Dok se Splitom ori "Za dom spremni"...

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Apr 2019, 18:14

Naslov je RTL-ov, a ne moj - najprije da to raščistimo. No koliko glup moraš biti da u opremu teksta staviš "Dok se Splitom ori 'Za dom spremni', vijećnici traže da se u protokol uvede obilježavanje pobjede nad fašizmom"?! I to onoga koji govori o policijskim prijavama protiv šačice debila predvođenih notornim patuljkom Markom Skejom?

Ispada da su svi Splićani na strani nekoliko nevažnih provokatora koji na proslavi obljetnice ustrojavanja 9. bojne HOS-a "Rafael vitez Boban" trkeljaju o tobožnjim "mrziteljima" i "antifašističkoj histeriji". A to je netočno i nepravedno. Ne, pigmejski Hitlerčiću, nitko ovdje ne mrzi HOS, a pogotovo ne mrzi branitelje. Mrzimo idiote i izdajnike poput tebe. :kava:


Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Apr 2019, 18:25

Stitch wrote:
10 Apr 2019, 18:14
Naslov je RTL-ov, a ne moj - najprije da to raščistimo. No koliko glup moraš biti da u opremu teksta staviš "Dok se Splitom ori 'Za dom spremni', vijećnici traže da se u protokol uvede obilježavanje pobjede nad fašizmom"?!
Posebna se ironija krije u tome što je u prvoj, sada ispravljenoj inačici naslov glasio: Dok se Splitom ori "Za dom spremni", vijećnici traže da se u protokol uvede obilježavanje pobjede nad antifašizmom! :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Apr 2019, 21:02

Jbg. dešava se :brukica: kad mogu u Sarajevu obilježavati 73 godine pobjede nad antifašizmom, što ne mogu u Splitu, pa jel'...:rofl:

:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 Apr 2019, 21:22

Ne pretjeruj. Jest da u Splitu imaju Mikija, ali Bosna je ipak Bosna. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Apr 2019, 22:51

Stitch wrote:
10 Apr 2019, 18:14
Ispada da su svi Splićani na strani nekoliko nevažnih provokatora... itd.
RTL se polako ali sigurno srozava, to je neupitno. No u veljači su na splitskoj rivi napadnuti srpski vaterpolisti, a Splićani su stajali i gledali. I sada su samo stajali i gledali. Dok god budemo svi stajali gledali kako se Skejo i njemu slični produciraju, neće biti dobro. Što je na tu predstavu došao svećenik, nije ništa čudno, ali da se takvu cirkusu pridružuju službene osobe, pa ma kako politički bile nisko rangirane, predstavljajući grad i županiju, nedopustivo je.

Falabogu pa je policija makar mrdnula malim prstom zbog ZDS-a, no neke bi stvari jednostavno trebalo zabraniti te jasno i glasno reći da je isticanje neslužbene zastave jednako protuzakonito kao i uništavanje ili sramoćenje službene, a da je ZDS ista pizdarija kao da netko u Njemačkoj tvrdi kako je Sieg Heil "tradicionalni germanski pozdrav".

To će stišavanje strasti, međutim, trajati do predsjedničkih i parlamentarnih izbora, a onda se vraćamo u istu pizdariju.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 Apr 2019, 23:15

Stitch wrote:
10 Apr 2019, 21:22
Ne pretjeruj. Jest da u Splitu imaju Mikija, ali Bosna je ipak Bosna. ;)

Pa naravno, ali mora prvo iz guzice u glavu da se na Za kralja i otadžbinu! ne replicira sa Tekbiiiir! :rofl: a ni sa ZDS!, da se ne bi neko našao uvrijeđenim što sam ga izostavio :D , nego da se i na jedno i na drugo i na treće replicira sa starim, oprobanim & univerzalnim Smrtfašizmu! pičkatmaterna rahitčna, ona urođenička, šošnska dati pička materna izopačena...krepaj! Ajdeajde, crkavaj! :rofl:
Msm, to je univezalni pozdrav, to svi razumiju.
Štoviše, to su umjesto Želimo vam sve najljepše sa naše planete! trebali metnut' na onu longplejku, što su je na Vojadžeru II, 20. 8. 1977., poslali u svemir.
Uuuuu, jesme krenulo.... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Apr 2019, 00:19

MmeTipfeler wrote:
10 Apr 2019, 22:51
RTL se polako ali sigurno srozava, to je neupitno. No u veljači su na splitskoj rivi napadnuti srpski vaterpolisti, a Splićani su stajali i gledali. I sada su samo stajali i gledali. Dok god budemo svi stajali gledali kako se Skejo i njemu slični produciraju, neće biti dobro. Što je na tu predstavu došao svećenik, nije ništa čudno, ali da se takvu cirkusu pridružuju službene osobe, pa ma kako politički bile nisko rangirane, predstavljajući grad i županiju, nedopustivo je.
Zvezdaši su oprostili napadačima pa će taj incident brzo biti zaboravljen. Srećom ili nesrećom, dvojbeno je. Ja bih im odrapio poštenu kaznu, čisto kao opomenu svima. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Apr 2019, 08:00

Stitch wrote:
11 Apr 2019, 00:19
Zvezdaši su oprostili napadačima pa će taj incident brzo biti zaboravljen. Srećom ili nesrećom, dvojbeno je. Ja bih im odrapio poštenu kaznu, čisto kao opomenu svima. :kava:
Ne govorim o tome. Znam da je incident izglađen, ali je činjenica da nitko od prisutnih, bar prema medijskim izvještajima nije ni prstom mrdnuo. Ne djelovati u ovom slučaju gotovo je isto što i sudjelovati.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Apr 2019, 23:08

Šabović Adis wrote:
10 Apr 2019, 23:15
Pa naravno, ali mora prvo iz guzice u glavu da se na Za kralja i otadžbinu! ne replicira sa Tekbiiiir! :rofl: a ni sa ZDS!, da se ne bi neko našao uvrijeđenim što sam ga izostavio :D , nego da se i na jedno i na drugo i na treće replicira sa starim, oprobanim & univerzalnim Smrtfašizmu! pičkatmaterna rahitčna, ona urođenička, šošnska dati pička materna izopačena...krepaj! Ajdeajde, crkavaj! :rofl:
Msm, to je univezalni pozdrav, to svi razumiju.
Štoviše, to su umjesto Želimo vam sve najljepše sa naše planete! trebali metnut' na onu longplejku, što su je na Vojadžeru II, 20. 8. 1977., poslali u svemir.
Uuuuu, jesme krenulo.... :rofl:
:lol:
Prije će nas vanzemljaci svatit nego mi sami sebe. :five:
Jer ako Trump opet dođe ko Adenoid Hinkel onomad - te za boga, kralja i dom spremne ništa neće spriječit da se opet francuski ljube :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Apr 2019, 03:18

haram wrote:
11 Apr 2019, 23:08
:lol:
Prije će nas vanzemljaci svatit nego mi sami sebe. :five:
Jer ako Trump opet dođe ko Adenoid Hinkel onomad - te za boga, kralja i dom spremne ništa neće spriječit da se opet francuski ljube :cerek:
Pa ni Tata im ništa drugo nije ostavio u amanet...al' to, valjda, kad Tata kaže - ne pika se. Ono, jebo Tatu, Komšija se pita, taće Tata. :rofl:
Nego, đe Mama? Joooo, kako ćejoj Tata nogu prebit, samo daje ufati!
:rofl: :five:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 May 2019, 09:47

Danas se tamo neki dan pobjede nad ant... pardon, fašizmom slavi (i to velikom vojnom paradetinom) samo još u državi koja je pravna i geopolitička sljedbenica države koja je Drugi svjetski rat započela na strani Hitlerove Njemačke.

I koja je tijekom tog istog rata (plus malo iza njega) pobila za red veličine više aktivnih boraca protiv fašizma nego ustaše, četnici, balije, belogardejci, handžarovci itd. zajedno.

Tak da mi je naricanje nad neslijeđenjem svijetlog primjera te proslave nekak malo bljutavo po okusu u ustima.

Uzgred, napad na vaterpolista u Splitu nema nikakve veze ni s fašizmom ni s antifašizmom, većina napadača je identificirano, uhvaćeno i optuženo, a napadnutima jest pomagano i spašavalo ih se, barem prema novinskim tekstovima.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 May 2019, 13:03

nvnk wrote:
10 May 2019, 09:47
Uzgred, napad na vaterpolista u Splitu nema nikakve veze ni s fašizmom ni s antifašizmom, većina napadača je identificirano, uhvaćeno i optuženo, a napadnutima jest pomagano i spašavalo ih se, barem prema novinskim tekstovima.
Optuženi su zbog prijave po službenoj dužnosti, pretpostavljam? Mislio sam da ni toga neće biti.

A što se onoga patuljka tiče, svi znaju datum osnivanja 9. bojne HOS-a "Rafael vitez Boban". Pogađaš, nije 10. travnja 1991. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 May 2019, 14:20

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/n ... 0410/print
Trojica huligana, dva 25-godišnjaka i 23-godišnjak uhićeni su dan nakon napada te su kazneno prijavljeni za pokušaj teškog ozljeđivanja i razbojstvo iz mržnje. Četvrti, 22-godišnji napadač uhićen je četiri dana nakon napada na Rivi, a za petim policija još traga.
Stvarno ne znam temeljem čega se uopće može pretpostaviti da se neki takav događaj, a osobito nakon sveopćeg talambasanja po medijima o njemu, može završit ičim osim prijavama i optužbama za uistinu ozbiljna djela.

Svi bismo bili sretni kad bi se tako nemilosrdno prijavljivalo i za ostale slučajeve u kojima je netko mahao metalnim štangama prema nekom drugom i samo ga pukim slučajem nije umlatio.

Jer, budimo realni, da se radilo o bilo kome drugom, a ne o sportašima iz Srbije, ovo bi završilo s benignim prekršajnim prijavama zbog "remećenja javnog reda i mira" ili tak nečim sličnim.

OK, lažem, ovakvim grdim prijavama bi murja još eventualno samu sebe štitila, tj. da je netko ovak neuspješno napao nekog murjaka.

I da, da se vratim na izvornu temu, malo koja država na svijetu u ovom trenutku ima toliko neonacista, u apsolutnim i u relativnim brojkama, svejedno, kao država o kojoj govorim i malo gdje su prava drugačijih manja nego tamo.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 May 2019, 14:35

nvnk wrote:
10 May 2019, 14:20
Stvarno ne znam temeljem čega se uopće može pretpostaviti da se neki takav događaj, a osobito nakon sveopćeg talambasanja po medijima o njemu, može završit ičim osim prijavama i optužbama za uistinu ozbiljna djela.
Pa linkao sam tekst u kojem se tvrdi da nema interesa za dolazak na suđenje i kazneni progon napadača. Ako se zvezdaši nisu predomislili, a mislim da nisu, prijavila ih je policija. Tko će svjedočiti ako nema napadnutih?
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 May 2019, 15:51

nvnk wrote:
10 May 2019, 09:47
Danas se tamo neki dan pobjede nad ant... pardon, fašizmom slavi (i to velikom vojnom paradetinom) samo još u državi koja je pravna i geopolitička sljedbenica države koja je Drugi svjetski rat započela na strani Hitlerove Njemačke.

I koja je tijekom tog istog rata (plus malo iza njega) pobila za red veličine više aktivnih boraca protiv fašizma nego ustaše, četnici, balije, belogardejci, handžarovci itd. zajedno.

Tak da mi je naricanje nad neslijeđenjem svijetlog primjera te proslave nekak malo bljutavo po okusu u ustima.

Uzgred, napad na vaterpolista u Splitu nema nikakve veze ni s fašizmom ni s antifašizmom, većina napadača je identificirano, uhvaćeno i optuženo, a napadnutima jest pomagano i spašavalo ih se, barem prema novinskim tekstovima.
Apsolutno!
9.5.'45. nije isto što i 15.5.'45. ...kao što ni 1.9.'39. nije isto što i 6.4.'41.
Datumi se moraju znati!
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 May 2019, 16:16

Neznam ja sam se skroz pogubio :zvrko:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 May 2019, 17:24

Evo, drugim riječima:

Koga smo to mi pobijedili 9.5.? Ko nas je napao 1.9.'39.? Ko je to pred nama potpisao kapitulaciju u Berlinu?

I odgovori:
Nismo nikoga. Ne 9.5.
Nije niko. Nas ne. I ne '39.
Nije niko...otkud mi u fakin Berlinu? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 May 2019, 17:30

Stitch wrote:
10 May 2019, 14:35
Pa linkao sam tekst u kojem se tvrdi da nema interesa za dolazak na suđenje i kazneni progon napadača. Ako se zvezdaši nisu predomislili, a mislim da nisu, prijavila ih je policija. Tko će svjedočiti ako nema napadnutih?
Tekst koji si linkao nepotpun je, pa sam ja linkao potpuniji.

Tako teška djela koja se u njemu navode, jako teško da se ne gone po službenoj dužnosti, a riječ "opraštanje" koje se spominje u tekstu koji si linkao teško je rabljena u pravnom značenju, prije bih rekao u općeljudskom.

I u njoj se, uzgred, krije više težnje za propagandnim učincima sa srpske strane nego ičeg drugog.

Naravno, ako vaterpolisti uistinu ne dođu svjedočit na suđenje, sve će ovisiti o domaćim, splitskim svjedocima. Njih, doduše, ima dovoljno, ali nije teško pretpostavit da bi mogli biti zastrašeni.

Što će, u stvari biti baš ono što u Zvezdi žele, tj. ako svojim nedolaskom izazovu oslobađajuće presude, jasno je da će velika propagandna pobjeda biti njihova, a ne maloumnika koji su ih napali i koji će zbog toga biti oslobođeni. :rolleyes:
Last edited by nvnk on 10 May 2019, 17:42, edited 4 times in total.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 May 2019, 17:30

Šabović Adis wrote:
10 May 2019, 17:24
Evo, drugim riječima:

Koga smo to mi pobijedili 9.5.?
Ko nas je napao 1.9.'39.?
Ko je to pred nama potpisao kapitulaciju u Berlinu?

I odgovori:
Nismo nikoga. Ne 9.5.
Nije niko. Nas ne. I ne '39.
Nije niko...otkud mi u fakin Berlinu? :rofl:

Uvijek su praktične te afirmativne negacije :rofl:
:top:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

10 May 2019, 17:32

Šabović Adis wrote:
10 May 2019, 15:51
Apsolutno!
9.5.'45. nije isto što i 15.5.'45. ...kao što ni 1.9.'39. nije isto što i 6.4.'41.
Datumi se moraju znati!
Ja sam prvenstveno mislio na razliku između 8.5.1945. i 9.5.1945., ali nek ti bude ... :zubo:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

10 May 2019, 17:43

haram wrote:
10 May 2019, 17:30
Uvijek su praktične te afirmativne negacije :rofl:
:top:
Fanfakt:
Za razliku od nenaših jezika u kojima postoji pozitiv za neprijatelj, npr. Feind, enemy itd., u našem - ne postoji. :rofl:
:five:
nvnk wrote:
10 May 2019, 17:32


Ja sam prvenstveno mislio na razliku između 8.5.1945. i 9.5.1945., ali nek ti bude ... :zubo:
Ok, ok... :ne zna: koga smo to pobijedili 8.5.? :rofl:
:five:
Last edited by Šabović Adis on 10 May 2019, 17:44, edited 1 time in total.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

10 May 2019, 17:43

nvnk wrote:
10 May 2019, 17:32
Ja sam prvenstveno mislio na razliku između 8.5.1945. i 9.5.1945., ali nek ti bude ... :zubo:
Kurac ti možeš mislit.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 May 2019, 17:53

haram wrote:
10 May 2019, 17:43
Kurac ti možeš mislit.
Što je, danas nisi za dijalog? :E
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

10 May 2019, 18:34

nvnk wrote:
10 May 2019, 17:30
Tekst koji si linkao nepotpun je, pa sam ja linkao potpuniji.

Tako teška djela koja se u njemu navode, jako teško da se ne gone po službenoj dužnosti, a riječ "opraštanje" koje se spominje u tekstu koji si linkao teško je rabljena u pravnom značenju, prije bih rekao u općeljudskom.

I u njoj se, uzgred, krije više težnje za propagandnim učincima sa srpske strane nego ičeg drugog.

Naravno, ako vaterpolisti uistinu ne dođu svjedočit na suđenje, sve će ovisiti o domaćim, splitskim svjedocima. Njih, doduše, ima dovoljno, ali nije teško pretpostavit da bi mogli biti zastrašeni.

Što će, u stvari biti baš ono što u Zvezdi žele, tj. ako svojim nedolaskom izazovu oslobađajuće presude, jasno je da će velika propagandna pobjeda biti njihova, a ne maloumnika koji su ih napali i koji će zbog toga biti oslobođeni. :rolleyes:
U pravu si. No zvezdašima ne zamjeram težnju da se prikažu u dobrom svjetlu, zašto bih? Zamjeram našima što se ponašaju idiotski.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 May 2019, 13:32

Stitch wrote:
10 May 2019, 17:53
Što je, danas nisi za dijalog? :E
Ako neki nisu nikad, zašto ja ne bih mogao biti danas?
what we've got here is failure to communicate
Post Reply