Porezna i uvid u račune

Sve od javnog i tajnog interesa
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Feb 2017, 11:52

Quark wrote:
26 Feb 2017, 10:47
Mme oprosti, ali moram ti udriti kontru. Iako govoriš sa "zakonske" točke gledišta ispravno.
Nije kontra. o istome govorimo, ali drukčije tumačimo.
Dakle, zašto bi itko morao poznavati sve zakone? Sve detalje? Bilo koje detalje? Čovjek je našao novac svog pokojnog oca i što je logičnije da pomisli:
- ovo je moj pokojni ćaća krvavo zaradija, to je moje
- vidi pare mog pokojnog ćaće, idem se obratiti na sud da mi oni kažu šta ću s time
Nitko ne mora poznavati sve zakone, ali svatko mora biti svjestan činjenice da zakoni postoje i da je društveni i državni život njima reguliran. Dakle, kad se nađe u neočekivanoj situaciji, da se najprije zapita: kako ću postupiti a da to bude u skladu sa zakonom. Naš mentalitet prvo postavlja pitanje: a kako ću zaobići zakon, gdje je rupa u zakonu? Ako je nalaznik učarapirane love prethodno obavio ostavinsku raspravu, recimo, zbog nekretnine koju je naslijedio od ćaće, čini mi se prilično logičnim da zna da treba nekoga pitati za uputu, da tu postoji nekakav postupak. Pretpostavimo, međutim, da otac nije iza sebe ostavio nikakve nekretnine ili registrirane pokretnine, kao što je auto. Da, sin se nalazi u nezavidnoj situaciji jer nije od onih koji se svaki čas pitaju kako treba ispravno postupiti. E, tu je grijeh na državi odnosno banci: ulaganje na tekući račun trebalo bi biti riješeno tako da se prilikom uplate mora znati porijeklo novca i bankovni službenik ne bi smio primiti uplatu bez odgovarajućeg dokumenta, nego potencijalnog uplatitelja uputiti da se obrati odgovarajućoj instituciji. Može to baš biti i Porezna uprava. Na koju bi, prema mojemu mišljenju, trebalo baciti atomsku bombu. Sve dok je ovakva kakva jest.
Dat ću ti konkretan primjer: kazna za nemanje osobne kod sebe je 300 kuna. Moj sin je lani posta punoljetan i par miseci prije toga san ga vodija da je napravi i kasnije predigne. Šta misliš da li mu je državni službenik prilikom uručenja iste reka da je od sad mora imat sobom inače može biti kažnjen? Šta bi sad mulac od 18 godina triba uzet 20 centimetara knjiga i sam tražit?
Djelomično sam ti odgovorila u prethodnom odlomku: obveza bi državnog službenika morala biti da ga u to uputi.
To su sve gluposti. Evo... čemu služi Domovnica? Osobnu kartu ne možeš napraviti bez Domovnice. To znači da svak ko ima osobnu ima i Domovnicu. Nakon šta napraviš osobnu ima li više potrebe da te iko ikad pita Domovnicu?
Naravno da ne, ali to je inercija državnog aparata. Do prije samo 20-ak godina tražili su da predočiš starojugoslavensku legitimaciju i novohrvatsku domovnicu, a u međuvrenu nisu primijetili da je došlo od nekih promjena. :cerek:

Mene zapravo najviše uzrujava neravnopravnost običnog građanina u odnosu na državu koja bi trebala biti njegov servis: ako plaćam predsjednicu, ona je za mene isto što i kućna pomoćnica. Točka.

Htjela sam prije napisati kako funkcionira porez i oporezivanje u Austriji, bar prema onome što su mi pričali, ali sad ću navesti drugi primjer koji eklatantno pokazuje tamošnji odnos građanina prema vlasti, ma kakva bila.

Svojevremeno smo se nas dvoje vozili bečkim tramvajem. Uredno kupili karte na prvom ulazu, kod vozača, pa ih pokušali cvikati na prvom aparatu. Aparat ne radi. Ja se uspaničila. Gdje je sljedeći? Kako ću prijeći tih par metara da odcvikam kartu? Nedajbože da nam dođe kontrola, a ni jezik pravo ne znamo. Završit ćemo na policiji, morat ćemo zvati konzulat... Vjerojatno mi se sve to čitalo na licu kad mi je ljubazni Bečanin rekao, osjećajući poriv da me umiri: "Što vas briga? Sami su krivi što im aparat ne radi!"

U dobro uređenoj državi pojedinac je uvijek u pravu. Mi još živimo u totalitarnoj svijesti. :(


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Feb 2017, 11:57

Didi je legalist, zalaže se za poštovanje zakona, što apsolutno podržavam. Ali podržavam i Quarka u isticanju pojedinih apsurda.

Rješenje nije babićevsko neplaćanje poreza tobože opravdano lošim zakonima - riječ je ustvari o klasičnom lopovluku i demagogiji, nemojmo se praviti blesavi - rješenje je poučiti ljude. Ključne su riječi građanski odgoj, građanska prava i dužnosti, pravna država. To ne znači da trebamo zakone bubati napamet, za to postoje pravnici. To znači da trebamo vladati barem osnovama. Što je čovjek niže na društvenoj ljestvici, to je manje upoznat sa svojim pravima i lakše ga je zlostavljati.
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 12:05

MmeTipfeler wrote:
26 Feb 2017, 10:12
I najlošiji je zakon bolji od bezakonja odnosno nepridržavanja zakona. Zakone ne valja kršiti, nego ih treba mijenjati ako nam ne odgovaraju.

U ovom tvom primjeru sin je postupio glupavo, to jest htio je ići prečicom i to mu se na kraju obilo o glavu. Nije mi se sinoć dalo provjeravati, ali sam jutros pogledala u Zakon o nasljeđivanju jer sam s pravom pretpostavljala da situacija kakvu opisuješ mora biti pravno predviđena. U VI. glavi objašnjava se postupak s naknadno pronađenom imovinom - da je sin prijavio naknadno pronađenu pokretninu sudu, a time i javnom bilježniku pred kojim je vođena ostavinska rasprava, dobio bi dopunu ostavinskog rješenja, dakle, dokument na temelju kojega bi mogao dokazati porijeklo novca što ga ulaže na svoj tekući račun. odnosno, ne bi ga on ni uložio, nego bi novac kao pokretnina bio pohranjen pa uplaćen na njegov tekući račun.

Kao izravni potomak, to jest prvi nasljedni red, ne bi platio nikakav porez, ali morao pričekati da do te love dođe.
Los zakon je los zakon. I kao takav se nikada ne bi trebao koristiti. Bolje i takozvano bezakonje nego zakon koji omogucuje legalnu pljacku. Mislim da je stvarno dosta bilo privatizacije i linicevog podilzanje najbogatijima i ovrsnog zakona. Ne treba nam jos nesto sto ce neuki gradjani svojim novcima hranit uhljebe koji kroje ovako nakaradne zakone da bi si omogucili placu za svoj nerad i ne znanje.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Feb 2017, 12:39

miky0 wrote:
26 Feb 2017, 12:05
Los zakon je los zakon. I kao takav se nikada ne bi trebao koristiti. Bolje i takozvano bezakonje nego zakon koji omogucuje legalnu pljacku. Mislim da je stvarno dosta bilo privatizacije i linicevog podilzanje najbogatijima i ovrsnog zakona. Ne treba nam jos nesto sto ce neuki gradjani svojim novcima hranit uhljebe koji kroje ovako nakaradne zakone da bi si omogucili placu za svoj nerad i ne znanje.
Ti si još veći naivac od onog Grka koji je navodno rekao kako su zakoni zapravo suvični: dobrimaionako ne trebaju, a zle ne mogu popraviti.

Oprosti, ali tko je dopustio da dođe do svega ovoga što nabrajaš. Nije država neki odvojeni entitet, stoglava aždaja koja je došla odnekuda, iz kraja iza sedam mora i sedam gora, pa sada konji ovaj napaćeni narod.

Koje ovakve nakaradne zakone? Zakonu o nasljeđivanju teško je naći manu. Meni, kao što rekoh, smeta neravnopravnost građanina u odnosu na državu. Čeka me poslijepodne ispunjavanje porezne prijave, a ispunjavam je zato što se država, dakako, neće sjetiti da na honorar za prijevode, kao autorsko djelo, uživam povlasticu odnosno smanjeni porez. Pa evo moje prošlogodišnje priče u vezi s poreznim rješenjem i povratom poreza. Busala se Porezna uprava u prsa kako će najkasnije do kraja kolovoza svi porezni obveznici primiti rješenja. To je bio posljednji rok koji su se usudili navesti, a prije toga bilo je nekih drugih datuma. Da ne dulji, na kraju sam, nakon nekoliko mejlova i pisama, uspjela dobiti svoje porezno rješenje. U siječnju ove godine! No ne i povrat više uplaćenog poreza, nego sam za to morala otići na općinu, podnijeti poseban pismeni zahtjev - i sada čekam.

Uplatit će oni povrat, ali neće uplatiti kamate. Da im to spomenem, slatko bi se nasmijali. No kada netko zakasni samo jedan dan, cap! - kamata je tu.
User avatar
caramba
Posts: 129
Joined: 07 Dec 2016, 07:18

26 Feb 2017, 15:53

MmeTipfeler wrote:
26 Feb 2017, 10:00
Zato što će onda ostati bez posla. :( kompromisi su dobri, ali kratkoročno. Dugoročno - doveli su nas ovamo gdje smo sada, a vode nas i sve dalje u propast.
To je istina, jer svi gledaju da prođu što manje "okrznuti", svatko za se. Ali nema "revolucije" bez solidarnosti :mudri: no međutim taj balon se davno ispuhao, ako ga ikad i bilo. Ne bi me iznenadilo da se netko sjeti i poligrafa prilikom porezne prijave. :rofl:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Feb 2017, 17:02

Solidarnost je lako očekivati - od drugih. :mudri:
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

26 Feb 2017, 18:03

Quark wrote:
26 Feb 2017, 10:47
To su sve gluposti. Evo... čemu služi Domovnica? Osobnu kartu ne možeš napraviti bez Domovnice. To znači da svak ko ima osobnu ima i Domovnicu.
Ne znači. Stranci u Hvrata mogu imat osobnu. Neki je čak i moraju imat. Domovnicu nemaju.
Quark wrote:
26 Feb 2017, 10:47
Nakon šta napraviš osobnu ima li više potrebe da te iko ikad pita Domovnicu?
Ima.
Za svaku novu izradu osobne, kod građana Hrvatske, potrebna je domovnica. A domovnica je samo jedan od dokumenata kojima se dokazuje državljanstvo. U slučaju gubitka dokumenata ili promjene podataka, recmo prezimena il prebivališta, domovnicom dokazuješ ko si. Ne starom osobnom i ne na lijepe oči, jer ne čuvaju iste podatke policajci i matični uredi. I fala Titi dragom i svm olimpskim bogovima da ne čuvaju.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Feb 2017, 18:28

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:03
Za svaku novu izradu osobne, kod građana Hrvatske, potrebna je domovnica.
Ja sam za novu osobnu trebala samo priložiti staru tako da je na policiji mogu poništiti, to jest u njoj izbušiti rupice ili što su joj već radili. Rekao bi netko: što treba poništavati OI koja je ionako istekla? Bome treba. Mene su s tom istom isteklom osobnom pustili preko slovenske granice, a zapravo sam tek tamo i ustanovila da je istekla. :rolleyes:

Međutim, bilo bi zgodno kad bi se država sjetila pa ubuduće domovnice izdavala u obliku plastičnih kartica, kao i sve ostalo. Unatrag je bez veze. Mislim za nas građane. Za državu bi možda mogao biti dobar izvor prihoda.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 18:36

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:03
Ima.
Za svaku novu izradu osobne, kod građana Hrvatske, potrebna je domovnica. A domovnica je samo jedan od dokumenata kojima se dokazuje državljanstvo. U slučaju gubitka dokumenata ili promjene podataka, recmo prezimena il prebivališta, domovnicom dokazuješ ko si. Ne starom osobnom i ne na lijepe oči, jer ne čuvaju iste podatke policajci i matični uredi. I fala Titi dragom i svm olimpskim bogovima da ne čuvaju.
Zasto ne? Problem je policiji ili drzavnoj upravi imat sve tvoje potrebne podatke kad ti ukucaju ime, nego moras imat papirologiju uza se da dokaze tko si, i to u 2017 :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 18:38

MmeTipfeler wrote:
26 Feb 2017, 18:28
Ja sam za novu osobnu trebala samo priložiti staru tako da je na policiji mogu poništiti, to jest u njoj izbušiti rupice ili što su joj već radili. Rekao bi netko: što treba poništavati OI koja je ionako istekla? Bome treba. Mene su s tom istom isteklom osobnom pustili preko slovenske granice, a zapravo sam tek tamo i ustanovila da je istekla. :rolleyes:

Međutim, bilo bi zgodno kad bi se država sjetila pa ubuduće domovnice izdavala u obliku plastičnih kartica, kao i sve ostalo. Unatrag je bez veze. Mislim za nas građane. Za državu bi možda mogao biti dobar izvor prihoda.
Dovoljna je jedna kartica koja zamjenjuje domovnicu, osobnu kartu, gruntovnicu i mozda cak i zdravstvenu i vozacku kao sto je slucaj s estonijom.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Feb 2017, 18:41

miky0 wrote:
26 Feb 2017, 18:36
Zasto ne? Problem je policiji ili drzavnoj upravi imat sve tvoje potrebne podatke kad ti ukucaju ime, nego moras imat papirologiju uza se da dokaze tko si, i to u 2017 :misli:
miky0 wrote:
26 Feb 2017, 18:38


Dovoljna je jedna kartica koja zamjenjuje domovnicu, osobnu kartu, gruntovnicu i mozda cak i zdravstvenu i vozacku kao sto je slucaj s estonijom.
Ili to. Ja sam za i uopće me ne smeta što me Veliki Brat gleda. Samo neka se najavi na vrijeme da mogu popraviti frizuru i šminku. :D
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

26 Feb 2017, 18:59

MmeTipfeler wrote:
26 Feb 2017, 18:28
Međutim, bilo bi zgodno kad bi se država sjetila pa ubuduće domovnice izdavala u obliku plastičnih kartica, kao i sve ostalo. Unatrag je bez veze. Mislim za nas građane. Za državu bi možda mogao biti dobar izvor prihoda.
Sad, na nekim mjestima, imaju uvid u matične knjige pa više ne moraš nosit papire.
miky0 wrote:
26 Feb 2017, 18:36
Zasto ne? Problem je policiji ili drzavnoj upravi imat sve tvoje potrebne podatke kad ti ukucaju ime, nego moras imat papirologiju uza se da dokaze tko si, i to u 2017 :misli:
Svakakvih bi se zala iz te opačine moglo izrodit.
Svakakvih, velim ja tebi. :zubo:
Gle, miky, nemoj me jebat da vidiš problem, i to na razini države, i sve moguće (a posebno nemoguće :zubo: ) nezgodacije koje mogu nastat običnim, urednim, po-zakonu-odrađenim plaćanjem poreza, al ne vidiš problem (opet, na razini države) ako policija bude ta koja će čuvat sve podatke?
Ma najbolje da jim dam i iskaznicu od knjižnice, nek me prate kako oće, ziher sam zakasnila vratit neku knjigu sumnjivog sadržaja.
User avatar
Herbicidna
Posts: 1099
Joined: 08 Feb 2017, 17:20

26 Feb 2017, 19:02

Ukebaće me, finut ću u reštu, nadam se da ću vam moć pisat, imam jaku anksioznost zbog ove teme, baš lejm... :nogica: :visi: :crying: :crying: :crying: :zecocry:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Feb 2017, 20:06

Inače živim u dvije države, pa imam malo uvida kako drugi rade neke stvari.
Ok, nije neka super država ova druga, samo naša alpska susjeda Slovenija.

U SLO već nekoliko godina funkcionira taj sistem da porezna skuplja sve podatke i onda 1.4. svake godine na kućnu adresu šalje lijepe plave koverte s uplatnicama. Ako preplatiš porez - zadnji si na redu, tamo negdje krajem godine. Prvo država mora skupit pare da bi dala.

Kod mene na poslu nemaju pojma kako se računa porez, jer svake godine moram platit 300-400-500-700 EUR. A ne radim u nekoj minornoj firmi.

Inače, neke druge stvari su u SLO ipak napravljene odlično.
Po osobne dokumente se ide u Upravno enoto, koja nema veze s Policijom, čak je i na drugoj lokaciji.
Recimo nedavno sam radio novu vozačku u SLO (po zakonima EU to moram u državi u kojoj prebivam).
Otišao predat zahtjev, ali onda saznao da prvo moraju poslati to u Hrvatsku policiju, koja mora napisati da nema prepreka za izdavanjem vozačke u SLO.
Iako je ta korespodencija išla elektronskom poštom, liku u Hrvatskoj policiji je trebalo MJESEC fucking dana da odgovori na taj email. Mjesec dana!!!

No, kad su u SLO Upravnoj enoti konačno dobili taj email, nazvali su me (oni mene!), došao sam u UE, predao zahtjev, i nakon 3 DANA (da, tri dana) mi je doma poštom stigla nova vozačka dozvola.

Drugi scenarij, registracija novog auta.
Daklem, kupiš novi auto. Riješiš sve formalnosti u auto salonu. Dobiješ sve potrebne papire za registraciju.
S tim papirima odeš do Stanice za tehnički pregled (u svom starom autu).
Tamo na šalteru predaš papire. Na istom šalteru ti da popis osiguravajućih kuća (jedno 5-6-7) s kojima ona radi, te ti riješi osiguranje, izda nove tablice, napravi i potvrdi prometnu knjižicu. Nakon cca 10 minuta, sa prometnom i tablicama odlaziš u autosalon, oni montiraju tablice i to je to. Voziš svoj novi auto. Nikakav odlazak na tehnički pregled, ili na policiju potvrdit prometnu dozvolu.
I još najbolja svar - novi auti su oslobođeni tehničkih pregleda 4 GODINE.

Eto. To je za sad to.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 20:45

Nukac wrote:
26 Feb 2017, 20:06
Inače živim u dvije države, pa imam malo uvida kako drugi rade neke stvari.
Ok, nije neka super država ova druga, samo naša alpska susjeda Slovenija.

U SLO već nekoliko godina funkcionira taj sistem da porezna skuplja sve podatke i onda 1.4. svake godine na kućnu adresu šalje lijepe plave koverte s uplatnicama. Ako preplatiš porez - zadnji si na redu, tamo negdje krajem godine. Prvo država mora skupit pare da bi dala.

Kod mene na poslu nemaju pojma kako se računa porez, jer svake godine moram platit 300-400-500-700 EUR. A ne radim u nekoj minornoj firmi.

Inače, neke druge stvari su u SLO ipak napravljene odlično.
Po osobne dokumente se ide u Upravno enoto, koja nema veze s Policijom, čak je i na drugoj lokaciji.
Recimo nedavno sam radio novu vozačku u SLO (po zakonima EU to moram u državi u kojoj prebivam).
Otišao predat zahtjev, ali onda saznao da prvo moraju poslati to u Hrvatsku policiju, koja mora napisati da nema prepreka za izdavanjem vozačke u SLO.
Iako je ta korespodencija išla elektronskom poštom, liku u Hrvatskoj policiji je trebalo MJESEC fucking dana da odgovori na taj email. Mjesec dana!!!

No, kad su u SLO Upravnoj enoti konačno dobili taj email, nazvali su me (oni mene!), došao sam u UE, predao zahtjev, i nakon 3 DANA (da, tri dana) mi je doma poštom stigla nova vozačka dozvola.

Drugi scenarij, registracija novog auta.
Daklem, kupiš novi auto. Riješiš sve formalnosti u auto salonu. Dobiješ sve potrebne papire za registraciju.
S tim papirima odeš do Stanice za tehnički pregled (u svom starom autu).
Tamo na šalteru predaš papire. Na istom šalteru ti da popis osiguravajućih kuća (jedno 5-6-7) s kojima ona radi, te ti riješi osiguranje, izda nove tablice, napravi i potvrdi prometnu knjižicu. Nakon cca 10 minuta, sa prometnom i tablicama odlaziš u autosalon, oni montiraju tablice i to je to. Voziš svoj novi auto. Nikakav odlazak na tehnički pregled, ili na policiju potvrdit prometnu dozvolu.
I još najbolja svar - novi auti su oslobođeni tehničkih pregleda 4 GODINE.

Eto. To je za sad to.
Hvala za ovu usporedbu :top:

Jos jedan dokaz koliko smo zaostali s ostatkom normalnog svijeta :tuzni:
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

26 Feb 2017, 20:50

:rofl: Ne bih SLO stavio u kategoriju "normalan svijet" :lol:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 20:52

Nukac wrote:
26 Feb 2017, 20:50
:rofl: Ne bih SLO stavio u kategoriju "normalan svijet" :lol:
Sigurni nisu idealni ali u usporedbi s nama :misli:
User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

26 Feb 2017, 21:41

čim se ne triba brankeljat okolo sa autom 4 godine normalniji su od nas, pa taman sad da premijer po zakonu ima pravo tući ljude na ulici
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

26 Feb 2017, 23:18

nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:03
Ne znači. Stranci u Hvrata mogu imat osobnu. Neki je čak i moraju imat. Domovnicu nemaju.
Hrvatima u Hrvata na osobnoj piše da su Hrvati točno ispod M/M ili Ž/F. :D
User avatar
caramba
Posts: 129
Joined: 07 Dec 2016, 07:18

27 Feb 2017, 06:41

Stitch wrote:
26 Feb 2017, 17:02
Solidarnost je lako očekivati - od drugih. :mudri:
Ma bježi tamo, ne uvedi me u napast. :zubo: Vidiš kakve su prilike, da su se odavno od nje i ljevičari distancirali. :rofl:
nina williams wrote:
26 Feb 2017, 18:03

Ne znači. Stranci u Hvrata mogu imat osobnu. Neki je čak i moraju imat. Domovnicu nemaju.
Može i dobiti OIB onda kad postane poreznim obveznikom , zapravo mora, jer je npr. kupio nekretninu u Hrvatskoj, te da ju upiše.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Feb 2017, 07:24

MightyMe wrote:
26 Feb 2017, 23:18
Hrvatima u Hrvata na osobnoj piše da su Hrvati točno ispod M/M ili Ž/F. :D
Hrvati ili hrvatski državljani?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Feb 2017, 07:49

Kako vi s Popisom? Ja nikako. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Feb 2017, 08:11

Šabović Adis wrote:
27 Feb 2017, 07:49
Kako vi s Popisom? Ja nikako. :brukica:
Kojim Popisom?
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

27 Feb 2017, 11:46

MmeTipfeler wrote:
27 Feb 2017, 07:24
Hrvati ili hrvatski državljani?
Državljani, naravno. To je jedino šta se računa. Ili bi se trebalo računat.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Feb 2017, 15:06

MmeTipfeler wrote:
27 Feb 2017, 08:11
Kojim Popisom?
"Stanovništva".
Ono kad, kao, krenu popisivat' "stanovništvo" a na kraju popišu i broj pari čarapa i marku vešmašine. :facepalm:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply