Kinezi u Zagrebu, Kinezi iz Zagreba

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Apr 2019, 23:54

Osim što je jučer i danas Zagreb bio preplavljen policijom i prometno potpuno blokiran, građani ne komentiraju previše posjet Kinezima Hrvatskoj. Kineski premijer Li Kequiang i naš Andrej Plenković potpisali su šest sporazuma o suradnji u infrastrukturi, poljoprivredi, digitalnim tehnologijama, turizmu, znanosti i gospodarstvu. U Dubrovniku će sutra biti potpisana još četiri. No što će to donijeti Lijepoj Našoj u konkretnome smislu, ne zna se.

Ilustracije radi, godišnja trgovinska razmjena između nas i Kineza iznosi milijardu eura, lani smo imali 250.000 kineskih turista - znači, Kina bi Hrvatskoj mogla pomoći u svakome smislu. Ne treba zaboraviti ni činjenicu da se danas više-manje sve proizvodi u Kini, pa tako i tableti Vivax hrvatske tvrtke M-San. ;)


Potpisi su za budale.
User avatar
Marsovac7
Svemirka
Posts: 751
Joined: 27 Mar 2019, 16:14
Location: Negdje u svemiru
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times
Gender:

11 Apr 2019, 01:05

Kineski nas je premijer toliko nahvalio da mi je skoro bilo neugodno. Pod "nas" mislim Hrvatsku, njezine prirodne ljepote, nogometaše i slično.
Wow, postala sam moderatorica. :)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Apr 2019, 01:34

Da, sve važne teme. :rolleyes:

Opet, prvi se mačići u vodu bacaju, doći će valjda još jednom. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

11 Apr 2019, 07:00

Nisu Kinezi u Hrvatskoj prvi puta, već su oni dolazili.

Samo se treba čuvati, jer recimo zadnji puta kad su bili u Dubrovniku odnijeli su i pistu sa sobom.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Apr 2019, 08:09

Ja sam im već u utorak psovala se po spisku jer se u centru grada nigdje nije moglo parkirati - sva su parkirališta bila zatvorena onom vrpcom. Jučer sam išla obavljati poslove obilaznim putovima, nisam morala u centar, pa me mimoišlo. Žao mi je jedino što na povijesno važan hrvatski datum nisam vidjela Zagreb okićen petokrakama, kako kažu. :D

Nevažno. Kinezi su već dugo bitan faktor u svjetskoj ekonomiji pa možda i nas kupe. I iskoriste. Komad po komad. Bolje nismo ni zaslužili. :crying:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Apr 2019, 22:34

Bolje trgovati s Kinezima nego ratovati za Amerikance ili protiv Rusa.
No točno zato je tu Putinov frend Trump: da polupa lončiće i sredi 'Đajnu.
Stitch wrote:
10 Apr 2019, 23:54
...
Ne treba zaboraviti ni činjenicu da se danas više-manje sve proizvodi u Kini, pa tako i tableti Vivax hrvatske tvrtke M-San. ;)
Dakle hrvatski radnik je još uvijek preplaćen i prezaštićen :rofl:
Tragikomično mi je vidjeti koliko se i kod nas ljudi pali na onu dogmatističku tiradu onog najbogatijeg kineza zašto su neki ljudi siromašni... pa tko bi mu radio za šaku riže jeftine konkurentne proizvode trgovinom kojima je zgrnuo bogatstvo ako nije siromašan? :facepalm:
Kao što se i mafijaškim sindikatima razmaženi američki šljakeri čude kapitalizmu koji je preselio proizvodnju u Kinu, Indiju, Vijetnam itd. ko pura dreku :cerek:
Jesemti, sva sreća da će svijet uskoro propasti, toliki masovni idiotizam je teško i gledati... :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Apr 2019, 23:14

haram wrote:
11 Apr 2019, 22:34
Jesemti, sva sreća da će svijet uskoro propasti, toliki masovni idiotizam je teško i gledati... :kava:
Eto! Što ja cijelo vrijeme govorim?

Biće skoro propast sveta: nek' propadne nije šteta. :D
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Apr 2019, 23:40

MmeTipfeler wrote:
11 Apr 2019, 23:14
Eto! Što ja cijelo vrijeme govorim?

Biće skoro propast sveta: nek' propadne nije šteta. :D
:five:
Šteta samo što ne vjeruješ da će bit zbog antropogenog globalnog zatopljenja/klimatskih promjena, al nema veze kad je propast nek je propast :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

12 Apr 2019, 19:03

Nukac wrote:
11 Apr 2019, 07:00
Nisu Kinezi u Hrvatskoj prvi puta, već su oni dolazili.
Ali nikad predsjednik vlade. Što ulijeva nadu da će ozbiljniji poslovi od gradnje mostova biti sklopljeni, a to je već velika stvar. Kina je najjača gospodarska sila na planetu, vojno ne zaostaje mnogo za SAD-om, a u tehnologiji naprednija je od Amerikanaca. U razvoju dobrih odnosa s Kinezima već debelo kasnimo pa ovo smatram dobrim potezom.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Apr 2019, 19:18

haram wrote:
11 Apr 2019, 23:40
:five:
Šteta samo što ne vjeruješ da će bit zbog antropogenog globalnog zatopljenja/klimatskih promjena, al nema veze kad je propast nek je propast :cerek:
Zašto šteta? Pa s kime bi se onda ovdje svađao? Vodio bi monologe, a to nakon nekog vremena čovjeku dopizdi. :zubeki:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Apr 2019, 22:12

Stitch wrote:
12 Apr 2019, 19:03
Ali nikad predsjednik vlade. Što ulijeva nadu da će ozbiljniji poslovi od gradnje mostova biti sklopljeni, a to je već velika stvar. Kina je najjača gospodarska sila na planetu, vojno ne zaostaje mnogo za SAD-om, a u tehnologiji naprednija je od Amerikanaca. U razvoju dobrih odnosa s Kinezima već debelo kasnimo pa ovo smatram dobrim potezom.
Nećeš vjerovati, ali analize pokazuju da u čisto konvencionalnom totalnom ratu između Amera i ujedinjenog ostatka svijeta (EU/NATO+Kina+Rusija+Arapi+Židovi+afrikanci+latinosi+ostali) Ameri ne mogu izgubiti, nego bi izvukli pat poziciju. Zato su i sve posthladnoratovske američke administracije bile za ukidanje svih RBK oružja masovnog uništenja koja bi iznenadnim udarom mogla radikalno obogaljiti njihove konvencionalne snage (kao i civilnu populaciju kao nosioca vojne industrije), samo ovaj narančasti moron opsjednut moći za totalno uništenje to ne shvaća, na užas vlastitih savjetnika i stratega iz "deep state" krugova.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Apr 2019, 23:22

Čekaj, pa zar i SAD nije članica NATO-a?
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Apr 2019, 23:56

MmeTipfeler wrote:
12 Apr 2019, 23:22
Čekaj, pa zar i SAD nije članica NATO-a?
Joj Madam... nisi primijetila da su Trumpu i njegovom nacionalšovinističkom ultradesničarskom stadu čak i Kim Il Sung, Vladimir Putin i Adenaid Hinkel draži od engleske kraljice i francuskog premijera? :rolleyes:
Ali spomenuo sam to samo kao vojno-stratešku ekstrapolaciju za kontrast Stičevom mišljenju kako Kinezi ne zaostaju puno za američkim oružanim snagama.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_c ... penditures
https://www.globalfirepower.com/defense ... budget.asp (pazi ima i Croatia na listi :rofl: )
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Apr 2019, 07:47

Svoj k svome. Baš kao što mi diktiramo austrijskim novinama što će pisati, tako i Mađari zvrndaju Slovencima. :o
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 Apr 2019, 15:48

haram wrote:
12 Apr 2019, 23:56
Ali spomenuo sam to samo kao vojno-stratešku ekstrapolaciju za kontrast Stičevom mišljenju kako Kinezi ne zaostaju puno za američkim oružanim snagama.
Da, ali uspoređuješ kruške i jabuke. Vojni analitičari tvrde primjerice da Kinezi imaju najbolje raketne stručnjake na svijetu. Sukladno tomu, rat koji bi se vodio na daljinu, projektilima, bio bi rat izjednačenih snaga, neovisno o tome koja strana u sukobu troši više novca na oružje. Zaboravio si i broj vojnika. Čak i da modernu tehnologiju ostavimo po strani - dakle avione, brodove, podmornice i slično - nema teorije da Amerikanci ikad osvoje Kinu. Jer nijedan teritorij ne možeš smatrati svojim ako nemaš vojsku na zemlji. Bez konkretnoga prašinara koji će potvrditi prevlast stečenu u zraku ili na vodi ta prevlast postaje beznačajna. Samo gubiš resurse i vrijeme.
Potpisi su za budale.
Post Reply