Žigosanje

Koljite se i gložite!
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Feb 2019, 21:34

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zig ... 62337.aspx

Preskočit ću dio da me sram gdje živim, to sam već stoput rekla.
Malo mi je upalo u oči i kako je otac odreagirao. Kao da bi bolje bilo da je Hrvatica. Ono, kojoj Hrvatici ne bi bilo drago da je se žigoše kao ustaškinju.
No ono što je skandalozno je što se slučaj pokušao zataškati od strane škole.
Meni je jasno da je ustašija mainstream, to se dešava još otkad sam ja išla u školu s tim da je prvi put ustašiju kao nešto kul uvela generacija dvije godine ispred mene, 87 godište. Mi smo se još nekako držali da je kul slušati metal. Iza toga su krenule cajke, tomson i znakovlje.

Jasno mi je i da se iz mnogih auta okićenih krunicom ori Za dom, bila sam uostalom svjedok, imam rodbinu. Jasno mi je da roditelji odgajaju djecu da mrze sve nehrvatsko, a posebno ono hrvatsko koje nije ustaško. Da se djeca uče od malih nogu revizionizmu. Jasno mi je da ti svi ljudi znaju što su ustaše radile i znaju da je to sramotno pa se zato javno i ograđuju. Kako je Dežulović odlično primijetio u članku "Usraše se ustaše". Kad god netko od tih junaka treba javno priznati da je ustaša, odjednom nastupi muk.

Jasno mi je i da se ovo smatra izoliranim incidentom iako svatko tko je iole intelektualno pošten i živi u ovim krajevima zna što se dešava kad se ugledni ljudi malo opuste na zabavama. Red cajki, red jure i bobana. Kad sam jednom ovdje rekla da se u Zadru usred turističke sezone 2006-e pjevalo Jasenovac i Gradiška stara, neka kokoška me napala da sam zatucana.
Jer to kao nije moguće.

Najliberalnije moguće što ovdje postoji je da ljudi krišom osude tako nešto, naglas se ne usude.

I u takvoj klimi je posve normalno i logično da dijete žigoše drugo dijete. Meni to uopće nije šokantno. Sve je vodilo takvim incidentima. Nije mi šokantno ni što škola ne reagira. Šokantno mi je što me tako nešto još uvijek može uzrujati.

Kad sva ta djeca odrastu, imat ćemo još ljepšu državu. Njihovi retardirani roditelji koji su ih tako odgojili su već sjebali sve. Ovi će na tom zgarištu izgraditi novo vrlo fašističko društvo. Kome ne paše, nek se goni u Irsku, zar ne?

Edit: Da ne bi bilo da je tako samo u Dalmaciji, nije, ovdje je samo izraženije, tog white trasha itekako ima i u Zagrebu gdje su kvartovi okićeni ustaškim znakovljem, a white trash te uzrujano pita jel nam to nova kolegica Srpkinja i kakvo je to pobogu prezime. Cijela nam je država smeće.


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Feb 2019, 23:24

Sve je to točno Eks i moglo bi se o tome rapravljati kad ne bi bilo nanošenja tjelesnih ozljeda. I to neuklonjivih, a mislim da se time kvalificiraju kao teške. Pustimo ustaške stavove: mene zanima kako škola smije dopustiti da netko od učenika bude ozlijeđen, i to teško, a da to ne prijavi i da ne reagira.

Zbilja je u ovoj državi vrijeme za giljotinu. :mad:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

07 Feb 2019, 23:33

Pa baš tako što je riječ o iznošenju političkog "stava", odnosno zločin je političke prirode i zato i jesu zataškali. Da su djeca samo tako ozlijeđena, bez poruke, vjerojatno ne bi. Osim ako im ozljede nisu nanijela djeca kojekakvih "uglednih", onda bi se možda i zataškalo i tako. U ovom je slučaju neodvojiv politički kontekst.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Feb 2019, 00:04

Na ovo bi dodao da jos da je ovo zlocin iz mrznje, jer je skolaraka Albanka. Ne znam je li zato napadnuta ili ne, ali sam procitao da je mala rekla kako je cijeli razred stao uz napadaca. Ocajno drustvo i jos gora buducnost :tuzni:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 Feb 2019, 17:09

Ravnatelj kaže to je dječja igra i nije slovo U. Ne znam jel mene oči varaju ili što.

Nema dalje, ključaj državu, baci ključ, ovo je psihijatrija. Sve te roditelje bih ja na preodgoj slala. Da im dan i noć puštaju što su nacisti radili. Dan i noć jedno godinu dana.
Najjadnije je što postajemo otupljeni na to. To je sad naše normalno.
Post Reply