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

16 Apr 2020, 12:53

Stitch wrote:
16 Apr 2020, 12:46
Marsovac, pripazi malo na rječnik. Uvrede nisu potrebne, valjda znaš normalno razgovarati. Ako se ne možeš kontrolirati, odlogiraj se i odmori. Ovdje trebaš biti primjerna, a ne ekscesna forumašica.
Ona je mene nazvala fašisticom. To je, kao, blaža uvreda nego 'budaletina'? :misli:

Mislim, ako već prekoravaš (OK, smiješ), onda bar prekori obje. :rolleyes:
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Apr 2020, 15:15

Evo što FFZG veli o Pupovcu. Nije redoviti profesor, a pogotovo nije redoviti profesor u trajnom zvanju. Izvanredni profesor za stupanj je viši od docenta, što nije neki status nakon toliko godina.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

16 Apr 2020, 16:07

Ma nebitno u kojem je zvanju, ja nisam ni docentica, iz puke komocije.

Ako smo već na Politici, očituj se na ostalo: je li etnobiznismen ili nije, je li zbog "moralno-političke podobnosti" zaposlen na faksu itd.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Apr 2020, 17:02

Ne mogu govoriti o onome što ne znam. No znam da su Novosti okupile prilično kvalitetnu ekipu - Gudževića, Rašetu, Dežulovića - a te je autore doveo bivši glavni urednik Ivica Đikić. Nikakve oni veze s Pupovcem nemaju niti su njegovi agitatori. Kad je pak o Ivančiću riječ, za njega ne mogu ruku u vatru staviti jer sam u medijima proveo petnaestak godina i naslušao sam se svakakvih priča. Taj bi dupe dao za probitak. Od svih feralovaca, on je etički najlabilniji. Voli lovu, voli biti šef - što Dežula i pokojnog Lucića nikad nije zanimalo. Uvijek se gurao u prve redove i uvijek je zajebao sve s kojima je radio. Zna pisati, zna često i u pravu biti, no čudna je sorta. Ne bih mu okretao leđa.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

16 Apr 2020, 18:07

Stitch wrote:
16 Apr 2020, 17:02
Ne mogu govoriti o onome što ne znam. No znam da su Novosti okupile prilično kvalitetnu ekipu - Gudževića, Rašetu, Dežulovića - a te je autore doveo bivši glavni urednik Ivica Đikić. Nikakve oni veze s Pupovcem nemaju niti su njegovi agitatori. Kad je pak o Ivančiću riječ, za njega ne mogu ruku u vatru staviti jer sam u medijima proveo petnaestak godina i naslušao sam se svakakvih priča. Taj bi dupe dao za probitak. Od svih feralovaca, on je etički najlabilniji. Voli lovu, voli biti šef - što Dežula i pokojnog Lucića nikad nije zanimalo. Uvijek se gurao u prve redove i uvijek je zajebao sve s kojima je radio. Zna pisati, zna često i u pravu biti, no čudna je sorta. Ne bih mu okretao leđa.
Ne stoji da nemaju nikakve veze s Pupovcem jer svi novci za Novosti idu preko Pupovca, on je glavni u SNVu, a i predsjednik je Odbora za ljudska prava i prava nacionalnih manjina, pa kao takav određuje koliko će novca ići Novostima, kao tobožnjem glasilu srpske manjine.

Nisam nikad ni tvrdila da im on diktira što će pisati niti da su njegovi agitatori. Samo su se, eto, našli, na istoj liniji - mržnje prema svemu hrvatskom. Jedino im hrvatske (ustaške, čak!) kune nisu mrske.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Apr 2020, 19:19

Mda, ni manje ni više nego mržnja prema svemu hrvatskom. Okani se te klošarske retorike s Naroda i Kamenjara, molim te. Trkeljanje tomu ne služi. Ako imaš što reći, pokušaj bez tih priglupih fraza. Jer od smijeha ne mogu pisati.
Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

16 Apr 2020, 19:24

Ne hvataj se za riječi, nego pokušaj raspravljati o meritumu stvari. Ili nemoj.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 Apr 2020, 20:03

Meritum stvari jest da su Novosti daleko najbolji tjednik u Hrvatskoj. Daleko. Sramota je što mnogi svjetski intelektualci i kulturnjaci nisu intervjuirani u Globusu ili Nacionalu, a jesu u Novostima (Chomsky, Giroux, Hedges, Rancière...). Sramota je nadalje što se nijedna hrvatska redakcija ne može profilirati u nekadašnji Start iako je Globus primjerice imao jaku političku i kulturnu rubriku (redovito bih pročitao recimo Hudelista, Polimca i Torbarinu, a ni Kuljiš mi ispočetka mrzak nije bio). Zašto je tako ispalo, dalo bi se govoriti. Ali jebemu, ako nas novine nacionalne manjine trebaju učiti kako okupiti sposobnu novinarsku ekipu i kako dovesti atraktivne sugovornike, onda je najbolje da sve ugasimo. To je činjenica, koliko god ti od Pupovca ne vidjela drvo.
Potpisi su za budale.
Post Reply