Košićevo kokodakanje

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Oct 2017, 11:41

"Ustaštvo nije bio fašizam nego organizirano vojno djelovanje u obrani Hrvatske kao države", kaže sisački biskup Vlado Košić, jedan od poznatijih hrvatskih kretena. Rekao je to na predstavljanju knjige o još poznatijem našem tutleku, pjevaču Marku Perkoviću Thompsonu akademika Josipa Pečarića. Tu divotu od govora možete pročitati ovdje, uopće mi se ne da polemizirati s njim. Ono što mi se dâ jest pitati zašto se tom debilu uopće pridaje pozornost, zašto mu se daje značajan medijski prostor, tko ga štiti, čije interese zagovara te, na posljetku - kada će zbog svega što je izjavio završiti na sudu. :kava:


Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

28 Oct 2017, 14:04

Mislim da jako puno ocekujes od drustva i drzave. On samo govori sto narod zeli cut i on samo govori sto sama vlast podrzava. Kretenski narod s kretenskom drzavom :tuzni:

Edit:

S kretenskim biskupom.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Oct 2017, 16:32

miky0 wrote:
28 Oct 2017, 14:04
Mislim da jako puno ocekujes od drustva i drzave. On samo govori sto narod zeli cut i on samo govori sto sama vlast podrzava. Kretenski narod s kretenskom drzavom :tuzni:
Da govori ono što jako mnogo ljudi misli - znam. Ali ne vjerujem da govori ono što većina ljudi misli. Eh, sad - zašto ta većina šuti, zašto ne reagira, nemam pojma. Konformizam, strah, ravnodušnost? Mješavina svega toga? Ili stav da sve to treba riješiti netko drugi? :facepalm:
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Oct 2017, 19:56

Ko će kritikovat' vjerski autoritet? Vjernici?! :ne zna:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

28 Oct 2017, 20:11

A ok kad je to Kosic vjerski autoritet?
Zar sam nesto prespavao?
Zar nije njega postavio nazi-papa?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Oct 2017, 21:21

Nukac wrote:
28 Oct 2017, 20:11
A ok kad je to Kosic vjerski autoritet?
Zar sam nesto prespavao?
Nego kakav? Članak kaže biskup, dakle, vjerski. Ili?! :o

Zar nije njega postavio nazi-papa?
A papu je postavio - zna se ko. :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

28 Oct 2017, 21:39

svakom debilu se daje pozornost pozornosti radi.. crkva je genijalna stvar za ovakve vlasti jer kriv si od rođenja, ovca si, imaš biti kuš, ne pitat previše. taman da nemaju političke i poslovne ambicije.

gdje bi mi bio kraj da ne moram poreze plaćat.. još i da moja riječ utiče na glasače. ima li lukrativnije pozicije.. :D
ni zmajonauk mi ne bi trebo. :D

..vidi se da sam amater. :zubo:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Oct 2017, 22:08

Zmaj021 wrote:
28 Oct 2017, 21:39
svakom debilu se daje pozornost pozornosti radi.. crkva je genijalna stvar za ovakve vlasti jer kriv si od rođenja, ovca si, imaš biti kuš, ne pitat previše. taman da nemaju političke i poslovne ambicije.

gdje bi mi bio kraj da ne moram poreze plaćat..
još i da moja riječ utiče na glasače. ima li lukrativnije pozicije.. :D
ni zmajonauk mi ne bi trebo. :D

..vidi se da sam amater. :zubo:
Ih, samo na glasače? A prijecednički kandidati im se, biva, ne pomaljaju... :giggle:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

28 Oct 2017, 22:11

Šabović Adis wrote:
28 Oct 2017, 22:08
Ih, samo na glasače? A prijecednički kandidati im se, biva, ne pomaljaju... :giggle:
pa to je taj dil.

a i ako sam šta omašio - ogradih se već da sam amater.. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Oct 2017, 22:20

Zmaj021 wrote:
28 Oct 2017, 22:11
pa to je taj dil.

a i ako sam šta omašio - ogradih se već da sam amater.. :D
I vuk sit i ovce na broju. Ko smo mi da im kvarimo idilu... :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

28 Oct 2017, 22:33

mi smo dobri vjernici, očito. statistika ne laže. :D
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Oct 2017, 23:19

Ja sam jako dugo bila uvjerena da je pojam "klerofašizam" najobičnije komunističko vrijeđanje crkve i pretjerivanje, osobito jer sam nam o klerofašizmu govorili na školskim predmetima koji su više bili namijenjeni usvajanju ispravnog pogleda na svijet, a manje nekakvom obrazovanju. A onda sam prije godinu dana otkrila biskupa Košića.
Nije po meni problem Košić. Crkva ima hrpu svećenika i teologa i intelektualaca. Nitko me ne može uvjeriti da svi misle kao on i da se slažu s njim. Problem je što Crkva takvim osobama s fašističkim stavovima daje bitne pozicije i da se obraćaju javnosti. Svećenici koji se s njime ne slažu nemaju baš gdje reći što misle i kako to misle. Crkva je uspješno zauzdala mangupe u svojim redovima.

A zašto nitko ništa ne radi? Neorganiziranost bilo kakve opozicije - centra, ljevice i najobičniji sitni vlastiti interes. Ljudi koji najviše gube sa sustavom koji se u Hrvatskoj utvrđuje već uče drugi jezik i gledaju oglase za posao izvan Hrvatske. Oni koji ostaju gledaju kako da se pozicioniraju bliže kopanju, a to s krivom vrstom galame neće postići. 30% stanovništva Hrvatske je u riziku od siromaštva, skoro 14% je u dubokom siromaštvu i još im prijeti i ovrha. Takvi ljudi ovise o dobroj volji Caritasa da im udijeli one tri krpe koje nitko iz Caritasa nije htio uzeti.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Oct 2017, 01:02

ElliQuinn wrote:
28 Oct 2017, 23:19
Ja sam jako dugo bila uvjerena da je pojam "klerofašizam" najobičnije komunističko vrijeđanje crkve i pretjerivanje, osobito jer sam nam o klerofašizmu govorili na školskim predmetima koji su više bili namijenjeni usvajanju ispravnog pogleda na svijet, a manje nekakvom obrazovanju.
Ja do prije godinu-dvije nisam znao za taj pojam. Pokupio ga s debelforuma. :D
Koji su to predmeti namijenjeni usvajanju ispravnog pogleda na svijet?
A onda sam prije godinu dana otkrila biskupa Košića.
Nije po meni problem Košić. Crkva ima hrpu svećenika i teologa i intelektualaca. Nitko me ne može uvjeriti da svi misle kao on i da se slažu s njim. Problem je što Crkva takvim osobama s fašističkim stavovima daje bitne pozicije i da se obraćaju javnosti. Svećenici koji se s njime ne slažu nemaju baš gdje reći što misle i kako to misle.
Hm, je li fašizam uopšte riječ crkvenog diskursa? Porijekla?! Čisto sumnjam.
Isto tako sumnjam da će Crkva ikad preuzeti odgovornost za nešto iza čega ne stoji. A ono iza čega stoji - e to mora da je ok! :rofl:
Ali zato kad se svećenici (Crkva?) dohvate komunizma, komunista, komunističkih zločina, iza kojih isto tako ne stoje, e tu im ne treba dati pardona - sve se svodi na to da ili priznaju komunizam, komuniste, partiju, sud partije kao jedini (i tako poreći Onaj sud kao jedini jer onda nije kako svećenstvo kaže nego je kako partija kaže :rofl: ), i samim tim poreći zločine koje pripisuju komunistima (umjesto zločincima :zubo: ), ili ne priznaju, te se za zlu sudbinu koja ih je navodno bila zadesila mogu žaliti - zna se kome - Glavnom & Neodgovornom. Kome bi drugo! :rofl:
Crkva je uspješno zauzdala mangupe u svojim redovima.
Upregla?! :zubo:
A zašto nitko ništa ne radi? Neorganiziranost bilo kakve opozicije - centra, ljevice i najobičniji sitni vlastiti interes. Ljudi koji najviše gube sa sustavom koji se u Hrvatskoj utvrđuje već uče drugi jezik i gledaju oglase za posao izvan Hrvatske. Oni koji ostaju gledaju kako da se pozicioniraju bliže kopanju, a to s krivom vrstom galame neće postići. 30% stanovništva Hrvatske je u riziku od siromaštva, skoro 14% je u dubokom siromaštvu i još im prijeti i ovrha. Takvi ljudi ovise o dobroj volji Caritasa da im udijeli one tri krpe koje nitko iz Caritasa nije htio uzeti.
Ima li Crkva opoziciju? :misli:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

31 Oct 2017, 19:13

Dobro jutro. Ne mogu garantirati za trenutak kada se pojam klerofašizam počeo kod nas upotrebljavati, ali ga, povijesno gledamo, dugujemo talijanskim kršćanskim demokratima. Demokratima, da. :facepalm: No ovo kod nas prije bih nazvala katolifašizmom - mislim da termin nije još zaživio kod nas. Preciznije je.

Doduše, s obzirom na činjenicu da u Hrvatskoj praktično i nema pripadnika drugih vjera, a svećenici se pojave samo prilikom čestitanja pojedinih blagdana, možda je ovo preciziranje i nepotrebno.

Cilj je očito uspostavljanje teokracije. Punom parom u prošlost. :raspa:

To bi ujedno bio i odgovor na pitanja iz početnoga posta:
Stitch wrote:
28 Oct 2017, 11:41
Ono što mi se dâ jest pitati zašto se tom debilu uopće pridaje pozornost, zašto mu se daje značajan medijski prostor, tko ga štiti, čije interese zagovara te, na posljetku - kada će zbog svega što je izjavio završiti na sudu. :kava:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

31 Oct 2017, 23:24

Pripremaju peticiju tihi katolici, vidim. Bit će tu još buke. :D
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

08 Nov 2017, 10:28

Stitch wrote:
28 Oct 2017, 16:32
Da govori ono što jako mnogo ljudi misli - znam. Ali ne vjerujem da govori ono što većina ljudi misli. Eh, sad - zašto ta većina šuti, zašto ne reagira, nemam pojma. Konformizam, strah, ravnodušnost? Mješavina svega toga? Ili stav da sve to treba riješiti netko drugi? :facepalm:
O čemu ti zapravo briješ? :D

Što bi ta 'većina' trebala napraviti, kakvu 'reakciju'? I po kojem zakonu misliš da bi Košić trebao odgovarati? Zagovaraš verbalne delikte lagano?

ElliQuinn wrote:
28 Oct 2017, 23:19
Ja sam jako dugo bila uvjerena da je pojam "klerofašizam" najobičnije komunističko vrijeđanje crkve i pretjerivanje, osobito jer sam nam o klerofašizmu govorili na školskim predmetima koji su više bili namijenjeni usvajanju ispravnog pogleda na svijet, a manje nekakvom obrazovanju. A onda sam prije godinu dana otkrila biskupa Košića.
Ja sam još uvijek u to uvjeren. :D Bi l' meni netko ovdje mogao izdvojiti nekoliko najgorih 'klerofašističkih' izjava dotičnog Košića (ne pratim baš domaću političku scenu), jer ono što je Stitch na počektu citirao je obična limunada. Valjda ima i sočnijih stvari kad je tebi doslovno taj jedan čovjek uspio promijeniti mišljenje o tzv. 'klerofašizmu'?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Nov 2017, 13:43

nodens wrote:
08 Nov 2017, 10:28
O čemu ti zapravo briješ? :D

Što bi ta 'većina' trebala napraviti, kakvu 'reakciju'? I po kojem zakonu misliš da bi Košić trebao odgovarati? Zagovaraš verbalne delikte lagano?




Ja sam još uvijek u to uvjeren. :D Bi l' meni netko ovdje mogao izdvojiti nekoliko najgorih 'klerofašističkih' izjava dotičnog Košića (ne pratim baš domaću političku scenu), jer ono što je Stitch na počektu citirao je obična limunada. Valjda ima i sočnijih stvari kad je tebi doslovno taj jedan čovjek uspio promijeniti mišljenje o tzv. 'klerofašizmu'?
Za razliku od govora mržnje ovo boldano i podvučeno ima pravni osnov - mržnja ne može da govori. :giggle:
Verbalnom predstoji krvni delikt, a prethodi mi...ma zna se to, zar ne?!

A ako se radi o Mržnji, a ne mržnji, trebalo bi onda gđu. Mržnju pozvati da odgovara za svoje govore. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Nov 2017, 14:00

nodens wrote:
08 Nov 2017, 10:28
O čemu ti zapravo briješ? :D

Što bi ta 'većina' trebala napraviti, kakvu 'reakciju'? I po kojem zakonu misliš da bi Košić trebao odgovarati? Zagovaraš verbalne delikte lagano?
Posljednji je slučaj samo šlag na tortu. Govorio sam o svim njegovim "akcijama", pogotovo protiv Srba. Oni i Pupovac stalni su mu trn u oku. Da ne spominjem prozivanje unutarnjih i vanjskih neprijatelja, uglavnom izmišljenih. ;)

Ako nisi čitao ili čuo, potraži. Zabavno je. :raspa:
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

08 Nov 2017, 15:12

Stitch wrote:
08 Nov 2017, 14:00
Posljednji je slučaj samo šlag na tortu. Govorio sam o svim njegovim "akcijama", pogotovo protiv Srba. Oni i Pupovac stalni su mu trn u oku. Da ne spominjem prozivanje unutarnjih i vanjskih neprijatelja, uglavnom izmišljenih. ;)

Ako nisi čitao ili čuo, potraži. Zabavno je. :raspa:
Pa upravo tražim. Ovdje. :ne zna: Da mi netko citira. Nisam siguran što misliš pod 'akcijama protiv Srba' - svašta to može značiti, od nelegalnog i nelegitimnog, do sasvim legalnog i legitimnog.

Nego, nisi napisao po kojoj osnovi bi trebao završiti na sudu? Ako ti npr. čak i povjerujem da je lik kreten, to još uvijek nije dovoljan razlog za sud. A nije ni povijesni revizionizam dovoljan razlog.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

08 Nov 2017, 18:11

Nije to povijesni revizionizam. Košić nije povjesničar, a nije ni političar. Nema se što petljati u povijest ili politiku. Nije njegov posao baviti se svjetovnim stvarima. Nego duhovnim. Pogotovo što govori kao sisački biskup.

To je čisto, nepatvoreno veličanje nacizma i fašizma. I stoga kazneno djelo. A našlo bi se i elemenata govora mržnje. Npr. u rečenici: "Sjetimo se tužbi koje je protiv Joa Šimunića podigla udruga ‘Korak ispred’ iz Rijeke, na čijem je čelu Srbin Zoran Stevanović." Zbog toga ga dalje naziva "pročetničkim". Poziv na likvidaciju, jasno, nije izrečen, ali za takvo što nema ni potrebe. Sastojci su tu, recept je tu - kuhar će se već naći, pogotovo u priglupoj gomili koja ga sluša. Misliš da se tek tako, ni zbog čega, na njegovu teritoriju postavljaju ploče s natpisom "Za dom spremni"? Ako ni o tome nisi obaviješten - a o čemu, zaboga, jesi?! - bilo je to u Jasenovcu. :kava:
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Nov 2017, 08:10

Košićevo bulažnjenje je bacanje oglođanih kostiju u mase.

Ja vjerujem da će se i tu napraviti kakvog takvog reda.

Politika u crkvi nema mjesta, ali kako vidimo postoje i veći problemi koji se zataškavaju. Ne čudi me to kad sami sebe štite nego me čudi stado.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Nov 2017, 11:24

Donna Sole wrote:
09 Nov 2017, 08:10
Košićevo bulažnjenje je bacanje oglođanih kostiju u mase.

Ja vjerujem da će se i tu napraviti kakvog takvog reda.

Politika u crkvi nema mjesta, ali kako vidimo postoje i veći problemi koji se zataškavaju. Ne čudi me to kad sami sebe štite nego me čudi stado.
Zbilja!?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Nov 2017, 12:45

pa eto zbiljaM

Naime, stado, doslovno stado puši svakojake pizdarije samo zato jer su zatucani.

Ko brine o pedofiliji u crkvi ? Stado se pravi blesavo jer je blesavo.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

09 Nov 2017, 13:04

Donna Sole wrote:
09 Nov 2017, 12:45
pa eto zbiljaM

Naime, stado, doslovno stado puši svakojake pizdarije samo zato jer su zatucani.

Ko brine o pedofiliji u crkvi ? Stado se pravi blesavo jer je blesavo.
Pa da, upravo tako, zato me čudi, što tebe čudi :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

09 Nov 2017, 13:24

Pa eto čudi me jer sve nešto oću vjerovati da u tu crkvu idu i ljudi s nekim općim znanjem.
kurvanjski avatar, a
Post Reply