Bye-bye pravu na izbor

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Oct 2016, 16:12

Nina, svoj pobačaj - svoja stvar! Niko ne mora znat'. Isto je i sa seksom... :brukica:


Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

13 Oct 2016, 19:34

7nationarmy wrote:ovo mi promaklo :D

nisi, naravno da nisi. ali de izvuci bar poster samathe fox a ne titovu sliku u belo dzez odelo.
Fala ti na poruci jer sam se do tvog odgovora susdrzavao tog cina, bojeci se grijeha, ali tesko da ce ic bez Titove slike jerbo mi se zena pali na njega a potom se lipo posveti mom vrsnjaku ;)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

13 Oct 2016, 21:36

nina williams wrote:Već duže vrijeme imam dojam da lagano idemo na kvasinu. Nako potiho i polako, al nezaustavljivo.
Naoko, međ običnim ljudima, ti se čini da je sve okej, gotovo niko ne podržava sve te rigidne stavove...al svi šute. Valjda i oni misle da nam se neće desit. A desili su nam se i dešavaju nam se vjeronauk u školi, Markićke, Hasanbegovići, Bujanci i tako to.
I začas će proć par godina pa će nam se to činit normalno, ono, ljudi se na sve naviknu, jebga i robovi su nekad bili normalni.

Mislim da će stoka nać načina (dodatnog, osim ovog prigovora savjesti u državnim bolnicama) da provede svoju volju u nekoj mjeri. I ić će postepeno, prvo će izgledat ko da sve ženske mogu na pobačaj, al će se npr. dodatnom administracijom svima otežat. Mic po mic i doći će na to da samo u slučaju silovanja/incesta/ugrožavanja života postoji mogućnost abortusa. (Iako, neki ni tad ne bi dali.)

Ova tema mi se baš čini ko nešto što će im lako proć, jer teže je prosvjedovat za pobačaj neg za štajaznam kurikularnu reformu.
upravo tako...

vuče se sporo kao magla ali regresija je zahvatila ovo društvo do korijena

pitanje je samo đe će se zaustaviti... u srednjem vijeku ili ćemo morebit potegnut do robovlasništva...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

14 Oct 2016, 07:41

regresija :D dakle, hasanbegovicev krimen je da je ukinuo financiranje nekih neprofitnih medija sto je silno pogodilo usru raukar, vilija matulu, milu kekina i kasnije kad je i njemu odbio dati jedan gradski prostor na koristenje - renea bitorajca. krema drustva ali ok, tko sam ja da im sudim.

markicka je jos bolji primjer, naime slovenija, poljska, madjarska, ceska, slovacka, austrija - samo su neke od zemalja eu koje misle isto kao hrvatska i koje dijele stavove gospodje markic da je bojam brak zajednica muskarca i zene a da homoseksualci svoju zajednicu mogu nazivati kako god im milo.

tak da, kombinacija gadljivog i dirljivog je ovo vase blebetanje o regresiji i problematicnim vremenima jer ste starudije i sigurno se sjecate kako se tito odnosio i prema homoseksualcima i svima drugima, ali tada ste bili kus i uzivali u svinjskim polovicama i ljetovanjima po radnickim odmaralistima? jeftini polovni ljudi :D
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

14 Oct 2016, 07:45

Nenia Salonitana wrote:nerođena djeca idu u limb. :D

a što je točno limb to ni časna nije znala objasniti, i po čemu se razlikuje od ostalih kategorija prekogrobnih boravišta :zubo: , najbliži je odgovor da je limb nešto između raja i čistilišta. :zubo:

u raj ne mogu jer nisu krštena. :crying:
ovo je naravno neistina, em sto je limb kao zastarjelo citanje ukinuo ivan pavao ili paparaci ratzinger, em sto se nigdje ne spominje da je put do boga iskljucivo crkva i sakramenti.
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 08:08

7nationarmy wrote:ovo je naravno neistina, em sto je limb kao zastarjelo citanje ukinuo ivan pavao ili paparaci ratzinger, em sto se nigdje ne spominje da je put do boga iskljucivo crkva i sakramenti.
Jel' put do ovog boldanog isto što i put od ovog boldanog, samo u rikverc? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

14 Oct 2016, 08:35

de kolko je ono ajsa imala godina kad ju muhamed jebavo :D
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 08:52

A nisam im ja drž'o svijeću, jebemteluda... :rofl: :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Oct 2016, 13:00

Šabović Adis wrote:Nina, svoj pobačaj - svoja stvar! Niko ne mora znat'. Isto je i sa seksom... :brukica:
Ejh, ako komšiluk nije čuo seks, šta onda ja imam od tog svega? Ko da ga i nije bilo.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

14 Oct 2016, 13:08

Ili ako ne možeš to prepričati jaranima... :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 15:52

nina williams wrote:Ejh, ako komšiluk nije čuo seks, šta onda ja imam od tog svega? Ko da ga i nije bilo.
Deder, ponovi pitanje, nisam dobro čuo! :Slin:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 16:19

Stitch wrote:Ili ako ne možeš to prepričati jaranima... :D
Mučki provokator... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Oct 2016, 20:27

Stitch wrote:Ili ako ne možeš to prepričati jaranima... :D
I to. :zubo:
Šabović Adis wrote: Deder, ponovi pitanje, nisam dobro čuo! :Slin:
Ma vid njega, on bi da ponovim...to bi bilo dvaput u jednom danu...ma ajde...da ne bi...puno mi je to fiskulture.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 20:42

nina williams wrote:
Ma vid njega, on bi da ponovim...to bi bilo dvaput u jednom danu...ma ajde...da ne bi...puno mi je to fiskulture.
Jednom k'o nijednom...a mama me ne pušta često napolje. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Oct 2016, 20:49

Dohakaj problemu i sljedeći put kad krene ti stisni Rec i Play zajedno na kasetofonu, ima da tarlaha čitavu noć.
:zubo:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 20:54

nina williams wrote:Dohakaj problemu i sljedeći put kad krene ti stisni Rec i Play zajedno na kasetofonu, ima da tarlaha čitavu noć.
:zubo:
Đubre... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Orak
Posts: 166
Joined: 22 Oct 2015, 13:06

14 Oct 2016, 21:06

a ništa, u najgorem slučaju sreća da nije slovenija na kraj svijeta, ni bosna. a ni srbija. još je i bitno jeftinije, putni troškovi uračunati.

a može se u tim groznim zemljama i kemijski abortus napravit, koji je ranije indiciran nego mesarski.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

14 Oct 2016, 22:02

Orak wrote:a ništa, u najgorem slučaju sreća da nije slovenija na kraj svijeta, ni bosna. a ni srbija. još je i bitno jeftinije, putni troškovi uračunati.

a može se u tim groznim zemljama i kemijski abortus napravit, koji je ranije indiciran nego mesarski.
Ja b rekla da je, u državi u kojoj je pobačaj ilegalan, ilegalno ga napravit bilo gdje.
Hoću reć da se zabrana ne odnosi samo na liječnike, neg i na žene.
Daklem, ako zavedu žemsku da je trudna, kažnjivo je ako pobaci i negdje van granice.
Od ovog bi koristi imale samo žene koje će se jedino oslanjat na kućne testove. Što i nije uvijek pouzdano.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Oct 2016, 22:31

7nationarmy wrote:regresija :D dakle, hasanbegovicev krimen je da je ukinuo financiranje nekih neprofitnih medija sto je silno pogodilo usru raukar, vilija matulu, milu kekina i kasnije kad je i njemu odbio dati jedan gradski prostor na koristenje - renea bitorajca. krema drustva ali ok, tko sam ja da im sudim.
Pretpostavljam da nisi sudio niti doktoru povijesne neozbiljnosti za vilu u Nazorovoj. Ali to je razumljivo, ipak je u pitanju bezobrazni grabež pod krinkom srodne političke opcije, dok ono šta te smeta spada u mrszku opću kulturu. :cerek:
7nationarmy wrote:markicka je jos bolji primjer, naime slovenija, poljska, madjarska, ceska, slovacka, austrija - samo su neke od zemalja eu koje misle isto kao hrvatska i koje dijele stavove gospodje markic da je bojam brak zajednica muskarca i zene a da homoseksualci svoju zajednicu mogu nazivati kako god im milo.
HAHAHAHAHA!!!... Markićka?! :lol:
Imao sam prilike podosta ćaskati s Markićkom na alternativi. Kakav miks suludih ideja i patološkog hejtanja proisteklog iz zatucanih nakaradnih pogleda se vrzma po glavi te babetine koja živi od PR-a za najkonzervativnije udruge umjesto od poštenog posla. Nije ni čudo šta ti se sviđa. :D
Inače, brak je i zakonski definirana kategorija, a ti i Markićka svoj odnos možete preimenovat u zoofilija, ak vam baš smetaju poveznice s normalnim ljudima.
A tema ovdje je pravo na pobačaj, ne sumanuto blebetanje izfrustriranih ultrakonzervativaca.

Bajdvej, svi koji tako laprdate o grijehu homoseksualnosti, ste heretici jer kršite dogmu o papinoj nepogrešivosti, i gorjet ćete u vječnom ognju zbog hereze :D
https://www.theguardian.com/world/2016/ ... gay-people
7nationarmy wrote:tak da, kombinacija gadljivog i dirljivog je ovo vase blebetanje o regresiji i problematicnim vremenima jer ste starudije i sigurno se sjecate kako se tito odnosio i prema homoseksualcima i svima drugima, ali tada ste bili kus i uzivali u svinjskim polovicama i ljetovanjima po radnickim odmaralistima? jeftini polovni ljudi :D
Jok -kombinacija tvrde stolice i proljeva je ovo tvoje trolanje i etiketiranje ez južual u nedostatku pravih kontraargumenata. :kava:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

14 Oct 2016, 22:41

7nationarmy wrote:ovo je naravno neistina, em sto je limb kao zastarjelo citanje ukinuo ivan pavao ili paparaci ratzinger, em sto se nigdje ne spominje da je put do boga iskljucivo crkva i sakramenti.
zastarjelo je i ono tumačenje biblije na način da je muškarac prvotan ali se svejedno nedavno moglo čuti od jednog svećenika, ujedno i dekana kbf-a, ivice raguža.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Oct 2016, 22:55

7nationarmy wrote:ovo je naravno neistina, em sto je limb kao zastarjelo citanje ukinuo ivan pavao ili paparaci ratzinger, em sto se nigdje ne spominje da je put do boga iskljucivo crkva i sakramenti.
Ratzinger/Benedikt XVI točnije, heretiče, uzalud se trudiš spasiti obraz nazadnjačkim strujama.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... years.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Oct 2016, 23:08

Nenia Salonitana wrote:zastarjelo je i ono tumačenje biblije na način da je muškarac prvotan ali se svejedno nedavno moglo čuti od jednog svećenika, ujedno i dekana kbf-a, ivice raguža.
Oni koji se od stoljeća sedmog drže Starog Zavjeta ko pijan plota tako i tako u svom nacijonalnom kamenjaru nikad nisu čuli za Vatikansku Pontifikalnu Akademiju Znanosti koja preispituje kompatibilnost crkvenog nauka sa znanstvenim istinama, i, citiram:
"Its mission is to honour pure science wherever it may be found, ensure its freedom and encourage research for the progress of science."
http://www.pas.va/content/accademia/en/about.html
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 23:17

Sadb' ja rek'o da nek' se javi taj što se od stoljeća sedmog drži bilo čega k'o pjan plota, al' neću - ispašće da trolam. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

14 Oct 2016, 23:32

Šabović Adis wrote:Sadb' ja rek'o da nek' se javi taj što se od stoljeća sedmog drži bilo čega k'o pjan plota, al' neću - ispašće da trolam. :nogica:
Ko, ti -da trolaš?? :rofl:
Pa neki se ipak drže nečeg: svoje nacijonalne alatke :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

14 Oct 2016, 23:37

haram wrote:Ko, ti -da trolaš?? :rofl:
Pa neki se ipak drže nečeg: svoje nacijonalne alatke :cerek:
A možda fakat ima neko ko je star hiljadučetristo godina...:nogica:... k'o npr. Yoda...:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply