Praljak popio otrov i umro

Koljite se i gložite!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Nov 2017, 15:10

Izricanje pravomoćne presude Žalbenog vijeća Haaškog tribunala šestorici Hrvata iz BiH optuženih za ratne zločine zasjenio je incident koji je u sudnici izazvao Slobodan Praljak. Nakon što je Žalbeno vijeće potvrdilo Praljku kaznu od 20 godina zatvora on je uzviknuo da nije ratni zločinac i da odbacuje presudu suda te potom nešto popio iz bočice. Dvadesetak sekundi poslije čuo se Praljak kako govori da je popio otrov, a predsjedavajući, sudac Agius prekinuo je suđenje. Praljku je pružena medicinska pomoć, ali preminuo je u bolnici.

Što mislite o svemu tome?


Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

29 Nov 2017, 15:46

Svašta mislim ali baš nisam skoncentrirana na pisanje o tome.

Ukratko samo: po ovom suđenju možemo donijeti zaključak da se ubuduće silovane žene imaju isto dovesti pred sud i to kao optužene ukoliko su nanijele neke ozljede silovatelju jer što one imaju napadati silovatelja ili se braniti.

Ne kažem da nije bilo zločina koje su počinili zločinci s hrvatske strane. Zločin je zločin i nema naciju, ali ovo je sranje od suda. Hrvatska mora sve poduzeti da se dokaže status domovinskog rata.

Ujedno suosjećam s obitelji generala Praljka.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Nov 2017, 15:59

Stitch wrote:
29 Nov 2017, 15:10
Izricanje pravomoćne presude Žalbenog vijeća Haaškog tribunala šestorici Hrvata iz BiH optuženih za ratne zločine zasjenio je incident koji je u sudnici izazvao Slobodan Praljak. Nakon što je Žalbeno vijeće potvrdilo Praljku kaznu od 20 godina zatvora on je uzviknuo da nije ratni zločinac i da odbacuje presudu suda te potom nešto popio iz bočice. Dvadesetak sekundi poslije čuo se Praljak kako govori da je popio otrov, a predsjedavajući, sudac Agius prekinuo je suđenje. Praljku je pružena medicinska pomoć, ali preminuo je u bolnici.

Što mislite o svemu tome?
Mislim da svoje branitelje/heroje ne treba izručivati nesvojim sudovima. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Nov 2017, 16:01

Donna Sole wrote:
29 Nov 2017, 15:46
Hrvatska mora sve poduzeti da se dokaže status domovinskog rata.
Hrvatska je olako shvatila i taj slučaj i suđenje u cjelini, rekao bih. Nije se dobro pripremila. Mogla je napraviti više.

Što opet ne znači da zločina nije bilo i da krivci za takve stvari ne trebaju biti kažnjeni.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Nov 2017, 16:26

Stitch wrote:
29 Nov 2017, 16:01
Hrvatska je olako shvatila i taj slučaj i suđenje u cjelini, rekao bih. Nije se dobro pripremila. Mogla je napraviti više.
Kako?
Pa napravila je sve ono što se tražilo od nje - proglasila se nenadležnom (kao, između ostalog, i BiH, RS itd) i glavu stavila u torbu zvanu EU.
Što opet ne znači da zločina nije bilo i da krivci za takve stvari ne trebaju biti kažnjeni.
Hm...
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 17:18

Samoubojstvo se ne počinja pri zdravoj pameti, da tako kažem. Je li bio pod pritiskom? Jest. Je li bio ratni zločinac? Jest. Je li se Hrvatska pokazala kao pizdunska država? Jest - nije ga bila u stanju ni osuditi, baš kao što ne želi priznati da svatko može počiniti zločin, bez obzira na hrvatstvo ili nehrvatstvo, a nije ga bila u stanju ni proglasiti nedužnim jer su joj tu smetale neke sitne činjenice.

Međutim, kako je uopće došao do otrova? Je li sve namješteno pa ćemo sad imati još jednog "heroja"?

Najviše me u svemu ljuti sporost Haškoga suda. Nürnberg je svojevremeno puno brže obavio posao. Time zapravo samo potpiruju vatru na ovim prostorima, a nama, kakvi smo, ne treba puno. Rat je završio prije 20-ak godina, teško se osloboditi sjećanja na to, a ova nam sporost - svima na području bivše Jugoslavije - to dodatno otežava.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Nov 2017, 18:00

@mme, da li je ratni zločinac - nije baš tako jednostavno. ne mislim na uzp i konstrukcije tog tipa, mislim na njegovo ponašanje tokom rata.. po tom kriteriju čini se da je bio glas razuma. ne mogu to tvrditi, jel.

zmajica sumnja da je poslije sat i po vremena odvezen živ iz suda. što i nije mnogo važno u svemu..
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Nov 2017, 18:09

opet, šta god sud da kaže, to ništa ne mijenja o faktima, idejama iza, a bogami ni nasljeđu.

nešto kontam, lako je titu bilo sa cijelim svijetom, al sa domaćom gamadi ni on nije mogao.. :zubo:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

29 Nov 2017, 18:14

Zmaj021 wrote:
29 Nov 2017, 18:09
nešto kontam, lako je titu bilo sa cijelim svijetom, al sa domaćom gamadi ni on nije mogao.. :zubo:
Jel vidiš ti to, zmajo, koji je to lik bio...a ii kakva je domaća gamad
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 19:09

Treba li išta više od Šešeljeve izjave kako je to "junački čin". Sve kreten do kretena koji su nas ugurali u rat i doveli do vooga gdje danas jesmo.

Ne, da se razumijemo, ne mislim da je Jugoslavija trebala opstati, no da smo se mogli mirno razići, mogli smo.

Viva la muerte! mogu urlati samo falangisti. :crying:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 19:23

Inače, najbolji komentar koji sam o ovome pročitala, a više mi se i ne da čitati, dao je na Fejsu Center for Civil Courage. Ili Centar za građansku hrabrost.
Umro je kao pravomoćno osuđeni ratni zločinac. A mogao je odslužiti kaznu, možda i uvidjeti što je učinio, možda čak i pokajati se, mogao je biti svjedokom u suočavanju s prošlošću. On je izabrao teatralni čin, ne misleći ni na svoje najbliže. A nama ostaje daljnja mitologizacija, već se javljaju domoljubni Hrvati, opet kreće ludilo...
Sumnjam, doduše, u to da bi Praljak s vremenom išta uvidio ili se pokajao, no duboko vjerujem da je hrabrije živjeti u ovakvim uvjetima u kojima živimo negoli umrijeti.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Nov 2017, 19:28

MmeTipfeler wrote:
29 Nov 2017, 19:09
Treba li išta više od Šešeljeve izjave kako je to "junački čin". Sve kreten do kretena koji su nas ugurali u rat i doveli do vooga gdje danas jesmo.

Ne, da se razumijemo, ne mislim da je Jugoslavija trebala opstati, no da se mogla mirno razići, mogla je.
jest, mjerimo se spram šešelja. :D

šta je junački.. valjda ono što je aleksić napravio. za to se bar zna, a sigurno nije i jedini primjer.

ovo praljkovo - ne znam zašto etiketirati kroz tu neku prizmu. čemu? jel zaista znamo dovoljno o njemu ili to radimo iz nekih drugih pobuda?..

juga, prije svega, nije mogla opstati. rastakalo je se odavno, a vidimo i zbog čega. maskice su odavno pale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 19:33

Zmaj021 wrote:
29 Nov 2017, 19:28
jest, mjerimo se spram šešelja. :D

(...)

juga, prije svega, nije mogla opstati. rastakalo je se odavno, a vidimo i zbog čega. maskice su odavno pale.
Pazi što ti kažem: mjerimo se i mjerit ćemo se kroz dan ili dva. Već vidim rečenice tipa: "Čak i Šešelj kaže..."

Je li mogla ili nije mogla opstati, za mene više nije u pitanju. Nije opstala. Točka. Idemo dalje. No nikada se neću pomiriti s krvavim načinom na koji se raspala. Točka. Tu nema dalje. :crying:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Nov 2017, 19:59

MmeTipfeler wrote:
29 Nov 2017, 19:33
Pazi što ti kažem: mjerimo se i mjerit ćemo se kroz dan ili dva. Već vidim rečenice tipa: "Čak i Šešelj kaže..."

Je li mogla ili nije mogla opstati, za mene više nije u pitanju. Nije opstala. Točka. Idemo dalje. No nikada se neću pomiriti s krvavim načinom na koji se raspala. Točka. Tu nema dalje. :crying:
problem je što se ne ide dalje.

svi su do lakata u mahom sopstvenim govnima, a o sebi misle da se bave fertilizacijom cvijeća.
..ili se bar tako predstavljaju.

:D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 20:07

Najveći je problem u tomu što meni, a pretpostavljam, i tebi i još ponekome, takva situacija onemogućuje ili bar otežava da krene dalje. No to je već druga priča.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

29 Nov 2017, 20:13

MmeTipfeler wrote:
29 Nov 2017, 20:07
Najveći je problem u tomu što meni, a pretpostavljam, i tebi i još ponekome, takva situacija onemogućuje ili bar otežava da krene dalje. No to je već druga priča.
možda nam treba takva tema. nisam baš siguran. :ne zna:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Nov 2017, 20:14

Zmaj021 wrote:
29 Nov 2017, 20:13
možda nam treba takva tema. nisam baš siguran. :ne zna:
Tema kuku-lele. To će Šabo otvoriti. :mig:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Nov 2017, 20:17

Vidim vas.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

29 Nov 2017, 22:27

Stitch wrote:
29 Nov 2017, 15:10
Izricanje pravomoćne presude Žalbenog vijeća Haaškog tribunala šestorici Hrvata iz BiH optuženih za ratne zločine zasjenio je incident koji je u sudnici izazvao Slobodan Praljak. Nakon što je Žalbeno vijeće potvrdilo Praljku kaznu od 20 godina zatvora on je uzviknuo da nije ratni zločinac i da odbacuje presudu suda te potom nešto popio iz bočice. Dvadesetak sekundi poslije čuo se Praljak kako govori da je popio otrov, a predsjedavajući, sudac Agius prekinuo je suđenje. Praljku je pružena medicinska pomoć, ali preminuo je u bolnici.

Što mislite o svemu tome?
Mislim da je samoubojstvom osiguro skoro pa svetost u očima...premnogih. Ti premnogi su oni koji ne priznaju da je hrvatski iko ikad mogo učinit išta krivo pa im i Kordić služi na diku. Kad njega živog (i osuđeno/odrobijanog) tolko slave, smrću je Praljak bezeciro da po njemu nazovu par ulica, poneki trg i bar jednu vojnu školu, nevažno gdje. Ne b se čudla da Hasanbegović već za koji dan predloži nešto na tu temu, taj ionako ima fetiš na slične stvari.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Nov 2017, 00:05

Šabović Adis wrote:
29 Nov 2017, 16:26
Kako?
Pa napravila je sve ono što se tražilo od nje - proglasila se nenadležnom (kao, između ostalog, i BiH, RS itd) i glavu stavila u torbu zvanu EU.
Ciljao sam na činjenicu da lobiranje nikad nikome nije naškodilo. Štošta se tu dâ riješiti izvaninstitucionalno, pažljivim građenjem imidža i stvaranjem veza.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

30 Nov 2017, 00:14

Stitch wrote:
30 Nov 2017, 00:05
Ciljao sam na činjenicu da lobiranje nikad nikome nije naškodilo. Štošta se tu dâ riješiti izvaninstitucionalno, pažljivim građenjem imidža i stvaranjem veza.
A ne znam...kako misliš izvaninstitucionalno? Koliko bi to onda bilo validno? I ovo lobiranje - ono, povlačenje nekoga za rukav, po kuloarima?!
Isto tako, ovi strenđeri donesu odluku a na domorocima je da je sprovode, nije da domoroci imaju pravo veta na takve stvari...odvratno.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Nov 2017, 00:19

A ti misliš da ovo suđenje nije političko? :D Da ima veze isključivo s pravom? ;)

Upravo suprotno - suci provode odluke donesene na višemu mjestu. I zato se na njih može utjecati. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

30 Nov 2017, 00:30

Stitch wrote:
30 Nov 2017, 00:19
A ti misliš da ovo suđenje nije političko? :D Da ima veze isključivo s pravom? ;)

Upravo suprotno - suci provode odluke donesene na višemu mjestu. I zato se na njih može utjecati. :raspa:
Smatram da ne postoji suđenje osim političkog. I pravo proizilazi iz politike. Tako i treba!
A ove Hažane smatram krimosima, sveijednog, sve go apolitik (ne mislim pritom na optuženike)...al' naoružani do zuba, jbg. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Nov 2017, 00:40

Ovdje ti je prilično dobar sažetak cijele priče, i to iz perspektive nekoga tko je bio "unutra". ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

30 Nov 2017, 00:41

može se uticati, al ako se bar sjedi na klupi.. mi smo negdje u posljednjim redovima gledališta.. nit dobro vidimo tekmu, nit naši povici dopiru do terena i štaš onda nego zanimat se viršlama - u stilu :o

:D
Post Reply