On ili ona...pitanje je SAD?

Koljite se i gložite!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Nov 2016, 22:56

A protiv koga bi se trump uopce ratovao? Relativno dobar je s putinom, kinezima i arapima :misli:

Ove neke lokalne ratove kao bliski istok, ukrajna, balkan i afrika su ionako po tradiciji tu za zaradu :)


User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

27 Nov 2016, 23:00

haram wrote:I po tome si ti zaključio da je Trump pragmatičan?

Na definicije, a ti nam sad objasni kako se Trump uklapa u nju.
Evo citat ti je recimo:
Pragmatistički metod rješava teoretske sporove tako što iz razmatranih stavova izvodi praktične posljedice, a zatim prihvata one stavove čije su posljedice korisnije ili prihvatljivije. Ako neki stavovi ne proizvode nikakve praktične posljedice, oni se odbacuju kao besmisleni.
Mislim iz svake riječi vrišti Trump/trumpoidno ponašanje. :D Recimo onaj zid s Meksikom, besmislen je, odbacuje to ili Romney je ok za biti nešto bliže establishmentu vjerojatno će postat državni tajnik itd. itd.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

27 Nov 2016, 23:02

Karlinjo wrote:Pa bankrot ko bankrot. Ne treba biti opsjednut imovino. Ide ne ide - bankrot. Šta sad. Suludo je mlatit mrtvog konja. Staro bankrotira novo se stvori i bok. Ovak i onak su to novci od banke ili nekih s dosta novaca koji su znali računat rizike.


Za njegov koji se temelji na franšizama ne. :D
Je, izgradit ćemo još ljepšu i stariju imovinu. :kava:

I nije taj Kerum doveden da štiti neke franšizike nego za malo krupnije stvari. Kao i svi prije njega, uostalom.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Nov 2016, 23:05

Leteća wrote:Je, izgradit ćemo još ljepšu i stariju imovinu. :kava:

I nije taj Kerum doveden da štiti neke franšizike nego za malo krupnije stvari. Kao i svi prije njega, uostalom.
Nemoj protiv keruma pobogu :mad:
Nijedan poslin njega nece ni 30% uradit sta je on :raspa:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

27 Nov 2016, 23:10

Zavjere. :D Čovjek je unatoč svemu što je objektivno čudnovato i možda opasno kod njega poprilično underdog u odnosu na bilo što što ima utjecaja na krupnost. Jasno da nije doveden ili pobjedio zbog franšiza, ali ne vidim kako bi on mogao biti agresivniji u odnosu na druge države, narode, zajednice u odnosu na Hillary.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

27 Nov 2016, 23:18

Karlinjo wrote:Zavjere. :D Čovjek je unatoč svemu što je objektivno čudnovato i možda opasno kod njega poprilično underdog u odnosu na bilo što što ima utjecaja na krupnost.
A da pokušaš ovo izreći na nekom ljudskom jeziku? :misli:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Nov 2016, 23:19

miky0 wrote:Uf harame, jesi li uzimao linkove kao dokaze od ovog

http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx? ... &id=933856

:misli:
Miki, kako to misliš jesam li ja "uzimao dokaze od ovog"? Ja ti uzimam dokaze od toga šta Trump kaže (imaš audio/video zapise samo trebaš bolje znat jezik), i od toga šta se stvarno zbiva, a ne bajke koje neko pripovjeda.
Link koji si stavio, to bi trebala bit lekcija o tome šta zapravo znači mislit svojom glavom, nadam se da si ju naučio. I probaj razmislit zašto Hroboartos nigdje ne želi ući u argumentiranu diskusiju samnom nego samo ispaljuje neke pamflete.
Siguran sam da ti neznaš šta je Gish gallop, al on sigurno zna :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

27 Nov 2016, 23:21

Hoću reć da unatoč svemu protiv njega poprilično je outsider u politici da bi bio dovođen od ikoga za išta. Nitko baš nitko imalo ozbiljan ga nije htio za predsjednika. Tako da je ideja da je dovođen zbog nečega besmislena. :o
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

27 Nov 2016, 23:24

Karlinjo wrote:Hoću reć da unatoč svemu protiv njega poprilično je outsider u politici da bi bio dovođen od ikoga za išta. Nitko baš nitko imalo ozbiljan ga nije htio za predsjednika. Tako da je ideja da je dovođen zbog nečega besmislena. :o
Da ga nitko ozbiljan nije htio, ne bi postao predsjednik. :ne zna:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Nov 2016, 23:25

Karlinjo wrote:Hoću reć da unatoč svemu protiv njega poprilično je outsider u politici da bi bio dovođen od ikoga za išta. Nitko baš nitko imalo ozbiljan ga nije htio za predsjednika. Tako da je ideja da je dovođen zbog nečega besmislena. :o
Misliš, osim onih koji su ga htjeli i izglasali? I, jel' govorimo o Trampu il' o nekom drugom? :misli:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Nov 2016, 23:26

Karlinjo wrote:Pa bankrot ko bankrot. Ne treba biti opsjednut imovino. Ide ne ide - bankrot. Šta sad. Suludo je mlatit mrtvog konja. Staro bankrotira novo se stvori i bok. Ovak i onak su to novci od banke ili nekih s dosta novaca koji su znali računat rizike.


Za njegov koji se temelji na franšizama ne. :D
Karlinjo ne seri kvake. Ljudi svojim radom i vremenom ulažu svoje živote, nije to isto ko ulagat imaginarni kapital dok 'ladiš jaja na nekoj jahti.
Last edited by haram on 27 Nov 2016, 23:38, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Nov 2016, 23:35

Karlinjo wrote:Hoću reć da unatoč svemu protiv njega poprilično je outsider u politici da bi bio dovođen od ikoga za išta. Nitko baš nitko imalo ozbiljan ga nije htio za predsjednika. Tako da je ideja da je dovođen zbog nečega besmislena. :o
Besmislena ti je ideja da je doveden da spasi biznis domaće fosilne industrije koja je uložila milijarde u eksploataciju sjevernoameričkih rudnika ugljena i naftnih škriljaca (u koju je i sam uložio tone zelembaća), industrije koja gubi financije pred industrijom obnovljivih izvora, i da se pri tome koristi socijalnom krizom kapitalizma? Nou šit.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Nov 2016, 23:38

haram wrote:Miki, kako to misliš jesam li ja "uzimao dokaze od ovog"? Ja ti uzimam dokaze od toga šta Trump kaže (imaš audio/video zapise samo trebaš bolje znat jezik), i od toga šta se stvarno zbiva, a ne bajke koje neko pripovjeda.
Link koji si stavio, to bi trebala bit lekcija o tome šta zapravo znači mislit svojom glavom, nadam se da si ju naučio. I probaj razmislit zašto Hroboartos nigdje ne želi ući u argumentiranu diskusiju samnom nego samo ispaljuje neke pamflete.
Siguran sam da ti neznaš šta je Gish gallop, al on sigurno zna :D
Da, mislija sam te pitat jeli se s njegovim linkovima opskrbljujes :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Nov 2016, 23:43

Karlinjo wrote:Evo citat ti je recimo:



Mislim iz svake riječi vrišti Trump/trumpoidno ponašanje. :D Recimo onaj zid s Meksikom, besmislen je, odbacuje to ili Romney je ok za biti nešto bliže establishmentu vjerojatno će postat državni tajnik itd. itd.
To možda vrište gomile hrušteva u Trumpovoj glavi, a ne neka konzistentna politika koja može bit temelj nekog daljnjeg kontinuiteta barem, da ne kažem razvoja.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

27 Nov 2016, 23:45

miky0 wrote:Da, mislija sam te pitat jeli se s njegovim linkovima opskrbljujes :zubo:
Pa vidio sam već da taj lik pušta balone u nadi da će ljudi nešto uspjet skopčati. Ne, ne opskrbljujem se s njegovim linkovima, čovječe. Očito nije previše uspio u svojoj namjeri.

Jebote, Miki, ti nemožeš nać ni linkove na forumu koji sam održavaš. Kako prosuđuješ tko ti govori istinu, a tko te laže na internetu?

Jel znaš šta je Gish gallop?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

28 Nov 2016, 00:13

haram wrote:Pa vidio sam već da taj lik pušta balone u nadi da će ljudi nešto uspjet skopčati. Ne, ne opskrbljujem se s njegovim linkovima, čovječe. Očito nije previše uspio u svojoj namjeri.

Jebote, Miki, ti nemožeš nać ni linkove na forumu koji sam održavaš. Kako prosuđuješ tko ti govori istinu, a tko te laže na internetu?

Jel znaš šta je Gish gallop?
Kako mislis da ne mogu nac linkove koje odrzavam :misli:

Priznajem da mi nije poznat taj pojam :zubo:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Nov 2016, 01:07

miky0 wrote:Kako mislis da ne mogu nac linkove koje odrzavam :misli:

Priznajem da mi nije poznat taj pojam :zubo:
miky0 wrote:Vidim ja da sam tu a ko da nisam :misli: di je ona otvorila temu, i o cemu zapravo, ne znam, ali znam da nije na politici :zubo:
I kako sad da ti se tumači da je ovaj Trump debil koji će zajebat čitavo čovječanstvo?

Jel znaš šta je Gish gallop?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Nov 2016, 02:12

Aj Miki dopusti mi da ti objasnim šta je Gish galop(iranje).
To je tehnika u debatama kojom se služe oni koji nemaju pravih kontraargumenata. Izgleda kao zatrpavanje gomilama dezinformacija dok se pokušava argumentirano odgovoriti na prvu od njih. Kao recimo kad Hroboartros ispali da se znanstvenici ne slažu oko uzročnika globalnog zatopljenja pa mu ja pokažem da se zapravo jako slažu a on nastavi sa širenjem dezinformacija umotanih u kvaziškolovani govor iz biltena odavno pregaženih antihumanističkih ideologija umjesto da raspravi početnu premisu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Nov 2016, 03:03

Hroboatos wrote:Protiv Trumpa je glasalo "koalicija marginalnih":

* liberalno-zabavljačka elita (plus homosi i slični)

* židovske elite, paranoidne glede svega što miriše na nacionalizam

* većina obojenih (Indijci, crnci, Kinezi, muslimani, tamniji Hispanici,..)

* "slobodne", uglavnom neudane žene

...
Nou šit, mr.Hitler?
Ovo ti je paranoidno?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

28 Nov 2016, 04:42

http://www.snopes.com/alt-right-hail-trump-salute/

Ajmo nacisti, kome bijele bubrege prodajete
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Nov 2016, 13:09

haram wrote:To možda vrište gomile hrušteva u Trumpovoj glavi, a ne neka konzistentna politika koja može bit temelj nekog daljnjeg kontinuiteta barem, da ne kažem razvoja.
Kako je značajniji razvoj isključivo moguć u kapitalizmu to znači da to što je on na čelu nečega bit će poticaj razvoju jer jasno će bit ljudima direktno oko njega, a onda i šire da se da bi opstali vrijednost mora dodavati. :o
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Nov 2016, 13:13

Karlinjo wrote:Kako je značajniji razvoj isključivo moguć u kapitalizmu to znači da to što je on na čelu nečega bit će poticaj razvoju jer jasno će bit ljudima direktno oko njega, a onda i šire da se da bi opstali vrijednost mora dodavati. :o
Već treći put čitam ovu rečenicu a i dalje vidim samo nakupinu slova.
A da ti prestaneš pisati i počneš stavljati slike mačaka? :bicedobro:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Nov 2016, 13:24

Ne vidim kako je to moj problem što ti vidiš ili ne i kakve to veze ima s mačkama, sanjajućim ovcama i sličnim? :D Probaj s google translate ili tako nekim alatom, možda ako 22 puta pročitaš ili ako zamoliš nekoga da pojasni bit će ti jasnije. Danas to stvarno nije problem. :ne zna: Iskreno, baš me ni ne zanima što ti vidiš ili ne - nisam liječnik.

Rečenica je kakva je, možda nezgrapna u stilu ali jasna. Ne vidim problem u sadržaju.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

28 Nov 2016, 13:34

Karlinjo wrote:Ne vidim kako je to moj problem što ti vidiš ili ne i kakve to veze ima s mačkama, sanjajućim ovcama i sličnim? :D Probaj s google translate ili tako nekim alatom, možda ako 22 puta pročitaš ili ako zamoliš nekoga da pojasni bit će ti jasnije. Danas to stvarno nije problem. :ne zna: Iskreno, baš me ni ne zanima što ti vidiš ili ne - nisam liječnik.

Rečenica je kakva je, možda nezgrapna u stilu ali jasna. Ne vidim problem u sadržaju.
Nije. :cerek:

A vremena za dešifriranje nemam. Neki od nas i rade, znaš? :kava:

Zato, evo ti lijepo dva dinara i odi crtaj konja. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

28 Nov 2016, 13:39

Radim i ja. :ne zna:

Nisam imao ni u primisli da bi išta trebala šifrirat, dešifrirat ili komentirat pogotovo ak imaš ozbiljnog posla. :D
Post Reply