Amerika i Engleska bit će zemlja proleterska...

Koljite se i gložite!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 16:43

Nemam djece pa za ovo doznajem tek iz novina: link.

Okej, znam da su nam i pravosuđe i zakonodavstvo u krasnom kikiju, ali što je previše, previše je.

Međutim, kao i obično, novinari svašta nalupetaju. Najprije Obiteljski zakon iz 2014. više nije na snazi, zamijenio ga je Zakon iz 2015. No ni u jednome od ta dva teksta ne vidim ovo što se u članku tvrdi. :misli:


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 17:10

Da nisi stavila link na glupi članak, ja ne bi pročitala glupi članak.

Ne znam jel se temom osvrćemo na glupi članak ili za nebuloze naših zakonodavaca?

Država nam je fakat ne u banani, nit u qurtzu nego nam je država Kretenoacija. Od 90. godine.

Dobro nam je kakve političare imamo.
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 17:41

Donna Sole wrote:
24 May 2018, 17:10
Ne znam jel se temom osvrćemo na glupi članak ili za nebuloze naših zakonodavaca?
Zakoni su nam šuplji kao sito, no o tome možemo poslije. Zanima me za početak je li doista tako kako se u članku tvrdi ili je to klikuša. U zakonskom tekstu ne vidim potvrdu za to.

Dakle, iz života ne znam za takve slučajeve niti sam o njima čitala, no već se odavno po novinama ne piše ni o stanovima bez kojih vlasnici ostaju zato što bankama ne mogu plaćati kredit, a nedavno sam čula priču o čovjeku kojemu je banka ovršila trosobni stan - valjda se tako kaže - i naplatila sebi dug od 30.000 eura.

Tako da nije nemoguće, ali ne znam. Iznimno mi je glupo da se dug prenosi unatrag, osim ako netko iz ranije generacije nije jamac. :ne zna:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 17:49

Novinarima ne treba baš svaku vjerovati.
Napose ovima s portala. Ne postoji više istraživačko novinarstvo.
Ne postoji više ni kultura čitanja.

Ne znam za ovakve slučajeve iz prve ruke ali znam za prepričavanje nedogođenih događaja. I svi prenosioci tog "događaja" se kunu u istinitost.

Meni nikad nije uspjelo nešto nedogođeno pustit u promet. :ne zna: :gaah:
kurvanjski avatar, a
Post Reply