Marija Selak

Sve od javnog i tajnog interesa
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 May 2018, 10:32

https://www.vecernji.hr/premium/kad-raz ... je-1243528

Što kažete na lik i djelo te intervju, s naglaskom na naslov? :raspa:
Je li individualizam uistinu toliko loš i što to znači "razbiti obitelj"? Tko to radi i kako? Kapitalizam, ljevica, tko?


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 May 2018, 10:51

Kažem još jedna populistička attention whore. :kava:

Mah... prije bih rekao da je obratno: radi obitelji čovjeku je sužen socijalni manevarski prostor i prisiljen je podnositi i iskorištavanje.
Jebote, te sociološke hipoteze niču ko gljive poslije kiše što je kriza društva teža.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 May 2018, 11:06

Što dalje, sve više se stidim što sam završila Klasičnu gimnaziju: nekada su iz te škole izlazili pametni ljudi, ljudi koji se nisu skrivali iza riječi, nego su umjeli jasno reći što misle.

Obično muljanje. Ni sim ni tam. Svi su u pravu, nitko nije u pravu. U odgovoru na svako ili gotovo svako pitanje fulala je ceo stadion. Ili je to namjerno učinila.

Meni ovo zvuči kao intervju s Trnoružicom nakon što se probudila iz stogodišnjeg sna. O raspadu - ne razbijanju! - klasične nuklearne obitelji govori se već nekoliko desetaka godina, o tome se problemu razmišlja i prati ga se. Sada se događa nešto drugo, bar kod nas, ali bojim se da to ipak ima šire razmjere: ljudima se nasilu pokušava nametnuti stari koncept obitelji, ugurati ih se u stari kalup i uvjeriti ih da to zapravo sami žele. Sve zato da bi se njima lakše manipuliralo.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 May 2018, 11:12

Ma i tim novinarima nikad dosta kiselih krastavaca...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 May 2018, 11:20

Ključna je tu stvar je li Selakova udana i koliko je djece rodila. Kad čujem odgovore na ta pitanja, onda možemo dalje. Dotad, sve je ovo salonsko filozofiranje o obitelji. Doduše, demagogiji su pridonijela i pogrešna moderna shvaćanja filozofije po kojima filozof ne mora stajati iza toga što govori - blaženi bili Sokrat, Platon i Bruno! - nego smije laprdati što god ga volja i živjeti potpuno drukčije.
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 May 2018, 11:46

Ja bih rekao da je tek u fazi privlačenja partnera za razmnažanje. Istina, kad i to obavi, možda joj se perspektiva poslije promijeni pa postane materijal za Iskricu i Smokvicu... ne bi bila prva ni zadnja takva tamo :D
what we've got here is failure to communicate
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

08 May 2018, 11:48

Tipfelerko, da bih riječ rekla. :S

Isprazna je. Koketira s desnicom no uvija se ne bi li ostala tobože neki solidan centar i ispala pametnija nego jest. Mislim da svaku rečenicu triput odvaže.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 May 2018, 11:59

No bar smo joj najdraži ljudi na svijetu :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 May 2018, 13:59

Stitch wrote:
08 May 2018, 11:20
Ključna je tu stvar je li Selakova udana i koliko je djece rodila.
Zašto? Ni ja nemam ni muža ni djece pa to nimalo ne utječe na moju inteligenciju. :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 May 2018, 14:37

Jest, ali ti ne glorificiraš obitelj kao jedinu zaštitu od manipulacije, političke ranjivosti i poslovnog iskorištavanja, a to je bitna razlika. ;)

Sarkastičan sam, uostalom, bio. Nemoj to doslovno shvaćati. Tako bih Kapoviću recimo preporučio da se odrekne onih petnaestak tisuća kuna, koliko redovito dobiva iz hrvatskog proračuna kao sveučilišni profesor, prije bilo kakvog dizanja revolucije. Malo mi na ćunu idu intelektulaci s Filozofskog, bili lijevi ili desni. Licemjerni kakvi jesu, ne bi s državnih jasala dok drugima upućuju parole o tome da se sami pobrinu za svoju sudbinu. :zubeki:
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 May 2018, 17:02

Stitch wrote:
08 May 2018, 14:37
Jest, ali ti ne glorificiraš obitelj kao jedinu zaštitu od manipulacije, političke ranjivosti i poslovnog iskorištavanja, a to je bitna razlika. ;)
Pa kad je upravo obratno. Oni do kojih nam je stalo, a pretpostavlja se da se i obitelj tu ubraja, naša su slaba točka, bilo da nam netko izravno prijeti ili da mislimo na njihovu dobrobit.
Sarkastičan sam, uostalom, bio. Nemoj to doslovno shvaćati. Tako bih Kapoviću recimo preporučio da se odrekne onih petnaestak tisuća kuna, koliko redovito dobiva iz hrvatskog proračuna kao sveučilišni profesor, prije bilo kakvog dizanja revolucije. Malo mi na ćunu idu intelektulaci s Filozofskog, bili lijevi ili desni. Licemjerni kakvi jesu, ne bi s državnih jasala dok drugima upućuju parole o tome da se sami pobrinu za svoju sudbinu. :zubeki:
Tja, u revoluciji, kao i u ratu, uvijek postoji topovsko meso odnosno potrošiva masa i manjina koja radi na tomu da sjaši Kurta pa uzjaše Murta. Okej, tu i tamo nastrada i netko od glavonja, no za to su se uglavnom sposobnima pokazali jedino Francuzi.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 May 2018, 18:04

MmeTipfeler wrote:
08 May 2018, 13:59
Zašto? Ni ja nemam ni muža ni djece pa to nimalo ne utječe na moju inteligenciju. :raspa:
Utiče na iskustvo a ono na telegenciju. :hekla:

Šta kase udaš? Prvi put? Odma čelopuc i kudse nisam iprije udavala, jebemse neiskusnu. :cerek:


Muvin on:
, ali i polaganog izdaha demokracije koju izjeda vlastita ideja jednakosti i kraja autoriteta jer je demokracija po svojoj definiciji populizam.
E izvadla se sovim, jebobje. :hekla:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

08 Jun 2018, 17:35

Mislim da je nju tračalo na onom forumu da je "razvela" onog lika s kojim priča petkom na televiziji za okruglim stolom. Pa ono, otkako su "razbili" tu obitelj oboje više rade definitivno. :hekla:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Jun 2018, 13:26

Daj link. :D
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

12 Jun 2018, 03:42

Evo ja guglala, s Raspudićem je u vezi. :D I konačno se više ne skriva, sad je prava desničarka, vidim da je hvale na nekom notornom desnom forumu da je prava žena.

Još 20ak godina, izgledom i ponašanjem ima predispozicije bit Markićka 2. :zubo:

Image
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Jul 2020, 13:13

"Ajmo se mi najprije dogovoriti da je pobačaj u 99,9 posto slučajeva neopravdan", prekjučer u Slobodnoj Dalmaciji veli Raspudić. Kako je došao do tog postotka, gledanjem u grah? I što znači neopravdan, iz čije perspektive? Tko to određuje? Što god žena navela kao razlog, od siromaštva do puke nespremnosti za majčinstvo, želja da sama odluči hoće li roditi ili ne opravdana je. Taman da abortus rabi kao kontracepcijsko sredstvo, što je dozlaboga glupa i nezdrava metoda, opravdano je da prekine trudnoću ako ne želi dijete. Tvrditi da 99,9 posto žena na abortus ide iz hira, kao da je posrijedi morbidna vrsta zabave, može samo duboko poremećena osoba. Ne, nije posrijedi obijest, posrijedi je potreba.

Kako je riječ o ekstremnom desničaru i konzervativcu bliskom Željki Markić koji očito zagovara tradicionalne vrijednosti, trebalo bi ga priupitati i je li slijedio nauk Crkve kada je ostavio ženu i dijete zato što je gurao spolovilo u Mariju Selak, također ženu visokih moralnih nazora koja na televiziji voli prosipati bisere o obitelji, a u stvarnom životu dokazuje da su desničari najobičniji lašci i licemjeri.
Potpisi su za budale.
Post Reply