Bye-bye pravu na izbor

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 00:12

Nenia Salonitana » wrote:jednom sam tim babama citirala bibliju.

išla u posjet u bolnicu taman u te dane dok su tamo čmrljile.

ne sudite i neće vam biti suđeno!11!



pazi troleraja, negdje su krunica i krunica namolile za mene i moje nepostojeće abortirano dijete. :zubo: :ckzubo:
E ja bi takve zamolio da mi objasne kada točno se duša useljuje u zametak i gdje to piše, i šta se s njom događa nakon što je abortirana; jel uzima novi redni broj ili ide pravac vječna lovišta, jel se s njom može igrat šah ili raspravljat o vremenu ili samo kmeči očekujući sisu, i koliko uopće tih duša ima na lageru i odakle potječu, jel ih Bog Otac lično i svojeručno proizvodi zabranjenom tehnikom il u suradnji sa Majkom Božjom, ko je Njega vjenčao po kom liturgijskom obredu, i tako sve neka praktična pitanja... :ne zna:


what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Oct 2016, 07:38

haram » wrote:
E ja bi takve zamolio da mi objasne kada točno se duša useljuje u zametak i gdje to piše, i šta se s njom događa nakon što je abortirana; jel uzima novi redni broj ili ide pravac vječna lovišta, jel se s njom može igrat šah ili raspravljat o vremenu ili samo kmeči očekujući sisu, i koliko uopće tih duša ima na lageru i odakle potječu, jel ih Bog Otac lično i svojeručno proizvodi zabranjenom tehnikom il u suradnji sa Majkom Božjom, ko je Njega vjenčao po kom liturgijskom obredu, i tako sve neka praktična pitanja... :ne zna:
Sve ovisi o tome na koga se oslanjaju. Dvojica prethodnih papa (Ivan Pavao i Benedikt) vlastitim su riječima dokazala da nikad nisu griješili bludno, bar ne sa ženom, te da nemaju pojma o drugim oblicima začeća osim pod Duhu Svetome.

Petljaju s pojmovima embrij i začeće te se zalažu za bespogovorno očuvanje života, ali pritom ne definiraju kad život doista počinje. Ujedno, pozivaju se na one kršćanske teologe čije im mišljenje odgovara: Toma Akvinski i Augustin nisu im dobri zato što se povode za Aristotelom, ali su im OK crkveni oci koji se drže pitagorejskog učenja.

Zapravo, svi su se pape očitovali o pobačaju, na ovaj ili onaj način, ali mislim da samo Grgur XIV. spominje fetus, točnije formirani fetus, no što je to njemu točno značilo, tko zna. A može biti da je problem i u prijevodu - nisam provjeravala original.

Meni je zanimljivo onih 40 dana koje spominje Aristotel. Stari seksist zapravo tvrdi da duša ulazi u potencijalnog muškarca 40 dana nakon začeća, a u potencijalnu ženu nakon 90 dana. :cerek: Tvrdi on još koješta, ali nije bitno. O 40 dana govori i istočnjaćko učenje o seobi duša: duša ulazi u novo tijelo 40 dana nakon smrti prethodnoga fizičkog tijela. Doduše novo tijelo ne mora nužno biti čovječje.

No sve je to valjda prolajfovcima nezanimljivo.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

11 Oct 2016, 07:48

haram » wrote: Nije to ništa prema genocidu koji se svakodnevno i masovno (s)vrši u gumice... kao što je to tvoja očinsko-djedovska futuristički nastrojena figura mudro otkrila usput podržavajući centralnoameričke fašistoidne diktatore koji su slagali opoziciju ko cepanice.
sad bih ja trebao levicaru objasnjavat biologiju i povijest, to je muka sizifova, levi um u nas je ograniceniji od metilja.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

11 Oct 2016, 07:52

'vako, vidim da se tu pocinje i filozofirat i pogresno navodit svece pa da vam pojasnim kako je to rekao jedan ateist kojem se einstein klanjao - sve sto zraci energijom je zivo, od proklijalog sjemena do zametka. ovo o cemu baljezgate je samo ljudska potreba da kvantificira neobjasnjivo.
AJ EM BAK!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

11 Oct 2016, 08:44

Mene samo zanima, jesam li ja u grijehu kada bacim drkicu :misli:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Oct 2016, 08:50

miky0 » wrote:Mene samo zanima, jesam li ja u grijehu kada bacim drkicu :misli:
C, u transu. :kava:

:rofl: :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Oct 2016, 10:13

7nationarmy » wrote:'vako, vidim da se tu pocinje i filozofirat i pogresno navodit svece pa da vam pojasnim kako je to rekao jedan ateist kojem se einstein klanjao - sve sto zraci energijom je zivo, od proklijalog sjemena do zametka. ovo o cemu baljezgate je samo ljudska potreba da kvantificira neobjasnjivo.
Pogrešno navoditi svece? Čitaj: articulus primus et secundus.

Videtur quod anima sensitiva non traducatur cum semine, sed sit per creationem a Deo.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Oct 2016, 10:29

Jes, samo što Latinski (jezik?) odavno nije Službeni. :ne zna:
Papa prvo nek' nauči latinicu, sa sve trijes slova, i da slova ne brka s vinjetama, pa ako mu oči ne ispa'nu od napora & muke, nek' se onda prifati ćirilice, i da slova ne brka s glagoljima, k'o ni svi mi, eeee onda će mu se dijalektika sama kasti! Pa jel'? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 11:21

MmeTipfeler » wrote:...
No sve je to valjda prolajfovcima nezanimljivo.
Ja bih rekao da im je nezamislivo.
Velika većina njih o biologiji i ostalim prirodnim znanostima ima saznanja jednog stilita. :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 11:30

7nationarmy » wrote: sad bih ja trebao levicaru objasnjavat biologiju i povijest, to je muka sizifova, levi um u nas je ograniceniji od metilja.
Hajde objašnjavaj, o übermenschu iz američkog obrazovnog sustava... samo moram primijetit da se do sada nisi proslavio objašnjenjima :bicedobro:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Oct 2016, 11:35

Sekjuzmi, amerikanački je sjupermen a ne ibermenš. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 11:41

Šabović Adis » wrote:Sekjuzmi, amerikanački je sjupermen a ne ibermenš. :D
Al on se loži na čistu njemačku rasu, pa... :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Oct 2016, 12:13

haram » wrote:
Al on se loži na čistu njemačku rasu, pa... :ne zna:
Ha, ako nastavi da se loži možda i pregori! :rofl:
:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

11 Oct 2016, 13:31

buci buci harame nemoj se pretrgat trazeci sva objasnjenja koja nisi svatio ;)
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 15:21

Ma to ja kvantificiram neobjašnjivo :cerek:
Nego, zrače li tom misterijoznom energijom i spermići, ili oni nisu živi? Ili ja to jednostavno kao neprava hrvatina nemerem da svatim? :rofl:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

11 Oct 2016, 20:57

Jako dobro. Jako, jako, jako dobro i lucidno formulirano promišljanje iz svih uglova. Na žalost, teistički protivnici pobačaja imaju samo ono iz jednog - tupog kuta. Plus nacionalšovinisti kojima promišljanje općenito ne igra neku ulogu. :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

11 Oct 2016, 21:33

Vjernici, recimo, vjeruju da je sve na svijetu i u čovjeku od Boga, od Boga da je i život i smrt,(...)
I ateisti?! I picmajstori?! :giggle:
Ako je tako, a tako je, nije na čovjeku, a kamoli na ženi, da taj život prekida, jer to je izravna intervencija u Božji plan i naum, ili – ako je ljudima tako lakše – ubojstvo.(...)
Fakat, ko se tu u čiji naum petlja? Čovjek dao, čovjek i uzeo... :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

11 Oct 2016, 22:01

miky0 » wrote:Mene samo zanima, jesam li ja u grijehu kada bacim drkicu :misli:
jesi. :D

a u kolikom, ovisi jel onaniraš u prazno ili na neki predložak. :Pop:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

11 Oct 2016, 22:06

haram » wrote:
E ja bi takve zamolio da mi objasne kada točno se duša useljuje u zametak i gdje to piše, i šta se s njom događa nakon što je abortirana; jel uzima novi redni broj ili ide pravac vječna lovišta, jel se s njom može igrat šah ili raspravljat o vremenu ili samo kmeči očekujući sisu, i koliko uopće tih duša ima na lageru i odakle potječu, jel ih Bog Otac lično i svojeručno proizvodi zabranjenom tehnikom il u suradnji sa Majkom Božjom, ko je Njega vjenčao po kom liturgijskom obredu, i tako sve neka praktična pitanja... :ne zna:
nerođena djeca idu u limb. :D

a što je točno limb to ni časna nije znala objasniti, i po čemu se razlikuje od ostalih kategorija prekogrobnih boravišta :zubo: , najbliži je odgovor da je limb nešto između raja i čistilišta. :zubo:

u raj ne mogu jer nisu krštena. :crying:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

12 Oct 2016, 04:14

Nenia Salonitana » wrote:
nerođena djeca idu u limb. :D

Eto, djeca znaju đej' to. I to nerođena?! Ko će im pokazat'? :rolleyes:
a što je točno limb to ni časna nije znala objasniti, i po čemu se razlikuje od ostalih kategorija prekogrobnih boravišta :zubo: , najbliži je odgovor da je limb nešto između raja i čistilišta. :zubo:

u raj ne mogu jer nisu krštena. :crying:
A u limb mogu?! :confused:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 Oct 2016, 12:51

Nenia Salonitana wrote:nerođena djeca idu u limb. :D

a što je točno limb to ni časna nije znala objasniti, i po čemu se razlikuje od ostalih kategorija prekogrobnih boravišta :zubo: , najbliži je odgovor da je limb nešto između raja i čistilišta. :zubo:

u raj ne mogu jer nisu krštena. :crying:
Znači, tamo ide sva nekrštena nejač... onda valjda je tamo sve puno kineza, crnaca, indiosa, i svih onih koji se nisu stigli ogriješit o Božije zakone prije nego su ih smakli ili su krepucnuli od kakve boleštine...
A šta veli časna; ima li tamo i neandertalaca, denisovaca, homo habilisa, homo erektusa :D ... i šta tamo rade, dokle -nije valjda da čitavu vječnost tamo čmrlje zbog toga što ne svojom krivicom nisu prošla jedan birokratski obred... kakva je to idiotska koncepcija jednog navodnog sveznajućeg svemoćnog superbića -liči na nekakvu kaznu bez zločina.

Možda bi naš koliđ boj znao objasnit (kvantificirat čak!), ipak on ima nacijonalno superiorni um. Ili bar prepričat što mu je onaj dida krozasan o tome ispričao. :cerek:
Šabović Adis wrote:Eto, djeca znaju đej' to. I to nerođena?! Ko će im pokazat'? :rolleyes:
To valjda ide po tvorničkim postavkama... :ne zna:
Šabović Adis wrote:A u limb mogu?! :confused:
Možda je tamo čak i pušenje dozvoljeno :D
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 Oct 2016, 15:01

Ja sam čvrsto odlučio da svom nerođenom djetetu ne kažem đe je limb, re'ću mu: "Slušaj ti, nerođeni djetetu jedan, nika'ti neću reći đej' limb, kotejebe, nađi sam, nimeni nisu ništa šćeli reć'! Et'...". :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

13 Oct 2016, 15:02

miky0 wrote:Mene samo zanima, jesam li ja u grijehu kada bacim drkicu :misli:
ovo mi promaklo :D

nisi, naravno da nisi. ali de izvuci bar poster samathe fox a ne titovu sliku u belo dzez odelo.
AJ EM BAK!
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

13 Oct 2016, 15:48

Već duže vrijeme imam dojam da lagano idemo na kvasinu. Nako potiho i polako, al nezaustavljivo.
Naoko, međ običnim ljudima, ti se čini da je sve okej, gotovo niko ne podržava sve te rigidne stavove...al svi šute. Valjda i oni misle da nam se neće desit. A desili su nam se i dešavaju nam se vjeronauk u školi, Markićke, Hasanbegovići, Bujanci i tako to.
I začas će proć par godina pa će nam se to činit normalno, ono, ljudi se na sve naviknu, jebga i robovi su nekad bili normalni.

Mislim da će stoka nać načina (dodatnog, osim ovog prigovora savjesti u državnim bolnicama) da provede svoju volju u nekoj mjeri. I ić će postepeno, prvo će izgledat ko da sve ženske mogu na pobačaj, al će se npr. dodatnom administracijom svima otežat. Mic po mic i doći će na to da samo u slučaju silovanja/incesta/ugrožavanja života postoji mogućnost abortusa. (Iako, neki ni tad ne bi dali.)

Ova tema mi se baš čini ko nešto što će im lako proć, jer teže je prosvjedovat za pobačaj neg za štajaznam kurikularnu reformu.
Post Reply