Istanbulska konvencija

Koljite se i gložite!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Apr 2018, 22:08

O ovom problemu cijela drzava drobi na dugo i siroko, ali jos od nikog nisam cuo: hoce li mi ispast vrsnjak i narast sise ratifikacijom ove konvencije :misli:


User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Apr 2018, 22:18

miky0 wrote:
13 Apr 2018, 22:08
O ovom problemu cijela drzava drobi na dugo i siroko, ali jos od nikog nisam cuo: hoce li mi ispast vrsnjak i narast sise ratifikacijom ove konvencije :misli:
Tebi neće al Markićki i kompaniji bi moglo :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Apr 2018, 22:21

haram wrote:
13 Apr 2018, 22:18
Tebi neće al Markićki i kompaniji bi moglo :cerek:
Nista ti ja to ne razumin. Al ono stvarno bas nista :ne zna:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Apr 2018, 22:37

imal' ta Istambulka kak'e veze s onom iŽeneve? :o
Last edited by Šabović Adis on 13 Apr 2018, 22:38, edited 1 time in total.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Apr 2018, 22:37

what we've got here is failure to communicate
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

19 Apr 2018, 17:38

A evo i (naj)novijih vijesti iz država koje su odavno ratificirale IK i u kojima su žene, je li, apsolutno zaštićene:

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1383045

https://www.blic.rs/zabava/ekskluzivno- ... eo/jd1bggw

http://www.dw.com/bs/turska-nije-sigurn ... a-36522217
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Apr 2018, 22:10

Izgleda da su sve žene zaštićene...osim onih koje to nisu. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

19 Apr 2018, 23:00

Šabović Adis wrote:
19 Apr 2018, 22:10
Izgleda da su sve žene zaštićene...osim onih koje to nisu. :nogica:
Teško je danas ne biti žena... :tuzni:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Apr 2018, 23:05

haram wrote:
19 Apr 2018, 23:00
Teško je danas ne biti žena... :tuzni:
Sramota živa... :rofl:

Nego, jel' žena koja ženi (samoj sebi) ne pruži zaštitu od nasilja u porodici krši ili sprovodi Istambulsku? :misli:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

20 Apr 2018, 08:08

Zanimljivo je da ni jedan od tri izvora koja sam citirao (dva su bila izravne novinske vijesti iz zemlje koja je davno ratificirala IK, a treći prenosi riječi i nalaze istraživanja organizacije za ženska prava iz zemlje koja je prva ratificirala IK) nikakvu IK niti ne spominje kao ikakav čimbenik zaštite žena od nasilja, samo se pozivaju na svoje zakone (koji postoje već duže vrijeme mimo IK).

Dakle, ne, u RH sasvim sigurno nakon ratifikacije IK neće dječaci morati nositi suknjice u vrtićima, ali jednako tako se glede zaštite žena od nasilja ništa neće ni za milimetar pomaknut.

Svoj šupljoj i jadnoj moralnoj panici koju su obje strane dizale (i još uvijek dižu) usprkos. :kava:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

20 Apr 2018, 11:20

nvnk wrote:
20 Apr 2018, 08:08
Zanimljivo je da ni jedan od tri izvora koja sam citirao (dva su bila izravne novinske vijesti iz zemlje koja je davno ratificirala IK, a treći prenosi riječi i nalaze istraživanja organizacije za ženska prava iz zemlje koja je prva ratificirala IK) nikakvu IK niti ne spominje kao ikakav čimbenik zaštite žena od nasilja, samo se pozivaju na svoje zakone (koji postoje već duže vrijeme mimo IK).
Što je sasvim razumljivo. Naime, Zakonom je spriječeno (zabranjeno? :misli: ) nasilje. Inđeneral. A to što se anamoni prave mutavi pa izmišljaju toplu vodu...to...trolaža na najjače. :rofl:
K'o biva, osim nasilja, kao takvog, treba spriječiti i ono nad ženama. Ako je u porodici... :D

Dakle, ne, u RH sasvim sigurno nakon ratifikacije IK neće dječaci morati nositi suknjice u vrtićima, ali jednako tako se glede zaštite žena od nasilja ništa neće ni za milimetar pomaknut.
Što? Kad mogu Škoti... :rofl:
Ok, dok su dječaci - ne. Ali mogu da se...hm...udjevojče, pa, kao djevojčice, da nose pantalone. Baš onako za inat. :rofl:

Svoj šupljoj i jadnoj moralnoj panici koju su obje strane dizale (i još uvijek dižu) usprkos. :kava:
Neka ih, bolan, bitno da se nešto događa. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Apr 2018, 09:28

nvnk wrote:
20 Apr 2018, 08:08
Zanimljivo je da ni jedan od tri izvora koja sam citirao (dva su bila izravne novinske vijesti iz zemlje koja je davno ratificirala IK, a treći prenosi riječi i nalaze istraživanja organizacije za ženska prava iz zemlje koja je prva ratificirala IK) nikakvu IK niti ne spominje kao ikakav čimbenik zaštite žena od nasilja, samo se pozivaju na svoje zakone (koji postoje već duže vrijeme mimo IK).

Dakle, ne, u RH sasvim sigurno nakon ratifikacije IK neće dječaci morati nositi suknjice u vrtićima, ali jednako tako se glede zaštite žena od nasilja ništa neće ni za milimetar pomaknut.

Svoj šupljoj i jadnoj moralnoj panici koju su obje strane dizale (i još uvijek dižu) usprkos. :kava:
Ta konvencija je samo još jedan pokušaj da se na civilizirani način skrene pažnja javnosti na jedan od aktualnih općedruštvenih problema, kako bi se ono potaklo na neke mjere.
I šta se mi imamo zgražati nad jednom Turskom ili Srbijom. Evo kako je kod nas za početak:

"Statistika je neumoljiva - nasilje trpi svaka treća žena u Hrvatskoj."
http://hr.n1info.com/a250397/Vijesti/Na ... tskoj.html

"U Hrvatskoj je prošle godine ubijeno 20 žena, najviše u zadnjih sedam godina, a njih 18 ubile su njima bliske osobe ili partneri, upozoreno je u utorak na predstavljanju projekta Izgradnja učinkovitije zaštite: promjena sustava za borbu protiv nasilja prema ženama."
http://hr.n1info.com/a262198/Vijesti/U- ... osobe.html

"300 ubijenih žena u 10 godina, 15.000 zlostavljanih žena godišnje, 184 posto poraslo (ja bih rekao samo je više registrirano) obiteljsko nasilje... A HRVATSKA RASPRAVLJA O PITANJU RODA!?"
https://www.jutarnji.hr/globus/300-ubij ... a/6625230/

"Statistike kažu da na jednu ženu koja se javi, dolazi tamna brojka od deset žena koje nasilje ne prijavljuju. Kada govorimo o seksualnom nasilju, tada na jednu ženu dolazi tamna brojka od dvadeset žena koje ga ne prijavljuju.
Te su žene žrtve nasilja svojih partnera. Premlaćivane, često i silovane, izložene fizičkom, psihičkom i ekonomskom nasilju. Žene se tek nakon dužeg vremena zlostavljanja odluče zatražiti pomoć."

http://www.index.hr/vijesti/clanak/kako ... 98664.aspx
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Apr 2018, 10:03

"ZLOSTAVLJANJE NAD ŽENAMA DILJEM SVIJETA Jeste li znali da je čak 120 milijuna djevojčica doživjelo silovanje?"
https://100posto.hr/news/jeste-li-znali ... -silovanje

Na FB ponekad učestvujem u diskusijama i u jednoj grupi koja ima naslov Psihosocioantropologija. Učesnika ima od svuda po svijetu, ali najviše Amera. I ti Ameri isto tako kukaju kako je prestrašno koliko kod njih ima zlostavljanih i ubijanih žena. I onda im ja, ovako blentavo optimistički pun povjerenja u moć ljudskog razuma (hahaha!! sa likovima koji su izabrali Trumpa! :lol:), pokušavam objasniti kako je čitav problem u ljudskoj prirodi, kako naš mozak (i sadašnji mentalni sklop) nije jučer nastao nego se razvijao kroz evoluciju dugu stotine miliona godina, kako su žene kroz razne strategije opstanka u različitim biotopima i njihovu biološku ulogu u razmnažanju psihološki ustrojene da budu submisivne najdominantnijim pojedincima u skupini koji njima i njihovom potomstvu mogu pružiti najbolje šanse za opstanak, da danas u uvjetima civiliziranog društva tu dominaciju prepoznaju kroz u biti maliciozno antisocijalno ponašanje koje će se i njima obiti o glavu i da emotivno padaju na te štoseve dok im razum samo služi da nađe opravdanja za vlastite greške, i da dok se sve to ne detektira i racionalno ne probavi niti ne može biti nekih pomaka u društvenim međuodnosima, i da sve to skupa nisam izvukao iz svoje guzice nego je utemeljeno na mnogim znanstvenim psihosocioantropološkim promatranjima i stručnim radovima.
I sve što većina mojih sugovornika uspije zaključiti iz toga, je da ja u stvari podržavam nasilje nad ženama, jer sam valjda i sam takav :facepalm:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Apr 2018, 10:33

Meh. Kladim se da je Markićka, takva kakva je psihički i fizički, doma u četiri zida trpila da joj partner (kakav li tek to mora biti perverznjak!) kliještima šerafa bradavice i sodomizira ju u kostimu kung-fu pande (u Zekoslava Mrkvu ili Rz Brzotrza nebi stala) samo da ju oplodi na kraju. A ovamo serenda o nekakvoj Istambulskoj konferenciji i prirodnosti i katoličkim moralnim vrijednostima. :kava:

http://www.index.hr/Vijesti/clanak/zelj ... 37201.aspx
:lol:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

21 Apr 2018, 21:01

Prvi april ili ne, činjenica je da više nema razlike između stvarnih vijesti i NewsBara ili Sprdexa. :facepalm:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Apr 2018, 21:14

Ja sam bio uvjeren da je vijest stvarna dok nisam pogledao datum :rofl:

Ali da... jao si ga vama ženama sa nama muškim životinjama :nogica:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

22 Apr 2018, 00:38

haram wrote:
21 Apr 2018, 21:14
Ja sam bio uvjeren da je vijest stvarna dok nisam pogledao datum :rofl:

Ali da... jao si ga vama ženama sa nama muškim životinjama :nogica:
Jasam žentlmen. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply