Taksisti i Uber

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Jul 2017, 09:55

Kako najveći zagrebački šahovski klub opet najavljuje prosvjede, donosim tekst Zvonimira Despota o taksistima. :cerek:
TAKSISTI I HRVATSKI SOCIJALIZAM
Prošao sam mnoge zemlje i strane gradove, i ne znam koliko puta sam se uvjerio kako su mnogi hrvatski taksisti, čast izuzecima, teški primitivci, bezobrazni, prljavi, usluga im katastrofalna, da ne kažem kakvi su divljaci na cesti bili i ostali, jer njima prometni znakovi ne znače ništa. Uza sve to su nas još i godinama debelo pljačkali jer nisu imali konkurenciju, pa su im cijene bile svemirske. Donekle se situacija popravila kad su na tržište ušli i drugi igrači. Ali samo donekle, jer je hrpa taksista i dalje ostala bezobrazna, sirova, i dalje nabijaju cijene, gotovo da vas opsuju ako trebaju račun izdati, i dalje divljaju po cestama...
I onda se pojavi Uber. Oni se nađu teško ugroženi! Jer im je došla konkurencija s kakvom se još nisu nosili, i ne znaju se nositi. Umjesto da prosvjeduju protiv države, Vlade, politike, da traže smanjivanje birokracije, nameta, pojednostavljivanja posla, tržišta, umjesto da se na tu stranu okrenu, oni nas sve siluju svojim prosvjedima jer ne žele novu konkurenciju. Umjesto da se s Uberom bore da ova natražnjačko-tržišna država promijeni propise tako da svi budu jednaki na tržištu, i da se svima omoguće ista pravila, iste početne pozicije, oni bi i dalje radije teški socijalizam i zabrane, i dalje bi radije natražnjačku državu i tržište, umjesto da se tržište dalje liberalizira na korist putnika, ali i samih prijevoznika. Jer je za sve uvijek najbolja tržišna utakmica. Za sve ista pravila, a dalje borba.
Eto nam još jednog dokaza kako u Hrvatskoj vlada teški socijalizam u glavama i navikama. Radije socijalizam, nego se mijenjati i napredovati. To što se svijet rapidno mijenja danonoćno, to ovima našima ne smeta. To što smo sve zaostaliji, koga briga!
Najvažnije je rečeno, a vi dodajte štogod osjetite li potrebu. ;)


Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Jul 2017, 10:19

Da mi je samo znati kako je povezao "hrvatski taksisti" i "socijalizam". :zubo:

Apropo nemanja konkurencije (ma joooook, ne govorim o monopolu), kako bi Vlada reagovala na pojavu još jedne Vlade? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

29 Jul 2017, 10:34

Jedan moj poznanik je rekao da bi se sad vlasnici videoteka trebali blokirati internet i kovači potkova da krenu bušit gume na autima...
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Jul 2017, 10:56

Despot i svatko drugi tko misli da je kod nas moguća bilo kakva zdrava konkurencija, ljuto se vara. Ne govorim o dampingu, govorim o nižoj cijeni nekoga proizvoda ili usluge. Nema šanse: ubrzo će se svi iz iste branše skupiti i odrediti nekakvu "zajedničku" cijenu. Već viđeno.

Nemam pojma što je krivo kod Ubera i što mu se predbacuje, osim što je kod njih cijena po kilometru upola manja nego kod drugih. Meni su išli na živce zato što su mi stalno slali SMS-ove, a prijavila sam se kod njih jer mi se svidjelo bezgotovinsko plaćanje. Onda sam se zbog tih SMS-ova i odjavila.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Jul 2017, 10:59

Šabović Adis wrote:
29 Jul 2017, 10:19
Da mi je samo znati kako je povezao "hrvatski taksisti" i "socijalizam". :zubo:
Despot naginje desnoj struji, koja svuda vidi "komuniste" - ali ovdje je u pravu. Očekivanje da će država nadoknaditi manjak inteligencije, truda i rada u biti jest socijalizam. Društvo zasnovano na socijalnoj pravednosti, na pravičnoj raspodjeli materijalnih i kulturnih dobara, u kapitalizmu ne postoji. Ako ne plivaš dovoljno brzo, utopit ćeš se. U tome je sva mudrost. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

29 Jul 2017, 11:16

Baš sam neki dan slušao na radiju, predsjednik udruženja taksista je izjavio da su kao moderni i da i oni imaju sad aplikaciju.
Da nije bilo Ubera i njihove aplikacije, nebi bilo ni taksi aplikacije.
Daklem, uber je ipak uspio modernizirati taksi prijevoz.
Još da skinu cijene.
Recimo, istu udaljenost, od Travnog do Aerodroma (i to Franje), sam išao s Cameo i s Uberom.
Cameo - 100 kn, Uber - 70 kn. S tim da te Cameo može samo odvesti do aerodroma, ali te ne smije pokupit. Uber sve smije.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Jul 2017, 11:30

Stitch wrote:
29 Jul 2017, 10:59
Despot naginje desnoj struji, koja svuda vidi "komuniste" - ali ovdje je u pravu. Očekivanje da će država nadoknaditi manjak inteligencije, truda i rada u biti jest socijalizam. Društvo zasnovano na socijalnoj pravednosti, na pravičnoj raspodjeli materijalnih i kulturnih dobara, u kapitalizmu ne postoji. Ako ne plivaš dovoljno brzo, utopit ćeš se. U tome je sva mudrost. ;)
Odakle si ovo izvukao? :zubo:

Ja cijelo vrijeme mislio da socijalizam je ono u čemu se nađu dva kapitalista u momentu uviđanja bezizlaznosti, besmislenosti i nesvrsishodnosti svoje predatorske, kapitalističe...hm..."borbe", da ne kažem gluposti i zaguljenosti. :rofl:

Dakle, na korak do jedinstva. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Jul 2017, 11:34

Šabović Adis wrote:
29 Jul 2017, 11:30
Odakle si ovo izvukao? :zubo:
Iz očekivanja taksista da će jednom ili dvjema vožnjama na dan platiti sve troškove i ugodno i lijepo živjeti. Sad kad to više ne mogu, dižu dreku protiv konkurencije. Tko ih šiša, neka smanje cijenu oduvijek preskupe usluge.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Jul 2017, 12:50

Stitch wrote:
29 Jul 2017, 11:34
Iz očekivanja taksista da će jednom ili dvjema vožnjama na dan platiti sve troškove i ugodno i lijepo živjeti. Sad kad to više ne mogu, dižu dreku protiv konkurencije. Tko ih šiša, neka smanje cijenu oduvijek preskupe usluge.
A šta ako se ugledaju na one koji isto tako ne trpe konkurenciju? :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Jul 2017, 13:02

A nisu se, kao, ugledali? U tome i jest stvar - taksisti žive u uvjerenju da trebaju biti povlašteni i da će građani plaćati njihova davanja i namete. Koji jesu previsoki, da se odmah razumijemo. No to trebaju riješiti s Gradom Zagrebom i državom, a ne s nama. Umjesto da se izbore za jeftinije dozvole i certifikate, gnjave one koji s tim nemaju nikakve veze. Deru ih vuci, a oni nalegoše na ovce. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Jul 2017, 15:34

Zapravo, nisu se ugledali, nego su uvijek takvi i bili. Odnosno, dugo je u Zagrebu postojala samo jedna taksi-služba, Eko i Cammeo relativno su novijeg datuma. Ekom se nisam ni pokušala voziti, Cammeo je u početku tvrdio da je je najjeftiniji, ali na kraju je ispalo da svi imaju podjednake cijene. Jedina je razlika što Radio-Taxi dolazi odmah, a kad sam jednom pokušala nazvati Cammeo čekala sam ih sto godina i srela njihov taksi kad sam "redovnim" taksijem izlazila iz ulice.

Tako da do Ubera nikada nikakve konkurencije nije ni bilo. Naravno da se osjećaju ugroženima. Stoje na stajalištima pa kartaju, tračaju ili igraju šah, povezu mušteriju i kukaju kako im je teško. Jebote, suze ti krenu.

Da su na gubitku, vratili bi dozvolu i prebacili se na nešto drugo. Recimo, ponudili usluge Uberu. :raspa:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Jul 2017, 19:21

MmeTipfeler wrote:
29 Jul 2017, 15:34
Da su na gubitku, vratili bi dozvolu i prebacili se na nešto drugo. Recimo, ponudili usluge Uberu. :raspa:
Neki ih i nude, tvrde uberovci. Rade za Uber u 'fušu'. Potajno, razumije se. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Jul 2017, 20:33

Stitch wrote:
29 Jul 2017, 13:02
A nisu se, kao, ugledali? U tome i jest stvar - taksisti žive u uvjerenju da trebaju biti povlašteni i da će građani plaćati njihova davanja i namete. Koji jesu previsoki, da se odmah razumijemo. No to trebaju riješiti s Gradom Zagrebom i državom, a ne s nama. Umjesto da se izbore za jeftinije dozvole i certifikate, gnjave one koji s tim nemaju nikakve veze. Deru ih vuci, a oni nalegoše na ovce. ;)
Ček', pa nismo mi Uber! :zubo:

Mi smo kokoši koje su dosad živjele u kokošinjcu sa samo jednim kokotom. Pojavom drugog, konkurenta, može doći jedino do sukoba (konkurenata, je li :D ), a u alienskopredatorskom maniru mogu reći samo: whoever wins - we lose! :zubo:

Sam kokošinjac je, razumije se, državni...a država je...aaaaa...naša. Valjda. K'o fol. Tako nekako. Naše je samo da redovno dajemo jaja...a i ono ostalo. I da ne pitamo a šta to jebe naše koke. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

29 Jul 2017, 20:48

Šabović Adis wrote:
29 Jul 2017, 20:33
Ček', pa nismo mi Uber! :zubo:
Ne živiš u Zagrebu pa ne znaš o čemu govorim. Na prošlim su prosvjedima blokirali Ulicu grada Vukovara, jednu od magistralnih ulica, koja od Trešnjevačkog trga vodi prema istoku do Volovčice (i nastavlja se do Žitnjaka kao Ulica grada Gospića). Dugačka je desetak kilometara uzme li se cijeli pravac u obzir, i žila je kucavica grada. Učinili su to nenajavljeno, bez odgovarajućih dozvola, i u Zagrebu izazvali rijetko viđenu zbrku.

Što je to ako nije zajebavanje (su)građana? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

29 Jul 2017, 21:23

Ne znam kako vi vidite prosvjede kod nas, ali uglavnom su vođeni iz osobnih razloga a ne javnih interesa.
Prosvjed za prosvjetnu reformu i kurikulum jest od javnog interesa, ali štrajk taksista to nije. Isto kao ni štrajkovi mljekara, branitelja , stjuardesa...
Ne yebem te taksi službe...nek se dogovore s državom oko pravednosti nameta a to bi riješilo namete i drugih obrta...
a mi svi šutimo ko pičke...Trebali su se građani pobuniti protiv taksista...
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

29 Jul 2017, 23:03

Donna Sole wrote:
29 Jul 2017, 21:23
Trebali su se građani pobuniti protiv taksista...
No to bih voljela vidjeti. Da netko organizira više od dvoje ljudi za takav prosvjed. :D

Ja se ne vozim taksijem... Meni je sve dobro... Ja bum kak i svi drugi... :facepalm:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 Jul 2017, 07:40

Donna Sole wrote:
29 Jul 2017, 21:23
Ne znam kako vi vidite prosvjede kod nas, ali uglavnom su vođeni iz osobnih razloga a ne javnih interesa.
Prosvjed za prosvjetnu reformu i kurikulum jest od javnog interesa, ali štrajk taksista to nije. Isto kao ni štrajkovi mljekara, branitelja , stjuardesa...
Ne yebem te taksi službe...nek se dogovore s državom oko pravednosti nameta a to bi riješilo namete i drugih obrta...
a mi svi šutimo ko pičke...Trebali su se građani pobuniti protiv taksista...
Baš! Na šta te to onda podsjeća?
Ljudi se već dugo bune, tako, što se ne voze taksijem. Zato se i razvila blažena kultura igranja šaha. Nitko te ne treba. Možeš stajati u hladu na - drugima - zabranjenim mjestima i čekati Godota. Pa tko ne bi čekao? Umjesto da, jer je na redu, pokupi nekog tko ide "samo do tamo". Što me podsjetilo...
Prije tjedan dana bijah na nekom događanju. Ostavila sam auto doma. U povratku, dođem do gl.kolodvora. Hoću uzeti taksi. Tražim - jer nedobog da stoje kraj auta ili sjede u njemu tako da ga ne moraš tražiti- onoga koji je prvi na redu. (Ta mi je metoda, iako pravedna, šašava. Jer se onda taj nekamo izgubi, a ostali neće voziti iz kolegijalnosti. Je*o vas patak! Ja sam stranka, meni trebate udovoljiti odmah i sad, ostalo su vaše priče.) No dobro, ovog sam brzo pronašla. Kiselo lice (bit će probava?) me dovede do auta, usput pita kamo idem; stane ko ukopan, okrene se i vrati na svoje mjestašce za čekanje. "Ja sam skuplji; neka vas kolega vozi" veli on. :rofl:
Sjednem u idući auto; čovjek sjedi unutra, krene ko iz puške i komentira - "fino. Niste prva stranka koju je odbio, ali meni bolje. Ja vozim, a on čeka svoju "savršenu vožnju". To su ti novi. " Na kraju mi je -neupitan - dao račun koji je izbljuvala mala "fiskalna blagajna", uzvratio do u lipu i zahvalio na ostavljenoj napojnici. Ljubezan, tu je kad ga trebaš, obavlja svoj posao. Taj mora da grozno igra šah.
Inače, uvjerenja sam da bi taksiji trebali voziti i skupljati stranke na cesti, a ne čekati da brdo dođe do njih. Pokušala sam doznati zašto to ne rade, ali osim nejasnih objašnjenja - otprilike, kao objašnjenja za "limitator" koji postavlja HEP - nije bilo pravog odgovora.
Jedini slučaj kad skupljaju stranke na cesti je zastoj tramvaja - onda samo zuje uz stanice. Posebno ujutro, kad se ljudi žure na posao.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

30 Jul 2017, 08:08

Stitch wrote:
29 Jul 2017, 20:48
Ne živiš u Zagrebu pa ne znaš o čemu govorim. Na prošlim su prosvjedima blokirali Ulicu grada Vukovara, jednu od magistralnih ulica, koja od Trešnjevačkog trga vodi prema istoku do Volovčice (i nastavlja se do Žitnjaka kao Ulica grada Gospića). Dugačka je desetak kilometara uzme li se cijeli pravac u obzir, i žila je kucavica grada. Učinili su to nenajavljeno, bez odgovarajućih dozvola, i u Zagrebu izazvali rijetko viđenu zbrku.

Što je to ako nije zajebavanje (su)građana? :raspa:

A taksisti nisu sugrađani? :zubo:

Ali eto, u pravu si, ne znam za Zagrab ali znam za Sarajevo.
Prije nekih dvadesetak godina neki su bili toliko "pažljivi", "uviđavni", "uljudni" i "nespremni" na rješavanje ličnih problema da smo svi morali znati za to (dooobro su se pobrinuli da to danonoćno doznajemo putem radija i televizije, glavu su nam probijali s time :zubo: ), i nije ih bilo briga što će u postupku da unište sve oko sebe. Permanetno. Bitno da oni zadovolje svoje prohtjeve i ostvare svoja prava. Znaš kakvu su zbrku oni izazvali?! Ono, šupci blokirali sve, tri ipo godine, pravo opsadno stanje, mo'š mislit' :rofl: , a sada kad nekom drugom treba da se počeše gdje ga svrbi onda bi trebalo da se nešto ustručavaju?! Da ne bi saobraćaj bio blokiran?! I to oni isti koji su onomad umjesto volana držali neke druge instrumente u rukama a sve u svrhu rješavanja problema koje nisu sami prouzrokovali?! Zarad tamonekog Ubera?! :rofl:

Govorim o taksistima i Vladi, naravno. :D

https://www.klix.ba/biznis/sarajevski-t ... /150423016
Nakon najave da američka kompanija Uber dolazi u Hrvats...
Znam ja Uber. I po njujorcima ih smatraju divljacima, Jeloukebovci ih ne mogu smislit'. Znam iz prve ruke. :D
Vjeruj, nisu oni došli radi nas, to im je samo EPP! :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 Jul 2017, 08:37

Koliko sam čula na nekim vijestima, ako Evropski sud odluči da Uber pruža usluge prijevoza, bit će skupi kao i ostali. Morat će, naime, zadovoljiti sve uvjete (sigurnosti itd) i srediti sve porezne sitnice s državom u kojoj rade... Španjolci su ih tužili Evropskom sudu, samo ne znam koje godine gospodnje. Imamo dakle još malo vremena da se vozimo jeftinije. Nisam još probala taj Uber. Inače, firma se brani da oni pružaju IT usluge (aplikacija koja povezuje zainteresirane strane) što je djelatnost koja je dobrodošla i zaštićena u EU. (nu stolara :D )
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

30 Jul 2017, 10:51

Ako zabrane uber sto je onda s bla bla car i slicnim platformama? To je oaza neplacanja poreza a jos manje sigurno od ubera, posto s blabla carom mozes od Osijeka do Dubrovnika.
Recimo, bus Vz - Zg je 70-80 kn, blabla car je 25-30 kn. i vozi te potpuni vozac amater.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 Jul 2017, 10:58

Neće zabraniti uber, nego mu dati da bira - ili će se prijaviti kao prijevoznik, sa svim posljedicama, ili nek nađe drugu zanimaciju... :p A i to sve - ako. Jer onaj advokat, koji je donio mišljenje (koje btw. ne obavezuje suce, ali im daje uvid u stvar) kaže da je uber i prijevoznik ali i nuditelj IT usluga. ha ha ha
pa bla bla je nekakvo obično "udruživanje" smrtnika, kaj nije? I kad sjedneš sa frendom u auto, istina znaš da te neće rascopati negdje putem, ali može mu pozliti, može nekaj popiti, može te udaviti razgovorom :zubo:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Jul 2017, 12:18

Šabović Adis wrote:
30 Jul 2017, 08:08
Govorim o taksistima i Vladi, naravno. :D

https://www.klix.ba/biznis/sarajevski-t ... /150423016
Budale. Tako su knjižare mogle zahtijevati da se ukine Kindle. Pa nisu. :E
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Jul 2017, 18:51

Uber je zapravo iskoristio i razradio američki običaj da se umjesto s dva ili tri auta voze jednim. I kod nas se ljudi koji rade u istom poduzeću ili na bliskoj lokaciji, a stanuju tako da se mogu putem uzajamno pokupiti, voze na smjenu jednim autom. Svaki tjedan drugi. Američke mamice na smjenu voze klince u školu ili u vrtić.

Samo što nisu bili jedini pa su se svojevremeno i sami bunili protiv konkurencije, zalažući se za sigurnu vožnju i bla-bla-bla.

Što se tiče sigurnosti vožnje, a ovo je moj privatni stav, kad god sjedam u auto, bilo kao vozač bilo kao suvozač, uputim molbu svetom Mercedesu da pazi na mene i moje suputnike. U današnjem prometu ne postoji sigurna vožnja. Točka.

Jesu li zaista potrebne tri godine da se netko osposobi za taksista ako se dozvola za C1 bez problema dobivala u vojsci? Uzgred, svojevremeno se ispit za kamiondžije polagao u Bosni, a ovjeravao u Hrvatskoj, ne znam kako je danas, no znam za slučaj lika koji je uredno godinama vozio kamion pa su ga slučajno uhvatili da ima falsificiranu dozvolu. Kad su ga pitali što nije išao polagati kad godinama nije imao problema i sjajno vozi, rekao je nešto kao: "Da sam znao operirat, išo bi radit ko doktor." :D

Ako se Uber deklarira kao posrednik između korisnika i pružatelja usluge, svejedno se i to oporezuje, ali nije zabranjeno. Postoji nekakvo poduzeće, nemam pojma kako se zove, valjda ČistačicaZG, preko koje se mogu naručiti usluge čišćenja. Studentski centar posreduje u zapošljavanju studenata. Bla-bla-bla. E sad, smije li posrednička tvrtka imati u vlasništvu sredstva za rad - Uber automobile, a ČistačicaZg kante i metle, ne znam.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

31 Jul 2017, 09:28

Evo i mene :)

I uberovi vozaci su amateri, no sto znaci uopce to -amater?

Amateri su svi koji sudjeluju u prometu a nisu profesionalni vozaci, a kad smo vec kod profesionalnih vozaca -i oni ginu kao i amateri u prometu.

Dakle, najmanji problem u cijeloj prici je sigurnost prometa.

Pravi problem je ovo: dozvola koju taxist mora ishodovat a uberovac ne mora. A ta dozvola -kosta. Jednom kad je uplatis, i potom svaki mjesec kroz obaveze obrta/firme. Jeli to posteno? Vjerujem da cete se slozit da nije.

Nisam protiv ubera, a nisam ni za taksiste, ali jesam da svi imaju jednake uvjete. Ako se taksisti izbore za jednake uvjete, podrzavam ih. Ako uber ne zeli jednake uvjete -ne podrzavam ih jer tako stvaraju monopol. A monopol nije dobar.

A sad nesto iz osobnog iskustva. Imam obrt za povremeni prijevoz putnika (to je nesto kao taxi ali nije taxi, taxi je u boljem polozaju od mene). Ultra, ja vozim do poljuda ljude u kombiju, zaustavlja me policija i dolazi nekakav redar ultre i pita me: di ti je uber oznaka? Ja: Nemam je jer mi ne treba, legalan sam obrtnik a po rijecima ministra je uber ilegalan. On: Bez uber oznake nema naprid.
Nabavio fejk uber oznaku i vozio sam kao uber vozac, a da to u stvarnosti nisam u drzavi dvostrukih mjerila.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

31 Jul 2017, 09:40

Bas jucer gledam na Dnevniku da ce i motoristi blokirat ceste. Kao previse ih pogiba na cestama.
I kao nesmiju preticat kolonu automobila a kao nemaju klimu.
Dragi moji motoristi, vozite se u autima pa cete imat klimu i necete pogibat na cesti.
Post Reply