Alternativa SDP-u

Koljite se i gložite!
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

09 Nov 2011, 18:39

schmokljan » wrote:SRP? Isto kao da si predao neispravno popunjen listić.
...jer si dementan i ne znaš ni popuniti listić. To je otprilike razina SRP-ovih glasača, veći dio još živi sudionici NOB-a, tu i tamo pokoji prijatelj životinja.


Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
robot jura
Posts: 178
Joined: 10 Nov 2011, 17:28

11 Nov 2011, 16:08

Meni je jako žao što kod nas na glasačkom listiću ne postoji opcija "Ne odgovara mi nijedna stranka". To bi bila mogućnost jasnog izražavanja mišljenja o političkoj ponudi.

Užasno mi je žao što na kraju svi koji nisu zadovoljni ponudom ili ne izlaze na izbore (čime se trpaju u koš s ljudima koje stvarno nije briga), ili prekriže listić (pa se trpaju u koš s ljudima koji ne znaju glasati) ili moraju glasati za "manje zlo". U principu im je onemogućeno izražavanje političkog stava. Kojeg imaju.

Da nismo strašljivi, zbog čega na kraju izaberemo treću opciju (glasanja za manje zlo), moglo bi se i desiti da 20% glasačkih listića bude nevaljano. Mislim da bi to bio vrlo jasan znak. Toliko ljudi nemreš proglasiti debilima koji ne znaju zaokružiti kandidacijsku listu.
"Suzama sam ljepio tapete" nije destilat ljudske gluposti. Ako je iskren, onda je sasvim legitiman poetski izričaj. Osim što je kul.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

11 Nov 2011, 18:13

robot jura » wrote:Da nismo strašljivi, zbog čega na kraju izaberemo treću opciju (glasanja za manje zlo), moglo bi se i desiti da 20% glasačkih listića bude nevaljano. Mislim da bi to bio vrlo jasan znak.
Kasniš, o, robote :cerek: - to sam ja napisao ngdje davno na nekom drugom topicu (u sklopu zagovaranja poništavanja listića).

Ta priča, priznajem, ima jednu ozbiljnu rupu: da, to bi bio znak - ali, znak za koga? Mislim da bi se apsolutno svim strankama živo fućkalo ako ih na vlast dovede i 6 od ukupno deset ljudi koji su izišli na izbore u cijeloj zemlji.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

11 Nov 2011, 19:03

Lord Byron » wrote:Ta priča, priznajem, ima jednu ozbiljnu rupu: da, to bi bio znak - ali, znak za koga? Mislim da bi se apsolutno svim strankama živo fućkalo ako ih na vlast dovede i 6 od ukupno deset ljudi koji su izišli na izbore u cijeloj zemlji.
Poništavanje listića imalo bi smisla samo u jednom slučaju: da poništeni listići, ili oni s odabranom opcijom “ništa od navedenog”, u pripadajućem postotku također dobivaju saborske mandate. I da onda ta mjesta ostaju prazna, rade protiv svakog kvoruma, svake većine, svega.

To bi se teoretski moglo izvesti – referendumom.

S obzirom na referendumsku praksu u Rvackoj… puno sreće, deca. :kava:
User avatar
robot jura
Posts: 178
Joined: 10 Nov 2011, 17:28

11 Nov 2011, 19:37

Lord Byron » wrote:Ta priča, priznajem, ima jednu ozbiljnu rupu: da, to bi bio znak - ali, znak za koga? Mislim da bi se apsolutno svim strankama živo fućkalo ako ih na vlast dovede i 6 od ukupno deset ljudi koji su izišli na izbore u cijeloj zemlji.
Istina, ali bi ovih 20% znalo koliko ih je. Pa bi se mogli okuražiti i na na neke nove, slijedeće korake. Postati glasniji. Organizirati se.

Možda jesam naivna.
Ali me kavice (sori, Lastane) i patronizirajuće spike o tome kako smo ionak za kurac i kak se niš promijenilo ne bu, lagano nerviraju.
"Suzama sam ljepio tapete" nije destilat ljudske gluposti. Ako je iskren, onda je sasvim legitiman poetski izričaj. Osim što je kul.
User avatar
Lord Byron
Posts: 2972
Joined: 18 Sep 2011, 09:37

11 Nov 2011, 19:49

robot jura » wrote:Istina, ali bi ovih 20% znalo koliko ih je. Pa bi se mogli okuražiti i na na neke nove, slijedeće korake. Postati glasniji. Organizirati se.
Neću odaslat kavicu, a mogu se samo nadati da ne zvučim patronizirajuće - ali, postoji i tu jedan zajeb. :D

Naime, mislim da je glavni problem političke scene ono što bi se moglo nazvati "Pernar-efekt": čak i kad se ljudi kako-tako uspiju organizirati, vrlo se brzo ispostavi da oni znaju protiv čega su, ali da baš i ne znaju što hoće.

Napisao sam već: da je bilo mudrosti, trebalo im je samo poručiti "joj, super, baš nam je drago što ste došli, evo formulirajte zahtjeve pa dođite na razgovor" - i u roku od pola sata bi došlo do nevišene makljaže među prosvjednicima.

Blago onima u čijim se jedinicama pojavi neka "treća" lista s izgledima za prijelaz praga.
User avatar
robot jura
Posts: 178
Joined: 10 Nov 2011, 17:28

11 Nov 2011, 20:08

E sad, jedno je prosvjedovati, drugo je politički se organizirati i djelovati proaktivno. :)
Problem je što nitko nije ni navikao na izradu konkretnih programa s mjerama. Svi se samo nabacuju općim floskulama.
Nitko se i ne usudi okrenuti se nekoj razumnijoj komunikaciji s konkretnim stavovima. Bez jeftinih podjebavanja na račun tuđih grešaka ili neispunjenih obećanja. A ljudi su se toga umorili.
Na kraju krajeva, što bi jedna nova stranka, inicijativa ili što već, mogla izgubiti time da pokrene novi način komuniciranja u predizbornoj kampanji? Ama baš ništa.

Offtopic: imam problem s kvotanjem. Kome da se obratim?
"Suzama sam ljepio tapete" nije destilat ljudske gluposti. Ako je iskren, onda je sasvim legitiman poetski izričaj. Osim što je kul.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

11 Nov 2011, 20:15

Robotice, mnogo mi je drago vidjeti te ovdje.
A vidim da te osim fantasy-a zanima i politika.
Oš mi bit prijateljica? :cerek:
Nek(v)arljiva.
User avatar
robot jura
Posts: 178
Joined: 10 Nov 2011, 17:28

11 Nov 2011, 20:21

kukuriku » wrote:Robotice, mnogo mi je drago vidjeti te ovdje.
A vidim da te osim fantasy-a zanima i politika.
Oš mi bit prijateljica? :cerek:
Tebi uvijek. :zubo:
Sad će Byron reć da se u mojim političkim stavovima i vide utjecaji fantasya.
"Suzama sam ljepio tapete" nije destilat ljudske gluposti. Ako je iskren, onda je sasvim legitiman poetski izričaj. Osim što je kul.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 20:37

Hrvatskoj bi dobro došla jedna ekonomska propast, kroz kakvu Grčka prolazi. Da se hrpa imbecila koji žive što od državnog što od vlastitog duga malo osvijesti.
Glasao bih za stranku koja obećava ekonomsku propast. :)
Ali brzu i dramatičnu, spora i mučna nas možda čeka bez obzira na stranku.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Nov 2011, 20:47

JPK » wrote:Hrvatskoj bi dobro došla jedna ekonomska propast, kroz kakvu Grčka prolazi. Da se hrpa imbecila koji žive što od državnog što od vlastitog duga malo osvijesti.
Glasao bih za stranku koja obećava ekonomsku propast. :)
Ali brzu i dramatičnu, spora i mučna nas možda čeka bez obzira na stranku.
mislim da će nas lako bilo tko odvest sad u brzu propast
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

11 Nov 2011, 21:10

Pješčana » wrote: mislim da će nas lako bilo tko odvest sad u brzu propast
Drugovi, nalazimo se na rubu provalije. Vrijeme je za odlučan korak naprijed. :mudri:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

11 Nov 2011, 21:16

Pješčana » wrote: mislim da će nas lako bilo tko odvest sad u brzu propast
Neće, Hrvatska je trenutno relativno malo zadužena zemlja. Ali kamate na dugoročne obveznice su preko 6%, ako se ne varam. To nije održivo, ali ima još vremena za koji ciklus izmjene vlasti prije no što stvari odu u pičku materinu.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Nov 2011, 13:46

Nemam dovoljno informacija ni znanja o Don Grubisicu i njegovoj stranci, ali mi se cini zanimljivom, ako ne nista a ono pojavom na politickoj sceni.
Neka misljenja o tome?
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

15 Nov 2011, 13:50

Aristocat » wrote:Nemam dovoljno informacija ni znanja o Don Grubisicu i njegovoj stranci, ali mi se cini zanimljivom, ako ne nista a ono pojavom na politickoj sceni.
Neka misljenja o tome?
Mišljenje mi je da si omašila temu. Il pobrkala Grubišića s Bakovićem, kad smo već na Grejtst šits.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Nov 2011, 14:00

nina williams » wrote: Mišljenje mi je da si omašila temu. Il pobrkala Grubišića s Bakovićem, kad smo već na Grejtst šits.

Jao. Moja isprika. U pravu si. Ne znam kako se to dogodilo.
Molim da se post prebaci na temu o SDP-u. Bila sam uvjerena da pisem na toj temi.... :facepalm:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

15 Nov 2011, 15:09

Aristocat » wrote:

Jao. Moja isprika. U pravu si. Ne znam kako se to dogodilo.
Molim da se post prebaci na temu o SDP-u. Bila sam uvjerena da pisem na toj temi.... :facepalm:
:rofl: :rofl:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

16 Nov 2011, 19:45

Lastan » wrote: Drugovi, nalazimo se na rubu provalije. Vrijeme je za odlučan korak naprijed. :mudri:
:rofl: :rofl:
Jao. Moja isprika. U pravu si. Ne znam kako se to dogodilo.
Molim da se post prebaci na temu o SDP-u. Bila sam uvjerena da pisem na toj temi.... :facepalm:
:rofl: :rofl:
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
daze
Posts: 819
Joined: 10 Nov 2011, 22:43
Location: Karlovačko društvena mreža

17 Nov 2011, 19:56

Ne vjerujem baš nikome. Ali izbor ću potražit među trećim opcijama. Pa makar da čujem neki novi glas u Saboru, a ne redovito iste seronje.

Alternativa je možda Jurčić, samo ne znam što se okružio tim nekakvim blokom umirovljenika. To mi je nekako kratkoročno. :zubo:
0 new messages
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

17 Nov 2011, 20:13

Prošla sam kroz liste u svojoj izbornoj jedinici (http://www.dip.hr) i moram reći, jednom kad odbacim ideološki daleke stranke te stranke s kandidatima koji su se dali kupiti u lokalnu koaliciju, nemam pojma za koga ću glasati. Možda SRP. :ne zna:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
robot jura
Posts: 178
Joined: 10 Nov 2011, 17:28

18 Nov 2011, 21:28

Gledam webstranicu Hrvatske radničke stranke i razočarana sam. Pod točkom "Povijest/Program" ne stoji ništa. Pod naslovom "Koalicija znati kako! predstavila članove vlade" ne stoje imena tih članova vlade...
Ljubo, Ljubo, sramota te bila.

Akcija mladih djeluje ok, ali se bave lokalnim primorsko-goranskim temama (što nije moja izborna jedinica).

Hrvatski laburisti - u njihovom planu A više pričaju o Kukuriku koaliciji i HDZ-u nego o nekakvom programu. Ali su njihovih 10 točaka barem ok. Koncentriraju se na neka poboljšanja sustava demokracije i na radnička prava. Samo kaj mi je taj Lesar užasno sumnjiv. Previše je živčan.

Za čitanje famoznog plana 21 će mi trebati svih 15 dana do izbora. Uvidom u "gospodarsku platformu" već imam osjećaj da neću saznati što konkretno misle napraviti, samo nabrajaju što ne valja.

Za čitanje SRP-ovog programa će mi isto trebat vremena...

Jebate, još ću glasati za Don Grubišića. Kakav sam to socijalist. :xzubo:
"Suzama sam ljepio tapete" nije destilat ljudske gluposti. Ako je iskren, onda je sasvim legitiman poetski izričaj. Osim što je kul.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

18 Nov 2011, 21:58

Ja isto nemam pojma za kog bih mogao glasati.
Jel postoji stranka koja obećava veća prava i po mogućnosti novčane transfere za dijasporu?
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Dubrava
Posts: 78
Joined: 18 Nov 2011, 00:54

18 Nov 2011, 22:05

JPK » wrote:Ja isto nemam pojma za kog bih mogao glasati.
Jel postoji stranka koja obećava veća prava i po mogućnosti novčane transfere za dijasporu?
Ja bih ti mogao predložiti ali to bi bilo reklamiranje.
Vječna slava svim žrtvama Hirošime, Nagasakija, Dresdena... da se nikad ne ponovi.http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Nov 2011, 22:06

skinhead_ » wrote: Ja bih ti mogao predložiti ali to bi bilo reklamiranje.
..reklamiranje je ovdje slobodno. :raspa:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

18 Nov 2011, 22:47

Ma ja bum za Lesara, jer ima šanse uć u sabor. U svakom slučaju - to će bit glas kontra hadezeja, mater im lopovsku...
Post Reply