Izbori u SDP-u! Kalif umjesto kalifa...

Koljite se i gložite!

tko će postati novi Zoka?

1. Picula
0
No votes
2. Miljenić
1
17%
3. Ostojić
1
17%
4. Kolarić
2
33%
5. Hajduković
1
17%
6. Škulić
0
No votes
7. Leaković
0
No votes
8. Bernardić
1
17%
 
Total votes: 6
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

30 Sep 2016, 23:22

Prava bitka za šefa SDP-a vodit će se između Bernardića i Miljenića

kakva su očekivanja?

ko će pobjediti?

za koga ćete glasovati ako ste možebitni član ove stranke?

đizs, više kandidata za šefa ove stranke nego što je aktivnih trkeljaša... :rofl:


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

01 Oct 2016, 00:11

Glas'o sam za pet pošto mnogo volem fudbal. :hekla:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

01 Oct 2016, 07:44

Nisam član stranke ali mi se čini da Ostojić ima šansi nešto više od ostalih .
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Oct 2016, 14:35

Ja volim Kolaricku jer je nedvosmislena i ostra, a podjednako uljudna. Drugi mi je izbor Picula, normalan i samozatajan ali sa avojim stavom ne znam kako moze pobjedit kradezeovce. Ako bude bilo koji drugi krumpir od ovih kandidata pobjednik, tada je bolje da se sdp raspadne jer drugo sa losim zokijevim kopijama nije ni zasluzio.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Oct 2016, 15:53

eto, ja sam za Beru jer ga poznam osobno i mislim da je najbolji izbor u ovom trenutku

mlad, pošten, radioaktivan, spreman da ujedini sve struje oko sebe...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Oct 2016, 16:29

Euklid » wrote:eto, ja sam za Beru jer ga poznam osobno i mislim da je najbolji izbor u ovom trenutku

mlad, pošten, radioaktivan, spreman da ujedini sve struje oko sebe...
On mi se svidja jer se suprostavio zokiju, a to treba nagradit :top:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

01 Oct 2016, 16:31

Chilimama » wrote:Nisam član stranke ali mi se čini da Ostojić ima šansi nešto više od ostalih .
Mozda on ima vise sansi od ostalih, ali s njim sdp nema ama bas nikakve sanse.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

01 Oct 2016, 18:25

Ta radioaktivnost obično bude nešto loše po ljude... :o
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

01 Oct 2016, 21:11

pobijedit će orsat. :o

iznadprosječno inteligentan, ego mu je na mjestu, samokontrola isto na zavidnoj razini...gledala sam ga jednom kako hendla penziće. :ckzubo:
još jedna bitna komponenta je ta što će si dozvoliti šlatanje, dojma sam da picula nije čovjek koji bi dozvolio da se vješaju po njemu. picula također ne bi uspio doprijeti do širih masa, previše se birokratski i učeno izražava. orsat mislim da može doprijeti do svih profila glasača.

ranko je simpa, ali preimpulzivan. impulzivniji od zoke. nije najsretniji odabir, možda kad bi odradio koji mjesec negdje na kauču kod nekog, ali bojim se da za to nema vremena. do idućih izbora stigne.
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

01 Oct 2016, 21:24

Euklid » wrote:eto, ja sam za Beru jer ga poznam osobno i mislim da je najbolji izbor u ovom trenutku

mlad, pošten, radioaktivan, spreman da ujedini sve struje oko sebe...
budi uz njega kad dođu rezultati i vozi ga doma autom, molim te. :zubo:

bernardić je daleko najopasniji profil političara. uvjeren da radi stvari za opće dobro napravio bi daleko više štete od sanadera i sličnih. otimati bogatima pošteno zarađen novac i davati sirotinji, to je njegov pojam pravednosti.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

01 Oct 2016, 23:31

Nenia Salonitana » wrote:otimati bogatima pošteno zarađen novac i davati sirotinji, to je njegov pojam pravednosti.
bit će da se dosadašnji koncept otimanja novca siromašnima i davanja bogatima pokazao uspješan... :top:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

02 Oct 2016, 00:28

osoba koja je u stanju iznjedriti genijalnu ideju kako bi se novcem grada trebao financirati sport za svako dijete itekako ima problem s pojmom pravednosti. :top:

da, ima djece kojima roditelji ne mogu priuštiti dvoranski sport pa im talenti nepovratno propadaju :crying:, ali takav je život. uzmite maramicu i isplačite se. netko se rodi bolestan, netko siromašan, netko kao rugoba.

da je nečiji tata koji puta svršio mami u usta umjesto u pičku pa da imaju manji ukupan broj djece ili da mama ne daje 600 kn mjesečno na frizuru a izlazi iz salona spaljene glave ili koji god razlog bio, možda bi imali 200 kn djetetu za tenis. ako nemaju,pa... trčanje po maksimiru je besplatno. :zubo: planinarenje na sljeme isto. :zubo: tako da niti argument da grad zbog zdravlja djece treba financirati sport za svako dijete ne drži vodu.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

02 Oct 2016, 01:08

Nenia Salonitana » wrote:osoba koja je u stanju iznjedriti genijalnu ideju kako bi se novcem grada trebao financirati sport za svako dijete itekako ima problem s pojmom pravednosti. :top:

da, ima djece kojima roditelji ne mogu priuštiti dvoranski sport pa im talenti nepovratno propadaju :crying:, ali takav je život. uzmite maramicu i isplačite se. netko se rodi bolestan, netko siromašan, netko kao rugoba.

da je nečiji tata koji puta svršio mami u usta umjesto u pičku pa da imaju manji ukupan broj djece ili da mama ne daje 600 kn mjesečno na frizuru a izlazi iz salona spaljene glave ili koji god razlog bio, možda bi imali 200 kn djetetu za tenis. ako nemaju,pa... trčanje po maksimiru je besplatno. :zubo: planinarenje na sljeme isto. :zubo: tako da niti argument da grad zbog zdravlja djece treba financirati sport za svako dijete ne drži vodu.
Tis' moj kandidat, jeb'o Hajdukovića! :Slin:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

02 Oct 2016, 05:59

Nenia Salonitana » wrote:
da je nečiji tata koji puta svršio mami u usta umjesto u pičku
Ni sam ne bi bolje napisao :lux: :lux: :lux:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Oct 2016, 09:53

Nenia Salonitana » wrote:bernardić je daleko najopasniji profil političara. uvjeren da radi stvari za opće dobro napravio bi daleko više štete od sanadera i sličnih. otimati bogatima pošteno zarađen novac i davati sirotinji, to je njegov pojam pravednosti.
Ne znam ništa o Bernardiću, a i ne zanima me. Međutim, pošteno stečeno bogatstvo jednostavno ne postoji. Može se, recimo, naslijediti u nekoj kasnijoj generaciji, ali nitko se ne može obogatiti na pošten način: bogatstvo se uvijek stječe na tuđi račun. Ili na račun tuđega rada, ili pljačkom, ili prevarom.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

02 Oct 2016, 13:29

Zarada na račun tuđeg rada nije nepošten način zarade. Dapače, plemenito je omogućiti da i drugi rade/zarade čak i bez razumjevanja šire slike. :o
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Oct 2016, 17:00

Karlinjo » wrote:Zarada na račun tuđeg rada nije nepošten način zarade. Dapače, plemenito je omogućiti da i drugi rade/zarade čak i bez razumjevanja šire slike. :o
Zarada nije isto što i bogaćenje. Obogatiti se možeš samo od viška, dakle, tako da zadržiš manje nego što uložiš. Ukratko, tako da potplaćuješ tuđi rad, a preplaćuješ vlastiti.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

02 Oct 2016, 17:30

Karlinjo » wrote:Zarada na račun tuđeg rada nije nepošten način zarade. Dapače, plemenito je omogućiti da i drugi rade/zarade čak i bez razumjevanja šire slike. :o
Upravo si još jednom ponovio najšupljije opravdanje za robovlasništvo i zamotao to u pseudoetički celofan.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

02 Oct 2016, 17:42

MmeTipfeler » wrote: Zarada nije isto što i bogaćenje. Obogatiti se možeš samo od viška, dakle, tako da zadržiš manje nego što uložiš. Ukratko, tako da potplaćuješ tuđi rad, a preplaćuješ vlastiti.
Vrijednost tuđeg rada treba u početku cijeniti s ne znam npr. cijenom 3000 kalorija, dvije litre vode i 2 kvadrata suhog i toplog prostora i to je to. Za sve ostalo tu je tržište, religija, snađi se druže & itd.. :zubo: :o

Prema tome rad je gotovo uvijek preplaćen. :unda: :usama: :djecoljub:

Rad je najjeftiniji/najbanalniji oblik zarade bez obzira na vještine i cijenu prema tome ne treba ga previše cijeniti. :o Kako bi Galileo Maravić rekao: "bravura je živit' bez lavura".
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

02 Oct 2016, 17:46

haram » wrote: Upravo si još jednom ponovio najšupljije opravdanje za robovlasništvo i zamotao to u pseudoetički celofan.
Robovlasništvo je pretvaranje čovjeka u ograničeno sredstvo rada, nekakav alat bez mogućnosti vlastite volje, bla bla a to je ružno.

Zaposlenici trebaju ljudima s idejom, proizvodom, uslugom zato što nemaju 500 radnih sati dnevnoi 100 ruku itd. Ako se nekome samostalno radi - neka radi, neka se udružuje u zajedničke pothvate s onima koji bolje raspodjeljuju... koga briga.

:usama:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

02 Oct 2016, 18:48

Karlinjo » wrote: Robovlasništvo je pretvaranje čovjeka u ograničeno sredstvo rada, nekakav alat bez mogućnosti vlastite volje, bla bla a to je ružno.

Zaposlenici trebaju ljudima s idejom, proizvodom, uslugom zato što nemaju 500 radnih sati dnevnoi 100 ruku itd. Ako se nekome samostalno radi - neka radi, neka se udružuje u zajedničke pothvate s onima koji bolje raspodjeljuju... koga briga.

:usama:
Ili, kako bi to rekao Ostap: "Ideje moje, benzin vaš!"
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

02 Oct 2016, 18:56

MmeTipfeler » wrote: Ili, kako bi to rekao Ostap: "Ideje moje, benzin vaš!"
:rofl: Da. :o
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

03 Oct 2016, 01:45

Kad budeš im'o para popi nešta odmene! :grli:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Oct 2016, 11:35

Karlinjo » wrote: Robovlasništvo je pretvaranje čovjeka u ograničeno sredstvo rada, nekakav alat bez mogućnosti vlastite volje, bla bla a to je ružno.
Aha. Inače ljudi s velikom voljom rade najteže fizičke poslove u najusranijim uvjetima za neku bijednu crkavicu od koje se jedva preživljava, pa se to zato ne zove robovlasništvo nego kapitalizam i nije niti malo ružno.
Karlinjo » wrote: Zaposlenici trebaju ljudima s idejom, proizvodom, uslugom zato što nemaju 500 radnih sati dnevnoi 100 ruku itd. Ako se nekome samostalno radi - neka radi, neka se udružuje u zajedničke pothvate s onima koji bolje raspodjeljuju... koga briga.

:usama:
Imam ja jednu još bolju ideju: neka ljudi s idejama, proizvodima i uslugama sami ostvaruju te ideje, neka sami proizvode i sami uslužuju, koga treba biti briga što nemaju 500 radnih sati dnevno i 100 ruku?
Karlinjo » wrote: Vrijednost tuđeg rada treba u početku cijeniti s ne znam npr. cijenom 3000 kalorija, dvije litre vode i 2 kvadrata suhog i toplog prostora i to je to. Za sve ostalo tu je tržište, religija, snađi se druže & itd.. :zubo: :o

Prema tome rad je gotovo uvijek preplaćen. :unda: :usama: :djecoljub:

Rad je najjeftiniji/najbanalniji oblik zarade bez obzira na vještine i cijenu prema tome ne treba ga previše cijeniti. :o Kako bi Galileo Maravić rekao: "bravura je živit' bez lavura".
Koja gomila ideološkog bulšita. Galileo Maravić? Meni Čarls Dikens pred oči iskočio, neznam zašto...
Onda je pravo čudo kako neki na temelju tog bezvrijednog tuđeg rada, koji još, pazi -preplaćuju, istovremeno gomilaju i svoje bogatstvo. E da, to treba znati: pretvoriti tuđi bezvrijedan rad u svoje bogatstvo. Nije svatko sposoban za to. :rofl:

I zašto svako malo neko ima potrebu da trkelja o divotama kapitalizma svugdje osim na onoj temi predviđenoj za to?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Oct 2016, 14:16

kolaric je moj izbor :D zena je potpuno luda, izgubljena u nekom svom svemiru gdje je ona silno vazna i kao takva odlicna za partiju.

picula za sebe tepa da je u diplomaciji, ajde dobro, steta da nitko ne zna za njega u diplomatskim krugovima. orsat? lex perkovic i ovrsni zakon, treba li jos? ovo ostalo je podjednako smijesno ali manje zabavno.
AJ EM BAK!
Post Reply