Oliver Frljić - "Naše nasilje i vaše nasilje"

Koljite se i gložite!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Apr 2017, 20:06

Sto kazete o predstavi kontroverznog Frljica? Mnogo prasine se diglo i kod nas a i kod poljaka, opravdano? Ili neopravdano?

Iako je ovo mozda vise za kulturu, namjerno sam je stavio na ovaj pdf jer se ovom predstavom najmanje bave kulturnjaci a najvise -prosvjednici.


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Apr 2017, 20:40

Ti si gledao predstavu? Ja nisam pa ne mogu ni reći nešto o predstavi. Mogu samo komentirati ciku i vrisku koja se digla u medijima i po društvenim mrežama, a to mi je, iskreno rečeno, više ne da. Ravnateljica riječkoga HNK dala je, uostalom, o tome izjavu: link.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Apr 2017, 21:32

Ne, nisam je ni ja gledao, ali predstava se ukratko receno -ruga vjernicima (Isus silazi s kriza i siluje muslimanku), iako bi trebalo pogledat cijelu predstavu jer je izvlacenje jedne scene ustvari izvlacenje iz konteksta, da bi se dalo pravi sud.

Mene zanima bas taj sporan detalj gdje isus siluje muslimanku, i odgovor vjernika na tu provokaciju, i jos jedan scenski detalj -isus na guzici nosi hrvatsku zastavu.

Sto kazete?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Apr 2017, 21:52

miky0 wrote:
24 Apr 2017, 21:32
Sto kazete?
Jesi li pročitao ravnateljičinu izjavu: kaže da se u predstavi ne upotrebljava hrvatska zastava. Nego endehazijska.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Apr 2017, 22:11

MmeTipfeler wrote:
24 Apr 2017, 21:52
Jesi li pročitao ravnateljičinu izjavu: kaže da se u predstavi ne upotrebljava hrvatska zastava. Nego endehazijska.
Nisam procitao, onda povlacim ovo za zastavu, jer se ta zastava i treba koristit za pokrit guzicu.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Apr 2017, 22:26

miky0 wrote:
24 Apr 2017, 22:11
Nisam procitao, onda povlacim ovo za zastavu, jer se ta zastava i treba koristit za pokrit guzicu.
Pročitaj. Nisu u pitanju detalji, nego cijela predstava. A ona jest usmjerena protiv onoga što nažalost misli većina ljudi u Hrvatskoj. I u svijetu, uostalom. Samo što je zapadni svijet imao na raspolaganju nekoliko stoljeća da uspostavi građanske institucije.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Apr 2017, 23:06

miky0 wrote:
24 Apr 2017, 20:06
Sto kazete o predstavi kontroverznog Frljica? Mnogo prasine se diglo i kod nas a i kod poljaka, opravdano? Ili neopravdano?

Iako je ovo mozda vise za kulturu, namjerno sam je stavio na ovaj pdf jer se ovom predstavom najmanje bave kulturnjaci a najvise -prosvjednici.
Šta kažem? Frlja samo ismijava povratak na staro, ništa više. :D
Svjetina nije svjesna predstave, inđeneral, ne samo u pozorištu nego i u životu. Za crknut od smijeha. Il' od muke. :rofl:
Sljedeće je da popljuvaju Pinokia - ćutuk, neotesanac jedan lažljivi...prava cjepanica. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

25 Apr 2017, 10:23

Izbacio sam točku iz naslova, nema potrebe da stoji na kraju.
Stitch
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Apr 2017, 11:32

Još netko nije gledao predstavu. Kaže Burazin: Predstava od umjetnosti nema ni U. Kako nema? A zastava? :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 Apr 2017, 22:46

Ne smatram ga nekim umjetnikom, ali za ono čemu služi je odličan. Neka im vadi mast.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Apr 2017, 19:35

Kopiram s Fejsa. Ne znam je li to onaj Nenad Šiškov, ali komentar je genijalan.

Predstava NAŠE NASILJE I VAŠE NASILJE
(osmrt):

Prvi čin predstave odigran je, kako je redatelj i planirao, na otvorenoj sceni ispred splitskog HNKa zahvaljujući velikoj skupini dragovoljaca Frljićevog rata pojačanoj jakim snagama MUPa.
Redom govora, redom pjesme, redom časnih sestara i redom čuvara reda okončan je prvi čin u miru i redu što se i očekivalo od tolikih redova reda.
Iskrene čestitke HRASTu i HSPu na izvrsnoj organizaciji HRASTove promidžbene kampanje!
Taj dio toliko me oduševio da bi im povjerio i vlastiti abortus na odgajanje.

U drugom činu, nakon kraće pauze, razdraganim dragovoljcima Frljićevog rata pridružila se i kazališna publika koja je uz ohrabrujuće povike "Jeben ti mater jugoslavensku!", "Jebo vas Frljić!", "Izdajnici!" isl., ušla jedan po jedan u prostorije HNKa zaštićena kordonom policije. Jedan manji dio protagonista iz prvog čina organiziran je u zbor narodne garde te je strateški raspoređen u najgornje lože i zadnje redove partera. Svečanom intoniranju domoljubne pjesme 'Zovi samo zovi' pridružila se i publika kličući "Zovi policiju!".
Vrijeme do dolaska policije spretno je ispunjeno songom 'Kad bi svi ljudi na svijetu' popraćeno ritmičnim aplaudiranjem publike uz zvuke policijskih Voki Tokija.
Nakon uredovanja policije, uz nekoliko oduševljenih povika "Za dom!", zboru je ispunjena želja pa su ih pustili doma.

U nastavku predstava nije bila toliko napeta koliko se očekivalo. Naime, mediji su pobrkali skandalozne scene iz nekoliko Frljićevih predstava pa je tako izostalo toliko očekivano vađenje hrvatske zastave iz pičke i Isusovo općenje s rođenom materom.

Veličanstvena scena bila je rađanje zastave NDH koja poput Feniksa izranja iz pepela i pretvara se u lelujavi pičkin dim ispod nogu jedne od protagonistica predstave. Zaista originalno i sjajno! Kako li se samo sjetio NDH koju nitko već dugo ne spominje?

Fascinatna je bila i masovka golotinje u kojoj je ansambl zaista dao sve sa sebe.

Umjesto Isusovog incesta publika se morala zadovoljiti obnaženim Isusom odjevenim u mudante od zastave NDH koji ničim izazvan siluje Muslimanku, a tu me pak zasmetao izostanak Njegove pravednosti jer se nije posrao u gaće.

Bilo je tu i nekih zgodno iskoreografiranih glazbenih brojeva garniranih mahanjem zastavicama, ali nagledali smo se mi i boljih sletova.

Negdje pri kraju predstave jedan od glumaca zatražio je od publike da postavi neko pitanje o predstavi pa sam digao ruku i pitao: "Je li ima pauze?"
Kako nije bilo pauze predstava je privedena kraju bez ozbiljnijih posljedica po publiku osim grča u želucu.

Da se razumijemo, nije to loša predstava, dapače, poruka predstave je potpuno jasna, a poruka je: Živio Oliver Frljić!

Ukratko: Džaba smo krečili.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

27 Apr 2017, 00:28

Evo se ispostavilo i da je silovatelj pasa s Knežije član biskupskog vijeća. A njegovo krdo se uprlo tobože prokazivati "progresivce" za to. Ništa čudno. Isus u ustima, puna usta Isusa, a siluju sve što stignu, što mentalno, što stvarno.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Apr 2017, 22:11

Pa nekima su sva Božja stvorenja jednaka! :Pop: :agrosex:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

24 Jul 2017, 08:46

Eks wrote:
25 Apr 2017, 22:46
Ne smatram ga nekim umjetnikom, ali za ono čemu služi je odličan. Neka im vadi mast.
kome? austrijancima, poljacima, slovacima? oni ga kaznjavaju i pisu realne i vrlo lose kritike njegovih performansa, u hrvatskoj nije dobio niti jednu zabranu.

tuzno na kaj je ljevica spala, da se fasistickim metodama bori protiv nepostojeceg fasizma.
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

24 Jul 2017, 10:29

Daj ba, bitno da se nešto događa. :rolleyes:

I nabavi više tu tastaturu sa svim slovima! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jul 2017, 17:23

7nationarmy wrote:
24 Jul 2017, 08:46
kome? austrijancima, poljacima, slovacima? oni ga kaznjavaju i pisu realne i vrlo lose kritike njegovih performansa, u hrvatskoj nije dobio niti jednu zabranu.

tuzno na kaj je ljevica spala, da se fasistickim metodama bori protiv nepostojeceg fasizma.
I to je sve što si dosad uspio smisliti? U tri i pol mjeseca? :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

02 Oct 2017, 13:39

aha, samo o tome razmisljam. kak ste kaj ekipa? frlja vam nesto neaktivan ko i vase vijuge, vise ni izmisljenog neprijatelja nemate pa nema ni toliko love za udruge ;)
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Oct 2017, 17:21

7nationarmy wrote:
02 Oct 2017, 13:39
aha, samo o tome razmisljam. kak ste kaj ekipa? frlja vam nesto neaktivan ko i vase vijuge, vise ni izmisljenog neprijatelja nemate pa nema ni toliko love za udruge ;)
Ne tandaraj, nama lova pada s neba a ne k'o vama. :o

Izmišljeni neprijatelj... da te nije trebalo bi te izmislit'! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Oct 2017, 08:34

mene iskreno veseli gledat izvlacenje zastave iz picke na pozornici, oma znas koja je polovnjaca kapacitet za svercat rakijetinu u toj supljini. al frlja krije te informacije i cuva najtalentiranije za svoje glupe performanse. jebiga.
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

03 Oct 2017, 09:40

Hmmm...a đe ti držiš rakijetinu?
Mislim, kad švercaš.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply