Da plačem ili da se smijem, to je pitanje...

Koljite se i gložite!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Sep 2018, 20:31

Najprije nisam mogla vjerovati da ovakvo što uopće postoji: Ured dobrodošlice. A onda sam zavirila u Vodič za povratnike. :facepalm:

Nisam sigurna hoću li sve pročitati, ali oduševila me činjenica da se hrvatsko državljanstvo stječe, citiram, "po osnovi iseljenja iz Republike Hrvatske", što je pravna osnova po kojoj se državljanstvo - pazite sad! - stječe prirođenjem. :rolleyes:

Oksimoron je odavno zaboravljen pojam. :D

Kad bolje razmislim, više me ništa u ovoj zemlji ne čudi, ali utješite me. Recite mi da nisam jedina koja o ovome pojma nije imala. Ili bar pokušajmo zajedno proračunati koliko ta pizdarija košta. :mad:


User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

07 Sep 2018, 21:16

MmeTipfeler wrote:Najprije nisam mogla vjerovati da ovakvo što uopće postoji: Ured dobrodošlice. A onda sam zavirila u Vodič za povratnike. :facepalm:

Nisam sigurna hoću li sve pročitati, ali oduševila me činjenica da se hrvatsko državljanstvo stječe, citiram, "po osnovi iseljenja iz Republike Hrvatske", što je pravna osnova po kojoj se državljanstvo - pazite sad! - stječe prirođenjem. :rolleyes:

Oksimoron je odavno zaboravljen pojam. :D

Kad bolje razmislim, više me ništa u ovoj zemlji ne čudi, ali utješite me. Recite mi da nisam jedina koja o ovome pojma nije imala. Ili bar pokušajmo zajedno proračunati koliko ta pizdarija košta. :mad:
Apsolutno nisi jedina.
Nemoj me mamiti da racunam!

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

07 Sep 2018, 21:48

Riona wrote:
07 Sep 2018, 21:16
Apsolutno nisi jedina.
Nemoj me mamiti da racunam!
Pa netko mora. Ja sam loša u matematici. :cerek:

Zapravo, zanima me može li se igdje pronaći broj zaposlenih u takvim tijelima i ustanovama. Novce ćemo lako izračunati, ali jebiga, kako ćeš rješavati jednadžbu s dvije nepoznanice? :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Sep 2018, 01:39

Nisam znao za to. :rolleyes: Što i ne čudi osobito, bježim od politike ko vrag od tamjana. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Sep 2018, 06:54

I ja, ali gadura me progoni. Juri za mnom. :crying:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Sep 2018, 09:53

Madam, sigurnije ti je da plačeš, manje ćeš pogriješiti.
A kakva se politika uopće može očekivati u jednoj imitaciji države, osim kozmetičkih mjera?
Sistemske promjene sigurno ne. Niti dolazak sistem-administratora sa otvoreno takvim pretenzijama.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Sep 2018, 22:19

haram wrote:
08 Sep 2018, 09:53
Madam, sigurnije ti je da plačeš, manje ćeš pogriješiti.
A kakva se politika uopće može očekivati u jednoj imitaciji države, osim kozmetičkih mjera?
Sistemske promjene sigurno ne. Niti dolazak sistem-administratora sa otvoreno takvim pretenzijama.
Nije to u pitanju. Čemu služi Ured dobrodošlice i što takva idiotska sintagma uopće znači? Ponude ti viski kad pokucaš na vrata? Ili samo kažu dobro nam došli, a ti veliš još bolje vas našli? Bi li to trebao biti nekakav informacijski pult, što bi se moglo zaključiti iz vodiča? I čemu takav pult služi? Rekla bih, da pokaže kako nam je sustav nepovezan.
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

12 Sep 2018, 13:30

Na stranu postojanje i koštanje te institucije, triba nam podatak o tome koliko posla imaju, koliko se tih prirođeno iseljenih obratilo tom uredu da im pruži dobrodošlicu i tak te stvari....
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

12 Sep 2018, 17:33

Da, mora da je nepodnošljiva gužva na šalterima :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Sep 2018, 18:13

haram wrote:
12 Sep 2018, 17:33
Da, mora da je nepodnošljiva gužva na šalterima :cerek:
Možda funkcioniraju dvosmjerno: ulaz-izlaz. :D
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

13 Sep 2018, 14:35

zajebajete se , a takav ured je možda baš koristan :durica:
Na Redditu se barem jednom mjesečno ukaže neki prirođeni Hrvatić iz Kanade/Jamerike, pita kak da se doseli i/ili službeno ostvari svoje hrvatstvo. :raspa:

Svojedobno san bila frendica na fejsu s jednim starijim gospodinom (70+) iz Texasa čiji preci su se prije 200 godina odselili iz Slavonije i bio je duša od čovika, pun ljubavi za Hrvatsku i čak je zna pričat hrvatski. Doduše, on nije spominja da bi se vratija, valjda je bio mudar i tak to. Žive rodbine tu nije ima da mu pomogne ako bi i htio. :o

Ča me sitilo da mi imamo neke rođake u Kaliforniji za koje se nadamo da se neće sitit da imaju pravo na 1/64 svake kuće i zemljišta u selu. Ti su se odselili prije stotinjak. Oni bi sigurno imali koristi od Ureda za dobrodošlicu. :no:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

13 Sep 2018, 15:57

Mislim da taj ured nije nešto što smo mi smislili. Čitala sam jednom za Kanadu, imaju nešto takvo (samo ne znam kako to zovu) usmjereno je, istina, na imigrante. Ne na prirođene i takve neke. Lijepo ti napišu kamo da odeš, kome se javiš, tko će ti dati podršku na terenu prvih mjeseci, šta da kupiš od odjeće, da se ne smrzneš (mi iz toplijih krajeva ne vjerujemo valjda da može biti TAKO zima). Gdje ima klope, topline i šeltera. Gdje možeš tražiti posao. Gdje učiti jezik. (Istina, to je bilo na engleskom, ali možda su si dali truda pa preveli na razne jezike?)
Druga je sad priča, da li oni zbilja funkcioniraju, ovi tu, dobrodošlići. Ili je to, eto, jedna agencija.

edit:
Sad sam na brzinu prošla kroz onaj vodič, pa lijepo su to uradili. Ne znam što ljudi u nevolji rade subotom i nedjeljom, to na brzinu nisam pronašla. ali ovdje se i ne radi o nevolji, nego o stjecanju svih prava. Odnosno utvrđivanju.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Sep 2018, 09:00

Riona wrote:
13 Sep 2018, 15:57
... Lijepo ti napišu kamo da odeš, kome se javiš, tko će ti dati podršku na terenu prvih mjeseci, šta da kupiš od odjeće, da se ne smrzneš (mi iz toplijih krajeva ne vjerujemo valjda da može biti TAKO zima).
...
Više ne može :kava:
https://climateatlas.ca/climate-change-basics
https://en.wikipedia.org/wiki/Climate_change_in_Canada
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

14 Sep 2018, 09:44

Sad bar znamo zasto ti ne citas knjige, a ja ove listove katastrofa.
Uostalom, mijenjaj nick u katastrofix Image

sent from T

User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Sep 2018, 09:49

Riona wrote:
14 Sep 2018, 09:44
Sad bar znamo zasto ti ne citas knjige, a ja ove listove katastrofa.
Uostalom, mijenjaj nick u katastrofix Image

sent from T
To nisu nikakvi "listovi katrastrofa", to su znanstveno utvrđene činjenice, molim lijepo. :kava:
what we've got here is failure to communicate
Post Reply