Fidel Castro -Istinski protivnik americkog imperijalizma...

Koljite se i gložite!
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Nov 2016, 10:29

Umro.


http://www.vecernji.hr/svijet/umro-fidel-castro-1131246

Nema ga više. Ostala Kuba bez Fidela, a jel Fidel bio ostao bez Kube?


Što je Kuba danas?


Nekako mi čudno da je umro neko ko je vječan..


kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Nov 2016, 12:43

:(

Image

Image

Image

Image

Y en eso llego Fidel


hasta la victoria siempre!
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Nov 2016, 12:47

Valjda je Starom odnio kutiju finih cigara. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Nov 2016, 12:53

jamačno da je i više od kutije... :D
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Nov 2016, 13:28

Falatibože! Vrijeme je da netko sredi stvari na Nebesima. Sad će Fidel tamo nastaviti s poslom. Hasta la victoria, siempre!
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

26 Nov 2016, 18:30

Ode Fidel s dunjaluka. Čudno je, kad takvi likovi dugo žive, njihovi problemi i borbe nerijetko postanu nešto kao arheološki antikviteti: popularno je moralizirati i gledati ga iz ovog ili onog kuta, no za budućnost je važnije što je taj sustav promašen i nema budućnosti.

Pravi će izazov biti kako spriječiti da Kuba potone u Haiti lite; a još je gora mora koja čeka slične režime: što sa Sjevernom Korejom ?

Inače, ti diktatori 20. st. vole velike osvajače, imponiraju im: Fidel je bio fan Aleksanda Velikog, Mao - Cezara, a Hitler- Cezara i Napoleona.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

26 Nov 2016, 20:25

Hroboatos wrote: Inače, ti diktatori 20. st. vole velike osvajače, imponiraju im: Fidel je bio fan Aleksanda Velikog, Mao - Cezara, a Hitler- Cezara i Napoleona.
Što je tu čudno? Zašto da otkrivaju toplu vodu kad je sve to davno isfurano?

Po ovom što si napisao, čini se da je Fidel imao najviše ukusa. :(
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Nov 2016, 21:50

...nas je napustio, a da se nitko nije sjetio otvoriti temu :gaah:

Jadni kubanci :(
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Nov 2016, 21:58

Hroboatos wrote:Ode Fidel s dunjaluka. Čudno je, kad takvi likovi dugo žive, njihovi problemi i borbe nerijetko postanu nešto kao arheološki antikviteti: popularno je moralizirati i gledati ga iz ovog ili onog kuta, no za budućnost je važnije što je taj sustav promašen i nema budućnosti.
Ajno se opet nalo bratit na planet Zenlju pa da onda bidino čiji sisten je pronašen i nena budućnosti

Cuba's Health Care System: a Model for the World
According to the UN's World Health Organization, Cuba's health care system is an example for all countries of the world.
The Cuban health system is recognized worldwide for its excellence and its efficiency. Despite extremely limited resources and the dramatic impact caused by the economic sanctions imposed by the United States for more than half a century, Cuba has managed to guarantee access to care for all segments of the population and obtain results similar to those of the most developed nations.

http://www.huffingtonpost.com/salim-lam ... 49968.html

WHO Director Margaret Chan in Cuba
WHO Director Margaret Chan and PAHO Director Carissa Etienne are wrapping up their visit to Cuba, where Dr. Chan officially inaugurated the new facilities housing Cuba’s national regulatory agency for medical products and its national clinical trials coordinating center.
Dr. Chan lauded Cuba’s universal health system and outcomes, as well as the dedication of its scientists, working “at the service of health” in Cuba and throughout the world. She said Cuba has a “special place in my heart” due to the vision of its leaders and its health professionals, who have made public health a pillar of development.
At a reception in honor of both dignitaries, Dr. Chan called WHO, PAHO and Cuba important allies in the quest to make universally accessible not only human resources in health, but also generic medicines, noting that too many people worldwide are faced with high prices for pharmaceuticals needed to save lives.

http://medicc.org/ns/?p=1110

Cuba first to ​eliminate mother-to-baby HIV transmission
World Health Organisation hails ‘one of the greatest public health achievements possible’, five years into regional initiative

http://www.theguardian.com/society/2015 ... ansmission

A new study partly-sponsored by Nasa's Goddard Space Flight Center has highlighted the prospect that global industrial civilisation could collapse in coming decades due to unsustainable resource exploitation and increasingly unequal wealth distribution.
http://www.theguardian.com/environment/ ... scientists

:kava:
Hroboatos wrote:Pravi će izazov biti kako spriječiti da Kuba potone u Haiti lite; a još je gora mora koja čeka slične režime: što sa Sjevernom Korejom ?
Ja bi rekao da praba nora obaj puta čeka Aneriku u prbon redu :D
Hroboatos wrote:Inače, ti diktatori 20. st. vole velike osvajače, imponiraju im: Fidel je bio fan Aleksanda Velikog, Mao - Cezara, a Hitler- Cezara i Napoleona.
Hitler -diktator? Otkud to pa izabrao ga narod˛˛˛ kao snjeg bjeli¸ anglo-saksonski (dobro¸ biše saksonski nego anglo) protestantski narod¸ i bećinski ga bezrezerbno podrzabao sbe tano dok in se nili Firer nije san koknuo od frustratsije šta ga razbaljuju unternenši koji nisu nogli prihbatit kulturu koju in je nosio˛ Kuš beće denokratsije i perspektibnijeg sustaba od toga stborenog na rasnoj čistoći¸ čubanju kulture i zgrtanju kapitala?
Last edited by haram on 26 Nov 2016, 22:19, edited 4 times in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Nov 2016, 22:04

Kako nije? Chilli je otvorila, a već smo naveliko i komentirali. Cigare i to.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

26 Nov 2016, 22:07

Miki, haj'vamo, s rajom! :rofl:

O.T.
Im'o je i Fidel svojih svijetlih trenutaka, nije da nije, al' brate i malo manje svijetlih k'o npr. '79., kad ga je Stari u Havani malo dovodio u red. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Nov 2016, 22:27

˛˛˛ i koji sisten je zaprabo epits fail :serek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Nov 2016, 22:47

MmeTipfeler wrote:Kako nije? Chilli je otvorila, a već smo naveliko i komentirali. Cigare i to.
Vidim ja da sam tu a ko da nisam :misli: di je ona otvorila temu, i o cemu zapravo, ne znam, ali znam da nije na politici :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Nov 2016, 22:53

miky0 wrote:Vidim ja da sam tu a ko da nisam :misli: di je ona otvorila temu, i o cemu zapravo, ne znam, ali znam da nije na politici :zubo:
Pa na kulturi - a gdje drugdje :D

https://trkeljanje.com/viewtopic.php?f= ... 90#p326390
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

26 Nov 2016, 22:58

Chilimama wrote:Umro.


http://www.vecernji.hr/svijet/umro-fidel-castro-1131246

Nema ga više. Ostala Kuba bez Fidela, a jel Fidel bio ostao bez Kube?


Što je Kuba danas?


Nekako mi čudno da je umro neko ko je vječan..
Obdje bi sjela ona Patonoba
'It is foolish and wrong to mourn the men who died. Rather we should thank God that such men lived.'
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Nov 2016, 23:46

Tako znači, Miki? Ne čitaš svoj forum? Kako će ga itko čitati ako ga ti ne čitaš, ha? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Nov 2016, 11:18

Stitch wrote:Tako znači, Miki? Ne čitaš svoj forum? Kako će ga itko čitati ako ga ti ne čitaš, ha? ;)
A jbg, kad na mobitelu ne vidim u kojim su sve temama novi postovi. Mislim, vidim ja new ikonicu, i vidim o kojem se PDFu radi, ali ako se sjecas ja na mobu vidim samo pola od onog kako je prikazano na kompu/laptopu, i ne vidim naslove tema koje su zadnje, mislim mogu ja to vidit da mobitel okrenem vodoravno, ali ja ga drzim okomito, pa eto.. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Nov 2016, 11:39

miky0 wrote:(...) mislim mogu ja to vidit da mobitel okrenem vodoravno, ali ja ga drzim okomito, pa eto.. :)
Baš sam ti to mislila spomenuti. :p
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Nov 2016, 11:53

miky0 wrote:A jbg, kad na mobitelu ne vidim u kojim su sve temama novi postovi. Mislim, vidim ja new ikonicu, i vidim o kojem se PDFu radi, ali ako se sjecas ja na mobu vidim samo pola od onog kako je prikazano na kompu/laptopu, i ne vidim naslove tema koje su zadnje, mislim mogu ja to vidit da mobitel okrenem vodoravno, ali ja ga drzim okomito, pa eto.. :)
Hah, tomu se može doskočiti npr. instalacijom ekstenzije koja će aktivne teme prikazivati u posebnom okviru na naslovnici, recimo.

Ako želiš, riješit ću to tako. Nastojim predvidjeti želje i probleme korisnika i upisati se u povijest kao najbolji admin svih vremena. :raspa:
Potpisi su za budale.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

27 Nov 2016, 12:03

Koje je ovo poniženje. Fidel ode sa svojim divizijama preko Romanije ...ček, to je bio onaj drugi :D a vi o nekakvim računalnim pitanjima.

Kamo to ide ovaj svijet .... :facepalm:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

27 Nov 2016, 12:06

Druga nam je tema za divizije, a ova služi za naprednije stvari, kao što vidiš. :D
Potpisi su za budale.
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

27 Nov 2016, 12:13

Stitch wrote:Druga nam je tema za divizije, a ova služi za naprednije stvari, kao što vidiš. :D
Dobro, sad mi je lakše. Nisam moralno klonuo i grije me oko srca što još živi Dragi Mladi-Najmlađi Vođa :zubo:
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

27 Nov 2016, 12:41

Malo komentara iz beogradske "Politike". Ponekad odem tamo da me ljudi razvesele :zubo:
Sa Visokim Postovanjem Vecna ti Slava KOMANDANTE pozdravi nam na onom boljem svetu Ce-a.
Фиделе, био си један од највећих који су икада ходали земљом. Почивај у миру, далеко од предатора са севера. Докле год живиш у нашим срцима, живеће Револуција и отпор америчком окупатору! Покој ти души!
Citajuci komentare shvatam da smo najgori narod na svetu.
Моје саучешће нарооду Кубе и породици Фидела,последњој громади великих револуционара који је сачувао свој народ и поред невиђених санкција од стране САД и њихових чанколиза са запада....
Pogledah prilog nemacke TV o zivotu na Kubi. Mnogi Kubanci zive kao pacovi, to nije beda nego najbednija propast. Zivot dostojan coveka, kao sto kazu komunjare? Ovo sto sam video je zivot nedostojan jednog pacova. Zelim Kubi da se sto pre oslobodi okova komunizma!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

27 Nov 2016, 13:07

miky0 wrote:A jbg, kad na mobitelu ne vidim u kojim su sve temama novi postovi. Mislim, vidim ja new ikonicu, i vidim o kojem se PDFu radi, ali ako se sjecas ja na mobu vidim samo pola od onog kako je prikazano na kompu/laptopu, i ne vidim naslove tema koje su zadnje, mislim mogu ja to vidit da mobitel okrenem vodoravno, ali ja ga drzim okomito, pa eto.. :)
Još si mlad pa ga možeš držat okomito. Uživaj dok možeš, ne buš dugo. :kava:

Nego, zar ne koristiš opciju "view active topics"?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Nov 2016, 13:28

Čilika, razumijem da si shrvana bolom - ali za koji si kurac išla ovu temu otvorit na Kulturi? :misli:
Post Reply