Amarillo te quiero amarillo

Koljite se i gložite!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Dec 2018, 22:56

MmeTipfeler wrote:
19 Dec 2018, 18:41
Gle, i mi smo u Hrvatskoj kojekoga delegirali da odlučuje umjesto narodne većine. Previše nas je da bismo svi sudjelovali u donošenju odluka. Skupina od desetak ljudi može se sastati i odlučivati, narod od nekoliko milijuna to ne može. ako ništa drugo, ozvučenje bi bilo preskupo, a i predugo bi trajalo. :D

Pa su nas zajebali. I iskorištavaju nas. A mi smo ili prebdasti ili nemamo dovoljno muda, kao što sma rekla na drugoj temi, da te koje smo izbrali da nas zastupaju i u naše ime donose općekorisne odluke smaknemo... ovaj, maknemo s vlasti.

Vlast se, općenito gledano, ne bori za naša prava, nego realizira uvjete u kojima se ta prava mogu uživati. Ako to ne čini, onda je treba smijeniti. Mi za to imamo instrumente, pa ma koliko ih bilo zapetljano primijeniti - govorim o hrvatskoj situaciji, nemam pojma kakvo je zakonodavstvo u BiH - ali ih iz nekog razloga ne primjenjujemo. Zato što nam se čini prekompliciranim, zato što se bojimo za pojedinačnu egzistenciju, zato što su nas uvjerili da nam je ovako zapravo dobro... tko će ga znati.

Dakle, vlast je predstavnik odnosno zastupnik narodne volje. Ako tu volju iznevjeri, ima da ode. Bar tako misle Francuzi.
Majte molivas, k'o da mi znamo šta nam je, đe nas svrbi i kako da se počešemo dok nam s televizije onaj odabrani sloj ljudi (a.k.a. elita) to ne saopšti. Nismo mi tu da znamo šta je naša volja nego da to saznajemo. Postepeno. Na kašičicu. :zubo: A ne bismo znali čak ni to da nam ta elita za bilo šta i treba da nam ta ista (tada još neizabrana) elita nije rekla da nam treba neko ko će nam govoriti šta nam treba...a ti zvučiš k'o da si lično Emanuel Goldštajn, k'o da imaš svoju glavu, svoju volju, svoje interese itd.
Da nisi ti neki samoupravljač, naletenebilo! :eek: :rofl:

Dakle, ja kad odaberem onoga ko će da me handri idućih 4 godine (a odabirem to svake 4 godine) ima da me handri sve 4 godine. Nema tu sad dam guzice - sad ne dam. Dam! Pa nisam lažov. Iznajmio sam je na 4 godine, povoljno, e sad u kakvom stanju mi se dupe vrati nakon te 4 godine o tome možemo raspravljeti, ali nakon 4 godine korištenja. Bitno da imam 4 godine vremena da odaberem kome ću se naguzivati idućih 4 godine. Misim, čemu inače taj demokratski, izbornougovorni, BDSM ako ću se onda pravit pametan? Ili glup, pa jel'?! Imam, doduše, pravo da protestvujem, onako pro-forme, pa to pravo i koristim: iziđem s jaranom na ulicu, tu se malo istrčimo, izvičemo, iznabacmo se s kamenicama, malo zapalimo Prijeseništvo, izludiramo se protest-protest-protestvujemo, protest-protest-protestvujemo, dakle ostvarimo pravo na proteste... a onda se saberemo ter skontamo da smo se iznaprotestvovali toliko da morenambit dvamjeseca i haj sad ti Šabo kući, nemoj da ti murija opet ruke zavrće, znaš i sam da nisi (više) naoružan, još od devesprve... :rofl:
:five:


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Dec 2018, 23:25

E, da. To ti je to. I kod nas je tako. :(

Okupi se dvoje-troje njih pa nešto prosvjeduju. a onda odu kućama.

Ajde, drug i ti se raziđi. :D

Jebeni Francuzi izmislili su revoluciju pa sad drve po tome... Stoljećima.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Dec 2018, 02:37

MmeTipfeler wrote:
19 Dec 2018, 18:41
Dakle, vlast je predstavnik odnosno zastupnik narodne volje. Ako tu volju iznevjeri, ima da ode. Bar tako misle Francuzi.
Mislimo tako i mi. Samo što nemamo volje, a ni muda, da to mišljenje pretočimo u konkretno djelovanje. Zašto? Stvar mentaliteta, čini mi se. Naš je sluganski, poslušnički - gotovo ropski. Dovoljno nam je bilo izboriti slobodu, pa i kakvu-takvu samostalnost. No kada dođemo do pravde, ekonomske i socijalne, gubimo zamah i dah. Naviknuli smo se na socijalizam, kada je vladala uravnilovka, pa čekamo da se netko drugi za nas pobrine. Umjesto nas samih. :ne zna:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Dec 2018, 07:51

Kao što netko reče - "bečki lakeji". :rolleyes:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Dec 2018, 09:10

Ako smo mi lakeji, tko su onda konjušari? Slovenci? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Dec 2018, 14:09

Stitch wrote:
20 Dec 2018, 09:10
Ako smo mi lakeji, tko su onda konjušari? Slovenci? :D
Pa da. Nije Lipica badava tamo. :cerek:
Post Reply