Brozova obljetnica i kopanje po smeću

Koljite se i gložite!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 May 2017, 22:14

nvnk wrote:
15 May 2017, 13:17
"Kontejner" je jako loš i neutemeljen "argument" za usporedbu života u RH i SRH. Za to postoje najmanje dva razloga:

Kao prvo, u SRH je kopanje po kontejnerima bilo najstrože zabranjeno. Narodna milicija se i te kako dobro brinula da se iskorijene takve i slične pojave koje bi najboljuzemljunasvijetusnajboljimpolitičkimsustavomnasvijetuvođenuodstranenajboljegVođenasvijetu prikazivale u pogrešnom svjetlu.
Jel ti to pričaš po vlastitom sjećanju ili po pričanju djedice političkog emigranta?
Postojao je u zakonu verbalni delikt protiv društvenopolitičkog uređenja i protiv lika i djela JBTja zbog kojeg su mnogi najebali, ali navedi mi jedan jedini izvor koji pokazuje da su ljude u Titovoj Jugi zatvarali zbog kopanja po smeću (ili još bolje -novčano kažnjavali :rofl: ). Ili su zatvori možda bili puni Roma kojima je to, kako je to ovdje izvjesni načitani veleumnik maloumno primijetio, oduvijek bio nacionalni sport?

Aj probaj objasnit kako drugačije netko tko prima manje od 1400kn mjesečno, danas preživljava sa ovim troškovima života? A samo takvih ima 230 000.
I aj probaj ti danas malo po Markovom trgu pred turistima roštat po koševima sa smećem, pa da vidiš hoće li kakvi ljudi u crnom reagirat.
nvnk wrote:
15 May 2017, 13:17
Kao drugo (a možda bi to trebalo biti i prvo i zadnje) - a po čemu je pojava kopanja po kontejnerima uopće argument "velikog siromaštva", a ne "velikog bogatstva"? :misli:

(Nije, da se razumijemo, argument ama baš ničeg, a ja samo ukazujem na jednostranost "argumentacije".)
:eek: Neemoj me jebat... jel ti to ozbiljno? :facepalm:
nvnk wrote:
15 May 2017, 13:17
Naime, na svakog jadnogsiromašnogpenzića koji kopajući po kontejneru pronađe neku vrijednu i iskoristivu stvar, postoji jedan ultrabogatibahatlija koji je istu tu stvar, još uvijek vrijednu i iskoristivu - bacio. :kava:
Da -i još pritom valjda zaradi milione :facepalm:
Dakle kad imamo 250 ekstremno bogatih likova sa zlatnim kvakama, parsto tisuća zaposlenih koji nekako spajaju kraj s krajem pa si mogu priuštiti da koji puta ne gledaju baš na svakih 50 lipa, i parsto tisuća koji nakon čitavog radnog vijeka rone po kontejnerima makar i za tih odbačenih 50 lipa, onda je to znak velikog bogatstva kompletnog društva?? Aj majketimilene priznaj da si markirao sate logike i etike :rofl:
nvnk wrote:
15 May 2017, 13:17
Bio sam po brazilskim favelama, bio sam i u Africi, a evo, sad, prije samo par tjedana i na Kubi. Na svim navedenim mjestima vidio sam nama nezamislivo siromaštvo, ali ama baš nigdje nisam vidio kopanje po smeću. Jer se tamo nema po čemu kopat, u uistinu siromašnom društvu ne bacaju se upotrebljive stvari. :kava:
... a u bogatom mase socijalno-ekonomsko-političkih marginalaca prekapaju po smeću, jelda :zvrko:

Ne znam gdje si ti kroz kakvu maglu ili dim sve to gledao, ali ljudi koji u takvim siromašnim zemljama (bajdvej Brazil ima osmu ekonomiju u svijetu) zbilja istražuju socijalne uvjete najnižih slojeva, vide ovo:

Jardim Gramacho, the massive landfill site on the outskirts of Rio de Janeiro, is home to a colourful cast of characters who earn a living picking through the rubbish. Here, filmmaker Lucy Walker goes behind the scenes of her Oscar-nominated documentary about the lives of the 'catadores' and their collaboration with the radical artist Vik Muniz
https://www.theguardian.com/environment ... ump-brazil

Gramacho is an urban planner’s nightmare and a film-maker’s dream, perhaps one of the reasons why it is here that director Stephen Daldry (of Billy Elliot fame) set his latest film, Trash. Based on a 2010 novel by Andy Mulligan and scripted by Richard Curtis, it tells the story of three teenage catadores in Rio who make a discovery in the rubbish that turns their lives upside down. With its feelgood mix of adventure and the comfortable morality of lovable urchins up against an evil system, the movie is inevitably being described as a Brazilian Slumdog Millionaire. It has already proved a crowd pleaser, winning the people’s choice award at the Rome film festival. As a work of social realism, however, it ought to be several years out of date.
https://www.theguardian.com/world/2015/ ... e-tip-film

phpBB [video]


phpBB [video]


A koliko ti je sve jasno, govori to što i Kubu percipiraš kao Brazil.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 May 2017, 22:36

nvnk wrote:
15 May 2017, 15:34
I, da, da se dopunim:

U SRH nije bilo sustava skupljanja PET-ambalaže preko povratne naknade. (Pri čemu, opet isto - za svaku bocu koju netko "presiromašan" izvuče iz kontejnera radi pola kune, postoji netko "prebogat" da bi se udostojio tu bocu sam vratitit tamo kamo ju se treba vratit.)
Prvo, PET-ambalaža se sve masovnije javlja tek odmicanjem 1990-tih godina, a otkup se javlja sa predpristupnim zahtjevima EU radi ispunjenja ekoloških regulativa. Ali bilo je otkupa reciklirajućih sirovina poput željeza, stakla i papira, koliko se sjećam, i nigdje se nije moglo vidjeti penziće sa po parsto grama željeza ili sa svežnjevima novina netom izvučenim iz smeća, što bi bilo ekvivalent punoj vrećetini sa (sitnijom) PET-ambalažom.
Drugo, ta tvoja predodžba navodnog mehanizma socijalne samoregulacije je krajnje idiotska, jer ne radi se tu o količinama koje nekome donose blagostanje, radi se o količinama koje znače tek nekoliko najoskudnijih obroka više kroz čitav mjesec.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 May 2017, 23:31

Hroboatos wrote:
15 May 2017, 18:20
Vjerojatno je svakom racionalnom jasno zašto se nitko normalan ozbiljno ne osvrće na pisanija jugobolnika. To je nekakav konfuzni sklop od relativizacije, citiranja opskurnih časopisa i portala, te sve umotano u celofan jadikovki nad obogotvorenim Brozom.
Gdje točno ja relativiziram, koji su to točno citati zašto opskurnih časopisa i portala, i kakve i čije su jadikovke nad po čemu obogotvorenim Brozom?
Probaj biti konkretan ako možeš. Ja tvoje nebuloze, floskule i fraze konkretno i argumentirano pasus po pasus pobijam. Ti se ne ufaš mene pravo niti citirati, nego samo nešto izdaleka metiljaš i nabacuješ nove ispraznice.

Npr. probaj za početak već jednom objasniti kako preživljava onih 230 000 umirovljenika sa manje od 1 400 kn penzije, ako to već nije roštanje po smeću (koje se valjda svima ostalima masovno pričinjava). Ili je službena stranica Hrvatskog Zavoda Za Mirovinsko Osiguranje jedan takav "opskurni časopis/portal"?
... kao što su Hrvatska Udruga Benedikt i Hrvatski Dragovoljac, gdje pišu u kakvom trulom klijentelističkom društvu živimo -jugošovenski i lijevoliberalni :rofl:
Hroboatos wrote:
15 May 2017, 18:20
Tu se nema o čem razgovarati. Mi jednostavno nismo na istoj razini argumentacije & tu je priča gotova. Apologeti Broza su neizlječivi koliko i kreacionisti, i svaka je navodna rasprava trošenje bitova.
Nemaš ti materijala za kontraargumente, jedino znaš giš-galopirati i razbacivati se frazama s visoka. Al imam ja ljekić i za to, kad se zainatim.

Apropo kreacionizma... jesi kršten?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

16 May 2017, 11:19

Šabović Adis wrote:
15 May 2017, 18:05
Aha.
A kako ti je Tito Vođa ako mu nisi Sljedbenik? :D
Tito danas nije ničij Vođa, ni tvoj ni moj. Mrtav je već neko vrijeme. No, nekada je bio Vođa. I tvoj i moj. Svačij. Jedan jedini.

Tada smo svi bili njegovi sljedbenici.

A oni koji su mu i danas sljedbenici, po mentalnoj se građi ne razlikuju puno od ostalih sljedbenika ezoteričnih bića (od Isusa na dalje).
Šabović Adis wrote:
15 May 2017, 18:05
A same PET - ambalaže? :o
haram wrote:
15 May 2017, 22:36
Prvo, PET-ambalaža se sve masovnije javlja tek odmicanjem 1990-tih godina, a otkup se javlja sa predpristupnim zahtjevima EU radi ispunjenja ekoloških regulativa.
Točno tako, to je upravo moj argument: U ex-SRH/SFRJ nije bilo ni PET ambalaže, pa nije ni moglo biti skupljanje iste po kontejnerima.

Dakle, u zaključku, postojanje prakse skupljanja PET ambalaže po kontejnerima u RH i nepostojanje iste u SRH ne govori ama baš ništa o "siromaštvu" ili o "bogatstvu" i jedne od tih dviju tvorevina.

To malo "crtanja" za one koji "nisu markirali logiku i etiku", pa nisu skužili prvi put, bez "crtanja". :kava:
haram wrote: Jel ti to pričaš po vlastitom sjećanju ili po pričanju djedice političkog emigranta?
Jel to pitaš ti ili tvoj tata Udbaš koji je za život zarađivao i obitelj prehranjivao čupajući ljudima nokte i uši i priključivajući im genitalije na struju?

Mislim, hoću reći, ako upise "argumentiraš" trolerskim aluzijama o ljudima o kojima ništa ne znaš poput ove o "djedici političkom emigrantu", ne očekuj da ti se neće na isti način odgovoriti. :kava:
haram wrote: ... navedi mi jedan jedini izvor koji pokazuje da su ljude u Titovoj Jugi zatvarali zbog kopanja po smeću (ili još bolje -novčano kažnjavali :rofl: ).
Navedi mi gdje sam ja to rekao da se ikog "zatvaralo" ili "novčano kažnjavalo"?

Policija ljude zatvara i novčano kažnjava u pravnim državama. Ex-SFRJ je, suprotno tome, bila policijska država, a u takvima se takve stvari rješavaju na licu mjesta pendrekom, bez "papirologije".
haram wrote: Ali bilo je otkupa reciklirajućih sirovina poput željeza, stakla i papira, koliko se sjećam, i nigdje se nije moglo vidjeti penziće sa po parsto grama željeza ili sa svežnjevima novina netom izvučenim iz smeća, što bi bilo ekvivalent punoj vrećetini sa (sitnijom) PET-ambalažom.
haram wrote: Ili su zatvori možda bili puni Roma kojima je to, kako je to ovdje izvjesni načitani veleumnik maloumno primijetio, oduvijek bio nacionalni sport?
Pa nisu Romi stare vešmašine vadili iz kontejnera, jer nitko ni ne baca vešmašine po kontejnerima, uspoređuješ kruške i jabuke.

Isto vrijedi i za tvoje slavodobitno "otkriće" o brazilskim planinama smeća.

Da, Romi su se oduvijek bavili (i još uvijek se bave) skupljanjem krupnog metalnog otpada. I, "gle čuda", to ne čine kopajući po kontejnerima, nego po velikim odlagalištima. Ali, o tome nije ovdje riječ, ovdje je riječ o sitnijem, svakodnevnom otpadu iz kontejnera.
haram wrote: Dakle kad imamo 250 ekstremno bogatih likova sa zlatnim kvakama, parsto tisuća zaposlenih koji nekako spajaju kraj s krajem pa si mogu priuštiti da koji puta ne gledaju baš na svakih 50 lipa i koricu starog kruha, i parsto tisuća koji nakon čitavog radnog vijeka rone po kontejnerima makar i za tih odbačenih 50 lipa i koricu starog kruha, tebi je to bogato društvo??
Ne izmišljaj, nigdje nisam RH okvalificirao kao "bogato društvo". Štoviše, vrlo jasno sam naveo da bacanje upotrebljivih stvari (ili pak PET-ambalaže u nerazvrstano smeće) ne smatram dokazom "bogatog društva".

Najlakše se "obračunati" sa sugovornikovim riječima koje on - nikad nije ni izrekao. :kava:

Ukazivanje na jednostranost tvoje argumentacije, ne znači da se zalažem za suprotnu.

Tebi je ona suprotna smiješna?

Odlično, slažem se, time si se izjasnio i o svojoj. :kava:
haram wrote: Aj majketimilene priznaj da si markirao sate logike i etike :rofl:
Ti sigurno nisi markirao sate trollanja i izmišljanja sugovornikovih stavova i riječi. :top:
haram wrote: A koliko ti je sve jasno, govori to što i Kubu percipiraš kao Brazil. :kava:
Opet izmišljaš.

Govorio sam o favelama, a ne o cijelom Brazilu.

Ili je to za tvoju "logiku" isto? :facepalm:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 May 2017, 12:43

nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Tito danas nije ničij Vođa, ni tvoj ni moj.
Naravno. :D

Mrtav je već neko vrijeme.


Ajde?! Nisam znao da sam mrtav. :rofl:
No, nekada je bio Vođa.
Aha, tako se u školi učilo. Ne na pijaci... :rofl:

I tvoj i moj. Svačij. Jedan jedini.

Uuuuu, bome svašta ti njemu učitavaš. :rofl:
Tada smo svi bili njegovi sljedbenici.

Ko? Mi, titoisti, jel'?! :rofl:

A oni koji su mu i danas sljedbenici, po mentalnoj se građi ne razlikuju puno od ostalih sljedbenika ezoteričnih bića (od Isusa na dalje).

Ha, znao sam da će se prije ili kasnije pojaviti i ovaj boldani. :D
Druže, znaš li da jedino drugu možeš biti drug i da ti jedino drug može biti drug?
Aj', dobro, i drugarici mo'š bit' drug... :rofl:
Nego, kakav ti se to Vođa uvrtio u glavu? Otkud ti to? Da nije neki sub/dom, master/slave kuracpalac u pitanju? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

16 May 2017, 13:55

Šabović Adis wrote:
16 May 2017, 12:43
Ajde?! Nisam znao da sam mrtav.
Muž uvijek zadnji sazna.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

16 May 2017, 15:11

haram wrote:
15 May 2017, 23:31
Gdje točno ja relativiziram, koji su to točno citati zašto opskurnih časopisa i portala, i kakve i čije su jadikovke nad po čemu obogotvorenim Brozom?
Probaj biti konkretan ako možeš. Ja tvoje nebuloze, floskule i fraze konkretno i argumentirano pasus po pasus pobijam. Ti se ne ufaš mene pravo niti citirati, nego samo nešto izdaleka metiljaš i nabacuješ nove ispraznice.

Npr. probaj za početak već jednom objasniti kako preživljava onih 230 000 umirovljenika sa manje od 1 400 kn penzije, ako to već nije roštanje po smeću (koje se valjda svima ostalima masovno pričinjava). Ili je službena stranica Hrvatskog Zavoda Za Mirovinsko Osiguranje jedan takav "opskurni časopis/portal"?
... kao što su Hrvatska Udruga Benedikt i Hrvatski Dragovoljac, gdje pišu u kakvom trulom klijentelističkom društvu živimo -jugošovenski i lijevoliberalni :rofl:



Nemaš ti materijala za kontraargumente, jedino znaš giš-galopirati i razbacivati se frazama s visoka. Al imam ja ljekić i za to, kad se zainatim.

Apropo kreacionizma... jesi kršten?

Možda nije loše reći, no o ovoj tematici posljednji put: sugovornik nije kvalificiran za bilo kakvu raspravu glede teme. Možda se radi o emocionalnoj zaslijepljenosti, možda o nedostatku analitičkih sposobnosti, možda o kombinaciji, možda o nečem ćetvrtom ...

Dakle- jednu težinu imaju argumenti temeljeni na provjerenoj znanstvenoj literaturi (npr. Radelićeva knjiga o Hrvatskoj u SFRJ), ili statistikama međunarodnih organizacija koje nisu nikakva rekla-kazala; druga je pak stvar citirati "istraživačko novinarstvo", bilo koje novine ili impresije tipa "ja vidio, ljudi kažu". To je potpuno bezvrijedno, i na to se netko tko bi i imao ambicju da rekne nešto o kakvoj problematici uopće ne će osvrtati.

U surječju, sve što je napisano je idolatrija Broza i jugoapologetika. Jednostavno, to je svjetonazor koji je i smiješan i apsurdan. Takve nebuloze, među kojima su- na primjer-:

* od 1991. nadalje je bio dogovoreni rat
* Bosnu i Hercegovinu su "dijelili" u Karađorđevu
* Oluja ima elemente, značajne, zločinačkog podhvata (što god to značilo)
* privatizacija i pretvorba u RH su enormna pljačka
...

ili

* kolonijalizam je spriječio Afrikance da se razviju, i teško ih je opljačkao
* svi su ljudi, neovisno o spolu i rasi, u polazištu jednakih sposobnosti za modernu civilizaciju
* nacizam je nemjerljivo gori od komunizma jer su komunisti, od Lenjina do Pol Pota, "mislili dobro"
* NDH je bila zločinačka država i sve što podsjeća na nju, u bilo čem, loše je
...

itd. etc.

S pristašama takvih teza jednostavno nemam baš nikakva interesa ulaziti u raspravu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 May 2017, 15:13

nvnk wrote:
16 May 2017, 13:55
Muž uvijek zadnji sazna.
Pa ima logike - mrtav sam, samo mi niko nije rek'o. :misli:
Samo se nadam da žive ne sahranjujete... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

16 May 2017, 15:33

Hroboatos wrote:
16 May 2017, 15:11
Možda nije loše reći, no o ovoj tematici posljednji put: sugovornik nije kvalificiran za bilo kakvu raspravu glede teme.


Gle, na uvrede se reaguje šamarčinom, ne raspravom.
Možda se radi o emocionalnoj zaslijepljenosti, možda o nedostatku analitičkih sposobnosti, možda o kombinaciji, možda o nečem ćetvrtom ...
A možda su i u šumi.
Dakle- jednu težinu imaju argumenti temeljeni na provjerenoj znanstvenoj literaturi (npr. Radelićeva knjiga o Hrvatskoj u SFRJ), ili statistikama međunarodnih organizacija koje nisu nikakva rekla-kazala; druga je pak stvar citirati "istraživačko novinarstvo", bilo koje novine ili impresije tipa "ja vidio, ljudi kažu". To je potpuno bezvrijedno, i na to se netko tko bi i imao ambicju da rekne nešto o kakvoj problematici uopće ne će osvrtati.



O statistikama kojih međunarodnih organizacija ti to? Jesil' provjerio? Sigurno nije ad verecundiam?!
Za svaki slučaj, serem ti se u autoritet kad god se pozoveš na tuđi!
U surječju, sve što je napisano je idolatrija Broza i jugoapologetika. Jednostavno, to je svjetonazor koji je i smiješan i apsurdan. Takve nebuloze, među kojima su- na primjer-:

* od 1991. nadalje je bio dogovoreni rat
* Bosnu i Hercegovinu su "dijelili" u Karađorđevu
* Oluja ima elemente, značajne, zločinačkog podhvata (što god to značilo)
* privatizacija i pretvorba u RH su enormna pljačka
...

ili

* kolonijalizam je spriječio Afrikance da se razviju, i teško ih je opljačkao
* svi su ljudi, neovisno o spolu i rasi, u polazištu jednakih sposobnosti za modernu civilizaciju
* nacizam je nemjerljivo gori od komunizma jer su komunisti, od Lenjina do Pol Pota, "mislili dobro"
* NDH je bila zločinačka država i sve što podsjeća na nju, u bilo čem, loše je
...

itd. etc.

S pristašama takvih teza jednostavno nemam baš nikakva interesa ulaziti u raspravu.
Potpiši, preuzmi odgovornost i ne seri više!
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

16 May 2017, 21:30

Mogao si i bez toga posta, komotno. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

17 May 2017, 07:54

Joj, Profesore, ti fakat ništa ne kontaš. :facepalm:

Kad bi Hrobijev tekst bio lavež Hrobi bi bio pas, a pošto se zna da Hrobi nije pas automatski se zna da ni njegov tekst nije lavež već onomatopeja. Pa nije Hrobi tamoneki olajavački lajavac. Od pasa. :o
Hrobi se, ka'no Dežul, samo satiriše, sve u šesnajs, a ja skupa šnjim, i niko ne konta da smo će.
Jel' tako Hrobi? :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

17 May 2017, 20:01

A i ti, Bosanjac, pogrešnjo konjtaš da je onj njeki penjis...
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 16:13

nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Tito danas nije ničij Vođa, ni tvoj ni moj. Mrtav je već neko vrijeme. No, nekada je bio Vođa. I tvoj i moj. Svačij. Jedan jedini.

Tada smo svi bili njegovi sljedbenici.
Svi? I Hrobi, misliš? :)
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
A oni koji su mu i danas sljedbenici, po mentalnoj se građi ne razlikuju puno od ostalih sljedbenika ezoteričnih bića (od Isusa na dalje).
Od ostalih kao i Hrobi, misliš? :)

A ne misliš možda da se ti neki "sljedbenici" 35 godina poslije njegove smrti opravdano sjećaju boljeg života koji su nekad imali?
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Točno tako, to je upravo moj argument: U ex-SRH/SFRJ nije bilo ni PET ambalaže, pa nije ni moglo biti skupljanje iste po kontejnerima.

Dakle, u zaključku, postojanje prakse skupljanja PET ambalaže po kontejnerima u RH i nepostojanje iste u SRH ne govori ama baš ništa o "siromaštvu" ili o "bogatstvu" i jedne od tih dviju tvorevina.
Genije, pokazah da je u ex-Yu bilo podjednako individualno isplativo (ako ne i više) roštati po smeću u potrazi za raznim drugim sirovinama (kojih je sigurno bilo obilje -što potvrđuju periodične masovne radne kampanje), ali to nije bila masovna pojava U POPULACIJI ONIH KOJI SU SVOJ RADNI VIJEK PROVELI U SUSTAVU -ZA RAZLIKU OD DANAS, i to ne zbog represivnog aparata, nego zbog materijalnih uvjeta. Krajnje ti je glupa paralela, i to je najpozitivnije što se može za nju reći, sori.
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
To malo "crtanja" za one koji "nisu markirali logiku i etiku", pa nisu skužili prvi put, bez "crtanja". :kava:
Aj ti meni sad nacrtaj po čemu je znak bogatog društva to što mase onih koji su radili u sustavu nekog društva moraju roštati po smeću istog tog društva? Koji su ti to kriteriji, po čijim degeneričnim logičko-etičkim standardima? :bonk:
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Jel to pitaš ti ili tvoj tata Udbaš koji je za život zarađivao i obitelj prehranjivao čupajući ljudima nokte i uši i priključivajući im genitalije na struju?

Mislim, hoću reći, ako upise "argumentiraš" trolerskim aluzijama o ljudima o kojima ništa ne znaš poput ove o "djedici političkom emigrantu", ne očekuj da ti se neće na isti način odgovoriti. :kava:
Gle, tvoji "argumenti" su očito od nekog ko veze s mozgom nema i svijet poznaje iz turističkog autobusa i pričica iz treće ruke. Wadafak znači to da ti na svojim đačkim ekskurzijama nisi vidio mase obitavatelja na smetlištima o kojima već desetljećima izvještavaju humanitarne organizacije i novinarske reportaže?
Ili možda ti za svoja svjetska putovanja zarađuješ roštajući po smeću?
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Navedi mi gdje sam ja to rekao da se ikog "zatvaralo" ili "novčano kažnjavalo"?

Policija ljude zatvara i novčano kažnjava u pravnim državama. Ex-SFRJ je, suprotno tome, bila policijska država, a u takvima se takve stvari rješavaju na licu mjesta pendrekom, bez "papirologije".
Aha, znači u Ex-SFRJ penzići nisu bili plavi od batina koje nisu zaradili jer se nisu usuđivali kopati po smeću iako im je bilo sila, a to je zlatnim slovima bilo upisano u milicijske udžbenike koje niko nije vidio... aj ne seri više, molim te, ovo je klaster nebuloza koji se niti najsmrdljivija proustaška jugoemigracija nije usuđivala ispaliti, uključujući i ovdjeprisutnog načitanka.
Ali možda si mu sad dao ideju :cerek:
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Pa nisu Romi stare vešmašine vadili iz kontejnera, jer nitko ni ne baca vešmašine po kontejnerima, uspoređuješ kruške i jabuke.
Aha, dakle milicija je krišom tukla penziće kad bi htjeli krišom iskopat par grama starog željeza iz komunalnog otpada, al nije Rome kad su bjelodano vukli vešmašine... jel to jopet neka nacijonalna diskriminacija tada bila, il je samo država držala do svog imiđa u kome se zna šta su ciganska posla -kao danas?
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Isto vrijedi i za tvoje slavodobitno "otkriće" o brazilskim planinama smeća.
Ti si tvrdio da roštanja po brazilskom (i sl.) smeću nema. Ja sam pokazao da toga i te kako ima. Koji sad kurac palamudiš?
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Da, Romi su se oduvijek bavili (i još uvijek se bave) skupljanjem krupnog metalnog otpada. I, "gle čuda", to ne čine kopajući po kontejnerima, nego po velikim odlagalištima. Ali, o tome nije ovdje riječ, ovdje je riječ o sitnijem, svakodnevnom otpadu iz kontejnera.
... koji je bogat sirovinama pa je to pokazatelj kako nam je društvo bogato i penzići tu roštaju da se obogate... :lol:
Ama jesi ti takav od rođenja? :bonk:

Ovdje je riječ o tome jesu li se nekada penzići bavili kopanjem po smeću kao što se (ne?) bave danas, i o tvojoj nebuloznoj konstataciji da se time onda nisu bavili samo zato da nebi dobili batina, jer je valjda na svakog penzića 24/7/365 dolazio po jedan milicioner specijalno zadužen za antidržavno kopanje po smeću, valjda uz tone ostalih antidržavnih djelatnosti.
Aj kako sam sebi već nisi glup?
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Ne izmišljaj, nigdje nisam RH okvalificirao kao "bogato društvo". Štoviše, vrlo jasno sam naveo da bacanje upotrebljivih stvari (ili pak PET-ambalaže u nerazvrstano smeće) ne smatram dokazom "bogatog društva".
Nisi? Samo si nabacio ovakvu aluziju:
Kao drugo (a možda bi to trebalo biti i prvo i zadnje) - a po čemu je pojava kopanja po kontejnerima uopće argument "velikog siromaštva", a ne "velikog bogatstva"? :misli:

Aj se ti prvo dečec dragi dogovori sam sa sobom kaj misliš o čijem kopanju po smeću kao dokazu čega.
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Najlakše se "obračunati" sa sugovornikovim riječima koje on - nikad nije ni izrekao. :kava:
Nećeš vjerovati, još je lakše posrati se po nebulozama koje je on rekao :cerek:
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Ukazivanje na jednostranost tvoje argumentacije, ne znači da se zalažem za suprotnu.
A za koji kuki se ti zalažeš? Nije ni da me nešto posebno zanima, jer do sada baš i nisam bio impresioniran snagom tvoje argumentacije.
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Tebi je ona suprotna smiješna?
Tvoja je štoviše tragikomična.
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Odlično, slažem se, time si se izjasnio i o svojoj. :kava:
Nisi ti ni "a" vidio od argumentacije u toj svojoj tiradi turističkog konzumenta ispalog ispičke kakvog novopečenog uhljeba, dabogda živio od prosječne penzije :mad:
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Ti sigurno nisi markirao sate trollanja i izmišljanja sugovornikovih stavova i riječi. :top:
Ou je? A tvoj stav, ono, nije da je roštanje penzionera po smeću nikakav pokazatelj društva?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 16:20

nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Opet izmišljaš.

Govorio sam o favelama, a ne o cijelom Brazilu.
...a one su inače u Švedskoj... :kava:
Govorio si o pokazatelju bogatog društva, na što sam ti ja pokazao da u osmoj ekonomiji svijeta masa ljudi kopa po smetlištima i da je to šiti pokazatelj bogatog društva. I šta sad koji kurac pičke materine tu nije jasno?
nvnk wrote:
16 May 2017, 11:19
Ili je to za tvoju "logiku" isto? :facepalm:
Logika, veliš? LOGIKA? :lol:
Aj pokrij se po ušima...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 17:28

Hroboatos wrote:
16 May 2017, 15:11
Možda nije loše reći, no o ovoj tematici posljednji put: sugovornik nije kvalificiran za bilo kakvu raspravu glede teme. Možda se radi o emocionalnoj zaslijepljenosti, možda o nedostatku analitičkih sposobnosti, možda o kombinaciji, možda o nečem ćetvrtom ...
... a možda su u šumi. :kava:

Dakle; što ti misliš/smatraš/drviš/metiljaš/itd. -od čega može preživjet masa od 230 000 penzionera sa penzijama od cca 1 400 kn?
I ko je kvalificiran po tvom veleučenom sudu da prdne o tome; jel Ajnštajn, Bor, Openhajmer, Dirak, Budak...?
Hroboatos wrote:
16 May 2017, 15:11
Dakle- jednu težinu imaju argumenti temeljeni na provjerenoj znanstvenoj literaturi (npr. Radelićeva knjiga o Hrvatskoj u SFRJ), ili statistikama međunarodnih organizacija koje nisu nikakva rekla-kazala; druga je pak stvar citirati "istraživačko novinarstvo", bilo koje novine ili impresije tipa "ja vidio, ljudi kažu". To je potpuno bezvrijedno, i na to se netko tko bi i imao ambicju da rekne nešto o kakvoj problematici uopće ne će osvrtati.

U surječju, sve što je napisano je idolatrija Broza i jugoapologetika. Jednostavno, to je svjetonazor koji je i smiješan i apsurdan. Takve nebuloze, među kojima su- na primjer-:

* od 1991. nadalje je bio dogovoreni rat
* Bosnu i Hercegovinu su "dijelili" u Karađorđevu
* Oluja ima elemente, značajne, zločinačkog podhvata (što god to značilo)
* privatizacija i pretvorba u RH su enormna pljačka
...

ili

* kolonijalizam je spriječio Afrikance da se razviju, i teško ih je opljačkao
* svi su ljudi, neovisno o spolu i rasi, u polazištu jednakih sposobnosti za modernu civilizaciju
* nacizam je nemjerljivo gori od komunizma jer su komunisti, od Lenjina do Pol Pota, "mislili dobro"
* NDH je bila zločinačka država i sve što podsjeća na nju, u bilo čem, loše je
...

itd. etc.

S pristašama takvih teza jednostavno nemam baš nikakva interesa ulaziti u raspravu.
Nou šit? Zaljepimo etikete, pa veleučeno i slavodobitno dižemo nos? Dalo bi se tko što zašto kaže i o tim pitanjima, kao npr. dr. Ivo Korsky (https://hr.wikipedia.org/wiki/Ivo_Korsky) o nacionalizmu:
"Naš nacionalizam mora biti human, onako kao što nas je upozorio Ante Starčević koji je odbijao svaki ekstremizam, pa i onaj nacionalistički... Hrvatskoj je danas potreban takav nacionalizam prema vanjskom svijetu i u unutrašnjem životu naroda. Ne kao magloviti osjećaj koji bi prožimao sredinu, nego kao samostalna, borbena, idejno čvrsta politička organizacija, katkada u suradnji s drugim isto tako određenim hrvatskim političkim organizacijama, a u drugim prilikama u demokratskom sučeljavanju s njima. Jer hrvatskom narodu nisu potrebne preživjele antinomije fašizma i antifašizma, koje su tuđe hrvatskoj političkoj tradiciji. One su se uvelike uvukle u hrvatski javni život, jer je u Europi tridesetih i četrdesetih godina taj sukob bio premoćan i nastojao je uključiti i one narode koji su imali svoje interese, mimo i izvan toga sukoba. Za hrvatski nacionalizam, uz hrvatsku slobodu i nezavisnost, samo su zanimljivi hrvatski narodni interesi". (Predavanje u Europskom domu, 21. svibnja 1999., "Budućnost hrvatskog nacionalizma").
http://www.hkv.hr/izdvojeno/vai-prilozi ... ravde.html

ali ovdje je aktualno:

OD ČEGA PREŽIVLJAVA 230 000 UMIROVLJENIKA U RH SA cca 1 400 HRK MIROVINE, ako nije kopanje po smeću?

A sve te "znanstvene argumentacije" koje nisu niti vidjele neki peer review postupak može si svako ko se na to poziva stavit tamo gdje sunce ne sija, pisao ih neki Radeljić, Djetelić ili Bubašvaba...


'beš to pseudointelektualno vređanje u trećem licu, Stič, nismo na forum.hr... :mad:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 May 2017, 18:02

haram wrote:
18 May 2017, 17:28
'beš to pseudointelektualno vređanje u trećem licu, Stič, nismo na forum.hr... :mad:
Slažem se. Samo, bacanje kamenja trebalo bi biti rezervirano isključivo za one bez grijeha. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 May 2017, 18:14

haram wrote:
18 May 2017, 16:13
..................

.............
nekog ko veze s mozgom nema

.........................
Koji sad kurac palamudiš?
...............................

aj ne seri više, molim te, ovo je klaster nebuloza koji se niti najsmrdljivija proustaška jugoemigracija nije usuđivala ispaliti,
...........................
u toj svojoj tiradi turističkog konzumenta ispalog ispičke kakvog novopečenog uhljeba,
...........................
Ama jesi ti takav od rođenja?
....................
Aj kako sam sebi već nisi glup?
...........................
Aj pokrij se po ušima...
Etikete, uvrede, trollanja, namjerni parcijalni citati i ostale tehnike iskrivljavanja sugovornikovih riječi...

Čestitam, "pobijedio" si. :kava:
Last edited by nvnk on 18 May 2017, 18:18, edited 1 time in total.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 18:16

Stitch wrote:
18 May 2017, 18:02
Slažem se. Samo, bacanje kamenja trebalo bi biti rezervirano isključivo za one bez grijeha. ;)
A znaš da takvi postoje samo kao stilska figura :cerek:

nego, pazi ovo šta veli uvaženi gospodin Korsky:

...
Istakao je da je NDH, unatoč svemu, imala vrlo dobrih socijalnih misli i pokušaja (gradnja radničkih stanova, sudjelovanje radnika u upravi poduzeća)...
https://hr.wikipedia.org/wiki/Ivo_Korsky

Jebateled -jugonostalgičar i komunjara! :rofl:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 18:22

nvnk wrote:
18 May 2017, 18:14
Etikete, uvrede, trollanja, namjerni parcijalni citati i ostale tehnike iskrivljavanja sugovornikovih riječi...
Nou šit? Mislio sam da se ti time služiš...
nvnk wrote:
18 May 2017, 18:14
Čestitam, "pobijedio" si. :kava:
Ja ću tebi priznati "pobjedu" ako objasniš od čega može živjeti 230 000 penzionera sa 1 400kn mjesečno a da nije kopanje po smeću. Zapravo, pardon, ti tvrdiš kako je to znak... ehm, čega, jel bogatog društva? Ali rekao si da Hrvatsku ne vidiš kao bogato društvo... dakle, kojim kurcem ti opravdavaš penzionersko kopanje po smeću, gukni napokon golube. Možda bi ti volio pod stare dane kopat po smeću?

... u koje inače ovaj Kroboartroz ne vjeruje :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 May 2017, 18:32

haram wrote:
18 May 2017, 18:22
Nou šit? Mislio sam da se ti time služiš...
To ti vjerujem i siguran sam da je baš to ono što si ti mislio.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 18:39

nvnk wrote:
18 May 2017, 18:32
To ti vjerujem i siguran sam da je baš to ono što si ti mislio.
Aj ne jebi po tavanu nego reci zašto bi kopanje po smeću da se ne krepa od gladi nakon cjeloživotnog radnog vijeka bilo toliko fabulozno.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 May 2017, 18:50

haram wrote:
18 May 2017, 18:39
Aj ne jebi po tavanu nego reci zašto bi kopanje po smeću da se ne krepa od gladi nakon cjeloživotnog radnog vijeka bilo toliko fabulozno.
Odmah nakon što mi ti odgovoriš zašto misliš da je u Titovoj Jugoslaviji BDP bio 4 puta veći nego u USA. :kokice:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 18:57

nvnk wrote:
18 May 2017, 18:50
Odmah nakon što mi ti odgovoriš zašto misliš da je u Titovoj Jugoslaviji BDP bio 4 puta veći nego u USA. :kokice:
Otkud ti to da ja tako mislim? Možda samo mislim da je hrana (plus ostali životni troškovi) bila recimo 44 puta jeftinija nego u USA? Šta je danas hrvatski BDP 4 puta veći nego u USA?
I kakve veze BDP ima sa 230 000 penzionera sa 1 400kn mjesečno? Jel bi oni trebali biti nešto sretniji zbog toga što dijele statistiku sa 250 milionera/milijardera? Aj prestani nabacivat floskule, pokušavam ozbiljno raspravljat.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

18 May 2017, 19:02

nvnk wrote:
18 May 2017, 18:50
Odmah nakon što mi ti odgovoriš zašto misliš da je u Titovoj Jugoslaviji BDP bio 4 puta veći nego u USA. :kokice:
I šta ćeš sad jednu globalnu supersilu koja pola stoljeća svog prosperiteta ima zahvaliti nasilnom vezanju za tuđa prirodna bogatstva (guglaj petrodolar) uspoređivati sa jednom samoniklom iz pepela državicom bogu iza guzice? Ne mislim na njen prišt zvan R.Hrvatska...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

18 May 2017, 19:17

haram wrote:
18 May 2017, 18:57
Otkud ti to da ja tako mislim?
Ma nemoj, netko se tebi usudio pripisat nešto što nikad nisi tvrdio i još te bezobrazno pitat da to objasniš? :rofl:

Bezobraznik jedan, kako mu je to palo na pamet. :kava:

BTW, hvala na dugom i opširnom odgovoru.... tj. na oba. :bicedobro:
Post Reply