Bye-bye pravu na izbor

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

15 Oct 2016, 16:23

Teolozi iznenađeni otkrićem da je abortus zapravo najdirektniji put od jaja do Raja

Skupina stručnjaka izrađivala je hodogram do Raja i iznenadila se jednostavnim rješenjem koje se nametnulo... :misli:


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Oct 2016, 16:44

Laže. Raj je, sa sve putem do njeg', 1492 otkrio Kolumbo. Donio čova čak i rajsku voćku kao dokaz. :kava:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

15 Oct 2016, 23:05

Šabović Adis wrote:A možda fakat ima neko ko je star hiljadučetristo godina...:nogica:... k'o npr. Yoda...:rofl:
Yok, buraz... to je CROda... :rofl:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Oct 2016, 23:18

judolino wrote:Yok, buraz... to je CROda... :rofl:
Samo se ti zajebaji, abortus je ozbiljna tema! :kava:

:rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

16 Oct 2016, 14:21

Inčresting, odakle potjeće ta priča sa antiabortičarskom organizacijom u nas:
http://www.express.hr/brifing/iza-vjern ... natik-7404

memulice, ti ono reče da si se u Texasu školovo?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

17 Oct 2016, 08:43

haram wrote:HAHAHAHAHA!!!... Markićka?! :lol:
Imao sam prilike podosta ćaskati s Markićkom na alternativi. Kakav miks suludih ideja i patološkog hejtanja proisteklog iz zatucanih nakaradnih pogleda se vrzma po glavi te babetine koja živi od PR-a za najkonzervativnije udruge umjesto od poštenog posla. Nije ni čudo šta ti se sviđa. :D
Inače, brak je i zakonski definirana kategorija, a ti i Markićka svoj odnos možete preimenovat u zoofilija, ak vam baš smetaju poveznice s normalnim ljudima.
mozes li ti sklopiti jednu jedinu recenicu koja bi se barem djelomice odnosila na ista izreceno, bar s moje strane? zasto bi ja, markicka ili itko drugi ista isao preimenovati - mi imamo ono sto smo htjeli, kao i ostatak svijeta uz poneku iznimku koja ce ionako biti preplavljena muslimanima uskoro koji ce to kvazi liberalno divljanje dovesti u red - a super je simpaticno kad ovako jedan progresivac liberal i levicar neistomisljenike zove zivotinjama, odlican primjer koliko je levica u hrvata izgubila smisao i razum ;)
A tema ovdje je pravo na pobačaj, ne sumanuto blebetanje izfrustriranih ultrakonzervativaca.
dakle mices se od rasprave? pametno.
AJ EM BAK!
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

17 Oct 2016, 08:46

Nenia Salonitana wrote:zastarjelo je i ono tumačenje biblije na način da je muškarac prvotan ali se svejedno nedavno moglo čuti od jednog svećenika, ujedno i dekana kbf-a, ivice raguža.
tocno, a biblija je pisana od strane ljudi i nije nista drugo nego marketing - kao i svaka druga publikacija. no nakon svih tih godina, koja je jos propaganda opstala i zasto. crkva poziva na dijalog, 'progresivci' pozivaju na javna smaknuca onih koji bi razgovarali. nekako mi crkva ne izgleda zatucana u ovoj jednadzbi, ne znam za vas ostale.
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

17 Oct 2016, 19:01

Nenia, upala sam ti u post i ostavila napomenu o staroj temi koja govori o istom pitanju. Nadam se da nećeš zamjeriti. :)
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

17 Oct 2016, 20:55

MmeTipfeler wrote:Nenia, upala sam ti u post i ostavila napomenu o staroj temi koja govori o istom pitanju. Nadam se da nećeš zamjeriti. :)
super, još i bolje da se ljudi podsjete što je sve bilo i koliko dugo oni rade na tome. :)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Oct 2016, 20:21

Naslov ove teme uskoro će se moći primijeniti na svaki segment u hrvatskom društvu, ali zasad ostanimo na pitanju o pobačaju i cirkusu koji se u vezi s time izvodi.

Kao i obično, konzervativci su uvijek najnasilniji i najglasniji, a mi ostali sjedimo za kompjuterom, zgražamo se i komentiramo. U svemu je tako pa i u ovome.

Na FB grupi Zaštitimo pravo žene na legalan i dostupan abortus neki dan jedna je članica predložila da se pred bolnicama, uz molitvene skupove, organiziraju i volonteri koji će pacijenticama omogućiti nesmetan prolazak. Ne mogu više naći post u kojem je druga članica objavila osnivanje grupe na Googleu i pozvala potencijalne volontere da se prijave. Osobno mislim da od toga ne bi bilo mnogo koristi, pogotovo ako se volonteri ne bi prijavili policiji kao skup, no razočarale su me reakcije. Opći je stav da prolajfovce treba ignorirati, da im ne treba pridavati preveliku pažnju. Pritom se zaboravlja da im, kao prvo, trenutačna politička klima u Hrvatskoj ide na ruku, a zakullisno ili manje zakulisno postoji i konkretna podrška, te da je privlačenje pažnje pod svaku cijenu u samoj biti takvih skupina - ako ih ne primijetiš, smjesta će smisliti način da te na to natjeraju. I pritom ne prezaju ni od čega.

Zato me obradovala akcija Radničke fronte. Istina, parole su im malo mlake i previše intelektualne, ali bar su nešto konkretno poduzeli. Aristokratsko dizanje nosa neće ni do čega dovesti.

Na kraju ovoga posta još riječ-dvije o mojem stavu prema cijeloj priči. Nemam djece niti sam ih ikada htjela imati - jednostavno ne znam što bih s njima, a ne smatram da je majčinstvo ženina dužnost i obveza. To je samo mogućnost. Svjesna sam da bi ljudski rod ubrzo izumro kad bi svi tako mislili, no srećom ljudski rod uglavnom uopće ne misli. :cerek: Isto tako, nemam iza sebe nijedan pobačaj, i opet zato što sam mislila glavom, a ne pičkom. Međutim, poznajem žene i djevojke koje su se iz ovog ili onog razloga odlučile na pobačaj. I ta odluka, a još više sam čin nisu za njih bili nimalo laki. S druge strane, istina je da nažalost ima i žena za koje je pobačaj isto što i kontracepcijsko sredstvo - pojebeš se pa, ako se dogodi nezgoda, onda to lijepo pobaciš i nastaviš kao da ničega nije ni bilo. :( Takve bih sterilizirala i to bi vjerojatno bilo najpametnije. No prisjedati na muku ženama i djevojkama koje su donijele odluku da pobace jednostavno je zločin. Ne psihičko maltretiranje, nego zločin.

I upravo bi to trebalo javno reći. Na sav glas.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

22 Oct 2016, 22:24

Ja bi isto rekao nesto na ovu temu...

Moj stav je da zena ima pravo na izbor, a izbor mora biti iskljucivo njezin, sto se podrazumijeva.

A sad cu ispricat jednu pricu koja se dogodila mojoj materi...Prije 30i koju godinu je zatrudnila 4.put i onda je odlucila da joj je 3 puta rodit sasvim dovoljno i odlucila se na abortus kojeg je i izvrsila.

Zivotne nedace i problemi su je mnogo godina kasnije odveli k jednom karizmatiku u sloveniji, i karizmatik joj se prvi obrati rijecima da ima 2 curice i 2 momka, a ona odgovori da nema nego jednu curu i nas dva, a onda joj on odgovori da je sigurno imala spontani a ona da nije bio spontani....

U svakom slucaju ako je on nekakvim cudom bio informairan o tome, onda nista, ali ako je nekako znao, onda ne znam sto bi rekao.

A sada idem otvorit jos jednu u nizu.

Aj caio!
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

29 Oct 2016, 17:22

mislim da treba dati podršku radničkoj fronti. šteta što nemaju javno raspored kada će se okupljati pred bolnicama.

u tom dijelu se slažem s njima, to što su antikapitalisti me smeta. :D pa nisam pametna da li da odem tamo, jer u hrvatskoj široj javnosti nema dovoljno mudrosti da bi se prihvatilo da se može dati podrška nekome u onom dijelu u kojem se borite za isto, ali da to istovremeno ne znači da se daje podrška i za ono ostalo u čemu se ne slažete.

a nužno je povezivanje i objedinjenje svih aktera u borbi protiv klerikalizma, to je ranko ostojić nedavno shvatio, samo što je bojim se već debelo prekasno za to.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Dec 2016, 07:24

Najnovije s Fejsa...

Image

Originalnu sliku stavila sam na profil kao cover photo, a tužila sam ih i Radničkoj fronti. :D I spremam se napisati kratki tekstić. Ako me za koji dan nestane, znajte da mi je CIA zakucala na vrata. Ma što CIA! Markićka. :cerek:
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

13 Dec 2016, 11:51

Opa, zajebana si! :top:

Premda kužim klinca, ni ja ne bih imao volje za život da su mi idioti dali ime Mislav...
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

13 Dec 2016, 12:28

A jebiga! Onaj kretenski filmić o maloj Miji koju majka abortira kad već počinje govoriti i dalje se vrti po Fejsu, a ovu je Marekovićevu fotku netko od obiteljaša prijavio i Fejs ju je uklonio kao neprimjerenu. Kad god prijaviš neki naci ili faši sadržaj, kažu da je to u skladu s njihovim standardima - doduše, jednom su ipak maknuli fotku nakon dugog i zrelog promišljanja. Vjerojatno je u pitanju količina prijava, a Vigilare je to rutinski odradio.

P. S. Doduše, nekolicina nas pospremila je obje fotke, i ovu i originalnu, pa sad šeramo po Fejsu.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

13 Dec 2016, 14:27

MmeTipfeler wrote:A jebiga! Onaj kretenski filmić o maloj Miji koju majka abortira kad već počinje govoriti i dalje se vrti po Fejsu, a ovu je Marekovićevu fotku netko od obiteljaša prijavio i Fejs ju je uklonio kao neprimjerenu. Kad god prijaviš neki naci ili faši sadržaj, kažu da je to u skladu s njihovim standardima - doduše, jednom su ipak maknuli fotku nakon dugog i zrelog promišljanja. Vjerojatno je u pitanju količina prijava, a Vigilare je to rutinski odradio.

P. S. Doduše, nekolicina nas pospremila je obje fotke, i ovu i originalnu, pa sad šeramo po Fejsu.
Ne čudi me to, ali nimalo. Znamo tko uređuje hrvatsku wikipediju i ne vidim razloga zašto bi ovi na Fejsu bili drugačiji.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

14 Dec 2016, 18:52

jučer je blago u gospodinu ovaj svijet napustio prelat opusa dei. :(
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Dec 2016, 10:05

User avatar
Quark
Informatičar starog kova
Posts: 1860
Joined: 20 Oct 2015, 19:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 4 times

16 Dec 2016, 10:51

kad si već spomenila wikipediu leteća sjećam se da je bilo nekih skandala oko hrvatske wikipedie
TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Dec 2016, 14:42

Dok vi slavite Božić mene moja mama planira ubiti

"Svršim ja u čarapu, pogledam malo bolje, a kad ono - mahom doktori, piloti i predsjednici".



:giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

16 Dec 2016, 16:05

LAŽI O ABORTUSU Nakon članka na Indexu Karolina Vidović Krišto priznala grešku i ispričala se

lijepo je kad se klerikalne katolibane brzo ulovi u laži pa se moraju posipati pepelom po glavi
no svejedno ostaje upitno kako je došlo do toga da im se na javnoj televiziji otvaraju brojne emisije za njihovo blebetanje

sve češće tako viđam Stjepu Bartulicu, recimo, pa ga je jučer jedan notorni Dragan Primorac morao ponižavati govoreći kako se crkva uvijek petlja tamo gdje joj nije mjesto podsjećajući kako su se svojedobno vodile polemike oko umjetne oplodnje protiv koje je crkva naravno bila najveći zagovornik a danas je to potpuno prihvatljiva stvar

jučer je tema bila djeca od troje roditelja (zbog izbjegavanja genskih bolesti) gdje crkva posve očekivano opet protiv...

zapravo, kad crkva zastupa neke stavove i paradigme jasno je odmah da je istina na drugoj strani...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Dec 2016, 18:53

Leteća wrote:Ne čudi me to, ali nimalo. Znamo tko uređuje hrvatsku wikipediju i ne vidim razloga zašto bi ovi na Fejsu bili drugačiji.
A kako samo lažu: link. Naravno da je broj prijava presudan. I nigdje i nikako ne možeš kontaktirati Fejs.
Post Reply